Şimdi Ara

Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
4
Favori
13.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuyu bilgilendirme amaçlı açıyorum kafasında soru işareti olana faydam dokunsun...

Geçtiğimiz 20 Mayıs 2015 çarşamba günü Z A V O L İ Sıralı Süper kit takıldı ve uzun yol da yapıldı araç 725 km de 210 lira toplam yakıt alındı(benzin+Lpg) buda 28 kr yaktığını gösterir...buda günümüzde çok ama çok uygun...

Performans dersek düz yolda ve hafif eğimli yolda sıkıntı yok ama rampaya gelince her Lpgli araç.gibi düşme oluo biraz hissetirio ama benzinde kullandığım için az biraz anlıyorum düz hafif eğilim yolda gidişinde hiç.sıkıntı yok, her hangi motorda kedi cırlaması mırlaması takırtı tukurtu yok çünkü zavolli enjektörler çelik enjektör bu yüzden Z A V O L İ'yi ilk sıraya sonra Landirenzo ve Lovato'ya bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 30 Mayıs 2015; 18:26:43 >

• Bugün Ankara'dan Mersine gelindi uzun yol performansı iyi 5. vitesin altına hiç düşülmedi sadece Tekir Pozantının orada bayır var bilen bilir orada araç her Atmosferik LPG'li araç gibi(2000 ccye kadarki) biraz bayılma yaşadı ve bazı fazla dik olan yerlerde 3. viteste çık bazı yerlerde 4. 5. viteslerde çıktı...

Bunun en iyi yöntemi yokuş olan yerler en fazla 15 20 km bu durumlarda benzine geçin fazladan yakacağı hadi 20 kmde 3 LT benzin yaksın 5 liradan hesap edelim 15 lira bişey değil bu gibi çözümlerde üretebilirsiniz...

Ankaradan Aksaray Ağaçlı tesislerine Benzin+LPG 24 KR yaktı ve bizim eski 1.9 TDI Caddy'den sonra bedava geldi(35 kr 40 kr yakıyordu Caddy)

Taktıracaklar Tek tavsiyem Zavolli....
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Bugün Ankara'dan Mersine gelindi uzun yol performansı iyi 5. vitesin altına hiç düşülmedi sadece Tekir Pozantının orada bayır var bilen bilir orada araç her Atmosferik LPG'li araç gibi(2000 ccye kadarki) biraz bayılma yaşadı ve bazı fazla dik olan yerlerde 3. viteste çık bazı yerlerde 4. 5. viteslerde çıktı...

Bunun en iyi yöntemi yokuş olan yerler en fazla 15 20 km bu durumlarda benzine geçin fazladan yakacağı hadi 20 kmde 3 LT benzin yaksın 5 liradan hesap edelim 15 lira bişey değil bu gibi çözümlerde üretebilirsiniz...

Ankaradan Aksaray Ağaçlı tesislerine Benzin+LPG 24 KR yaktı ve bizim eski 1.9 TDI Caddy'den sonra bedava geldi(35 kr 40 kr yakıyordu Caddy)

Taktıracaklar Tek tavsiyem Zavolli....
    Bu da resimleri ustaya özellikle aracı fazla delme dedik güzel işçilik çıkardı bize göre
     Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit Kia Sportage 1.6 GDİ Motor'a Zavoli sıralı sistem Süper kit

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardeş.
    Ama hem buraya hem diğer forumlara ZAVOLLİ diye yazıyosun ama, Z A V O L İ değil mi bunun adı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 26 Mayıs 2015; 8:50:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Hayırlı olsun kardeş.
    Ama hem buraya hem diğer forumlara ZAVOLLİ diye yazıyosun ama, Z A V O L İ değil mi bunun adı?

Saolasın.Buraya yada diğer forumlara yazmama sakınca varmı bide Zavolli yada Z a v o l i desemde anlayan anlıyor ben bu konuyu yardımcı olmak için açtım çünkü taktıtmadan önce böyle ayrıntılı tam GDI LPG konusu yok pek göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 26 Mayıs 2015; 16:02:03 >
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Aslında piyasada birçok ix35 ve Sportage LPGli.
    Ama forumlara pek girmeyenler sanırım.
    Bu arada bu motor için LPG kitleri ve yazılımları daha da gelişecek, çünkü yeni Hyundai Tucsonda da 1.6 GDI motor kullanılıyor.
    Tasarımından dolayı birçok kişi alacak bu aracı ve sonra LPG arayoşına girecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Aslında piyasada birçok ix35 ve Sportage LPGli.
    Ama forumlara pek girmeyenler sanırım.
    Bu arada bu motor için LPG kitleri ve yazılımları daha da gelişecek, çünkü yeni Hyundai Tucsonda da 1.6 GDI motor kullanılıyor.
    Tasarımından dolayı birçok kişi alacak bu aracı ve sonra LPG arayoşına girecek.
    Yeni Tucson/İX35 baya güzel bir tasarım ile geliyor hatta geldiğinde gidip özellikle Turbo DCT şanzımanı test etmek istiyorum beğenirsem belki İkinci elli 5 10 bin fiyatı düşük şekilde alabilirim yada Yeni Sportage ı bekleyebilirim oda var :)

TSI FSI GDI LPG kitleri piyasadaki bana göre en gelişmiş LPG kitleri Sıvı sistemde Sıralı Karma sistemde çünkü ben görmedim yada duymadım hiç LPG kiti araca özel üretilip geldiği çünkü TSI FSI GDI motorlar özel işçilik ve kalite istiyor çok kaliteli olmuyacak özel olarak çok kaliteli olmak zorunda bana göre çünkü Direkt enjeksiyon motorlar...

Evet LPG takılı araç sahipleri bence almadan önce internete girip 30 dk bi araştırıyor öle taktırmaya çalışıyor ama fazla bilgi olmadığından bayi artık ne derse taktırıyor(Bizim durum gibi) bu durumu başka kimseler yaşamasın iyilik olsun diye bu konuyu açtım ve şuan için memnunuz...

• quote:

Yeni Tucson/İX35 baya güzel bir tasarım ile geliyor hatta geldiğinde gidip özellikle Turbo DCT şanzımanı test etmek istiyorum beğenirsem belki İkinci elli 5 10 bin fiyatı düşük şekilde alabilirim yada Yeni Sportage ı bekleyebilirim oda var :)

TSI FSI GDI LPG kitleri piyasadaki bana göre en gelişmiş LPG kitleri Sıvı sistemde Sıralı Karma sistemde çünkü ben görmedim yada duymadım hiç LPG kiti araca özel üretilip geldiği çünkü TSI FSI GDI motorlar özel işçilik ve kalite istiyor çok kaliteli olmuyacak özel olarak çok kaliteli olmak zorunda bana göre çünkü Direkt enjeksiyon motorlar...

Evet LPG takılı araç sahipleri bence almadan önce internete girip 30 dk bi araştırıyor öle taktırmaya çalışıyor ama fazla bilgi olmadığından bayi artık ne derse taktırıyor(Bizim durum gibi) bu durumu başka kimseler yaşamasın iyilik olsun diye bu konuyu açtım ve şuan için memnunuz...
    Arkadaşlar taktıracaklara bilgi olsun Start Stop'u kapatın her çalıştırmada benzinle çalışıyor haberiniz olsun...

• quote:

Arkadaşlar taktıracaklara bilgi olsun Start Stop'u kapatın her çalıştırmada benzinle çalışıyor haberiniz olsun...

Alıntıları Göster
    Konuyu takip eden varsa kusura bakmayın bayadır ne kadar yaktığı ile bilgi girmiyorum sebebi yakıtı babam alıyor...Bu durumdan ötürü ne kadar yaktı giremiyorum ama yakın zaman girmeye çalışıcam...
  • quote:

Konuyu takip eden varsa kusura bakmayın bayadır ne kadar yaktığı ile bilgi girmiyorum sebebi yakıtı babam alıyor...Bu durumdan ötürü ne kadar yaktı giremiyorum ama yakın zaman girmeye çalışıcam...

Alıntıları Göster
    Son s.içi yakıt değerleri 16 kr gaz 18 kr benzin tüketti 34 kr sisteme son bir yazılım atıldı...

Araba 3000 devir geçmiyip devir düşürüyor ve gaz bassanız bile hız yada devir yükselmiyordu sanki gaz bassanız bile tınlamıyordu sadece LPG de iken 4 kere yaptı bunu...Çözümü ise aracı kenara çekip stop edip beklemeden çalıştırdığımızda ise geçmişti...(beklesenizde olur herhalde)

Bu sorunu inş bu yazılım ile bir daha yaşamayız sıkıntı değil ve ş.içi daha az yakar 25-30 kr arası temennimiz bu yönde

Bakalım 2000-2500 Km lik bir maraton yapılacak gene araba ile Mersin'den İstanbula gidicek giderkende Ankaraya akrabaların yanına uğracaklar...İstanbul gelirkende aynı şekil olucak sonuçları buraya yazıcam inş Cumartesş sabahı yada öğleni

• quote:

Son s.içi yakıt değerleri 16 kr gaz 18 kr benzin tüketti 34 kr sisteme son bir yazılım atıldı...

Araba 3000 devir geçmiyip devir düşürüyor ve gaz bassanız bile hız yada devir yükselmiyordu sanki gaz bassanız bile tınlamıyordu sadece LPG de iken 4 kere yaptı bunu...Çözümü ise aracı kenara çekip stop edip beklemeden çalıştırdığımızda ise geçmişti...(beklesenizde olur herhalde)

Bu sorunu inş bu yazılım ile bir daha yaşamayız sıkıntı değil ve ş.içi daha az yakar 25-30 kr arası temennimiz bu yönde

Bakalım 2000-2500 Km lik bir maraton yapılacak gene araba ile Mersin'den İstanbula gidicek giderkende Ankaraya akrabaların yanına uğracaklar...İstanbul gelirkende aynı şekil olucak sonuçları buraya yazıcam inş Cumartesş sabahı yada öğleni

Alıntıları Göster
    Araba 1 saat önce geldi toplam 2250 Km yol yaptı Mersin-İstanbul. İstanbul ş.içi gezmeler, efsane durup kalkmamalı trafiği. Gebzeye gidip gelmeler gidip gelirken Ankaraya uğramalar fln derken LPG+Benzin 600 Lira yakıt harcadı yani 26 kr km başına çok güzel bir değer ve bizim araç ş.içi ş.dışı hiç fark etmiyor yani bundan sonra fix 26-28 kr yakıcaz inş :)

• quote:

Araba 1 saat önce geldi toplam 2250 Km yol yaptı Mersin-İstanbul. İstanbul ş.içi gezmeler, efsane durup kalkmamalı trafiği. Gebzeye gidip gelmeler gidip gelirken Ankaraya uğramalar fln derken LPG+Benzin 600 Lira yakıt harcadı yani 26 kr km başına çok güzel bir değer ve bizim araç ş.içi ş.dışı hiç fark etmiyor yani bundan sonra fix 26-28 kr yakıcaz inş :)

Alıntıları Göster
    merhaba

devamlı uzun yol değerlerini yazmışsınız.
    sehiriçi tam olarak kaç yakıyor bilgi verirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginBERK

merhaba

devamlı uzun yol değerlerini yazmışsınız.
    sehiriçi tam olarak kaç yakıyor bilgi verirseniz sevinirim.

Alıntıları Göster
    @EnginBERKFark etmiyor Fix 26-30 kr

Edit:Yoruma sizi eklemeyi unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 20 Haziran 2015; 10:48:55 >
  • quote:

@EnginBERKFark etmiyor Fix 26-30 kr

Edit:Yoruma sizi eklemeyi unutmuşum
    Tam 360 km Mersin ş.içi 35 lira benzin 81 lira gaz toplam 116 lira km başına 32 kr bu sefer gazı çok harcadı bi türlü istediğimiz oranı tuturamadık ama şunu anladık bu araba 28-32 KR arası yakar...
  • quote:

Tam 360 km Mersin ş.içi 35 lira benzin 81 lira gaz toplam 116 lira km başına 32 kr bu sefer gazı çok harcadı bi türlü istediğimiz oranı tuturamadık ama şunu anladık bu araba 28-32 KR arası yakar...

Alıntıları Göster
    2.01 den 81 lira LPG 4.76 dan 50 lira benzin 131 lira 385 km.Km başına 34 kr...

Bundan sonra anladıkki kullanıma göre 30-35 kr yakıyor karma sistemde
  • Zaten mantıken 100 kmde;
    10 lt gaz 2 lt benzin yaksa; 32-33 krş yapar.

Ama kullanım stiline göre (devirli devirsiz vs) 9lt gaz 1 lt benzin yaktıpı da olur, 11 lt gaz 3 lt benzin yaktığı yer de olur.
  • quote:

Zaten mantıken 100 kmde;

Ama kullanım stiline göre (devirli devirsiz vs) 9lt gaz 1 lt benzin yaktıpı da olur, 11 lt gaz 3 lt benzin yaktığı yer de olur.

Bu araba 5 lira benzin 3 lira gaz olsa en fazla Türkiye şartlarında 40-45 kr yakar ama benzinde şuan 60 Kr yakıyor benim araç. Bu aralar yol bilgisayarında 12 Ltden düşmüyor
  • quote:

quote:

Zaten mantıken 100 kmde;

Bu araba 5 lira benzin 3 lira gaz olsa en fazla Türkiye şartlarında 40-45 kr yakar ama benzinde şuan 60 Kr yakıyor benim araç. Bu aralar yol bilgisayarında 12 Ltden düşmüyor

Alıntıları Göster
    lpg ile benzin beraber yakıyor karma tüketim yazmışsınız. ne demek istediğini anlamadım açıklar msın??

• mlhdyk M kullanıcısına yanıt
    Evet hem Benzin hem LPG tüketiyor. bunu başka açıklaması olmaz. %80 LPG %20 benzin tüketir.

10 lt LPG tüketirse araç 1.5-2.5 lt arası benzin tüketir
  • quote:

Evet hem Benzin hem LPG tüketiyor. bunu başka açıklaması olmaz. %80 LPG %20 benzin tüketir.

10 lt LPG tüketirse araç 1.5-2.5 lt arası benzin tüketir
    teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.