Şimdi Ara

Amethyst NOV-1453 Mini Bluetooth Hoparlör İncelemesi-99 TL (70 oldu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar @cro arkadaşımızın ilk kez Leitz hoparlör başlığı altında bahsettiği ve sonrasında D&R'dan sipariş verdiğim 99 TL fiyatlı Amethyst NOV-1453 ürünüm gecikmeli de olsa 2 saat önce elime ulaştı.
    Fiyat Hakkında Editler:
    20/7/15 EDİT: HB'da 50 TL'ye düştü.
    28/7/15 EDİT: HB'da 129,01 TL çıktı
    28/7/15 EDİT : D&R'da 111,99 TL
    15/3/16 EDİT : D&R'da 69,90 TL Kargosuz

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Amethyst-NOV-1453-RED-Speaker//Ev-Elektronigi/Speaker/urunno=0000000639732

Öncelikle kutu üzerinde isim olarak sadece NOV-1453 yazıyor. Amethyst ismi hiç bir yerde yok.

Leitz 6358 kullanmış birisi olarak bu ürünün detaylı incelemesini şöyle yapabilirim:
    SES
    Leitze göre biraz daha güçlü bir sesi olduğunu hissettiriyor, ancak bu çok büyük bir fark değil. İş yerinde sesini sonuna kadar açamadığımı hemen belirteyim. 2x5W'lık çift hoparlörden 3 tarafa doğru çıkan stereo ses kesinlikle daha fazla dinleme zevki veriyor insana, bunun yanında Leitz'e göre tizler de çok daha güzel ve net duyuluyor.

Fiziksel
    Leitz gibi elde yada masada titremiyor, malzeme kalitesi üst seviyede. On/Off tuşu ya da MicroUSB girişi olsun, düğmelerin tıklanması olsun kullanırken keyif veriyor. Düğmelerin üstte olmasıyla, dikdörtgen şekliyle, yatay ve dikey kullanılabilmesiyle ve özellikle 3 tarafa ses vermesiyle büyük kullanım keyfi sunuyor. Leitz'deki gibi düğmeleri kullanmak için illaki elinize almanıza gerek yok. Hoparlör kısımları çok sağlam, parmağımla bastırdığımda dirençle şeklini muhafaza ediyor, diğer kısımlar ise mat, kaygan olmayan malzemesiyle elde rahat bir tutuş sağlıyor ancak yere düşmelerde darbe izlerini gösterebilir. Leitz'in hem şarj hem de kablolu bağlantı için kullandığı miniUSB girişine nazaran, şarj için günümüz telefonlarında artık standart haline gelen microUSB, kablolu bağlantı için de standart 3,5 mm jack girişi kullanması diğer artıları.

Bass Çıkışı
    Gelelim işin en kritik noktasına. Bass çıkışı olarak durum biraz kritik. Beklediğim kadar Leitz'den aman aman farklı ve fazla diyemem, hemen hemen aynı diyebilirim ancak bunun için evde daha farklı parçalar dinleyip daha detaylı yazacağım (Yazayım: bir sonraki cümlem aynen geçerlidir), kısaca bass yönünden Leitz'den bariz bir üstünlüğü yok ancak basslar aynı şekilde yeterince doyurucu ve daha net geliyor diyebilirim.

Boyut
    Boyut olarak beklediğimden ufak geldi, sitedeki resme göre bile ben biraz daha büyük bekliyordum, aşağıda kıyaslama yapabileceğiniz bir resim ekledim :).

Batarya
    1000 MaH'lik bataryası var. Tam dolu bir batarya ile kullanımı ölçmek tabiiki çok kolay değil. Ancak günde ortalama 1-1,5 saat kadar müzik dinleyerek 5-6 gün rahat kullanabiliyorsunuz. Kesin bir ince hesap yapmadım tabii ki. Yani yazılmış olan 10 saatlik kullanım süresi bence yanlış sayılmaz. Yaklaşık 70'er cm'lik (şunları neden daha uzun göndermezler hayret) siyah microUSB şarj ve 3,5 mm jack kabloları ile geliyor ve her ikisi de gayet sağlam ve kaliteli görünüyor. Iphone kullananlar için telefonda batarya durumu izlenebiliyor.

Bluetooth
    Salonun uzak köşesinden 14-15 adım uzaklıktaki banyoya kapattım kendimi, hiç kesilme olmadı, ancak wi-fi routerin olduğu odada kesilmeler oldu. Ancak benim için en büyük sürpriz, cihazın satış sitelerinde ve hatta kendi kılavuzunda bile bahsedilmeyen NFC özelliğine sahip olması. Leitz ve çoğu cihazı kapatıp açarsanız yeniden eşleştirme yapıyorsunuz. Bunu ise kapatıp açtığınızda son bağlandığı cihazla otomatik eşleşiyor (denedim, çalıştı). Böylesi önemli bir özelliği ise kutunun sadece bir yüzüne yazmışlar, kılavuz dahil başka hiç bir yerde yazmıyor. Çok kötü bir pazarlama hatası bence.

Hiç kullanmadığımdan bilmiyorum ama Iphone kullananlar için Siri desteği de mevcutmuş.

EKSİKLER
    Daha pahalı cihazlarda bulunan USB güç çıkışı da olsa mükemmel olurmuş, acil durumlarda telefonlarımızı şarj edebilirdik. Çok fonksiyonel olmasa da (1 milyon şarkı da koysanız baştan başlayacaktır), microSD kart girişi zaman zaman gerekli olabilirdi ama ne yapalım sağlık olsun. Mat ve kadifemsi yapısı çok güzel ancak çizik ve darbeleri kolay gösterebilir. Boyut bence eksiklik sayılmaz. Çift hoparlörün tadına varmak isteyenler bu ölçüleri büyük saymamalı.
    2 aylık kullanım sonrası EDİT: İlk şarjlarım hep cihazı kullandıktan sonra açık unutmak yüzünden bitti. Üstteki ışık biraz küçük olduğu için alışıncaya kadar açık unutabiliyorsunuz. Bir an önce kapatmayı hatırlama konusunda kendinizi alıştırın derim.

VİDEOLU İNCELEME
    https://www.youtube.com/watch?v=RjL-cnfSJsw

KULLANICI YORUMLARI
    Bitsede Gitsekmi : Merhaba bende 2 tane aldım çocuklara birer adet. Dun geldi alırken kalitesi konusunda şüphelerim vardı ama gerek ses seviyesi ses kalitesi bu tarz bir urune rağmen oldukça iyi. Bilseydim birkaç tane daha hediye için alırdım. Üzerinden tel cevap verilmesi şarkılar arası geçiş yapılması beklemediğim ozelliklerdi. Bu fiyata bedava aldık. Bizi bilgilendirip almamıza sebep olduğunuz için sizede çok teşekkür ederim.

peerless : Ürün akşamüstü elimde oldu. Eve gelir gelmez denemeler yaptım ve sonuç muazzam. Bu fiyata alınabilecek en iyi ürünü aldım sanırım. Ev arkadaşlarım almadıklarına pişman oldu.

kyılmaz28 : benim üründe bu akşamüzzeri elime geçti. Sonuç beklentiminde üzerinde sanırım çok iyi fiyata aldık buna yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 23 Mart 2016; 15:42:41 >

• Hocam hayırlı olsun. Güzel inceleme eline sağlık.
  • Hocam hayırlı olsun,
    Ürün gerçekten çok güzel görünüyor,
    Resimde daha kabaydı ama cihaz baya kibar birşeymiş,
    Şöyle bir durum var tabiki Leitz 50tl Bu ürün 100tl,
    Bütçesi olmayan arkadaşlarımıza Leitz, bütçesi olan arkadaşlarımızada Amethyst NOV-1453 ü önerebiliriz gibi görünüyor.
    Teşekkürler inceleme için, emeğinize sağlık
    Güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 5 Haziran 2015; 13:22:03 >
  • Nokmen hocam,

İnceleme için teşekkürler, ellerinize sağlık..

Peki iki ürünü de kullanmış biri olarak; "fiyatını hak etme" konusunda ne diyebilirsiniz.. Başka bir deyişle, Leitz'e kıyasla Amethyst'e 2 misli fiyat vermeye değer mi.. Ya da, bugün gidip alacak olsanız hangisini alırdınız..?

Selamlar
  • İncelemeniz emeğiniz için çok teşekkürler. Ellerinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Nokmen hocam,

Peki iki ürünü de kullanmış biri olarak; "fiyatını hak etme" konusunda ne diyebilirsiniz.. Başka bir deyişle, Leitz'e kıyasla Amethyst'e 2 misli fiyat vermeye değer mi.. Ya da, bugün gidip alacak olsanız hangisini alırdınız..?

Selamlar

İki ürünü de çok iyi biliyorum. Her ikisi de kendi fiyatını hak ediyor. Leitz de kesinlikle kötü bir ürün değil. Fiyatının karşılığını fazlasıyla veriyor. Hatta eşim halen küçük olduğu için çantasına rahat sığar diye bir tane de Leitz almamı istiyor.
    Ama Ford alacağıma biraz daha üstüne koyup VW alıyım diyenler NOV 1453 almalılar. (Teşbihte hata olmaz, tabii bu işin BMW'si yine 600 TL'lik Beats falan olması lazım.)

Bence en büyük fark her zaman için NFC özelliğidir. Tercih yapacaklar bunu mutlaka dikkate almalı, o yüzden de bütçem çok şükür yeterli olduğu için bugün yine NOV 1453 alırdım.

AYNI : Bass gücü olarak aynı denilebilir. Sadece birinde çift hoparlör olduğu için daha bir stereo ses alıyorsunuz. Belki çok az NOV daha net veriyor olabilir basları, ama çok profesyonel olmadığım için hatalı olabilirim. Profesyonel arkadaşlar zaten mp3 sevmez, varsa yoksa flac :).

Leitz + : Boyut olarak daha avantajlı. Her çantanın bir boşluğuna sığabilir, yuvarlak şekli de buna çok yatkın.
    Fiyatı tam yarısı.
    Az da olsa daha hafif.
    Belki ışıklı gövdesi estetik bir üstünlük de getirebilir.
    MicroSD kart okuyabiliyor.

NOV 1453 + : Çift hoparlör
    İki kat batarya gücü
    1,5 saatte full şarj oluyor (dün denedim)
    3,5 mm jack girişi
    Düğmelerin altta değil üstte olması ve ses düğmelerinin ayrı olması.
    Daha yüksek iki kanal 5W ses çıkışı.
    Yanlara doğru ve 3 yöne ses verebilme.
    Yuvarlak şekli olmadığı için yatay-dikey kullanabilme
    Daha az titreme. (Teknik bilgim yok ama kullanım ömrünü uzatabilir)
    *** Son bağlanan cihaza otomatik bağlanma (NFC)
    Iphoneda pil durumu ve SİRİ desteği

• quote:

Orijinalden alıntı: nokmen

quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Nokmen hocam,

Selamlar

İki ürünü de çok iyi biliyorum. Her ikisi de kendi fiyatını hak ediyor. Leitz de kesinlikle kötü bir ürün değil. Fiyatının karşılığını fazlasıyla veriyor. Hatta eşim halen küçük olduğu için çantasına rahat sığar diye bir tane de Leitz almamı istiyor.
    Ama Ford alacağıma biraz daha üstüne koyup VW alıyım diyenler NOV 1453 almalılar. (Teşbihte hata olmaz, tabii bu işin BMW'si yine 600 TL'lik Beats falan olması lazım.)

Bence en büyük fark her zaman için NFC özelliğidir. Tercih yapacaklar bunu mutlaka dikkate almalı, o yüzden de bütçem çok şükür yeterli olduğu için bugün yine NOV 1453 alırdım.

AYNI : Bass gücü olarak aynı denilebilir. Sadece birinde çift hoparlör olduğu için daha bir stereo ses alıyorsunuz. Belki çok az NOV daha net veriyor olabilir basları, ama çok profesyonel olmadığım için hatalı olabilirim. Profesyonel arkadaşlar zaten mp3 sevmez, varsa yoksa flac :).

Leitz + : Boyut olarak daha avantajlı. Her çantanın bir boşluğuna sığabilir, yuvarlak şekli de buna çok yatkın.
    Fiyatı tam yarısı.
    Az da olsa daha hafif.
    Belki ışıklı gövdesi estetik bir üstünlük de getirebilir.
    MicroSD kart okuyabiliyor.

NOV 1453 + : Çift hoparlör
    İki kat batarya gücü
    1,5 saatte full şarj oluyor (dün denedim)
    3,5 mm jack girişi
    Düğmelerin altta değil üstte olması ve ses düğmelerinin ayrı olması.
    Daha yüksek iki kanal 5W ses çıkışı.
    Yanlara doğru ve 3 yöne ses verebilme.
    Yuvarlak şekli olmadığı için yatay-dikey kullanabilme
    Daha az titreme. (Teknik bilgim yok ama kullanım ömrünü uzatabilir)
    *** Son bağlanan cihaza otomatik bağlanma (NFC)
    Iphoneda pil durumu ve SİRİ desteği

Teşekkürler hocam.

Son bir soru :) ürünlerde kulaklık çıkışı var mı acaba..?

Saçma bir soru gibi gelebilir, ama bazılarında oluyor. Buradan ev sinema sistemine bağlayınca, bütün sisteme bluetooth üzerinden ses aktarmış gibi oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayır maalesef. Aslında iyi fikir ama ben olanını da görmedim hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 9 Haziran 2015; 9:44:30 >
  • quote:

Hayır maalesef. Aslında iyi fikir ama ben olanını da görmedim hiç.

Bazı "ses bombası" tipi hoparlörlerde oluyor. Daha doğrusu, zincir yapabilmek için, birini diğerine vs bağlayarak aynı anda aynı kaynaktan bir çok hoparlöre ses verebilmek için kullanılıyor genelde.

Abim carrefour'dan 30tl'ye bir tane tanınmadık marka almıştı, onda vardı mesela :) Bazen daha iyisi olsun derken, böyle basit özellikler gözden kaçabiliyor.

• Ben hiçbir üründe tüm istediğim özellikleri bir arada bulabildiğimi hatırlamam. Bazen üretim-pazarlama taktiği, bazen teknik sebepler, bulunanlarda da kalite sorunu...bu hep böyle olmuştur maalesef.

Şimdi biraz baktım, Logitech'in bir ürünü var, belki kendisi ses vermiyor ama aynı anda 3 cihaza bağlanarak tam sizin istediğinizi yapıyor.
    http://www.logitech.com/tr-tr/product/bluetooth-audio-adapter?WT.ac=ps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 9 Haziran 2015; 13:45:11 >

• quote:

Ben hiçbir üründe tüm istediğim özellikleri bir arada bulabildiğimi hatırlamam. Bazen üretim-pazarlama taktiği, bazen teknik sebepler, bulunanlarda da kalite sorunu...bu hep böyle olmuştur maalesef.

Şimdi biraz baktım, Logitech'in bir ürünü var, belki kendisi ses vermiyor ama aynı anda 3 cihaza bağlanarak tam sizin istediğinizi yapıyor.
    http://www.logitech.com/tr-tr/product/bluetooth-audio-adapter?WT.ac=ps

Evet, bu ürünü biliyorum. Aslında çok basit bir bağlantı ile yapılabilecekken, gidip sadece o özellik için ilave 100tl vermek abes geliyor.

Neyse, başlığı kirletmeyeyim :)

Bu arada, dün Forum Mersin D&R'da Amethyst aradım, dünya gözüyle görmek için... Çalışanlara sordum, ilk defa duyuyor gibiydiler... Anladığım kadarıyla şubelere pek gelmiyor.

• Sorunuzu direk hayır olarak cevaplamıştım ama.....,şu an desktopumu temizlerken kutusunun resmi önüme geldi ve şu ifade dikkatimi çekti :

"3,5 mm ses giriş-çıkışı"

Akşam eve gidince ilk işim sizin için bunu denemek olacak.
    Belki de sayenizde yeni bir özelliğini keşfetmiş olacağız.

• quote:

Sorunuzu direk hayır olarak cevaplamıştım ama.....,şu an desktopumu temizlerken kutusunun resmi önüme geldi ve şu ifade dikkatimi çekti :

"3,5 mm ses giriş-çıkışı"

Akşam eve gidince ilk işim sizin için bunu denemek olacak.
    Belki de sayenizde yeni bir özelliğini keşfetmiş olacağız.

Ne yaptınız hocam, bakabildiniz mi..? Ben de merak ettim şimdi.

• Baktım maalesef olmadı. Hoparlör ucunu taktığım anda bluetooth kesiliyor ve müzik duruyor.
    Sanırım bu mp3 girişine öncelik vermelerinden kaynaklanıyor çünkü bluetooth ile çalarken başka bir mp3 kaynağını kablolu bağlarsan bluetooth kesiliyor ve kablolunun sesini vermeye başlıyor.

Leitz başlığı altında bir arkadaş bunun benzeri bir modelini almıştı Bimeksten.
    Arka taraf resminde line in ve line out olmak üzere iki tane giriş var. Ona da bakabilirsiniz.
  • Hocam ses Leitz'den güçlü demişssiniz fakat kalitesi olarak ne diyebilirsiniz? Videolara baktığımda sanki leitzte daha doygun bir ses var gibi geliyor. Bu çekilen kamera farklılığı yüzünden midir? Açıklık getirirseniz sevinirim.

Ek olarak, Leitz kullanıcılar kablo ile bağladıklarında sesin zayıfladığını söylemişler. Bu sorun Amethystde de var mıdır?

Teşekkürler
  • Ses gücü olarak yani ikisinde de sesini aynı parçada sonuna kadar açsanız birbirine yakın sesler alırsınız.
    Sadece çift hoparlör avantajıyla daha doygun ve yankılı bir ses alıyorsunuz NOV'da.

Sesleri videolardan kıyaslamak çok mümkün değil, sonuçta size kayıt edilmiş hali geliyor, ve siz de onu kendi hoparlörünüzden dinliyorsunuz.

Kablolu bağlantıda ses zayıflaması hissetmedim ben. Eski bir sony walkmanime bağlıyorum sabahları, bangır bangır bütün evin içinde dinleniyor.

Bir fikir olarak şunu söyleyebilirim. Hiç beklemeden bir NOV 1453 siparişini verin, kutusunu filan bozmadan açıp deneyin. Beğenmezseniz ürünü iade hakkınız var.
    Ben bunu düşünerek almıştım, iade etmeye pek niyetim yok :).
  • Sanırım sırf NFC özelliği yüzünden bu aleti alıcam. Cidden her defasında tanıtmak çok sinir bozucu birşey olsa gerek Yorumlarımı buraya yazarım tekrardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçanPırasa

Sanırım sırf NFC özelliği yüzünden bu aleti alıcam. Cidden her defasında tanıtmak çok sinir bozucu birşey olsa gerek Yorumlarımı buraya yazarım tekrardan.

Sadece NFC mi?

1000 mAh pil gücü
    2x5 W çift hoparlör
    microUSB giriş
    3,5 mm kablolu giriş
    Üstte 6 düğmeli kullanım

Daha ne olsun :).
  • Bu üründen 1 tane de ben alıcam sanırım. Leitz başlığından görüp geldim Şöyle fiyatı biraz daha uyguna denk getirsem affetmicem aslında
  • Hoşgeldin. Uzun süredir bluetooth cihazların fiyatlarında bir değişme yok.

Hattı zatında bu kadar ilgi artışına rağmen yükselmemesi bile iyidir. Bence düşmesini çok fazla ümit etmeyiniz efendim.

Ben arada bir fiyatları kontrol ediyorum, bir değişme olduğunda buradan duyururum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.