Şimdi Ara

Mouse Sensörlerinin Teknik Özellikleri, İlgili Terimler ve Oyunculara Tavsiyeler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
76
Favori
53.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece G502 kullandım. Sanki elinin altında saldırmayı bekleyen bir canavar var. Kalitesi, gücü, hazzı anlatılamaz. Kendini farklı farklı hissediyorsun.

Artıları
    * Teknolojisi, tasarımı, Ele tam oturması
    * Fazlasıyla yeten tuş sayısı
    * Türkçe yazılımı (Oyuna göre her türlü makroyu, atamayı yapabiliyor, istersen oyun içinde değiştirebiliyorsun)

Eksileri
    * Büyük oluşu (rivel kıyasla). Almadan önce teşhirde birkaç saat deneyin, oyun oynayın. Birkaç dakikalık inceleme ile anlaşılamıyor.
    * Ağır olması. Kutudan çıkan ağırlıkları çoğu kişi kullanmıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

G502 der geçerim ikisinide kullandım tıklama hissiyatı ikisininde çöp.

G502 gereksiz ağır bence . Asus u pençe tarzı tuttuğum için istiyorum . G502 elime uygun değil .g402 kullandım . Pek iyi gelmedi . Belki elimden ötürüdür .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman asus. Razer sadece palm grip'e uygun zaten pençe tutuyorsan onu seçeneklere bile koymaman lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

O zaman asus. Razer sadece palm grip'e uygun zaten pençe tutuyorsan onu seçeneklere bile koymaman lazımdı.

inanın razer i koymayacaktım zaten fakat çok hoşuma gittiği için onuda düşünüyordum. Sadece ve sadece pençe tipi tutuyorum. O yüzden konforsuz olacaktır dediğinz ürünler. Gladius şuan en iyi alternatif gibi gözüküyor. Zaten sensör olarak en iyi sensörlerden birisine sahip.

Teşekkür ederim tekrardan
  • Birde konu sahibi arkadaş ''muhtemelen debounce'u yüksek olabilir demiş'' . Buradaki debounce kavramı mouse da tam olarak ne anlama geliyor. Neye etki eder ?
  • Takip için yazıyorum sonra konuyu bulmakta zorluk cekmeyeyim çok güzel bir konu olmuş eline sağlık

• Logitech g303 pençe tarzı tutuşa uygunmudur?
  • G402 gözümde güzel. Elime uygun. Her şeyiyle ideal. Profesyonel olarak da oynamıyorum. Ama Average'a seçilmesi gözümde düştü ikileme girdim gibi
    Ekleme: DPI ayarlama tuşu ile sol taraftaki 2 yakın tuş ters atanabiliyor değil mi? Program ile?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nobel Adayı -- 19 Ekim 2015; 16:48:55 >
  • @Ufuk_XT Claw grip için o Asus çok uygun değil bence, şekli aynı DA benziyor, DA benim elimi çok rahatsız etmişti, özellikle yüzük parmağımı. Tabi bende Claw-Finger arası tutuşa sahibim. Size önerim G100s,g303,evga torq x5,mionix castor, zowie fk2 tercihlerine yönelmeniz.

@hurik Uygun evet, claw grip ve finger tip için gayet güzel mouse'tur.

@G402 Bu sıralama göreceli, ama ben yerinde olsam g402 alacağıma gider g303 alırım, G402 G100s ile aynı sensörü kullanıyor, veya bütçe azsa g100S kullanıırım.
  • Çok yararlı bir konu olduğunu düşünüyorum. Konu için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet güzel yazı, ellerinize sağlık.
  • Merhaba, Fingertip Grip/Clawtip Grip arasında bir tutuşa sahibim. Daha çok "Clawtip Grip" bence. Yeni bir fare almak istiyorum, önerilere açığım. Şuan kullandığım Fare Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Ellerim bayağı büyük.
  • Feather kullanıcısına yanıt
    CM Storm Xornet 2 veya Logitech G303 en ideal seçimler.

Bunlar harici Logitech G100s de ayrı bir opsiyon.

Tabi "ellerim baya büyük" bir anlam ifade etmiyor, ölçü verebilirsen daha iyi olur.
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    1. sayfadaki ölçeğe göre 19-20 cm hocam. Logitech G303 ilgimi çekti. Verdiğim ölçüye göre başka önerilere de açığım.
  • Feather kullanıcısına yanıt
    Başka bir önerim yok şu an için o ölçülerde o tutuşa
  • G303 bence ergonomik olarak ele uyumu kötü. Başparmak tuşlarına (sol yandaki iki tuş) rahat değil. Defalarca teşhirde denedim. Bir türlü ısınamadım.

Logitech de bence G402 iyi. Ele oturması güzel. Bütçe varsa G502 çok farklı birşey. Yalnız biraz büyük. Alışmak birkaç gün zaman istiyor. Sonrasında kullanması çok keyifli
  • G303 palm, palm/claw hybrid ve fingertip grip'e hiç uyumlu değil, evet. Claw ve Clawtip (Fingertip/Claw hybrid) grip'le rahat edilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 9 Kasım 2015; 0:37:10 >
  • GÜZEL ÇALIŞMA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

G303 palm, palm/claw hybrid ve fingertip grip'e hiç uyumlu değil, evet. Claw ve Clawtip (Fingertip/Claw hybrid) grip'le rahat edilebiliyor.

Hocam çok zor bu konu Benimde tutuş claw ile finger arası ama bende g303 ile rahat edemedim Şu an torq x5 kullanıyorum o daha rahat. G100s'te çok rahattı. Ama hala tam olarak nirvanaya ulamış hissetmiyorum, tamam bu diyemiyorum Zowie castor var aklımda, bide kone pure military, bide onları denemek istiyorum. İyice mouse fetişisti olduk

• k@llone kullanıcısına yanıt
    Mouse A4 X7(10 yıl önce), MS Intelli, G700, G300, A4 F3 V Track, Bloody V3, Rival, Sensei Raw (daha denemedim bugün geldi). Mousepad Qpad CT, Vespula, Roccat Sense, QCK+ (4mm). Bunları kullandım, Elimde G700, Rival ve Sensi RAW, Qck+ ve Vespula var kalanların hepsini dağıttım. Bu konuda haklısın mouse fetişisti olduk resmen gerçekten mousetada hepsini denemek istiyor insan klavye yada dahili bileşen gibi değil bu alet kalvyeler genelde aynı özellik ve şekildeler, dahili bileşenler keza öyle marka dışında bir değişkenlik yok ama mouseta herşey tamamen değişiyor modele, markaya göre ergonomosi, sensörü, dizaynı, tuşları vs.... Naos ve Aviator, Deathadder, G402, G303, Kone birde bunları çok merak ediyorum bende.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.