Şimdi Ara

Tiyatrocu olmak istiyorum!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
19.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lise 2 ye gidiyorum Sözel bölümdeyim ve tiyatrocu olmak istiyorum Bunun için hangi yola başvurmalıyım Öss ile konservatuvara girebilirmiyim
    Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

• neden tiyatro?
  • İllaki okulunu okumana gerek yok bence.Çok iyi tiatro hocaları var.
    Ama yok işin köküne gireceğim dersen konservatuar seni bekliyor.
  • Valla ben konservatuara giremedim ailevi sebeplerden dolayı. Ama vazgeçmedim bu sevdadan ve amatör olarak kültür sanat merkezlerinde tiyatro oyunlarında oyunculuk yapıyorum. İstanbulda yaşasaydım Mujdat Gezen Sanat merkezindeki sınavlara girmeyi düşünüyordum hala da düşünmekteyim gerçi. İlla konservatuara gerek yok. Eğer yetenegin varsa ve kendini geliştirebilirsen bu işin hocaları var. Sana çeşitli eğitimleri verir. (Doğaçlama, diyafram, sahne duruşu v.s.) Konservatuara giricem diyorsan daha iyi olur ancak orda da yabancı akımlara daha çok ilgi var. Bizim oyunlarımız yani Türklerin oyunları genelde orta oyunu tarzında Osmanlıdan gelmekte. Bana sorarsan kendi tarzımız daha anlaşılabilir bir dile sahip. Ama bir yunan mitolojisinin tarihi de azımsanacak gibi değil. Sonuçta M.Ö'si devirlere kadar uzanan sanatsal bir dili var.

Herneyse herşeyden önce yetenek ve çok çalışmak gerekiyor arkadaşım bu iş için ve hala çalışmaktayım...

• quote:

Orjinalden alıntı: maximuzzy

ben de istiyorum ve şu anda okuduğum ingilizce işletme bölümünü bu yüzden bıraktım...tekrar öss'ye gireceğim...185 puan barajını geçersem yetenek sınavlarına gireceğim...inşallah kazanırım...ama kazanmak kolay değil...şan istiyorlar,harbi yetenek istiyorlar...bakalım artık...şimdi enstrüman da çalmaya başlaacağım ki ek puan sağlar belki...inşallah sen de kazanırsın...bir de aç kalırsın diye beni vazgeçirmek istiyorlar ama olsun sahnede ölmek istiyorum ben üç kuruşum olsun ama sahnem olsun...

bence bu istekle yaparsın..

tebrik ediyorum.umarım iyi haberler duyarız

ben de cok istedim ama kısmet olmadı:(

• Yaw benimde aklımda var bu tiyatro işi.Bende sırf bu yüzden öss'ye giricem.Yetenek sınavı zormudur acaba.Sakın şarkı falan söyletmesinler(Müzikallerde olduğu gibi).Sesim acaip derecede iğrenç.Ama yeteneklerim çokta kötü sayılmaz.Bu aralar hamlete başladım(Tabi a.ö.f'den arta kalan zamanlarda).İyi gidiyo.İnşallah olur...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Saralondé

quote:

ben de istiyorum ve şu anda okuduğum ingilizce işletme bölümünü bu yüzden bıraktım...tekrar öss'ye gireceğim...185 puan barajını geçersem yetenek sınavlarına gireceğim...inşallah kazanırım...ama kazanmak kolay değil...şan istiyorlar,harbi yetenek istiyorlar...bakalım artık...şimdi enstrüman da çalmaya başlaacağım ki ek puan sağlar belki...inşallah sen de kazanırsın...bir de aç kalırsın diye beni vazgeçirmek istiyorlar ama olsun sahnede ölmek istiyorum ben üç kuruşum olsun ama sahnem olsun...

inşallah başarırım arkadaşım...ama dediğim gibi çok zor yetenek sınavlarını geçmek...iyi hocalardan ders almak gerekiyor...bende nerede o imkan...

Orda da torpil dönüyodur be....

• Konservatuar sınavlarında sesinizin kötü olmasından çok ne kadar çıkarabildiğinize ve ne kadar iyi kulağınız olduguna bakıyorlar. İlla popstar gibi bi sese sahip olmak değil amaç.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Saralondé

quote:

inşallah başarırım arkadaşım...ama dediğim gibi çok zor yetenek sınavlarını geçmek...iyi hocalardan ders almak gerekiyor...bende nerede o imkan...

arkadasım ya keşke imkan bulabilsen..tiyatro o sahne hele o o senaryolara fln bakıp calısmak onlar hepsi o kadar harika ki..umarım bu hayallerin gercekleşr..ve şartla hep istediğin gibi olur inşallah :)

• Tiyatroda iş yok kardeş seni anlıyorum ama burası tr
  • İş olur usta yeter ki yaratmasını bil.
  • ilk önce ege üniversitesini kazanıyorsun orda eütt ye katılırsın ok? çok ii tiyatrocular war orda
  • ben de tiyatrocuolmak istiyorum
  • slm arkadaslar bende tiyatrocu olmak istiyorum ama bunun için hangi liseye gitmek gerekiyor bu konuda hiçbir bilgim yok yani lisede tm bölümü okuduktan sonra konservatuara gidicem ama temelini kurmak istiorum bunu için hangi liseye yada hangi bölüme gidebilirim
  • quote:

Sırf bu yüzden üniversiteyi neden bıraktın ki sevgili kardeşim?
    Hangi üniversitedeydin bilmiyorum ama her üniversitenin bir tiyatro klubü vardır..Öncelikle o klübe girecektin..Orada gerekli temel eğitimleri alacaktın..Çeşitli rollerle acemiliğini azaltacaktın..
    Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli özel tiyatro gruplarının seçmelerine girecektin..
    Aynı şehirde hem iş bulacaktın hem de tiyatroya devam edecektin..
    Bence sırf konservatuar için bölümünü bırakmak mantıklı bir iş değil..
    Ama bilirim ben de tiyatronun bağımlılığını..
    Neyse,hayırlısı olsun..

• Dostum inan içinden geliyorsa böyle bir yola baş vurmak hiç durma peşinden git..
  • Arkadas soruyu 2 sene once sormus ve daha hic msj yazmamis?
  • zuahahah 2 sene önce
    quote:

Orjinalden alıntı: _Divine_

Arkadas soruyu 2 sene once sormus ve daha hic msj yazmamis?
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.