Şimdi Ara

ELEPHONE P7000 ANA KONU / ÇİLEKEŞLER KULÜBÜ (MTK6752, 3GB RAM, 5.5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
686
Cevap
12
Favori
23.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elephone'un Elephone.cc üzerinden 25 Nisan'da $160'tan indirimli vereeği, onun dışında diğer sitelerden şu an $230'dan ön sipariş alınan Elephone P7000 bekleyenler kulübü konusu açayım dedim. Hepiniz hoşgeldiniz. Biraz cihazdan bahsedelim:

Şurada firmanın kendi yaptığı videoyu görüyoruz:

Huawei Mate 7 ile karşılaştırma:

Jiayu S3 ile karşılaştırıp "Biz S3'ü tercih ederdik" diyen arkadaşların videosu:

Özellikler:
    - MT6752 64bit Çip: Cortex A53 Sekiz Çekirdek 1.7 Ghz CPU ve Mali T760 MP2 Çift Çekirdek 700 Mhz GPU
    - 5.5" FULL HD IPS Ekran
    - 13 Megapixel Arka Kamera (SONY IMX214 Lens) 5 Megapixel Ön Kamera (OV5648)
    - Basmalı Touch ID (360° tanımlayabiliyor), FOTA, OTG
    - 3GB RAM ve 3450mAh Batarya ile güçlendirilmiş
    - Android 5.0 (Lollipop) ve birçok farklı ROM desteği (Lewa, Cyanogen, MIUI, Flyme ve diğerleri)
    - Magnalium Metal Çerçeve
    - Uluslararası CE / RoHS / MSDS kalite sertifikasyonları
    - Siyah Beyaz ve Altın Renkler (Ben gerçekten çok beğendim)

Burada kendi sitesinden resimleri görebilirsiniz:
    http://www.elephone.cc/elephone-p7000.html

Okuduğuma göre bir tane kapasitif tuşu bulunuyor ve led bildirim ışığı görevini görüyor. Arkada basarak çalıştırabileceğiniz ve 360 derece tarama yapabilen bir parmak sensörü var. Satıcı sitelerin çoğunda NFC var yazılmış ama sitesinde NFC ile ilgili hiçbir bilgi yok, ben videolarda da göremedim. OTG var, 5 Ghz Wifi falan birçok güzel özellikle donatılmış. Cihazın metal kasa ve çerçevesi beni benden aldı diyordum ki kasa plastikmiş, çereçeve metalmiş. Riske girip ilk fırsatta sipariş vereceğim. Ancak ekran kenarındaki siyah çerçevelerin hilecilik oluşu beni biraz üzdü. Bir de smart gesture denile çift tıklamayla ekran açma falan benim için önemli ancak var mı yok mu bilmiyorum. Eğer o da varsa efsane cihaz olacak.

[size=6]ROM ROOT RECOVERY ANLATIMI:

ROOT edebilmeniz için TWRP veya CWM Recovery yüklenmesi şarttır, orjinal recovery ile root işlemi yapamazsınız!

MTK Droid Tools ile CWM dosyası yapabilirsiniz. SP Flash Tool ile flaşlayın.
    TWRP RECOVERY YAYINLANMIŞ CİHAZ İÇİN, ŞURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ:https://userscloud.com/3mf9ubz02l3v

Root için KingoRoot gibi programları kullanabilirsiniz.

Esmer23s arkadaşımızın incelemesi: (Ek olarak Antutu'binlere ulaşanlar var)
    quote:

Cuma akşamı elime ulaşan telefonu bütün hafta sonu kurcalayarak geçirdim. Renk Şampanya bu arada.
    İzlenimlerim;

- Öncelikle görünüm itibariyle çok sexi videolarda ve fotolarda gördüğünüzden daha hoş. Zarif ve ince işçilikle hazırlanmış özellikle metal kasa çok hoş bir hava katmış. Arka kapak plastik ama söylenmese kesinlikle metal sanırsınız. o da çok tatlı görünüyor. Ekrandaki siyah şeritler rahatsız edici olur mu diye düşünüyordum ama öyle olmadı bence ayrı bir hava katmış spor bir görünüm kazandırmış.alttan üssten 4mm alttan 3mm kenarlardan 2şer mm (gözümle ölçtüm:)) siyah şerit geçiyor. kapasitif orta tuş çok tatlı bir çok rengi desteklemesi de ayrı bir güzel. sağ ve sok kapasitif tuşların görünmüyor olmaı da bence hoş düşünülmüş. Ama görünmüyor diye boş basma derdi olmuyor gizli olduğu için sanırım sağ sol tuşları geniş tutmuşlar. Tuşu bulmak için hiç çabam olmadı. Görüntüye güzellik katmış ve kapasitif tuşlar çok hassas en ince dokunmaları algılıyor.
    -Evet 176 gr telefon biraz ağırlığını hissettiriyor ama çok değil galaxy s5i cebimde hissedemiyordum bu hafifçe hissettiriyor kendini. Tuğla hissi vermiyor yani. bi 20 gr daha hafif yapabilselermiş tadından da yenmezmiş diyesi geliyor insanın.
    - Geldik ekrana ekran ilk aldığımda mat gibiydi ilk işim güncelleme yapmak oldu 2 güncelleme aldı 50mb tan. ayarlar-ekran-miravision renk ayarlama bulunuyor. orada kullanıcı modunu seçip keyfime göre ayar çektim çok hoş oldu. şimdi parlak caha canlı ideal görüntüyü verir oldu. sıkıntı yok yani. ama dokunmatik hassasiyeti kapasitif butonlar kadar iyi değil. Kapasitif butonlar her ince dokunmayı algılıyor. yazılımla ilgili olduğunu düşünüyorum düzeltirler veya sistem dosyasında oynama yapılarak hassaslaştırılabilir. Yani parmağın ucunun ucuyla minicik dokunduğunuzda bunu göremiyor basmatik gibi bir algıya kapılmayın mikron seviyede bir hassassızlık derdi var normal kullanımda sıkıntı çıkarmıyor pek.
    - kamera vasat diyip geçesim geliyor. 13 mp hakkını vermiyor buda yazılımsal. Dışarıda orta halli iyi kapalı alanda kötü diyebilirim. sensör düşünüldüğünde daha iyi olacaktır.
    - Flash ışığı oldukça güçlü
    - Dış ses orta halli
    - Kulaklık sesi şaşırtıcı derecede güçlü ve güzel adi bir kulaklık ile çok hoş sonuçlar aldım gerek ses gerekse basta hoş bi deneyim vaat ediyor.
    - Pil 100 den sıfıra karadar 6.5 saat ekran süresi verdi. Pil yeni daha da oturabilir 2. şarj etmemde bu sonuçları almıştım.
    - wifi vasat s5 i beğenmezken bu bir tık altında kaldı.
    - normalde sorun yok ama telefonu çapraz köşelerinden bastırında gıcırdamalar oluyo arka kapaktan ötürü. s5 te de var ama bunda daha çok gibi. ama arka kapak tam oturuyor ve yekpare imiş gibi görünüyor kasa açıklığı yok.
    - parmak izi sensörü çok stabil ve hızlı tahminen 30millisaniyede tanıyıp açıyo. tanımazsa siz parmağınızı sensöre oturtmamışsınızdır hiç ıskalamıyo. önce parmağımı sensöre dayayıp sonra ekrana çift tıkladığımda kabaca 1 sn de açılıyor.
    - kasma donma söz konusu bile olmadı yağ gibi kayıyor telefon.
    - ısınma var özellikle kamera ve sensör kısmı baya bi ısınıyo telefonu zorlayınca 43 dereceye kadar çıktı. s5 bu konuda daha iyiydi. bununda düzeleceğini sanıyorum.
    -antutu garip bir şekilde hata verdi attı beni bir keresinde de dondu bir stabilite sorunu var anlamadım. tuhaf ama 29000 35000 39000 gibi skorlar aldım 40000i bulamadım bir sıkıntı var ama bilemedim. sildim yeniden yükledim yine aynı.
    - Oyunlarda da bir sıkıntı yaşamadım takılmadan oynatıyo (six guns, robocop, tombraider1)
    -3g test edemedim aboneliğim olmadığı için
    şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Sonuç itibari ile tüm eksikliklerine rağmen- ki birçoğu yazılımla veya rom değiştirme ile çözülebilecek olaylar- telefon kendini sevdirtmeyi başardı.
    Eksikliklerinden ötürü şiddetle tavsiye edemesem de tavsiye ederim.

Dün gps i test etme imkanı buldum pencereden (gökyüzünün tamamı görünmeyen bir açıdan) engineer modu açtım ilk olarak oradan gps i fixledim. 36 saniyede kilitlendi daha sonra sygic navigasyonu kurdum aynı pencereden anında yer belirledi. Daha sonra dışarıda yürürken test ettim 3-4 sn de sabitlendi. Belediye otobüsüne bindim hareket halinde cam kenarında 10 sn sonra yeri buldu herhangi kopma olmuyor bağlandıktan sonra ve tüm denemelerimi internet bağlantısı olmadan yaptım. s5 e göre bir adım önde gibi şu denemelerime bakarak. gps i için iyi bir geçer not aldı benden. Ayrıca oda içindende bağlanabiliyor.

Bu arada telefon görüşme ses kalitesi giden sesten bir şikayet almadım sıkıntı yok gelen ses canlı net ve yüksek güzel yani s5 te böyleydi bu önemli bence. Sonuçta telefon alıyoruz önce buna bakmak lazım.

NOT: BEN BAZI SEBEPLERDEN ÖTÜRÜ ALMAKTAN VAZGEÇTİM, ANCAK ALAN ARKADAŞLARDAN BİLGİLENDİRMELER İNCELEMELER GELİDKÇE İLK KONU GÜNCELLENECEKTİR, İYİ FORUMLAR HERKESE. :)

@SmiLeToLife kardeşimiz ROM'lar geliştirmiş, ana konuya eklendi buyurun:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Ben de Elephone P7000 sahibiyim. Daha önce GM Discovery I vardı. Geliştiriciyim. Beni bilenler bilir :) Artık P7000 için geliştirmeye devam ediyorum. İlk olarak Stock romu twrp de kurulabilir şekilde düzenledim. Romda bazı iyileştirmeler yaptım. Yüklemek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten ulaşabilir :)

http://forum.turkdevs.com/konu-stock-lollipop-twrp-rom-07-08-2015-elephone-p7000-stock-rom-by-smiletolife.html?pid=43212#pid43212

Elephone P7000 Full Türkçe Miui V7 5.9.18 Lolipop 5.0.2 :http://forum.turkdevs.com/konu-rom-port-twrp-5-9-18-miui-v7-by-smiletolife.html
    Amigo OS 3.5 Lollipop Elephone P7000http://forum.donanimhaber.com/m_104819891/mpage_12/tm.htm#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikmuhamm -- 23 Ekim 2015; 17:07:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 25 Nisanda 160 $ a satılacağı bilgisini nereden aldınız hocam ?
  • Bu telefon da özellikle çerçevesiz oluşu ve tasarımı konusunda dikkatimi çekmişti ama sitesindeki resimlerinde çerçeve içinde baya da kalın siyah şerit var.
    Arka kapak da kalitesiz bir plastik görüntüsünde, donanım iyi görünüyor ama yazılım ve malzeme kalitesi soru işareti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro26

25 Nisanda 160 $ a satılacağı bilgisini nereden aldınız hocam ?

Sevgili dostum buradaki link öyle söylüyor:
    http://www.gizchina.com/2015/04/15/breaking-elephone-p7000-will-cost-only-159-99-in-limited-flash-sale-on-25th-april/
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuzer1907

Bu telefon da özellikle çerçevesiz oluşu ve tasarımı konusunda dikkatimi çekmişti ama sitesindeki resimlerinde çerçeve içinde baya da kalın siyah şerit var.
    Arka kapak da kalitesiz bir plastik görüntüsünde, donanım iyi görünüyor ama yazılım ve malzeme kalitesi soru işareti.

Yazılımda Elephone bayağı ROM desteği sunuyor ve ROM'lar stabil oluyor diye duydum. Çerçeve magnalium, yani magnezyum-alüminyum. Arka kapak bana güzel göründü, Asus laptop var bende fırçalı metal kasası var, aynı ona benzettim şahsen. Siyah şerit sinir bozucu evet çerçevesiz diye düşünmesin kimse bu fiyata. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikmuhamm

quote:

Orijinalden alıntı: abuzer1907

Bu telefon da özellikle çerçevesiz oluşu ve tasarımı konusunda dikkatimi çekmişti ama sitesindeki resimlerinde çerçeve içinde baya da kalın siyah şerit var.

Yazılımda Elephone bayağı ROM desteği sunuyor ve ROM'lar stabil oluyor diye duydum. Çerçeve magnalium, yani magnezyum-alüminyum. Arka kapak bana güzel göründü, Asus laptop var bende fırçalı metal kasası var, aynı ona benzettim şahsen. Siyah şerit sinir bozucu evet çerçevesiz diye düşünmesin kimse bu fiyata. :)

Yazılım kısmı doğru olabilir çok bilgim yok ama arka kapağın hiç metal bir görünümü yok daha çok ucuz plastik gibi görünüyor bana.Çerçevesiz olmasa bile o kadar da kalın bir şerit olmasın çok çirkin gözüküyor.Mesela LG G3'te de içte siyah şerit var ama makul düzeyde bunda da o şekilde yapabilirlerdi.

• Bir kere Mali T760 16 çekirdekli üretilebiliyor ama 6752 deki mp2 2 çekirdekli versiyonu, note 4 deki mp8 8 çekirdekli versiyonu yani tamamen aldatmaca. Bu noktada bile göz boyama ve aldatma yapan bir firmaya nasıl güveneceksiniz, kingzone z1 de de 3500 mah batarya var yazıyor ama gel gelelim 2400 mah çıkmış. Elephone eskiden daha çok yapıyordu bunu kalitesini felan düzeltti biraz ama bu tarz şeyler yinede aceba dedirtiyor.
  • abuzer1907 A kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum kesinlikle
  • dys kullanıcısına yanıt
    Hocam o Mali T760 olayını ben de merak ediyordum aydınlattığın için sağol. Ben araştırdım ya genellikle kullanıcılar Elephone'a güveniyor. Reklamda bunu neden yapmış bilmiyorum ama onun dışında özellikler yanlış çıktı diyen görmedim. Selamlar.
  • http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

yukarıdaki sitede hangi işlemcide hangi gpu var kaç mhz de çalışıyor yazıyor inceleyiniz,16 çekirdekle 2 çekirdek arasındaki farkı görürsünüz. Birisi 378 gflops diğeri 47,6 gflops. Yaklaşık 8 kat fark var işlem gücünde.
  • 25.04.2015 de birisi bu mesajımı alıntılasın da bi sipariş verelim bakalım...
  • dys kullanıcısına yanıt
    Gerçekten de o kadar para etmiyormuş işlemci. Ancak 6752 ile gelen GPU bu, tüm 6752'lilerde mecburen var.
  • Maestro26 kullanıcısına yanıt
    Artık bir takvim uyarısı kuruver hocam sen de bir zahmet.. :)
  • muhammed hocam suan 4 telefon arasinda kaldim
    1)jiayu s3 (bu telefonda asiri isinma sorunu var demisler XDA da
    2) ecoo e04 3gb ram (rom sayisi cok az fakat parmak izi okuyucusu var tipinide begendim aslinda)
    3)THL 2014
    4)elephone p7000 tipi vs cok guzel

valla bu telefonlari kac gundur inceliyorum ama cok arada kaldim
  • _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Bizim forumdaki arkadaslar boyle bisey soylemiyorlar ben de sordum Jiayu'da bizimkiler isinma gormemisler. Ecoo Aurora'da muratai hocam yeni yetme bir firma dedi ve malzeme kalitesinden emin olamadigim ve kamerasina da guvenmedigim icin eledim. Ve o kapasitif tuslar genelde cok cabuk bozuluyor. THL'ye de baktim da vazgecmistim sonradan. Neden vazgectim hatirlamiyorum. Elephone guzel iste bunda çift tiklamayla açma falan yokmuş sanirim bir cercevedeki siyah serit beni endiselendirdi. Yoksa tipi gercekten on numara. Ben dun bir tane Jiayu siparisi verdim buyuk arastirmadan sonra. İclerinde en guvenilir firma Jiayu, ve ciktigindan beri haftada bir falan guncelleme geliyormuş.

• quote:

Bizim forumdaki arkadaslar boyle bisey soylemiyorlar ben de sordum Jiayu'da bizimkiler isinma gormemisler. Ecoo Aurora'da muratai hocam yeni yetme bir firma dedi ve malzeme kalitesinden emin olamadigim ve kamerasina da guvenmedigim icin eledim. Ve o kapasitif tuslar genelde cok cabuk bozuluyor. THL'ye de baktim da vazgecmistim sonradan. Neden vazgectim hatirlamiyorum. Elephone guzel iste bunda çift tiklamayla açma falan yokmuş sanirim bir cercevedeki siyah serit beni endiselendirdi. Yoksa tipi gercekten on numara. Ben dun bir tane Jiayu siparisi verdim buyuk arastirmadan sonra. İclerinde en guvenilir firma Jiayu, ve ciktigindan beri haftada bir falan guncelleme geliyormuş.

saolun hocam bende jiayu düşünim o zaman
  • quote:

bu arada hayırlı olsun inşallah sağ salim gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Warknife_

quote:

bu arada hayırlı olsun inşallah sağ salim gelir

Tek temennimiz o. İnşallah bakalım.

• peki bundan siparişi almanyaya geçsek, (ücretsiz kargo da var diyorlardı ) alman gümrüğüne girip 33 euro geçirtmemek için ne yapmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytom

peki bundan siparişi almanyaya geçsek, (ücretsiz kargo da var diyorlardı ) alman gümrüğüne girip 33 euro geçirtmemek için ne yapmalı

Almanya'da durumlar nasıl bilemiyorum, ustune takilmayacak biseyin adini yazdirin. :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.