Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Honda civic körü körüne savunanlar fiyat listesini ve donanımı duyunca geriadım atmaya başladılar.Zamanında civic pahalı gelecek,amerikadaki aynı araç gelmeyecek deyince demedikleri kalmıyordu
    Ondan sonra 308 şanzımanıda japonmış yazmışlar

Civic öyle geliyor/böyle geliyor.Turbo benzinli ile rakiplerine fark atacak fiyatı amerikada bu kadar burda bukadar olur diye hesap yapanlar...Fiyatı geç aynı donanım ile gelmedi.Turbo motor daha piyasada yok.Artık kaç hp ile gelir oda belli degil.Satışlara başlasınlar bu fiyatlarla kaçtane satar görürüz.Ondan sonra salladıgınız corolla/jetta/focus/astra satışlarına bakın.Yeni kasalarda bir gelsin hele megane sedanlar felan o zaman şenlige bakın siz

Civic bu fiyatla/donanımla devam ederse sonu jazz gibi olur sadece meraklısına satar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 28 Eylül 2016; 16:12:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Ben defalarca belirttim benim olayım farklı para Avrupa'ya gitmesin diye savunuyordum cunku teröristlere silah ve para olarak geri dönüyor anlaminda yani AB markasina gideceğine dost Japon yada G.Kore'ye gitsin anlaminda zaten eski aracim Renault idi son 3 senedir Honda ben yine buyuk ihtimal Japon'dan devam ederim olmadı Levorg alırım ama bu liste olmamis cok eksik var.

Cidden bu nasıl bir saçmalıktır Led far harici Jazz civic ten daha fazla donanıma sahip.

Hakkaten tam komedi.

Bir markanın B sınıfı aracı C sınıfı aracından daha donanımlı.

Dünyada tek resmen.

• disaster85 D kullanıcısına yanıt
    o bakış açısı doğru hocam .az olsun benim olsun mantığı.130 luk edc ile gelse direkt megan sedan alacam ama manuel geliyor 110 luk ağır kalıyor malesef seçenek az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinizi meydanlara davet ediyorum...Bu millete yapılmış bir kalkışmadır...Bu kabul edilemez...
    Honda bayilerinin önünde toplanın...Honda fabrikasının önünü araçlarla kapayın...Honda araçlarınızla sabaha kadar nöbet tutun... şaka şaka...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOMBOM41 -- 28 Eylül 2016; 16:20:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

95bin olan pejo dizel otomatik ve şuan kullandiklari sanzinan eat6 bir japon marka ayrıca pejo motorlari 2014 te ödül aldilar biz tutturduk Honda diye ama begenmedigimiz markalar uskudari çoktan geçti Honda yerinde sayiyor artik atla deve arazi bi fark yok bilginiz olsun

hocam buradaki 95bin liralık fiyat, 85lik benzinlinin üzerine opsiyon eklenmiş hali..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

mumkunse konu sahibi bu nesajimi ilk mesaja kopyalasin.

sayin forum ahalisi ve honda ile ilgili bilgi almak isteyen dostlar!

eskemre siderya defendyoursef vs gibi nickli uyeler hepsi ayni kisi olup honda meraklisi fanatigi vs gibi gorunsede hondaya zarar veren ve insanlari sogutan bir sahsin yada takimin kullandigi nicklerdir. mesajlari incelediginizde hepsi ayni dil saldirganlik edebiyat ve tavir ile yazlmis olup her ne kadar bu forumdaki acemi modlar bunu cozemese de ben 16 sendir wapain mobilust vs. doneminden bu yana bir forumsever olarak bunu cok net gorebilmekteyim. lutfen dikkate almayınız.

saygilarimla...

Haklısın walla, zaten eskemree süresiz postalanmış, el fatiha, bakalım sideryayı ne zaman postalarlar

• Bu fiyatlar az bile.Honda bu sorunsuz/vtech var vututututu kafası devam ettigi sürece müstehak.Daha gelmeden bu c sınıfı degil C+ diyenler B segmentine düşürmüş

2018 bekleyin eksikleri giderilecekmiş

Zamanında size doğruları yazanları troll ilan ettiniz.Bilmem kaç yıl sonra gelen turbolu motora sevinmekten diger markaları araştırmamışsınız.Yok Vw hileli motoru diye tutturmuş bir laf gidiyordunuz.308 şanzımanı japonmuş japon tabi.308 1.2 motoru turbomuymuş aç bak bakalım o motor hangi ödülü almış.1.2 PureTech 130hp motorla hondanın 1.6 125hp kök söktürür.Yılın motoru ödülü var.

Honda bu kafayla giderse sonu mazdaya döner.Showroomdan başka yerde göremezsin.Böylelerinede müstehak.vtech/vututu/sorunsuzla gibi ezberlendiginiz şeylere sevinin diger markalarda boş durmuyor neler yapıyorlar.

Zamanında salladıgınız Vw seneye 1.5 motorlarla gelsin görün piyasayı.ACT teknolojisi bir araştırın.Jetta dizelle tekrar dönsün,octavia makyajlansın,megane sedan gelsin,diger araçlarda bir güncellensin o zaman görün...

• caucass kullanıcısına yanıt
    Kıraathane köşelerinde dolaşmaktan eğlenceyi yine kaçirdin. Siderya ile ne sorunun var ki adam sadece Honda hayranı kimseye zarari yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

Honda civic körü körüne savunanlar fiyat listesini ve donanımı duyunca geriadım atmaya başladılar.Zamanında civic pahalı gelecek,amerikadaki aynı araç gelmeyecek deyince demedikleri kalmıyordu
    Ondan sonra 308 şanzımanıda japonmış yazmışlar

Civic öyle geliyor/böyle geliyor.Turbo benzinli ile rakiplerine fark atacak fiyatı amerikada bu kadar burda bukadar olur diye hesap yapanlar...Fiyatı geç aynı donanım ile gelmedi.Turbo motor daha piyasada yok.Artık kaç hp ile gelir oda belli degil.Satışlara başlasınlar bu fiyatlarla kaçtane satar görürüz.Ondan sonra salladıgınız corolla/jetta/focus/astra satışlarına bakın.Yeni kasalarda bir gelsin hele megane sedanlar felan o zaman şenlige bakın siz

Civic bu fiyatla/donanımla devam ederse sonu jazz gibi olur sadece meraklısına satar.

Honda kendini premium sanıyor galiba yada öyle görünmek için bu saçma stratejiyi başlattı C segmenti fiyatına B segmenti,D segmenti fiyatına C segmenti satmaya çalışıyor.

• açılmadıysa henüz, biri "yeni civic mağdurları" diye başlık açsın. yoksa ben açıcam
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    aaaa olur mu,gönül koyarım
    honda jet yapıyor diğerleri oyun oynuyor

marka sapıkları var arkadas ne dersen de,bildiğin takıntı olmuş,namus meselesi görüyor markaya sölenen lafı..vw sevmem almam tek sebebi hakkettiğinden pahalı baska bir sorunm yok..yok patlak dsg miş,manuel seçeneği yasak sanki,hem15yıl oldu belki bu sanzuman cıkalı hiçmi geliştirme yapılmaz arkadas..vw sahibi olmadım,değerinde bulsam alırım ama dsg sehir efsanesine döndü artk..

%0.01lik olayları inceleyeceksek ankara'da sıfır cla alıp 27km sonra bozulup,mengerler onunde mercedesini yakmaya kalkan adamı örnek gösterirler..hepsi firma hepsi aynı,tek düşündükleri para kimi geçmişteki karizmasının ekmeğini hala yiyor,kimi geçmişte ürettiği rezalet modellerin ceremesini hala çekiyor

birde yurtiçinde üretim yapan firmalara tesvik amaclı %2gibi cok dusuk ama var mı,var denecek kadar da bir vergi indirimi uygulanıyor,,tabi ne hondası ne toyotası ne renosu nede bir baskası yansıtmıyor orası ayrı..

son olarak biri tutturmus dizel olsa nolacak 65binden sonra elden cıkarmaya ugrasacan die,,babamda clio var 1.5 65hp mi ne 245binde ne motoru değiştik ne turboyu,halada gayet gidiyor,,bende arac arıyorm 80binde dizel bulsam takla atıcam,kimmiş 65binden sonra dizel arabasını satamayan merak ettim,,saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

açılmadıysa henüz, biri "yeni civic mağdurları" diye başlık açsın. yoksa ben açıcam

Ahanda günün yorumu valla açmak lazım ben katılırım hemen.
  • ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    Bunda Honda fanboylarınında payı büyük.Vw yerinde olsalar 100.000 Tl aşagı araç satmazlar

Passat 83.000 TL superb 74.900 Tl başlıyor.
    Octavia 1.0 TSi 115 hp turbo benzinli ile 61.900 TL Jetta 1.2 TSİ 105 Hp ile 64.900 TL başlıyor.

Bunlar sadece VAG grubu araçlar.Astra/Focus/corolla fiyatına bakın her türlü Civic'ten ucuza geliyor.54.400 1.33 bir motora dahi sahip olsa bir corolla var.Boş paket olabilir ama C sınıfının en ucuzu.

Honda Civic diger marka/modellerden ne fazlası var ki bu kadar pahalı.Aksine diger modellerin çok daha iyi oldugu konular var.Yalıtım gibi

• bosphoruss9 B kullanıcısına yanıt
    Vw grubu herkes begenmez.Ama kim ne derse desin aşagı yukarı her motor seçenegi ile otomatik şanzıman seçenegi sunuyor.İsteyen manuel alıyor isteyen otomatik.Örnegin VW bir modelisize pahalı geldiyse yada donanımı az ise size skoda/seat seçenegini sunuyor.Çok iyi reklam ve marka algısı var.Her modelde varlar ve ikinci el degeri hepsinin iyi.

DSG konusuna gelince begenmezseniz almazsınız farklı bir markaya yönelirsiniz yada manuel seçenek düşünürsünüz.Ama şu varki çift kavramalı şanzımanların hepsi aynı.Trafige girince ısınma felan.Bunların içinde en hızlısı DSG ve en bilineni.

Her VAG grubu alacak diye birşey yok.Ama körü körüne bir markayı savunmamak lazım .Golfü begenmezsiniz 308/astra/auris/focus bakarsınız.Hangisi bütçenize beklentinize uygunsa onu alırsınız.
    Mesela 308 fiyat politikasıyla/motor seçenekleriyle çok ilgi çekici bir araç.Ama peugeot marka algısı Vw/Honda/Opel/Ford gibi olmadıgından çoğu kişinin son seçenegi oluyor.

• eskemreee E kullanıcısına yanıt
    Honda sensing var gibi görünüyor standart olarak ancak donanim olarak premium çöp alinacaksa executive alti alinmaz obada 95 bin verilmez ciciv sayfasi bnm için kapanmistr

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    mevcut aracla devam abi
    316i, 320ied, cla 200, levorg. su an aklima bunlar geliyor iyi bi arastrma sıkı pazarlikla olabilir. 508 inceledim eat6 sanziman aisin diye bi markanin tam otomatik sanzimani. auto6R sanziman vardi eskiden yada etg6 olmasi lazm yari otomatik robotize vs. adamlar bakmislar begenilmiyor degismisler guzel strateji guzel sanziman. rakipleri arasinda yeri ortalarda bence 508in ama civicin şu donanimlarina bakarsak katlar gider daha once simdiki eat6 sanziman yoktu almayi hic dusunmemistm ama artik dusunulebilir.

birde şunu sormak lazim. sorum genele. civic tüplü ve en full executive kac para hak ediyor sizce. diyelim honda lansmanda indirim yapti. fiyat kaça inse alınır

• isomaxx İ kullanıcısına yanıt
    Hocam son soruna cevap vereyim şahsi fikrim 85k maksimum.

• Forumda 15 sayfa geriye gittim ama toplu fiyatları göremedim elinde olan etiketleyerek paylaşabilir mi acaba?

• isomaxx İ kullanıcısına yanıt
    Alman araçlarını kafadan eledim kendim icin yani Fransiz bir ihtimal 308 şanzımanı sağlam gibi tork konvertörlü 6 ileri ve Dsg den bile seri bu arada. Alman olarak sadece ZF şanzıman alırım ama oda yine RS de yada HB de olursa yani benzinlide şimdi onuda Dizele koyarlar benim işime yaramaz yine.

Yeni kasa en üst model Düplünün ederi bu donanıma göre bence 80 Bin anca eder, hangi akla hizmetle 96 Bin istediler zaten hiç anlayamadım.
  • böyle saçma sapan donanım koymalarının bir sebebi de "ne versek gidiyor" diye düşünmeleri. bunda çağ dışı motoru öve öve bitiremeyenlerin payı büyük. aynı kafa doğuş'ta da var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.