Şimdi Ara

Topladığım sistemin değerlendirmesi(2500tl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ekstra fana ihityacınız yok. kasanın içinde vs550 olan modeli seçin, rahatlıkla yeter. anakart olarak msi h97m-g43 tercih edin çünkü m2 veya sata express desteği yoksa z97 veya h97 anakart almanın anlamı kalmıyor. belleği de 2x4gb yapın.

edit: işlemciyi 4690k seçmişsiniz görmemiştim. o zaman psu high power 600 kalsın ama anakart en az msi z97-guard pro olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krmkkr -- 19 Nisan 2015; 16:37:24 >
  • Bir sistem topladım lakin bu konuda başka görüşlere de ihtiyacım var. Tavsiye yahut eleştireler önemli.

İşlemciden ve anakarttan kısıp ekran kartına ayırmak istemedim, en fazla r9 290 alabilirdim öyle yapsaydım. Değmez diye düşündüm.

Sistem şöyle, 2500 tutuyor.

http://i.imgur.com/91N0FLKl.jpg

• intel sistem topluyorsanız nvidia kartlara yonelin amd kartlardan herzaman daha verımlıdır
  • Overclock yapmıcaksan o işlemciyi almanın bir anlamı yok daha ucuza 4460 işlemci h81 chipsetli bir anakart alıp ekran kartına yüklenebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: krmkkr

ekstra fana ihityacınız yok. kasanın içinde vs550 olan modeli seçin, rahatlıkla yeter. anakart olarak msi h97m-g43 tercih edin çünkü m2 veya sata express desteği yoksa z97 veya h97 anakart almanın anlamı kalmıyor. belleği de 2x4gb yapın.

Teşekkürler hocam, belleği ileride bir 8gb daha eklerim diye böyle yapmıştım. Hala 4x2 yapmalı mıyım?

Z97 chipset olsun istiyorum K serisi işlemci dahil ettiğim için. O zaman bütçeyi arttırıp Z97 de üst seviyeye çıkabilirim. Ya da overclock için uygun başka anakart da takabilirim. Yeni nesil islemciye uyumlu olmak zorunda değil esasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free Man.

quote:

Orijinalden alıntı: krmkkr

ekstra fana ihityacınız yok. kasanın içinde vs550 olan modeli seçin, rahatlıkla yeter. anakart olarak msi h97m-g43 tercih edin çünkü m2 veya sata express desteği yoksa z97 veya h97 anakart almanın anlamı kalmıyor. belleği de 2x4gb yapın.

Teşekkürler hocam, belleği ileride bir 8gb daha eklerim diye böyle yapmıştım. Hala 4x2 yapmalı mıyım?

Z97 chipset olsun istiyorum K serisi işlemci dahil ettiğim için. O zaman bütçeyi arttırıp Z97 de üst seviyeye çıkabilirim. Ya da overclock için uygun başka anakart da takabilirim. Yeni nesil islemciye uyumlu olmak zorunda değil esasında.

hocam ben işlemciyi i5-4690 sandım. zaten 4690k için o anakart ile kaliteli ve stabil bir oc yapmayı unutun. en az gerçek 4 fazlı bir anakarta ihtiyacınız var. eksende fiyat olarak en uygun msi z97-guard pro var. bunun altında bir anakart tercih ederseniz işlemciye yazık olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.