Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

hiç unutmuyorum aracı aldığımın 4. ayında cam sileceği iyi silmiyordu...dedim 10 bin bakımda gösteririm idare edelim..bakıma gittik 8 ay civarı olmuştu...dedim silecek garantiden değişirmisiniz iyi silmiyor...görevli dedi silecek garantisi 6 aydan sonra kabul edilmiyor..dedim zate aldıktan 3-4 ay sonra sıkıntı çıkardı bakımda gelirim diye erteledim...peki dürüstce soruyorum 6 ay içinde gelsem değiştircekmiydiniz? adam gülmekle yetindi....anlayın artık...ulen 2 tane zımbırtı lastik maliyeti 5 lirayı bile değil... ya farzedin ki benim hatamdan kaynaklansın diyelim...bu nasıl bir müşteri memnuniyeti anlayışıdır..90-100 liralara araç satıyosun 5 lira için müşterinin başını niye yere eğiyosunuz..tmm önemli değil öyle diyorsanız öyle olsun idare ederiz dedim..3 kuruşluk lastik parçası için kalp mi kırmak lazım, şikayet mi edelim, ağız dalaşına mı girelim?? honda türkiye servislerine ve kendine çeki düzen verir umarım...her ne kadar umudum olmasa da :)

Hocam yanlışın var o cam sileceği 5 değil tam 100 TL nereden mi biliyorum çünkü ben bakımda onlar kontrol etmeden değiştirin demiştim faturadan biliyorum.

Şu ön kaput koruma filmi var meşhur bilirsin 3 ayda patladi, çatladı servise gittim dedim ki bu nasıl iş kaputu korusun diye kaput koruma taktınız 3 ay dayanamadı garantiden değiştirin dedim ama efendim o bizim ürünümüz değil estek, köstek kullanıcı hatasina bağladılar işi basınçlı su ile zinhar araba yıkanmamalı imiş. Aracı satarlarken hediye ettikleri icin fazla üsteledim de aynı kaput koruma filmini çıkarmaları saatler sürdü ona yanarım. Demem o ki kaput filmi 500 TL aman ha taktırmayın bir işe yaradığı yok 2 senedir kaput filmi yok ön kaput daha az çiziksiz hemde uzun yola rağmen sebebi ise şuymuş su bazlı boya zamanla kemikleşirmis bundan sonra kaput filmi mi tövbe.

Hocam bence yanlış sizde..çünkü servis onun lastiğini değiştirmek yerine komple sileceği değiştirip uyanıklık yapıyor 100 lira öpüyor...o 2 lastik kaç para olacak maliyeti göz var nizam var..dışarda komple silecek 25-30 lira...siz olayı farklı boyutta anlamak istiyorsunuz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Honda Türkiye siderya ve eskemre'yi görse bu üstün çabalarından dolayı bedava araba verir

• quote:

Bize de RS modelde gelecekmis iste turbo en son öyleydi şu fabrika icine giren üyelerde baya sessiz bu aralar yeni sızıntı yok mu acaba.

Avrupada tek motor satılacak yazıyor , civic sedanı tek motor tek donanım seviyesinde mi satacak ?
  • Civic ana konusunda bu baya tartisildi disarida satilan lastikler camı orjinali gibi iyi silemiyor dediler 5 yada 30 tl olanlar yani o nedenle ben serviste satilan orjinalleri tercih ettim ve 100 lira net hatırlıyorum fiyatını belki simdi 120 olmustur 2.500 km sonra 30 bin bakımda anlarım.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Kasa dışında değişen bir şey olduğunu sanmıyorum, görünmüyor da zaten.

Ses yalıtımı daha iyileştirilmiştir diyelim, 1000 liraya yapılıyor zaten vs vs. Felsefe değiştirmek dediğiniz makyajla olmuyor kanaatimce.

Donanım listesi (eğer buysa cidden) bu forumda şikayet eden herkesi haklı çıkarmaya yeter de artar bile...

honda 2013'te "benden bu saatten sonra bi cacık olmaz" demiş aslında anlayamamış hondacılar. biz de merakımıza kurban gittik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logitech_

Sensing Hb de tüm donanımlarda standart gelecekmiş , sedanda da sürpriz yaparlar mı acaba ?

"7. Tüm seride standard Honda SENSING yeni Civic’i sınıfının en güvenli otomobillerinden birisi yapıyor

Yeni Civic sınıf lideri güvenlik performansı için tasarlandı. Geliştirme ekibinin sınıf lideri kaporta dayanıklılığı yaratmaktaki başarısı kapsamlı aktif güvenlik teknolojileri paketi ile birlikte yeni Civic’i Euro NCAP testlerinde en iyi notlara taşıyor.

Honda’nın “Herkes İçin Güvenlik” felsefesi ile uyumlu olarak, aynı pasif ve aktif güvenlik sistemleri yeni Civic’in tüm donanım seviyelerinde sunuluyor

Honda Sensing aktif güvenlik ve sürüş yardımı teknolojileri paketi tüm yeni Civic serisinde mevcut. Honda Sensing sınıfının en kapsamlı güvelik paketi. Paketteki güvenlik teknolojileri için radar ve kamera bilgilerinin bir kombinasyonu, ayrıca bir dizi sensör kullanılıyor."
    Kaynak aynı

paris motor show'da her yerde type-r concept var. yol otomobili olmaktan çıkmış iyice yarış arabası havasına girmiş...

infiniti variable compression turbo engine
    civic type-r concept
    skoda kodiaq

her yerde bu üçü var...

• quote:

Orijinalden alıntı: korayu

ayıp olmuyor mu
    abd deki $20000 versiyonla ülkemizdeki araba aynı mı
    1.5 130 bg lik yeni teknoloji motor kullanan deri koltuklu en full jazzla bizdeki 1.3 102 bg kumaş koltuklu araba aynımı ki kendinizce hesap uzmanlığı yapıyorsunuz
    honda cılar böyle şeylere kanarmı

Hocam siz anlamak istemiyorsunuz işinize gelmiyor..çünkü siz kendinizi şartlayarak gelmişsiniz..
    Boşver size anlatmaya gerek yok..lafı başka yere çekip algı oluşturmaya çalışıyonuz...

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    2015 hondanın en hoşuma giden tarafı cam sileceği oldu onu söylemem lazım. bu kadar sessiz olması büyük marifet. gerçek premium arabalarda bile ciyak ciyak ötebiliyor bazen...
  • quote:

Civic ana konusunda bu baya tartisildi disarida satilan lastikler camı orjinali gibi iyi silemiyor dediler 5 yada 30 tl olanlar yani o nedenle ben serviste satilan orjinalleri tercih ettim ve 100 lira net hatırlıyorum fiyatını belki simdi 120 olmustur 2.500 km sonra 30 bin bakımda anlarım.

Kardeş hondanın sileceğinin lastiklerinin maliyeti ne kadardır bunu söylermisin bana?

Bu mesaja eklenen görseller:

• Logitech_ L kullanıcısına yanıt
    Otomobil dergilerini pek kaale almiyorum cunku bazen saçma sapan şeylerde yazabiliyorlar Honda satis müdürü aylar önce aciklama yapmisti ama gecen süre icinde birşeyler olduğu çok açık mesela Dizel motorun pek bahsi geçmemeye başladı, turbo desen sadece RS modelde geleceği tamamen sürpriz mesela özet ;

Honda satis müdürünün aylar önce yaptığı açıklamalar bugüne geldiğimizde oldukça değişmiş ne oldu da bu şekilde bir değişiklik yaptılar bilemem ama Dizel aracin söylenenden daha da gecikecek gibi bir durum var. 1.5 turbo benzinli 2017 ilk yada ikinci çeyrekte çıkar meydana Executive modelde olması lazımdı sadece RS de olması manidar ( yada hayra alamet değil ) diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Honda Türkiye siderya ve eskemre'yi görse bu üstün çabalarından dolayı bedava araba verir

O zaman Doğuş Oto'da vag severlere bu konuda göstermis olduklari üstün çaba ve gayret icin bedave Polo falan hediye etmeli ikinci araç olarak kullanırlar işte fena mı olur.
  • quote:

Otomobil dergilerini pek kaale almiyorum cunku bazen saçma sapan şeylerde yazabiliyorlar Honda satis müdürü aylar önce aciklama yapmisti ama gecen süre icinde birşeyler olduğu çok açık mesela Dizel motorun pek bahsi geçmemeye başladı, turbo desen sadece RS modelde geleceği tamamen sürpriz mesela özet ;

Honda satis müdürünün aylar önce yaptığı açıklamalar bugüne geldiğimizde oldukça değişmiş ne oldu da bu şekilde bir değişiklik yaptılar bilemem ama Dizel aracin söylenenden daha da gecikecek gibi bir durum var. 1.5 turbo benzinli 2017 ilk yada ikinci çeyrekte çıkar meydana Executive modelde olması lazımdı sadece RS de olması manidar ( yada hayra alamet değil ) diyeyim.

hocam ben size çok kesin olmamakla birlikte bir ufak bilgi veriyim...

dizeldeki olay şu: lpg için brc'yle anlaşma imzalayınca geçen sene, brc "dizel gelmesin de ekonomi için tek opsiyon lpg olarak kalsın" diye uğraşıyor. honda, lpg anlaşmasını iptal etmeye çalışıyor ama olmuyor bu iş. dolayısıyla dizel gecikiyor.

• Tahminen 10-20 lira falandır bilemem üreticisi firmaya sormak lazım.
  • Fiat bile çıkardı dizel otomatik. 0-100'ü 9.8 saniyeymiş hemi de.

Hondasever olarak şu motor seçeneği kabızlığı ve fiyat saçmalığı yüzünden Honda antipatisi kazancam yakında az kaldı.

https://www.otopark.com/2016/09/dizel-otomatik-fiat-egea-sedan-satisa-sunuldu/
  • erinde E kullanıcısına yanıt
    Altyapıyı göremezsiniz de o yüzden görünmüyor. Civic'in belki 1996'dan beri bütün altyapısı ilk defa baştan aşağı yenilendi. Donanım listesidir, ses yalıtımı nasıldır bilemem ancak bu arabanın sürüşü ve mekaniği tamamen farklı, çok daha iddialı bir otomobil. Sizin kullandığınız Civic ile bu araba arasında zerre kadar alaka yok, zaten bu yüzden bu kadar farklı kafayla yapılmış, tam anlamıyla yepyeni bir otomobilde hala aynı motorun olması kabul görmedi.
  • can795 C kullanıcısına yanıt
    Corollada da 1.6 cvt kombinasyonu var 0-100 için manueli 10 sn vermiş cvtli otomatiği içinde 10 sn gösteriyor dolayısı ile civictede aynı cvt ise otomatik 10.2 sn olur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: erinde

2015 hondanın en hoşuma giden tarafı cam sileceği oldu onu söylemem lazım. bu kadar sessiz olması büyük marifet. gerçek premium arabalarda bile ciyak ciyak ötebiliyor bazen...

Bende onu anlatmaya çalışyorum zaten eski Civic konusunda orjinal silecekleri pahalı bulanlar sanayiden yada yapı marketlerden aldılar 20 - 30 liraya hatta üstüne servislerden orjinal alanlar ile bir güzel dalga da geçtiler sonra ne oldu ön camlari çizildi eee ne kadar ekmek o kadar köfte yada ucuz etin yahnisi misali ama benim silecekler zaten 10 ve 20 bin bakımda ( kendi isteğim ile ) değiştirttim ve canavar gibi calisiyor ciyak ciyak ses yok mesela 30 bin bakımda yine değiştireceğim orjinal ürün bir başka.

• pegasus33 kullanıcısına yanıt
    İik etapta 34 araç gelecek 17 tane sattık dedi ama bana inandırıcı gelmedi. Araç çok satılıyor gelin hemen sipariş verin yoksa bir sonraki sevkiyatı beklersiniz algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Bu donanıma bu para çok fazla birde Lpg li araç alıyorsun. Bu paralara en dolusundan dizel alablirken Hondanın işi çok zor.
  • Arka arkaya sidierya ve eskemre tarafından atılmış aralarında 30 saniye olan iki mesajın birisi Muğla birisi Zonguldak İP adresine sahip. Bu uğur arkadaş forumdaki cezaları mantıklıymış gibi göstermeye çalışıyor ama bunu ispatlama şansı malesef yok Foruma donanım listesi ekledikten 1 saat sonra eskemre nin banlanması da oldukca şaşırtıcı. Eger eskemre civic fanatiği ve savunucusu ise boş donanımların olduğu listeyi buraya yüklemez kendine saklamaz mıydı?
  • 2.EL E180 miiiiiisssssssssss
  • 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.