Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.234
Cevap
51
Favori
282.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kadjar hiç olgun bir araç değil. Yeni megane için de ehh diyebilirim.

Ancak talisman harika bir araç. Sürüşü olgun. İçi dışı kaliteli. Tasarımı muazzam. Motor şanzıman uyumu çok iyi.

En önemlisi de passat gibi düz adam arabası değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu aracı kullanıp bilen yokmu :D
  • Türkiye'ye çok sayıda talisman gelmiyor aslında. Çok fazla satılmıyor görünmesinin sebeplerinden biri de bu. Şu an istediğiniz özellikte araç bulmak için gerçekten ciddi bir uğraş vermek gerekiyor. 10 gündür araç arıyorum istediklerimi bir araya getirecek konfigurasyonu bulamadım. Tüm istediklerime en yakın olanı tercih etmek zorunda kaldım. 10 güne kadar teslim olarak bulabildiğim araçta iç mekan olarak siyah maalesef mevcut değil. Nedense Türkiye'ye ağırlıklı kahverengi döşemeli araç gelmiş. Ben de 1,5-2 ay beklemek yerine kahverengi döşeme seçmek zorunda kaldım. Alışmayı umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quazimoto_b -- 15 Haziran 2016; 17:26:24 >
  • 1.6 130 hb edc (touch)+ cam tavan (ağustos teslim) 122 bin fiyat teklifi aldım ,115 e verseler a3 sedanımı satıp alırdım hemen :))
  • Bu yıl cam tavan gelmeyeceğinden bahsediliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quazimoto_b -- 22 Haziran 2016; 22:43:30 >
  • TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta aracın 130bg full olanını test ettim. Aslında amacım 160bg performansını görmekti. 160 performansını beğenirsem aracım C180'ini değiştirmek istiyordum ama 130bg'likte beklediğim performansı göremedim. 160'lıkla arasında da çok fark olacağını düşünmüyorum. Malzeme kalitesi ve işçilik güzel ama bence içerinin, ön tarafın çok muhafazakar bir tasarımı var, ortadaki büyük tablet bile bu havayı kurtaramamış.

Benim için hayalkırıklığı oldu. Belki'de C180'nin içerisindeki alıştığım havadan sonra bana çekici gelmedi, biraz kişisel bir düşünce...
  • mercedes c180 den sonra reno adama oyuncak gibi gelir açıkcası :)) sanırım bu performans kritesi ağırlık/beygir oranından dolayı biraz pasifize ediyor kendini. Bakalım bekleyelim biraz daha pekde acelemiz yok gibi.
  • 2016 Renault Talisman (ANA KONU)

2016!nın ilk 5 ayında D segmenti otomobillerin satış rakamları belli oldu. Buna göre ezeli rakipleri arasında piyasaya yeni giren bir araç olarak yine de "Peugeot 508, Toyota Avensis, Jaguar XE, Renault Latitude, Mazda 6, Honda Accord, Infiniti Q50, Citroen C5, Hyundai i40, Kia Optima" yı geride bıraktı.
    Sizlere uçuk gelebilir ama daha da iyi olacağını ve Ford Mondeo ile Volvo S60'ı geride bırakacağını düşünüyorum. Bakalım zaman gösterecek.

• Bazı ön yargılı arkadaşlarımızın bir nebze ön yargılarını kırmak ve merak eden arkadaşlarımıza da detaylı bir bilgi olması anlamında en beğendiğim tanıtım videolarından biridir bu ve lütfen izleyiniz.

RENAULT TALISMAN DETAYLI TANITIM

AŞAĞIDAKİ LİNKTE ÇARPIŞMA TESTİNİN VİDEOSUDUR.

RENAULT TALISMAN CRASH TEST

• 160 lığını 130 verseler içim gidiyor şu araca.bir de chip attın mı 3.20d ile kapış 😎

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

160 lığını 130 verseler içim gidiyor şu araca.bir de chip attın mı 3.20d ile kapış 😎

herşey bg değil hacim farkı var yavaş kapışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomkedi

2016 Renault Talisman (ANA KONU)

2016!nın ilk 5 ayında D segmenti otomobillerin satış rakamları belli oldu. Buna göre ezeli rakipleri arasında piyasaya yeni giren bir araç olarak yine de "Peugeot 508, Toyota Avensis, Jaguar XE, Renault Latitude, Mazda 6, Honda Accord, Infiniti Q50, Citroen C5, Hyundai i40, Kia Optima" yı geride bıraktı.
    Sizlere uçuk gelebilir ama daha da iyi olacağını ve Ford Mondeo ile Volvo S60'ı geride bırakacağını düşünüyorum. Bakalım zaman gösterecek.

S60 veya mondeo kadar degil superb kadar satmalı ki anlamı olsun.

Şu fiyatlara bakıldığında senede minumum 25k km yapan adam için 160lik talisman çok şey ifade ediyor. Aldığı aracı bide minumum 5-6 sene kullanırsan tam keyif olur. Ancak benzinli manuel gelmediği için için satış rakamları bence düşük olacak.

Sadece dizel getiriyorsan en fulunu 120-130k aralığına çek sanroof u da koy en az insigna kadar satarsin.

İnsigna 1.6 ile d sınıfı ucuz dizel otomatik aracın bir anda nasıl 5-6 kat fazla satış yapabileceğini gösterdi. Talismanda yine aynı şey geçerli. Tabi satmak isterlerse

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

160 lığını 130 verseler içim gidiyor şu araca.bir de chip attın mı 3.20d ile kapış 😎

Hacim farkı nedir?

120 hp lik dizel passata chip yap bakalım 2 litrelik 140 lık passatı hacmiyle nasıl gömüyor bakarsınız..

Gücün kadar borun öter bu işte..160 lık talisman soft yazılımla 190-200 hp yi görür.yine muhtemelen 3.20 önde olur az da olsa ağırlık ta onun lehine

• satış sayısı sene sonuna kadar skoda yı geçip ilk üçe gireceğine inanıyorum
  • quote:

quote:

quote:

Hacim farkı nedir?

120 hp lik dizel passata chip yap bakalım 2 litrelik 140 lık passatı hacmiyle nasıl gömüyor bakarsınız..

Gücün kadar borun öter bu işte..160 lık talisman soft yazılımla 190-200 hp yi görür.yine muhtemelen 3.20 önde olur az da olsa ağırlık ta onun lehine

320d nin 0-100 ü 7,5 sn talisman 9,6 son hızda da 20 km fark var zaten. Bu arada niye 2.0 lt passatla 320d yi chiplemiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 25 Haziran 2016; 2:35:28 >

• Soft yazilimla yuzde 25 artis,40-50 beygir masallah cok soft olmus :).

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hacim farkı nedir?

320d nin 0-100 ü 7,5 sn talisman 9,6 son hızda da 20 km fark var zaten. Bu arada niye 2.0 lt passatla 320d yi chiplemiyoruz

Hocam passat çok klişe 1.6 sını napsan adam olmaz 2 litresi de chiple tatmin etmez :) tılısman 1.6 160 lık cezbedici kıştırtıcı duruyor😎

• quote:

Orijinalden alıntı: talharo123

Soft yazilimla yuzde 25 artis,40-50 beygir masallah cok soft olmus :).

160 lık talisman a soft 190 dan aşağı değer çıkmaz:)
    1.4 tdi lara bile 20-25 hp getirisi var yazılımın.

• bu arabaya para veren varmış hay hayretler içerisindeyim

rono ya bildiğin reno o paraya 3.20d alırım, golf alırım, c 180 alırım, 2013 2.el jaguar alırım, az kazalı cayman bile alırım. reno ya muhahaha renooooo
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

bu arabaya para veren varmış hay hayretler içerisindeyim

rono ya bildiğin reno o paraya 3.20d alırım, golf alırım, c 180 alırım, 2013 2.el jaguar alırım, az kazalı cayman bile alırım. reno ya muhahaha renooooo

Cehaletin paçalarından akıyor. İçine oturmamış ne bilsin renoyu. 1 tane d segment 1.6 dizel 160 hp 380 tork araç göster daha foruma girmeyeceğim. Rezil ettiniz forumu komikboylar. Bilmez ki mersedes de RENO dan motor alır. Bilmez ki kıyas nasıl yapılır. Çünkü O cahilin önde gideni bayrak sallayanıdır. Adam sana 2.0 litrenin verdiği performansı sunmuş hala reno diyor az okuyun be bu kadar kör olmayın aç tuning dergilerine bak Jaguar ile talisman kıyası var. Adamlar passat ile kıyaslarken ya Talismanın 130 luk olanı 120 lik passat ile kıyaslıyor yada 160 lık Talismanın karşısına 150 lik 2.0 motoru koyuyor sen hala reno de
    Buraya H ile a yı yanyana defalarca yazınca insanlar yazdığına değil sana güler. Şemsiye açacağın zamanı bilmezsen bazı şeyler eksik oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 40karakule40 -- 27 Haziran 2016; 10:18:54 >

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.