Şimdi Ara

1.6 GDI Sportage far ampülü değiştirme...Philips Diamond Vision H7 5000k Takıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
8.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar internette Osram Night Braker Unlimited ürününü gördüm ve videolar kullanıcı yorumlarından baya bi olumlu sonuçlar var ama Spo'daki ampüller hangi marka ve bunu taksam her hangi bir zarar verir mi bilmiyorum belki orjinal ampülleri aynıda olabilir yada olmayabilir hiç bir fikrim yok bilgi verirseniz sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 21 Haziran 2015; 18:21:05 >

• Merhaba sevgili kardeşim, uzman olmadığımı belirtmek isterim, yakın zaman önce ben de aracımda (yani kasa ceed) far değişimi yaptım. Sizin aracınıza ait kullanma kılavuzunu indirdim ve orada kullanılan ampullerin watt değerlerine baktım, bizimkilerle aynı.

Ben geçmişte yaşadığım osram deneyiminden sonra ve üzerindeki ampullerin de philips marka olmasına bakarak philips tercih ettim. 2 yıldır kullanan arkadaşlar var ceed forumunda, philips xtreme vision tercih ettim. Kısacası alacağınız ampul 55 watt değerinden yüksek olması durumunda aracın elektrik sistemine zarar verebiliyormuş, röle falan dediler ama kafama yatmadığı için yine 55 watt' lık ampul tercih ettim. Ama nacizane tavsiyem osram harici bir fara bakmanızdır. Aşağıda da aracınızın kullanma kılavuzundan alınma ampul watt değerleri mevcut, alacak olduğunuzda bu tabloya bakarak tercihte bulunursunuz.

Site bazen garipleşiyor, resim ekledim sevgili kardeşim, mesajı da bu sebeple düzenledim.
     1.6 GDI Sportage far ampülü değiştirme...Philips Diamond Vision H7 5000k Takıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aalpan -- 19 Haziran 2015; 23:49:10 >

• 1 gün önce Philips Diamon Vision 5000k siparişi verdim inş yarın sabah kargo şubesinden alıp daha sonra taktırmak olucak. Takıldığı zaman video ve nasıl gözüktüğüne dair resimlerini buraya atacağım

Peki siz nasıl değiştirdiniz ben halen kendimmi değiştirsem diyorum yada bi yere sabah siftahı yaptırmayı 10 15 lira vermeyi düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 20 Haziran 2015; 0:03:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

1 gün önce Philips Diamon Vision 5000k siparişi verdim inş yarın sabah kargo şubesinden alıp daha sonra taktırmak olucak. Takıldığı zaman video ve nasıl gözüktüğüne dair resimlerini buraya atacağım

Peki siz nasıl değiştirdiniz ben halen kendimmi değiştirsem diyorum yada bi yere sabah siftahı yaptırmayı 10 15 lira vermeyi düşünüyorum

BEn bir viraj ampullerini değiştireyim dedim, ampulun arkasındaki tırnağı takmakta baya zorlandım; ondan korkuma (uğraşmaktan) ustama taktırdım ve meğerse kısalar soketliymiş. Sportage araçlarda kısa far nasıl takılıyor inan bilmiyorum, belki de eskisini çıkarıp, yenisini tık diye takıyorsundur. Kendiniz bir deneyin, olmazsa o para zaten cepten çıkacak

Seçiminiz güzel, umarım uzun süre ve iyi günlerde kullanırsınız; ben diamond serilerini beyaz ışık diye biliyorum, bu yüzden almamıştım. Aldığım ampuller ceed' in üzerindeki standart ampule göre daha iyi aydınlatıyor, pişman olmayacağınızı ümit ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

1 gün önce Philips Diamon Vision 5000k siparişi verdim inş yarın sabah kargo şubesinden alıp daha sonra taktırmak olucak. Takıldığı zaman video ve nasıl gözüktüğüne dair resimlerini buraya atacağım

BEn bir viraj ampullerini değiştireyim dedim, ampulun arkasındaki tırnağı takmakta baya zorlandım; ondan korkuma (uğraşmaktan) ustama taktırdım ve meğerse kısalar soketliymiş. Sportage araçlarda kısa far nasıl takılıyor inan bilmiyorum, belki de eskisini çıkarıp, yenisini tık diye takıyorsundur. Kendiniz bir deneyin, olmazsa o para zaten cepten çıkacak

Seçiminiz güzel, umarım uzun süre ve iyi günlerde kullanırsınız; ben diamond serilerini beyaz ışık diye biliyorum, bu yüzden almamıştım. Aldığım ampuller ceed' in üzerindeki standart ampule göre daha iyi aydınlatıyor, pişman olmayacağınızı ümit ediyorum.

İnşallah iyi olur internette yağmurlu havalarda görüş düşüyor diyolardı H1 H4 tipi ampüller için birde merceksiz farda Sportage Mercekli H7 far bakalım nasıl olucak.Zaten orjinal farları kesinlikle atmam onlar Philips kabında durur beğenmezsen söker orjinale dönerim

Takma videolarını izledim sabah bi daha soket yerine bakıcam olmadı Bosh Car servise gider taktırırım yada dün servisi aradım takarız dedi.Ampülleri kargodan alalımda bi...

İlk mesajınızdaki liste için teşekkürler üşenmemiş araştırıp koymuşsunuz....

• Far takıldı 20 lira verdim takan usta ilk başta yandığını anlamadı...Gerçekten Beyaz yanıyor gündüz gözüne beğendim cidden.İftardan sonra bi gezmeye giderim o zaman hem video hem foto koyucam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 20 Haziran 2015; 11:03:48 >
  • Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle sevgili kardeşim. Alınmış bir kere fakat beyaz olmasaydı iyiydi, yağmurlu havada görüş yok denecek kadar azalıyor; ben bu sebeple sarı ışık veren ampullere bakmıştım. Belki aracınızın yüksek olması sebebiyle şartlar değişir ve daha iyi görüş sağlayabilir. Fotoğraflarınızı bekliyorum.
  • quote:

Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle sevgili kardeşim. Alınmış bir kere fakat beyaz olmasaydı iyiydi, yağmurlu havada görüş yok denecek kadar azalıyor; ben bu sebeple sarı ışık veren ampullere bakmıştım. Belki aracınızın yüksek olması sebebiyle şartlar değişir ve daha iyi görüş sağlayabilir. Fotoğraflarınızı bekliyorum.

Far mercekli birde yüksekliğinden dolayı fazla kayıp yaşayacağımı sanmıyorum.Mersinde Yağmurlar Kasım ayında başlıyor o zaman eski ampüllerini takarım yada Osram yada Sizin fardan alırım yada Eski ampüller duruyor onları takarım

Yağmurlu havalarda uzunları yakarım yapacak bişey yok :)

• Seçenek bol yani... Adamı öldürmez be kardeşim, her seferinde de bir ampul değiştireceğim diye 20 lira vermeye de gerek yok, havalar yağmaya başladığında ampul değiştirmeye de, tadını çıkar; önemli olan elbette sürüş güvenliği ancak bu da hiç bir şey göremeyeceksin anlamı taşımıyor, sadece nispeten azalıyor; bir de verdiğin paranın karşılığında 6 ay sonra patlamasınlar yeter.
  • quote:

Seçenek bol yani... Adamı öldürmez be kardeşim, her seferinde de bir ampul değiştireceğim diye 20 lira vermeye de gerek yok, havalar yağmaya başladığında ampul değiştirmeye de, tadını çıkar; önemli olan elbette sürüş güvenliği ancak bu da hiç bir şey göremeyeceksin anlamı taşımıyor, sadece nispeten azalıyor; bir de verdiğin paranın karşılığında 6 ay sonra patlamasınlar yeter.

Aynen bende patlamasından korkuyorum zaten arkasında 450 saat ömrü var yazıyor hadi hayırlısı zatn denemek için almıştım akşam nasıl olucak sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güle güle kullanın, yorum ve fotoğraflarınızı attığınızda haberdar ederseniz memnun olurum, çevremde de ihtiyaç olacak olursa, aldıklarımla karşılaştırmak adına bir fikir edinmiş olurum.
  • quote:

Güle güle kullanın, yorum ve fotoğraflarınızı attığınızda haberdar ederseniz memnun olurum, çevremde de ihtiyaç olacak olursa, aldıklarımla karşılaştırmak adına bir fikir edinmiş olurum.

Tabikide saat 20.30 21.00 gibi foto ve video atmayı düşünüyorum...

Birde şimdi dikkatimi çekti orjinal ampülleri Philips Almanya üretimi
  • Fotoları Koydum bu da videosuhttps://www.youtube.com/watch?v=8ecT7ceA_-o

Ben eski farlara nazaran çok beğendim eski Farları Philips Vision %30 bundan daha kötü farlar...
     1.6 GDI Sportage far ampülü değiştirme...Philips Diamond Vision H7 5000k Takıldı 1.6 GDI Sportage far ampülü değiştirme...Philips Diamond Vision H7 5000k Takıldı 1.6 GDI Sportage far ampülü değiştirme...Philips Diamond Vision H7 5000k Takıldı

• x-treme vision ampullerden daha iyi aydınlatması olduğunu söyleyebilirim sevgili kardeşim, tekrar güle güle kullan. Videoda daha net belli oluyor farların aydınlatması. Yardımcı olamadım, farkındayım fakat bana karşılaştırmam için iyi bir fikir vermiş, bunun için de ayrıca teşekkür ederim; iyi geceler.
  • quote:

x-treme vision ampullerden daha iyi aydınlatması olduğunu söyleyebilirim sevgili kardeşim, tekrar güle güle kullan. Videoda daha net belli oluyor farların aydınlatması. Yardımcı olamadım, farkındayım fakat bana karşılaştırmam için iyi bir fikir vermiş, bunun için de ayrıca teşekkür ederim; iyi geceler.

Daha iyi aydınlatmasının sebebi bence Hem Mercekli Far H7 tipinde hemde Araba yerden yüksek

Daha fazla foto koyucaktım ama hep sorun çıktı 1 tanesi doğru yüklendi

Uzunlara bundan taksam olurmu acaba düşünmüyor değilim
  • Bizim araçlar da H7 kullanıyor ve mercekli ancak bu derece değil, ampulun etkisi büyük, bu bir gerçek, uzunlar konusunda karar sizin, fakat uzunlarda mercek yok, bu sebeple ışık daha çok dağılabilir ve verdiğiniz parayla kalırsınız. Onun yerine sarı ve üzerindekinden daha kaliteli bir ampul belki olabilir ancak; bence gerek yok yani en azından ben ihtiyaç duymadım.
  • quote:

Bizim araçlar da H7 kullanıyor ve mercekli ancak bu derece değil, ampulun etkisi büyük, bu bir gerçek, uzunlar konusunda karar sizin, fakat uzunlarda mercek yok, bu sebeple ışık daha çok dağılabilir ve verdiğiniz parayla kalırsınız. Onun yerine sarı ve üzerindekinden daha kaliteli bir ampul belki olabilir ancak; bence gerek yok yani en azından ben ihtiyaç duymadım.

Osram night breaker unlimited düşünüyorum 48 lira zaten
  • Uzun farlarıda değiştirdim Philips X-treme Vision %130 ile ve sonuç:MÜKEMMEL

https://www.youtube.com/watch?v=smc5f5tOTdg

@aalpan Merhaba arkadaşım senin kısa farları uzunlara taktım çok memnun kaldım senin arabadada takılı değilse vakit kaybetme sipariş et

• Çok düşüncelisin sevgili kardeşim, ilerleyen zaman içersinde inşallah fakat gerçekten fark ediyormuş bunu gördüm. Videoyu çekerken hızınız ne kadardı, merak ettim doğrusu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.