DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
** EN İYİ ANTI-VIRUS PROGRAMLARI **
167
Cevap
1
Favori
117.220
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>

** EN İYİ ANTI-VIRUS PROGRAMLARI **

(En Son Oy Tarihi: 26.11.2016)
Giriş
      173 Mesaj
      20 Kasım 2006 13:55:52

Slm

Arkadaşlar 2 haftadan beri network ortamından bulaşan virüsler ile trojanlarla başımız dertte bir çok virüs programı ve trojan programı denememe rağmen bir türlü silinemedi.Mesela bazı virüs programları manual scan yaptığında virüsü tespit ediyor, sil dediğimde siliyor kapatıp açıyorum Pc yi tekrar tarama yaptığımda yine buluyor.Yani virüs gelirken değilde ancak tarama esnasında bulabiliyor. İnternete girdiğimde otomatik açtığı sayfalar:

www.soxun.com
      www.bypk.com

Virüs isimleri

W32.Hooker!

bhplus.a.!tr

Denediğim virüs programları

1.Norton corparate edition

2.Kaspersky

3.AVG Antivirüs

4.Nod32 Antivürüs

5.Panda Ant.

6.McAfee Ant.

7.Avast AnT.

Yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::SpyNet::: -- 18 Haziran 2007; 20:14:27 >

• Yüzbaşı
      683 Mesaj
      20 Kasım 2006 14:06:38
      Dostum, bence en iyisi kaspersky, fakat bilgisayarına virüs bula$mı$sa, zordur biraz tam olarak temizlemek.
      Ayrıca eğer sileceksen bile, bilgisayarını güvenli mod'da ba$lat, internet bağlantını kes, kullandığın virüs programı yanında birde spy ile tarat derim

Adaletin kuvvetli, kuvvetlilerin de adaletli olmaları gerekir. (Pascal)
    • Yüzbaşı
      386 Mesaj
      20 Kasım 2006 14:15:43
      ad-aware ile bi tarat bence

• Binbaşı
      1549 Mesaj
      20 Kasım 2006 14:17:49
      http://www.sophos.com/p...endpoint/eval/standalone
      Temiz bir bilkgisayarda yukardaki adresten formu doldurup sophos antivirüsü indirin.klasörü zipten çıkarın. sonra bunu CD ye kaydedin.

virüslü bilgisayarı açılışta F8 tuşu ile açarak "komut istemiyle güvenli kip" modunda açın.
      CD yi takın
      f: enter(F cdrom varsayalım)
      cd sav32SFX enter (sav32SFX yerine CDye kaydettigimiz klasör adı yazınız) komut satırı f:\sav32sfx_ olarak gözükecek
      SAC32CLI -REMOVE yazıp enter
      biraz bekleyince tarama başlayacaktır.

ilk virüste sileyimmi Yes/No/All yazacak A ya basın birdaha onay istemesin, Bitiginde rapor verecek raporu bekleyin. bilgisayarı yeniden başlatın(ctrl+alt+delden kapat menüsü gelir)

edit: temizleme yaparken mutlaka ve mutlaka ag bağlantı kablosunu çıkarın. hatta tüm makinaları temizleyeceksen temizleme esnasında HUB cihazının fişini çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 20 Kasım 2006; 14:18:58 >

AMD Phenom II X4 965 3,4GHZ CPU(7.4), MSI 760G, ATI HD3000, 8GB DDR3 1600MHZ(7.4), Corsair 60GB sata3 SSD(7.4), WD 1000 GB Sata3,
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Kasım 2006 14:33:19
      golevez33 arkadaşım güzel bi çözüm söylemiş

antivirüs programı istersen sana BITDEFENDER ANTIVIRUS PLUS V10 tavsiye edebilirim.yılın programı seçildi...tabi temizleyecek diye bi şart yok ama deneyebilirsin

G'z Up..!!
      STuPiD FaKe HoEz
      20 Kasım 2006 14:49:54

quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

konunu yeri burası değil

evet orası doğru..network,internet ve güvenlik e açılması gerek..ordan daha iyi yardım alınabilir

G'z Up..!!
      STuPiD FaKe HoEz
    • Binbaşı
      1631 Mesaj
      20 Kasım 2006 14:55:35
      bu geyık amma uzadı yaa en ıyı vırus porgramı en ıyı browser en ıyı bılmem ne ıntelmı amd mı fılan konu acmadan once arastırın forumda ılk once 100 tane vardır en az bu geyık

• Teğmen
      173 Mesaj
      20 Kasım 2006 15:13:19

quote:

Orjinalden alıntı: LimeWaRe

bu geyık amma uzadı yaa en ıyı vırus porgramı en ıyı browser en ıyı bılmem ne ıntelmı amd mı fılan konu acmadan once arastırın forumda ılk once 100 tane vardır en az bu geyık

Konuyu yalnış yere açtığım için özür.

Bilen değerli arkadaşlardan bir yardım isteyelim dedik ardaşımız konuyu geyik muhabetti yaptı çıkarttı, ayrıca zaten sitede bu konuyla ilgili arama yaptırdım . arkaşların iyi dediği virüs programlarını kullandım fakat sonuç alamayınca bende tekrar yazayım dedim. Bunun geyik muhabetti olan tarafı nedir, anlayamadım......

• Binbaşı
      1631 Mesaj
      20 Kasım 2006 15:25:48
      konu baslıgında ne yazıo anlattıgın olayda ne yazıo? konu baslıgını acıklayıcı acman gerektıgını savunuyorum bende en ıyı antivirus programı dıye acarsan burda kavga cıkar yıne sudur budur dıye

• Yarbay
      2189 Mesaj
      20 Kasım 2006 15:26:49
      http://www.eset.com/download/index.php

en iyi virus programi nod32 bence. ayrica Tuneup Utilities 2006 adinda ki programi da oneriyorum.

• Binbaşı
      1603 Mesaj
      20 Kasım 2006 15:33:47
      avast!

yönetim naber.
    • Çavuş
      88 Mesaj
      20 Kasım 2006 15:56:11
      NOD32 anti-virüs programını denemeni tavsiye ederim.

• Yarbay
      3893 Mesaj
      20 Kasım 2006 16:13:53
      en iyisi hiç yüklememek onun yerine ıp degiştirici yada takip yazılım hehehhhehe

• Binbaşı
      1246 Mesaj
      20 Kasım 2006 17:48:28
      spy var ise spybot ya da spyware doctor ı kullan diğer bir seçenek olarak ta kaspersky ya da avast kullan derim

The fastest unofficial Formula 1 speed ever recorded was by Juan Pablo Montoya,

who reached 372.2 km/h in his McLaren-Mercedes while testing for the 2005 Italian-Monza Grand Prix.
    • Binbaşı
      1150 Mesaj
      20 Kasım 2006 17:50:37

quote:

Orjinalden alıntı: Metalli Head

avast!

Avast olduğunu neye dayanarak söylüyorsun?

İstersem bırakırım dediğim her şeyin müptelasıyım, iradem zayıf değil tutkularım güçlü.
    • Yarbay
      2709 Mesaj
      20 Kasım 2006 18:02:11
      bitdeffender hem sistemini kasmaz hem ne kadar ram kullandığı hakkında sürekli köşede bilgi verir hem de bitdeffender kurduğumdan beri hiç pc m virus yüzünden çökmedi ) kaspersky kullandığımda ayda 1 garanti çöküyodu fazlası vardır (

PSN ID: batuhanir
    • Binbaşı
      1088 Mesaj
      20 Kasım 2006 19:04:07
      Sisteme virüs bulaştıktan sonra en baba antivirüs programı bile
      işe yaramaz artık.
      Virüsten kurtulmanın iki yolu var sadece
      1- Format
      2- Harddiski antivirüs programı kurulu başka bi sisteme ikincil Harddisk olarak takıp
      öyle arama yapmak.
      Tavsiyem Nod32

• Yüzbaşı
      498 Mesaj
      24 Kasım 2006 23:22:56
      NOD32 + Windows Defender

Bu ikiliden şaşma...

İmzamın kural dışı olmasının sebebi söylenene kadar
      İMZA KULLANMIYORUM
      PROTESTO EDİYORUM
    • Yarbay
      2363 Mesaj
      24 Kasım 2006 23:25:57
      Window Washer bunuda eksik etme pc enden aceylen temizliyor pc yi pırıl pırıl

• Yarbay
      5712 Mesaj
      24 Kasım 2006 23:28:11

SAMSUN_ATAKUM
      (: uozqɐɹʇ ɹǝʎ ɹǝɥ züp sɹǝʇ ǝzıq
    • Binbaşı
      1374 Mesaj
      24 Kasım 2006 23:33:26
      spyware doctor u dene

• Yarbay
      3893 Mesaj
      25 Kasım 2006 02:51:30
      evet bunların hemen hepsi internetten ücretsiz yazılımlar..........

• Binbaşı
      1962 Mesaj
      25 Kasım 2006 03:08:08
      hocam burda sen böyle bir soru sorarsan herkes kendi virüs programına en iyisi der. o yüzden eski konulardan araştırma yapsan forumda. bunlarla ilgili testler flnda yapıldı

Intel Core 2 Duo E4600 2.40 GHz | Gigabyte GA945GCM-SL2 | Kingston 2GB DDR2 667MHz (5-5-5-15) | Palit GF8600GTS 256 Mb(DDR3) | Thermaltake TR2-420w | writemaster DVD-RW | AOPEN ES55 Kasa |Segate 160GB SATA2
    • Binbaşı
      1222 Mesaj
      25 Kasım 2006 10:56:06
      bence ewido enti-spy ware kur

BEnim Yçin ÖZgürlük Bir Litre BEnzinin kiLometre HArcanarak bitiriLmesidir.
    • Binbaşı
      1197 Mesaj
      25 Kasım 2006 11:40:35

Sosyal Mesaj Verme Para Ver Klübü Üyesi.
    • Binbaşı
      1208 Mesaj
      25 Kasım 2006 11:45:26
      Arkadasım Windowsu GüvenLi Kipte acarak ii bir antivirüs ve spyLa taratamaLısın.

Semtimiz denize karşı bu alemde kral çArşı
      Korkunun Ecele Faydası Yoktur~Burası İnönü Burdan Çıkış Yoktur!!.
      Beşiktaşlı olmak sadece "taraftar" olmak anlamına
      gelmez. Taraftarlığı da bir kutsal forma içerisinde kutsamaktır...İşte
      o zaman ruhlar ve bedenler tek bir varlık gibi dans ederler
      tribünlerde...
    • Çavuş
      86 Mesaj
      25 Şubat 2007 09:44:06
      Arkadaşlar Sizce en iyi antivirüs programı hangisi bana öneride bulunurmusunuz? ben internet ortamından bulaşan virüsler ve trojanlarla başım dertte bir çok virüs programı ve trojan programı denememe rağmen bir türlü silinemedi.Hele warezde vürüsler cirit atıyor.Mesela bir antivirüsün iyi olduğunu neye göre belirleriz? norton en iyisi ama, Neredeyse saat başı yeni bir virüsün , solucanın geliştirilip İnternet ortamında salıverildiği günümüzde, antivirüs yazılımları sık güncellenmeyen sistemlerin sonu çoğunlukla hüsran oluyor. Norton belki de günümüzün en iyi antivirüs yazılımı fakat ...çok rahatsız edici olduğundan norton diye düşünenlere henüz kurmamışlar ise tavsiyem kurmayın. Hele hele bir virus,trojan... vb. bir şeyin varlığından şüpheleniyorsanız asla. Bildiğim kadarıyla en fazla Windows'u daha sonra Norton'u hedef alıyor. Hatta bazı virüsler norton'a öyle entegre oluyor ki tarama yaparken daha çok yayılıyor. virüs listesini güncellemesi, sistem bindiridiği yük vs...bu kriterler nelerdir? İnternete girdiğimde otomatik açtığı sayfalar. Devamlı değişen konuların hepsi tekrar -ayrı başlıklarda- tartışılmaz zorunda değil Forumları sadece tartışmaya yarayan mekanlar olarak görmeyelim. İhtiyacı olan birinin, diğerleriyle tekrar konuşmak zorunda kalmadan bilgiye ulaşması da bir amaçlayalım Tartışmanın eskiliğinden ziyade, mümkünse tek konuda yoğunlaşmasını kastettim.Tabiki burada yazmadığım bir sürü düşüncem var ama bu konu bence bitmez.Benim fikrim budur.

Senin yerinize kimseyi koyamadım...çünkü senin kadar ŞEREFSiZiNi bulamadım...alemi alem yapan üç beş çakalsa bana krallık yakışmaz ben KRAL'da tanımam KURAL'da -- itirazı olan !!!
      25 Şubat 2007 12:10:02
      Bilgisayar güvenli modda nasıl çalıştırılıyor

İ5-2500k 3.60 GHZ Turbo Bost O.C(4.2 Ghz) ~ Z68X-UD4-B3 ~ 8 GB Kinston 1600 MHZ ~ WD Black 1 TB ~ Sapphire HD 6850 ~High Power Element 700W 80+ plus Bronze ~ A4 Tech F3 Mouse ~ 3D Extreme Pro ~ LG E22 50V Led
    • Yarbay
      5712 Mesaj
      25 Şubat 2007 12:48:28
      pc açılırken f8 e bas başlatma seçenekleri gelir orda görürsün

SAMSUN_ATAKUM
      (: uozqɐɹʇ ɹǝʎ ɹǝɥ züp sɹǝʇ ǝzıq
    • Binbaşı
      1378 Mesaj
      25 Şubat 2007 13:43:31
      nortonu geç avast ve ad aware

• Er
      8 Mesaj
      25 Şubat 2007 14:49:14
      en iyi virüss temizleyicisi formattır arkadaşım bas formatı kurtul bu konuyuda kilitleyin artık

25 Şubat 2007 17:58:40
      hicbir antivirus programi iyi degil. virus eger yeni yazilmissa hicbiri bulmaz.

• Yarbay
      3836 Mesaj
      25 Şubat 2007 18:02:15
      WinAntiVirus Pro 2007 kullanıyorum memnunum.

26 Şubat 2007 03:40:30
      En iyi diye birşey yok. Boyut/RAMden ve CPU'dan ne kadar kullandığı/performansı önemlidir.

Ben kullanmam asla, ama Kaspersky'yi tercih ederim kullanacak olsam..

• Binbaşı
      1799 Mesaj
      26 Şubat 2007 18:23:14
      virüs programın da şimdye kadar ki edindiğim tecrübelerime dayanarak (yaklaşık 13 yıl) şu ana kadar en iyi diyebileceğim virüs programı nod 32 nin ticari yani admin commercional versiyonudur.

Tabi bu konuda daha bilgili arkadaşlarımız olabileceğinden buraya yazmaları daha iyi olacaktır.

• Emekli Yönetici
      15144 Mesaj
      26 Şubat 2007 18:48:26
      Ben de deneme sürümünü kullanıyorum ancak büyük ihtimal yeni bir bilgisayar alınca gidip parayı bastırıp orjinal bir NOD32 alacağım. Walla çok iyi. NOD32

18 Haziran 2007 17:44:28

Anket eklenmiştir.

http://anti-virus-softw...review.toptenreviews.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::SpyNet::: -- 18 Haziran 2007; 20:13:17 >

• Çavuş
      79 Mesaj
      20 Haziran 2007 16:02:28
      bu aralar ben de kafayı iyi bir antivirus programı bulmakla bozdum heryerde farklı sonuçlar çıkıyor.bu gidişle tecrübelerime güvenmeyi öğreneceğim (fazla kazık yememek dileğiyle tecrübe=hayatta yediğin kazıkların bileşkesi)

Ne hasta bekler sabahı,
      Ne taze ölüyü mezar.
      Ne de şeytan, bir günahı,
      Seni beklediğim kadar.
    • Yarbay
      3993 Mesaj
      20 Haziran 2007 16:42:39
      avira antivirüsü de listeye koyabilir misiniz

• Yarbay
      4315 Mesaj
      21 Haziran 2007 20:32:51
      Nod32

• Er
      12 Mesaj
      06 Haziran 2008 22:39:38
      bitdefender diyorum. İsmide hoşuma gidiyor. nod32 den uzak dur, sadece köşete efendice oturuyor.

• iOS Beta Kullanıcısı
      8706 Mesaj
      06 Haziran 2008 22:55:08
      fark ortada

kaspersky

• Yarbay
      9071 Mesaj
      06 Haziran 2008 23:07:28

Fark ortada.AVIRA

ASUS ZENFONE 6
    • Yüzbaşı
      414 Mesaj
      08 Haziran 2008 15:22:06
      hangi program hangi siteye destek veriyorsa fark o şekilde oraya çıkıyor

Progressive | Lunatic
    • Yarbay
      9071 Mesaj
      08 Haziran 2008 15:59:31
      av-comparatives ve av-test tamamen bağımsızdır.Bilmeden yorum yapmayalım.(bknz Google amca)

ASUS ZENFONE 6
    • Yüzbaşı
      319 Mesaj
      20 Haziran 2008 16:44:33
      nod32 kullandım çok... hiç tavsiye etmiyorum jeefo virsünüden başka bir şeyi yakalamıyor. selamun aleyküm diyen giriyor nod32 de

instagram: berkyildiz
    • Yarbay
      33415 Mesaj
      21 Haziran 2008 02:10:12

quote:

Orjinalden alıntı: BYcaps

nod32 kullandım çok... hiç tavsiye etmiyorum jeefo virsünüden başka bir şeyi yakalamıyor. selamun aleyküm diyen giriyor nod32 de

aleyküm selam

• Er
      7 Mesaj
      21 Haziran 2008 02:37:46
      pc program işleri ile mesgulum bnde olmayan yazılım yoktur ne kadar anti virüs varsa denedim sonuc kaspersky internet security 7
      lisans sorunumda yok black list oldumu kendım yapıyorum 1,5 senedir aynı programı kullanıyorum.
      tavsiye ederim.

15 Temmuz 2008 20:56:04
      KesinLikle Nod32

• Yarbay
      2213 Mesaj
      15 Temmuz 2008 23:37:42
      Avira - Kaspersky - Nod32 - Norton - F-Secure Anti-Virus - PC-cillin - ESET Nod32 - McAfee VirusSca - AVAST! - Panda Titanium - F-Prot

Yukarıdakilerinin Hepsini Kullandım. Bence EN Basarılısı Antivir ve Kaspersky...2 Side Virusu Bulmada ve Temizlemede Diger Virus Programlarından Kat kat üstünler.

Nod32 İyi Yanı Sanki Sistemde Virus Programı Yuklu Degil Gibi Calisiyor .ama tabii cok fazla trojan kaciyor arada .. sistemi yavas olan kullanıcılar ve standart ev kullanıcıları için ideal bir program..

ama Şirketler için KESINLIKLE KASPERSKY ve ANTIVIR SARTTT!!!!

Zaten Artık Virus Programlarının Fiyatları Uçuk Degil . Asagıdaki Linke Bakın..

http://www.exa.com.tr/shop/browse.asp?caid=377

Ben KIS 2009 + Antivir (On-Demand Olarak Kullanıyorum)

benim sahsi fikrim.

BrooklynZU

Asagıda Yazdıgınada %100 Katılıyorum.. Virus Girmesinin En büyük Etkeni Cahil Kullanıcı Yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL[e]N -- 15 Temmuz 2008; 23:43:03 >

• Yarbay
      9071 Mesaj
      15 Temmuz 2008 23:40:31
      Birde şöyle birşey var.Kaşınmadıktan sonra en kötü AV ile yeterince korunursunuz.Kaşınan ,belasını her türlü buluyor.Sonra da programlara çamur atıyor.Belki bulaşan şey daha programın database ine girmemiştir.Sen kaşınmışsan program ne yapsın

ASUS ZENFONE 6
    • Yarbay
      7116 Mesaj
      15 Temmuz 2008 23:47:25

quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

Birde şöyle birşey var.Kaşınmadıktan sonra en kötü AV ile yeterince korunursunuz.Kaşınan ,belasını her türlü buluyor.Sonra da programlara çamur atıyor.Belki bulaşan şey daha programın database ine girmemiştir.Sen kaşınmışsan program ne yapsın

Bunu herkes bilecek,öğrenecek ona göre hareket edecek. İşte o zaman bu av hakkında doğru dürüst yorumlar yapılır,herkes istediğini kullanır,birbirine saygı gösterirr....
      Adam bütün gün o site benim, bu site senin dolaşıyor, illegal programı da almış. Sonra virüs giriyor,format atıyor. Geliyor burada konu acıyor. " xxxx programı yüzünden format attım "
      Olmaz.

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" FHD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

HP ENVY dv6-7300et FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
    • Onbaşı
      23 Mesaj
      17 Temmuz 2008 14:50:03
      bazı antivirüs programlarını eklemeyi unutmuşsunuz birde güvenliğin sadece antivirüsle olmayacağını antispyware antitrojan ve firewall ile sağlanacağı aynı zamanda bilinmeyen sağlam olmayan sitelere özellikle warez sitelerine girilmemesi her yerden program indirilmemesi gerektiği ve hackerlardan korunabilmek için neler yapılacağınında anlatılması gerekiyor. eniyi antivirüs kullanıcının kendisidir.

• Onbaşı
      23 Mesaj
      17 Temmuz 2008 15:12:23
      Hadi be nasıl olurda panda çok gerilerde kalır bence panda 2008 harika bi alet tam koruma virüslere ölüüüm eee daha nolsun.

• Yarbay
      4018 Mesaj
      17 Temmuz 2008 15:36:18
      Windows OneCare...

Deermişim...

KASPERSKY,AVG ve BİTDEFENDER gayet iyi yazılımlar fakat dün yediğim hackten dolayı NOD32'ye lanet olsun diyorum(nedenini öğrenmek istiyorsanız pm) ve işaretlemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtbrc6378 -- 17 Temmuz 2008; 15:36:37 >

• Yarbay
      3088 Mesaj
      21 Temmuz 2008 02:08:41
      Alayı tırt sonunaaa kadar KASPERSKY

• Binbaşı
      1241 Mesaj
      21 Temmuz 2008 04:32:02
      ESET Nod32

• Onbaşı
      24 Mesaj
      30 Temmuz 2008 10:53:54
      ee bunların adları bır sekılmış abı sıte ısımlerı deişik pvcyı kurtalarım derken pc gitmesinde 3yıldır pcme gelen gelıyo gıden gıdıo antı vırusu ılk defa yukluyorum he

• Teğmen
      199 Mesaj
      30 Temmuz 2008 15:46:14
      kardeş nasıl bir türkçen var anlayamadım. Cümlen bitiyomu başlıyomu belli değil..

• Yarbay
      2848 Mesaj
      30 Temmuz 2008 16:39:23
      AVG yide NOD32 yide KARSPERSKY yide kullandım kesınlıkle tavsiyem Karspersky dir!!!

Sayfa: [1] 2 3   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.