Şimdi Ara

Mr. Robot (2015 -2019 ) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.830
Cevap
86
Favori
94.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mind awake body asleep
  • quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

quote:

Orijinalden alıntı: orkuncand

10 bölümde 8 bölüm filler olacaksa hem de vasat bir kurguyla, takip etmek anlamsız.

Dizi yokluğunda son çare olarak izlenebilecek bir dizi olabilir ancak.

Piyasada bundan kaliteli bi ton dizi varken, tamamıyla zaman kaybı.

Herkese iyi seyirler dilerim

Öyle deme.

Birkaç ergen fanboy arkadaş yine gelip "süperrrrr dizi yeaaavvv, bunu beğenmeyen Akasya Durağı izlesin, aksiyon fantastik açsın" gibisinden her daim aynı abuk şeyleri ötmekten bıkmaz ve seni diziden kovarlar.
    Malesef beyinleri almıyor; diziyi vasat bulan herkes fantastik çatapat hastası değil, psikolojik gerilime bayılanlar her yapımı sevecek diye bir kaide de yok.

Not: Adam gibi yorum yazıp diziyi müthiş bulanlara lafım olamaz tabii ki, ama birkaç fanboy bu diziyi izleyince sanki evrenin sırrını çözmüş gibi triplere girip, eleştiri getirenlere de kült sinema üstadı tarzında gevelemeleri epey güldürüyor.

İki haftadır izlemiyordum kalan bölümleri izliyim dedim yine vakit kaybından ibaret iki bölüm çıkarmışlar.

Dizinin ilk sezon ratingleri 0.48'den ikinci sezonda ortalama 0.29'a düşmüş bazı bölümleri 0.22 ratinge kadar düşmüş. Kişi bazlı izleyici sayısı da yarı yarıya düşmüş ikinci sezonda. Ama bizimkilere sorsan süper epik bir sezon oluyor.

• 1. Seoznu cok begnemistim ama 2. Sezona hic alisamadim 3. Bolumu 2 ayda falan zor bitirdimso sezon izlenir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fazla saçmaladılar. S.finali yahut final belki çok güzel olabilir fakat şu noktadan sonra toplayamazlar. Zaten sanırım 8.bölümde söylemişti.

Artık gizli işler yok demişti. Hapishaneyi falan göstermişlerdi. O zaman demiştim yok aga siz şuanda çöktünüz. İnsanları keriz yerine koymak oldu. Kaldı ki tahmin etmiştim böyle bir şey olacağını. Fakat o kadar uzattılar ki yok olmaz hani bunları bizim için kurguluyor olamaz 8.bölüme geldik dedim. Sonra kurguladığı ortaya çıktı.

Bir film değilsin finale yaklaşırken ters köşe yapmaya çalışıyorsun. Sezonluk dizisin 2-3 bölümde yapıp insanları tatmin edeceğin bir kurguyu ana kuyguya çevirip tüm sezona yayarsan mıçarsın. Tyrell'i o kadar çok öldürdüler ki artık ölmediğini biliyorduk. Hele şu son bölümlerde mr.robot ile elliot arasındaki kopuklar ve en sonunda astral seyahate/lucid rüyaya işin bağlanması..

İzleyici amacı elliot'un yaptıklarını öğrenmek. Fakat senaristler koca samanlıktan her seferinde 1 saman tanesi veriyor. Ve amaçları finalde tüm samanlığı üstümüze atmak. Fakat bir şeyi çok fena kaçırdılar. Artık orada samanlık olduğunu iyice kanıksadık. Çıkacak şey ancak bir yonca deposu olursa biz şaşırabiliriz. Bu da sadece şaşırmak olur. Geçmiş değişmeyecek. Raylar yerine oturabilir fakat yapılanları nirvanaya çıkaracak, hatta nirvanayı bırak apartmanın tepesine taşıyacak bir şey yapamazsın.

Dövüş kulübü filmi en nihayetinde bir filmdi. Baba 2 saat boyunca ana düşünceyi yardımcı düşünce gibi kurguluyor finalde her şey ortaya çıkınca her şey rayına oturuyor. Herkes mutlu. Ama sen bunu dizide yapamazsın. Yok yani öyle bir dünya yok.

Hele son bölümde kafaya o kapüşonun geçirilip durulması.. O hareketi her yapışında deve kuşları aklıma geliyor.

Demem o ki final şaşırtabilir, çok sağlam olabilir, geçmişte yaptıklarını birleştirip herkesi hayran bırakabilir fakat yapacakları hiçbir şey şuana kadar yaptıkları sıkıcı olayları değiştiremez. Kabak tadı verdi artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Draqe -- 18 Eylül 2016; 13:25:52 >

• Kime göre daha iyi veya değil öznel şeyler bunlar. Bana göre daha iyi mesela eleştirmenlere göre de DAHA İYİ.

Metacritic puanlarına bakabilirsiniz ilk sezon ve 2.sezonun.

http://www.metacritic.com/tv/mr-robot

http://www.metacritic.com/tv/mr-robot/season-2

Kimse burada fanboyluk yapmıyor ya da marjinal olmak için laf olsun diye beğenmiyor bu bölümleri. Sen sıkıcı buluyorsan kapa ve izleme.

• Quirah mesajını silmiş ama olsun biz genede cevabını verelim. İlk sezon daha başlamadan ana akım medyasının hack hack hack diye tanıttığı dizi dram ağırlıklı olunca doğal olarak daha ilk sezonun ilerleyen bölümlerinde çoğu kişi tarafından sevilmedi. Üstüne üstlük 2. sezonda bu dram,psikolojik baskı unsurları artınca dizinin sevilmeme oranı arttı. Dizi konsept olarak çoğunluğa hitap etmediği için çoğunluğun bu diziyi beğenmesi önemli değildir. Önemli olan dizinin hedef izleyici kitlesine isteneni vermesidir. Sizin için vakit kaybı ise izlemeyin. Buraya gelip papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayınca biz sizi daha çok haklı bulmuyoruz.
  • Dizinin arka planı güzel. Sadece Elliot'a odaklanmayın.
    Elliot planı başlattı ve bankacılık sistemini çökertti, E-corp tekel haline geldi. Sonra E-corp, dolar ve e-coinlerin değerini eşitlemek istedi, Çin(Dark Army)'den para aldı, Çin'i zarara uğratmak istedi. Şimdi de Dark Army stage-2'ye 3'e her neyse geçecek ve tekel olmuş E-corp'u tamamen piyasadan silecek. Bence kadınsı erkeksi abimiz Angela'ya detaya girmeden planı anlattı, kız da zaten intikam almak istiyordu, planı kabul etti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar mindfuck'dan sonra efsane bi final gelir herhalde.

Tyrell da paralel evrenden falan gelmediyse gerçektir artık. Onu da Elliot'un kişiliği yapmasınlar, zaten her şey iyice sarpa sardı, daha da karıştırmazlarsa iyi olur.
  • Rami Malek Emmy'i çok haketti

• İşte bu ya, Rami Malek sonuna kadar hakettiği Emmy'yi aldı sonunda!

Konuşmaya girişi ise harikaydı; ''Please tell me you are seeing this, too.'' Adamım ya
  • Tebrikler valla Rami Malek.
  • Arkadaşlar dizide cinsellik varmı ona göre başlayacağım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

Arkadaşlar dizide cinsellik varmı ona göre başlayacağım

yok hocam

• Şimdi ödülü Elliot mu yoksa Mr. Robot mu aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdiqeCaLe

Şimdi ödülü Elliot mu yoksa Mr. Robot mu aldı

• 2x11 sıkıntıdan 3 kere ara vererek izledim
  • Abi yeni izledim Emmy törenini, çok sağlam oturmuş oraya o söz ya

• emmy nin hepsi nete çıkar mı
  • Sezon Finali

OHA OHA OHA OHA OHA
    Tyrell = Elliot diyenlere tepki olarak doğan bölüm
    Angela ne çıktı bee bence geçen bölümde Whiterose ona birşeyler yaptı önceden böyle değildi yani.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.