Şimdi Ara

## FOOTBALL MANAGER 2016 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
9.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016'da olmasını istediğiniz özellikler nelerdir?

• Yabancı kuralı olmasın yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andrea Pirlo

Yabancı kuralı olmasın yeter

yok hocam zaten. 15.3.2 güncellemesınde 2.sezon yok
  • Yıllardır soluyorum ama olmuyor, kendı ısmımızı koyabılecegımız amator bı takım 5000 kısılık stad kapasıtesı,, bagımsız reel olmayan oyuncular kadrosu ve renklerını kendımızı belırleyebılecegımız bır takım,,

• Gercek isimli sponsorlar, daha gerçekci mac motoru.

• 1- oyuncuların sözleşmesini yenilemeye veya uzatmaya kalkınca 2 katını istemesinler

2- Başkanlar daha cömert olmalılar başarı için. Örn; Transfer bütçesi vermiş 500bn yükseltilmesini istiyorum reddediyor

3- Futbolcular biraz kulüplere bağlı olmalı biraz iyi kulüpten teklif gelince gitmek istiyolar

4- Küçük takım yönetirken büyük takımlara iş başvurusu yapınca alay edip gülüp geçtiler gibi bişey yazıyo , büyük kulüpler bazen şans vermeli diye düşünüyorum oyun zevki için

5- İlk 11'i tam yeni yeni oturtuyosun yedek oyuncu isyan ediyo oynamak istiyorum beni oynat filan. Bence öyle bi istekte buluncaksa sezon başı bulunmalı beni ilk 11'de mi düşünüyosun yedek mi filan diye , sonradan takımın huzurunuda bozuyo

6- Galibiyet primleri biraz attırılmalı mali durumu güvensiz takım yönetirken iyi olur

7- Büyük sponsorluk anlaşmaları neredeyse hiç olmuyor , bence olmalı.

8- Takıma büyük bi oyuncu getirmeye kalkıyosun forma satışını arttırıp gelir elde etmek için yaşı ilerlemiş kendini kanıtlamış (Örn; Kaka , Ronaldinho , Raul , Del Piero..vs) hiç biri gelmiyor görüşmelere. Bence bi tanesi gelmeli

9- Oyunculara verdiğin direktifler , takıma otutturmaya çalıştığım taktik neredeyse 6-7 ayda anca oturuyo (Hazir taktik kullanmayıp kendisi kuranlar için)

10- Oyuncuların değeri 500bn teklif veriyosun senden istiyolar 15mn

11- Stadyum yaptırmak , antreman tesisi geliştirmek , alt yapıya önemin arttırması gibi şeylere başkanın daha çok destek vermesi lazım küçük takımı büyütmek için

2016'da bunlara el atsınlar patlama yapar seri bence

• Bonservisi 15k olan regen için 30M istemesinler çok sinir bozucu.
  • Türk takımlarına özel bir şey yapmazlar ama o kadar kötü o kadar boş transfer yapıyor ki büyük takımlar bunlar çözülmeli.
  • Kötü oyuncu dıye bırsey yok,kötu taktık ve yanlıs antreman programı var,,en vasat 18 yasında bı genc alırım, 24 une varmadan star dıye avrupa takımlarına satarım.

• Transfer ücretleri çok anlamsız. Diyelim 500k lık oyuncuya 3 m euro verdin taksit falan verdin diyelim teklifi öner diyoruz 30 m euroya kadar çıkıyor özellikle mali durumu rahat olan kulüplerden oyuncu transfer listesinde değilse oyuncu almak imkansız.

Maaş olayına gelince 2 iyi maç oynayınca hemen daha iyi maaş talep eden menajerler çok saçma.

Liglerin lisansları ve oyuncu yüzleri takım logoları oyuna eklenirse tadından yenmez. Oyunu çok zevkli hale getirir.

Başkanların transfere daha çok yardımcı olması lazım, çok cimriler.
  • Kanat oyuncuları ceza sahasında sıfıra indiğinde kafasını kaldırsın, sıfırdan şut çekip yan ağlarda asılı kalıyor top her zaman. Orta yapsın forvete, çalım atsın. Bu özelliği eklesinler yeter de artar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3hudut

Kanat oyuncuları ceza sahasında sıfıra indiğinde kafasını kaldırsın, sıfırdan şut çekip yan ağlarda asılı kalıyor top her zaman. Orta yapsın forvete, çalım atsın. Bu özelliği eklesinler yeter de artar

Mac antrenmanla4inda hucum organizasyonu calistirin bu 6 mac yaptim bu sene biri ba biri töre röveşata ile attilar. Mac motorunun salakligi oldukca azaldi.

• Rizesporla şampiyonluğa oynarken olamayınca taraftar zırlamasın, reale yenilince harap olmayalım, şampiyon olunca da 3-5 mesajla kalmasın hatırlansın sonradan, gs sneijderi, fb persieyi nasıl alıyosa ben onları yönetmeden de iyi transferler yapsınlar 3 sezon sonra ligde tek kalıyor yönetilen takım, mal mal transfer ediyolar hatta etmiyolar:D

• Büyük takımlar fahiş fiyatlarla oyuncu aldıktan sonra sezon boyu 3-5 maça çıkarıp B takıma yollamasın. Bir olur iki olur anlarım da çoğu yüksek bonservisle sattığım oyuncu kadroya bile giremiyor. E kadroda düşünmüyorsan 30-40 M vermenin mantığı ne?

Bir de kontrat yenilerken oyuncular 2-3 katını istemesin. Zam isteyebilir anlarım ama yıllık 1MN dolar kazanan oyuncuyla sözleşme yeniliyorsun senden 6-7 MN dolar istiyor. Saçmalık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fearless

Büyük takımlar fahiş fiyatlarla oyuncu aldıktan sonra sezon boyu 3-5 maça çıkarıp B takıma yollamasın. Bir olur iki olur anlarım da çoğu yüksek bonservisle sattığım oyuncu kadroya bile giremiyor. E kadroda düşünmüyorsan 30-40 M vermenin mantığı ne?

Bir de kontrat yenilerken oyuncular 2-3 katını istemesin. Zam isteyebilir anlarım ama yıllık 1MN dolar kazanan oyuncuyla sözleşme yeniliyorsun senden 6-7 MN dolar istiyor. Saçmalık..

Çok haklısın. Sırf 1 sezon gol kralı oldu diye 140 potansiyelli adama 60m-70m verip 2 maç sonra takım bulmasını istiyor gittiği takım. Serbestten 16-21 yaş arası bir oyuncu alıyorsunuz 1 yıl geliştiriyorsunuz sezon sonunda pat ben gitcem yeaa büyük kulüpte oynamak istiyom gibi triplere giriyor gittiği kulüpte yedekte takılıyor. Birde 28 oyuncu bulundurma hakkı var diye durmadan oyuncu transferi yapılıyor. Yahu koca real madrid 190'lık regene miktir çekiyor gidip 135'lik regenle 5 yıllık sözleşme imzalıyor. Yapay zekada zeka sıfır. Milyardolarlık takımlar en iyi oyuncularını satıyorlar falan çok saçma. Mantıklı tek transfer yapamıyor yapay zeka. Bir noktadan sonra karşınızdaki tüm takımlar gerizekalı gibi hissediyorsunuz. Birde taktik olayı var manager istediği taktiğe göre oyuncu kullanıyor takımın en iyi topçuları kenarda oturuyor çöp topçular ilk 11'de çıkıyor falan. 1 yıl çalıştırdığın takımda sezon sonu iyi topçularının hemen hepsi gitmek istiyor ya da sözleşme yenilemek istiyor. Yenilik diye saçma sapan özellikler ekleyeceklerine senelerdir darmaduman olan sistemi / yapay zekayı düzeltsinler önce. Bunlar aynı oyunu veri tabanına 3-5 birşey ekleyip yeni diye geçiriyorlar. Ama o veritabanını düzenleyip yapay zekayı geliştirmiyorlar. 1 yıl yedekte oturan satılık mutsuz oyuncuya tomarla para isteniyor falan. Temsilci futbolcudan daha çok para istiyor bazen. Yani saymakla bitmez saçmalıklar ve bu saçmalıkların üstüne her yıl yeni saçmalıklar ekleniyor. Sakatlık olayına hiç girmiyorum.

real mdrid ile maç yapıyosun 1-0 yeniliyorsun diye taraftar tribe giriyor. 2 maç üst üste kazandığında senden çok daha güçlü takımlara karşı favori gösteriliyorsun. Milli takım seçmelerine saçma sapan yeteneksiz oyuncular alınmasın. neresinden tutarsan tut dökülüyor oyun. adamın biride çıkıp kayserisporlar 2. sezonda şampiyon olup havalara giriyor. ulan biraz gerçekçilik olsun şu oyunda ya 2 yılda kayserispor bırak şampiyon olmayı ilk 4'de giremez 5 yıl girememeli abi. bir takımı 2 yıl üst üste şampiyon yaptığında tutupta real madrid, man utd menejerlik teklif etmemeli o kadar kolay olmamalı. Büyük takımlar 10'larca miyon dolarlar harcayıp aldıkları oyuncuları yedekte tutmamalı. Ya da aynı mevkide çok iyi oyuncuları varken gidipte o mevkiye tomarla para verip daha kötü oyuncu almamalı.Serbestte daha ucuza daha iyisi varsa ve mümkünse imza çöp oyunculara mok gibi para vermesin yapay zeka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanat Günesi -- 2 Ağustos 2015; 5:11:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jaunees

1- oyuncuların sözleşmesini yenilemeye veya uzatmaya kalkınca 2 katını istemesinler

2- Başkanlar daha cömert olmalılar başarı için. Örn; Transfer bütçesi vermiş 500bn yükseltilmesini istiyorum reddediyor

3- Futbolcular biraz kulüplere bağlı olmalı biraz iyi kulüpten teklif gelince gitmek istiyolar

4- Küçük takım yönetirken büyük takımlara iş başvurusu yapınca alay edip gülüp geçtiler gibi bişey yazıyo , büyük kulüpler bazen şans vermeli diye düşünüyorum oyun zevki için

5- İlk 11'i tam yeni yeni oturtuyosun yedek oyuncu isyan ediyo oynamak istiyorum beni oynat filan. Bence öyle bi istekte buluncaksa sezon başı bulunmalı beni ilk 11'de mi düşünüyosun yedek mi filan diye , sonradan takımın huzurunuda bozuyo

6- Galibiyet primleri biraz attırılmalı mali durumu güvensiz takım yönetirken iyi olur

7- Büyük sponsorluk anlaşmaları neredeyse hiç olmuyor , bence olmalı.

8- Takıma büyük bi oyuncu getirmeye kalkıyosun forma satışını arttırıp gelir elde etmek için yaşı ilerlemiş kendini kanıtlamış (Örn; Kaka , Ronaldinho , Raul , Del Piero..vs) hiç biri gelmiyor görüşmelere. Bence bi tanesi gelmeli

9- Oyunculara verdiğin direktifler , takıma otutturmaya çalıştığım taktik neredeyse 6-7 ayda anca oturuyo (Hazir taktik kullanmayıp kendisi kuranlar için)

10- Oyuncuların değeri 500bn teklif veriyosun senden istiyolar 15mn

11- Stadyum yaptırmak , antreman tesisi geliştirmek , alt yapıya önemin arttırması gibi şeylere başkanın daha çok destek vermesi lazım küçük takımı büyütmek için

2016'da bunlara el atsınlar patlama yapar seri bence

bunlardan 2-3 tanesı harıç hepsı iyi ozelıkler bunları çıkarırlarsa gerçek dışı olur oyun aksıne

• Oyuncu almak bu kadar zor olmasın. Bir de Sinan Kurt için benden 117 milyon dolar istemişlerdi. Böyle saçma sapan durumları düzeltseler keşke.
  • ballards B kullanıcısına yanıt
    aynen kazandığımız maas ile amatör bir kulüp kurma şansımız olsa çok iyi olurdu. o takımı da su an çalıştırdığımız takımın pilot kulübü yapardik çok iyi olurdu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fm 16 yeni özellikleri ne zaman acıklancak bilen var mı ?
  • Önlerden..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.