Şimdi Ara

Son karar PROFİLO vs BOSCH 9kg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
1
Favori
7.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumu okudum FP olarak profilonun 1400 devir olan modeli tavsiye edilmiş, makine güzele benziyor ama forumu okuduğumda gördüğüm ses probleleri kafamı karıştırdı.

Sonra Bosch satan bir tanıdık bulduk :D 1490 liraya peşin bayiden WAT24480 modelini alabiliyoruz, ya da 8 kg modeline mi yönelelim?, profilo henüz fiyat alamadık yakınlarda bayii yok.

Hangisini alalım :)

• Bosch alacaksanız 9kg YAZISI için boşuna fark ödemeyin wat serisinin 7kg olan modelini alın. Çünkü iç hacim olarak bir fark yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence 9 kg lık olan modelini seçin. Zira her ne kadar kazan büyüklükleri 7 kg'lık ile aynı olsa da su tüketim miktarları 9 kg lık modelde daha fazla. Ben temizliğin su ile olacağına inananlardan birisi olduğum için su tüketimi daha yüksek olan modelin tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 22 Haziran 2015; 11:31:30 >
  • ekorender E kullanıcısına yanıt
    Su tüketimi çamaşır miktarı daha fazla olduğu için doğal olarak fazla. Siz 7kg modele 9kg çamaşır yüklerseniz o makine de daha çok su harcayacaktır. Yoksa iki makinenin de belirlenmiş su seviyesi aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Bosch alacaksanız 9kg YAZISI için boşuna fark ödemeyin wat serisinin 7kg olan modelini alın. Çünkü iç hacim olarak bir fark yok.

Kenan bey Bosch'un sitesindeki bilgilerde yanlışlık var, 7-8-9kg lık modeller arasında hacim farkı bulunmakta. Özellikle 8 ve 9 kglık modelleri yanyana gördüm fark bariz belli.
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Batu bey malzeme ve iç parçaların farklılığından olabilir mı
    Biri alman mali 9 kg lar 8 kg lar türk mali. Malzeme kalitesi farkı iç parçaları aynı olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 22 Haziran 2015; 15:07:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Batu bey malzeme ve iç parçaların farklılığından olabilir mı
    Biri alman mali 9 kg lar 8 kg lar türk mali. Malzeme kalitesi farkı iç parçaları aynı olmayabilir

Wat serisinden biri 9 biri 8kg olan model için konuşmuştum. Dış görünüm olarak kapak rengi dışında fark yok. Tambur hacimleri bariz farklı.
     Son karar PROFİLO vs BOSCH 9kg

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Bosch alacaksanız 9kg YAZISI için boşuna fark ödemeyin wat serisinin 7kg olan modelini alın. Çünkü iç hacim olarak bir fark yok.

Kenan bey Bosch'un sitesindeki bilgilerde yanlışlık var, 7-8-9kg lık modeller arasında hacim farkı bulunmakta. Özellikle 8 ve 9 kglık modelleri yanyana gördüm fark bariz belli.

Sizin bu mesajınızı daha önce de görmüştüm. Daha sonra mağazada incelediğimde inox fırçalı motorlu 8kg waq2049xtr modelinin tambur hacminin 58 litre olduğunu gördüm. Acaba siz 58lt 8kg model ile 63litre 9kg modeli karşılaştırmış olabilirmisiniz? Çünkü siz hacimler farklı dedikten sonra mağazada deli gibi tek tek tambur deliklerini saydım o yetmedi metre ile ölçülerini aldım 7-8-9 kg tanburların ölçüleri, delik sayıları aynı. Hatta 65 litre diye lanse edilen waw28560 ın tamburu da 63 litrelik tambur ile aynı ölçülere sahip. Tahminimce bosch kapak camını küçülterek tambura ek hacim yarattı. Ya da hiç bir değişiklik yapmadan satışlar etkilenmesin diye 65 litre yazdı 63 litre tambura.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Haziran 2015; 15:40:59 >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Waq modeli değildi ikisi de wat serisindendi birisi yanlış hatırlamıyorsam WAT24480TR idi diğeri de WAT24460TR modeli diye hatırlıyorum. Bayi makinleri üst üste koymuş ve bu şekilde yan yana dizmişti dükkanın küçüklüğünden dolayı sanırım.Bunlar da üstte ve yanyana duruyordu. Ben incelerken hiç kaç kg olduklarına bakmadan farkı gördüm. Dışardan görünüm olarak da kapak ve program düğmesi dışında fark olmadığı için tam, sordum hatta bayiye de sonra birinin üzerinde 8 birinin üzerinde 9kg yazdığını gördüm. Nasıl bir fark gördünüz derseniz derinlik olarak farklı göründüler bana 9kg olan ileri doğru daha derindi. Metre ile ölçme imkanım olmadı ama dediğim gibi gözle ayırt ediliyordu. Deliklerde fark olmaması normal çünkü çap genişletilmemiş derinlik arttırılmış. Ama dediğiniz gibi kapak camından da kazanç sağlamış olabilirler fakat inanın hiç kapağı açıp da bakmadım.

Ben de derinlik olarak pedalın yanında kalan delik sırasını saydım iki modelde de yanlış hatırlamıyorsam 8 sıra vardı. Dediğiniz şey biraz imkansız. Belki kapağı açmadan baktığınız için göz yanılması olabilir. Üst üste durduğu için bakış açısından dolayı yanılgı olabilir. Ben hacimlerin aynı olduğundan adım gibi eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Haziran 2015; 16:06:10 >
    Dediğim modellerin ikisi de üstteydi ve yanyanalardı yazmıştım ama gözünüzden kaçtı sanırım. Kapağı açmadığım için göz yanılgısı olabilir mi bilmiyorum ama bunu birisi ölçse gerçekten doğru bilgiye ulaşılmış olunur. Pedalın yanındaki delik sayılarıyla böyle bir şeyin tespit edilmesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Çünkü deliksiz olan ön ve arka kısımların daha fazla tutulmasıyla derinlik arttırılmış olur.
    Ben yukarı da metre ile Ölçü aldığımı yazmıştım. Bırakın Wat 7-8-9 latın aynı olmasını, 65 litre waw ile 63 litre watlar da aynı ölçülerde. Belki waw da kapak camını geri çekerek büyütmüş olabilirler. Ama watlar kesinlikle aynı hacimlere sahip.

Derinlik kaç cm çıktı ölçümlerinizde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 22 Haziran 2015; 16:34:00 >
    30-32 civarında. Metal metre olduğu için tam kesin Ölçü alamadım. Ama bizim evdeki 65 litre variosoft tambur 32.5 derinliğe sahip. Yani dalga tamburun da 30 küsür bir değerde çıkması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 22 Haziran 2015; 16:35:50 >
    Şimdi üşenmedim gittim ölçtüm 9kg lık yoktu 8 ile 7kg olanları ölçtüm derinlik 32 genişlik de 49 cm çıktı her ikisinde de. Sonra da profiloya gittim orda da cmg140dtryi ölçtüm ve diğer diğer 7 ile 8kg olan aynı tamburlu modelleri ölçtüm onlar da aynı çıktı. Ama wat serisinin 9kg olanı ölçemedim satılmıştı. Bizim makine de gelince ölçerim durumu bildiririm. Şimdilik bosch 7ve8kg arasında fark yok gerçekten. Keşke 9kg olan satılmamış olsaydı. Neyse onu da bizim makine gelince ölçerim

• Wat serisi 9 da aynı merak etmeyin

• quote:

Wat serisi 9 da aynı merak etmeyin

Biraz önce de bosch u aramıştım konuyla ilgili geri dönüş yaptılar teknik birimden. Tamburlar aynı ama kullanılan yay ve amortisörler farklı olduğundan tambur hacmi değişmeden kapasitenin değişmesine imkan sağlanıyor şeklinde bilgi verdiler. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ama eğer doğruysa yine 9kg lık olan modelleri almak mantıklı oluyor yorgan vs. yıkamak isteyenler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 22 Haziran 2015; 17:40:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Wat serisi 9 da aynı merak etmeyin

Biraz önce de bosch u aramıştım konuyla ilgili geri dönüş yaptılar teknik birimden. Tamburlar aynı ama kullanılan yay ve amortisörler farklı olduğundan tambur hacmi değişmeden kapasitenin değişmesine imkan sağlanıyor şeklinde bilgi verdiler. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ama eğer doğruysa yine 9kg lık olan modelleri almak mantıklı oluyor yorgan vs. yıkamak isteyenler için.

Ben evdeki 65 litre tambura 6 kg çamaşırı zor sığdırırken onlar 63 litreye 9 kg çamaşırı nasıl sokacak acaba. Müşteri hizmetleri hiç makineler aynı fiyat artırmak için yüksek kg yazıyoruz der mi? Tabi ki 9 kg modeli daha üstün çıkaracak şeyler söyleyecek

Aynen dediğiniz gibi olma ihtimali yüksek

• Bosch grubunun (diğer markaların da yaptığı gibi) pazarlama politikasından başka bişey değil. Yerli üretim 8-9 kg 63 lt, ithal modelleri 8-9 kg lar 65 lt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 7 Ağustos 2015; 0:04:12 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.