Şimdi Ara

ARK: Survival Evolved [ANA KONU] (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.967
Cevap
27
Favori
147.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gigantopithecus=Fiber
    Sabertooth=Cihtin/Keratin
    Doedicurus=Taş
    Bronto=Meyve/Tohum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YusufKalaz00 -- 1 Temmuz 2016; 13:04:29 >
  • Fps sorununu cozmuslermi ona göre indiricem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenon -- 2 Temmuz 2016; 12:41:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dinozorları ve eski çağı sevenler için gayet güzel oyun
  • bir kaç gün önce aldım oyunu çok sevdim.. local girdim seviye 19 dayım.. saman bir evim var:) ancak tame çok yavaş ilerliyor.. bir trike tameleyemedim bir türlü.. biraz önce tam bitmek üzereydi bir tane carno geldi yedimi ne yaptı narcotic peşindeydim.. abi zaten içerilere hiç girmiyordum öperler diye:) sahildeyim mutlu mesut yaşıyordum.. bu carnoyu ne yapacam şimdi? şaşırdım kaldım.. bir yerede gitmiyor mekanımda dolanıyor..
  • Bu oyun için oynayan bir arkadaşın yorumunu yazayım yeni alacaklar okumadan almasın.

"Oyun baslarda cok cok guzeldi. Optimizasyonu filan gozun cok gormuyordu. Ama son haliyle sacma sapan bir oyun oldu oyunun guzel yani bir yere ev kuruyor dinazor egitiyordun. Ayri bir atmosfer vardi ancak adamlar fazla ilgiyi gorunce(ki kendileride soyledi bu kadar ilgi beklemiyorduk diye) sacma sapan yamalar getirmeye basladilar. Bence oyunun dogasi bozuldu. Yuzen binalar mi dersin, dinazorlarin sirtina kurulan binalar mi dersin hos durmuyor. Ayrica oyunu oynayabilmen icin yeni acilmis server bulman lazim yoksa adamlar verdigin her kurusa isyan ettirirler. Sahsi kanaatim 1 sene once oynasan efsane oyundu."

Bunun üzerine benim sorum "Niye wipe gelmiyormu serverlara"

Cevap: "Wipe bi kere denk geldim ondada bir ise yaramadi. :) Bu oyunun wipe mantigi sadece yapilari siliyor. Hayvanlarin hala yasiyor. Hayvami egitmesi cok uzun surdugu icin silmiyorlar sanirim ama mesela tas toplayacaksin elle birer birer topluyorsun hayvanla 30ar 30ar adamin hayvani silinmemis bir gunde sen yeni baslasan sana bir haftalik fark atiyor."

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

Bu oyun için oynayan bir arkadaşın yorumunu yazayım yeni alacaklar okumadan almasın.

"Oyun baslarda cok cok guzeldi. Optimizasyonu filan gozun cok gormuyordu. Ama son haliyle sacma sapan bir oyun oldu oyunun guzel yani bir yere ev kuruyor dinazor egitiyordun. Ayri bir atmosfer vardi ancak adamlar fazla ilgiyi gorunce(ki kendileride soyledi bu kadar ilgi beklemiyorduk diye) sacma sapan yamalar getirmeye basladilar. Bence oyunun dogasi bozuldu. Yuzen binalar mi dersin, dinazorlarin sirtina kurulan binalar mi dersin hos durmuyor. Ayrica oyunu oynayabilmen icin yeni acilmis server bulman lazim yoksa adamlar verdigin her kurusa isyan ettirirler. Sahsi kanaatim 1 sene once oynasan efsane oyundu."

Bunun üzerine benim sorum "Niye wipe gelmiyormu serverlara"

Cevap: "Wipe bi kere denk geldim ondada bir ise yaramadi. :) Bu oyunun wipe mantigi sadece yapilari siliyor. Hayvanlarin hala yasiyor. Hayvami egitmesi cok uzun surdugu icin silmiyorlar sanirim ama mesela tas toplayacaksin elle birer birer topluyorsun hayvanla 30ar 30ar adamin hayvani silinmemis bir gunde sen yeni baslasan sana bir haftalik fark atiyor."

26 liraya aldım oyunu..:) iki üç günlük sigara param.. bu fiyata ilerisinin sorunlu olup olmaması beni çok enterese etmez.. kendi fikrim.. hacı güzel oyun al oyna bırak mükemmelliyetçi arkadaşının dediklerini.. bu fiyata böyle bir oyun çok fazla emin ol..

• tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    DÜn başka oyuna birşey yazdım ordaki arkadaşda votka param nolcak diye cevap yazdı

İnsanları tüketim çılgınlıgı boyutuna nasıl getirmişler cok net. Diyorumki eğer bunu oynayan arkadaşın yazdıgı gibiyse o oyun oynanmaz. Sen sürekli öldürülmekten keyif alıyorsan o başka ben oynadıgım zaman rekabet edebilmeyi isterim. oyuna girip sagı solu gezip ölmek yada hiçbirşey yaptırılmamak bana sizinki gibi zevk vermiyor malesef :)

Bu arada bu yazdıgınız gibi mükemmeliyetçilik ile alakası yok bu oyunun oynanabilirligi üzerine bir yorum mükemmelliyetçi konusacak olsak bu oyun hakkında 10sayfa yazı cıkar :)) Ben alan arkadaşları degil alacak olup düşünen arkadaşlara yazdım zaten. İyi oyunlar

• quote:

DÜn başka oyuna birşey yazdım ordaki arkadaşda votka param nolcak diye cevap yazdı

İnsanları tüketim çılgınlıgı boyutuna nasıl getirmişler cok net. Diyorumki eğer bunu oynayan arkadaşın yazdıgı gibiyse o oyun oynanmaz. Sen sürekli öldürülmekten keyif alıyorsan o başka ben oynadıgım zaman rekabet edebilmeyi isterim. oyuna girip sagı solu gezip ölmek yada hiçbirşey yaptırılmamak bana sizinki gibi zevk vermiyor malesef :)

Bu arada bu yazdıgınız gibi mükemmeliyetçilik ile alakası yok bu oyunun oynanabilirligi üzerine bir yorum mükemmelliyetçi konusacak olsak bu oyun hakkında 10sayfa yazı cıkar :)) Ben alan arkadaşları degil alacak olup düşünen arkadaşlara yazdım zaten. İyi oyunlar

O arkadaşın da sende yanlış düşüncedesinizdir demek. Mmoları örnek al, hangisinde eşit başlayabilirsin? Ben yeni başladım oyunu baştan başlatın deme şansın var mı? Bu oyunda çokça fazla seçenek mevcut. Single mod, pvp mod, pvpe mod. x 10 15 kolay serverler, silahın olmadığı ilkel savaşların olduğu primitive serverler. Herkesin zevkine göre bir şeyler muhakkik var. Bunlara artı olarak en önemli husus ise, pvp oynuyorsanız grupsuz oynayamacağınızdır. Bunu anlayıp oynarsanız daha çok zevk alırsınız.

• mert1905x kullanıcısına yanıt
    ''tüketim çılgınlığı'' olayında haklısın.
    Oyuna gelelim;Rekabet seviyorsan yeni açılan bir resmi sunucuda başlayabilirsin diğer yandan ben tekli oyuncu şeklinde 300 saat civarı oynadım ve gerçekten parasının hakkını veriyor.
    Zaten steam'de oyuncu sayısı olarak ilk beşe giriyor.Tabi ki herkesin beğenisi aynı değil,ilk ikiyi paylaşan cs go'yu hiç sevmem ama kötü bir oyun olduğunu söyleyemem.
  • Öncelikle okuma şart cidden bizim ülkemizde en büyük problem. Arkadaş forumdan biri tanıdıgım biri degil yani.Bunu belirtmeme rağmen sanki bir arkadaşımla oyunu kötülüyormuşum gibi lanse etmeye çalışmak komik kacıyor.

15sene yakın mmo geçmişi olan birine saçma ve komik birşey yazmıssın. Mmolarda adam seni 1level iken gelip saldırı yapamaz %99da oralar güvenli bögelerdir dayz hurtworld vb birçok survival oynadım bunlarda bu geçerlilik yoktur isterse 10-15 kişi sana musallat olur os erverda oynatmazlar mmolar ile hiçbir ilgisi yokturç

Algıyalmadıgın ve çözemedigin kısım ise şu, bu oyunların hepsinde server wipe yiyince herkes 0dan başlar oyunun eglenci yeri budur ama bu oyunda anlatılana göre oyundaki en önemli şey olan canavarların wipedan sonrada kaldıgı yani adam ilk girdiginde senin fersahlarca önunde başlaması.Bu sana mantıklı geliyorsa lütfen oyun tartışması yapma kardeşim.

Son olarak hiçbir mmoda yeni başlayan yeni server bulmasına gerek yok saçma sistemler olmadıgı için istedigin serverda oynarsın wow vs gibi oyunlarda.

Konusulan konu bu engin bilgiler ile bu arkaşada yazın ozaman gerçekler ise sizinkiler görelim.

http://forum.donanimhaber.com/m_118010258//tm.htm#118268780

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 3 Temmuz 2016; 19:30:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperhan52

''tüketim çılgınlığı'' olayında haklısın.
    Oyuna gelelim;Rekabet seviyorsan yeni açılan bir resmi sunucuda başlayabilirsin diğer yandan ben tekli oyuncu şeklinde 300 saat civarı oynadım ve gerçekten parasının hakkını veriyor.
    Zaten steam'de oyuncu sayısı olarak ilk beşe giriyor.Tabi ki herkesin beğenisi aynı değil,ilk ikiyi paylaşan cs go'yu hiç sevmem ama kötü bir oyun olduğunu söyleyemem.

Anlatabildigime sevindim. Ben oyun begenisinden cok sistemini saçma buldum.Herkesin görüşü ve zevki ayrıdır misal ben bu tarz survival oyunların en fazla 2 kişi ile oynanması mümkünse tek oynanması taraftarıyım ben kalabalık oynayınca tadını alamıyorum ozaman survivallık diye birşey bana göre kalmıyor ama karşı taraftada adamalr 15 kişi oynuyor sen tek başına ne savaşa biliyorsun ne başak birşey :)) herkesin görüşüne ve zevkine saygı sonsuz.

• Oyun deli etti beni dünden beri, daha ev bile yapamadım. Aslında yaptım fakat daha yatak koyamadan bir şey saldırdı hep. Sinir oldum zaten şu küçük tükürenler her yerde, leveli yüksek olunca kesmesi de zor oluyor. 2-3 ev yaptım ama bir daha bulamadım yatak koymadığımdan.
  • Laf mı soktuğunu sanıyorsun? Burada konuyu tartışmaya taşımaya niyetim yok. Anladığım kadarıyla oyunu dahi oynayan birisi değilsin. Sağdan soldan duyduklarınla bari laf yarışına girme.
  • Cahilce yorumlara gerek yok laf sokmak istesem zaten birdaha mesaj atamayacak duruma gelirdin. Lütfen sana ricam önce okumanı geliştir ne yazmısım önce anla sonra oyunu öz kardeşinmiş gibi korumaya çalış küçük kardeşim :) Özelden yazarsın sıkıntın olursa
  • quote:

Cahilce yorumlara gerek yok laf sokmak istesem zaten birdaha mesaj atamayacak duruma gelirdin. Lütfen sana ricam önce okumanı geliştir ne yazmısım önce anla sonra oyunu öz kardeşinmiş gibi korumaya çalış küçük kardeşim :) Özelden yazarsın sıkıntın olursa

Verdiğin mmo örneği ile bunun uzaktan yakında alakası yok. Hayatta kalma oyununda neyin güvenli bölgesinden bahsediyorsun? Egon tavan herhalde? Dede.
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    Wipe öyle değil herşey siliniyor ama bazı serverlarda daha önceden yaptığın karakterleri ve hayvanları getirme özelliği açık ki şu ana kadar öyle bi serverla hiç karşılaşmadım %1 bile değildir .
  • Ozaman bastan beri olmayan birseyi konusuyoruz yani wipe gelince bu oyundada %99 serverlarda hersey sifirlaniyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ozaman bastan beri olmayan birseyi konusuyoruz yani wipe gelince bu oyundada %99 serverlarda hersey sifirlaniyor ?

Öyle ama resmi sunuculara wipe çok nadir gelir ,resmi olmayanlarda adminin kararına göre değişir.Zaten oyunda tecrübe kazandığınızda resmi sunucuların zor şartlarında dahi hayatta kalırsınız sadece yapı kuracak yer bulmakta zorlanırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Think Again

quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

gelmedi dx12. uzun bi müddette gelmez. çok kurcalamadım ama sanırsam amd donanım olarak hazır ama nvidiada gerekli donanım olmadığınmdan yazılımla bişeyleri adam etmeye çalışıyolar ondan bekletiyolar. muhtemelen nvidia baskı yapıyodur çıkarmayın diye. yoksa amd kartlar yıllar öncesinden hazırdı. nvidia ile ilgili bi performans yaması gelince sadece nvidialara verip amd ye vermiyolar ama iş tamtersi olunca ikisinide gelmiyo. nvidia işte ne bekliyonuz.

Nvidia'nın bu tavrı çok ciddi bir tepki çekiyor artık ama, zaten AMD ekran kartı tarafında çok ciddi bir atak yapıyor. Özellikle Fury serisi ve Fury Nano ile resmen Nvidia'nın yüzünü kızartmayı başardı.

furyx tamamen fiyasko cıktıgından haberin yok sanırm

• Oyunu almayı düşünüyorum daha önce bu tarz oyun oynamadım ingilizce olmasıı ve oyunda arkadaşım olmaması düşündürüyor biraz sizce almalı mıyım ?
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.