Şimdi Ara

LOUNGE HİZMETLERİ ANA KONU (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.447
Cevap
184
Favori
190.403
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam

SAW Cip lounge şuan kampanya var 25 TL Thy uçuşlarda
    SAW LGM Lounge Pegasus ile uçarsanız 25 TL giriş ücreti var

LGM Tavsiye ederim CİP yeni açıldığı için baya temiz geniş ve güzel ama LGM içeriği daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sterilmikrop

Hocam

SAW Cip lounge şuan kampanya var 25 TL Thy uçuşlarda
    SAW LGM Lounge Pegasus ile uçarsanız 25 TL giriş ücreti var

LGM Tavsiye ederim CİP yeni açıldığı için baya temiz geniş ve güzel ama LGM içeriği daha iyi

genellikle pegasus ile saw'dan avrupa'ya uçuyorum. gidişte ve dönüşte saw dış hatlar lounge hizmetini kullanmak için herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu. yoksa pegasus biletini gösterip 25tl verip girebilir miyim.
  • boombip kullanıcısına yanıt
    Hmmm açıkcası pegasus ile yurt dışına hiç gitmedim bu ücretler iç hatlarda geçerli :(

Benim size önereceğim tek şey senede 15 uçuştan fazla yapıyorsanız eğer Priority Pass card almanız böylece hem iç hatlarda hem dış hatlarda ücretsiz lounge'ları kullanabilirsiniz.

Bir çok banka veriyor ama garanti bankası kombinbasyonunu kullanuıyorum ben oda şöyle

Garanti bankası MS Prive + Priority pass Card + quintessentially _ 700 TL ücret

Bu şekilde dünyadaki 700 Lounge ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz + ist ( ahl ve saw ) ankara 'dada ücretsiz iç hatlar lounge kullanıyorum.

Türkiye çıkışlı tüm dış hatlar lounge'lardada giriş mevcut.
  • senede 6 yurtdışı 10-15 yurtiçi uçuşum var. yine de priority pass çok pahalı hocam
  • boombip kullanıcısına yanıt
    aynen hocam yani bu kartın en az 30 kullanımı olması lazım senedeki size bir kar olarak geri dönsün oda şöyle bilirsin yurtdışına çıkmak bazen sıkıntılı oluyor havalimanına 3-4 saat önnce gidip hem kafa dinleme hemde bir şeyler içmek için ideal yani biraz keyif'e düşkün olmakla alakalı

Ben senede ortalama +100 uçuş yapıyorum gidiş geliş işimden dolayı yine senede ortalama 10'a yakın yurt dışına çıktığımız oluyor yurt içi çok süper bir faydasını görmedim gece çok iyi oluyor biraz dinlenip bir kaç bir şey içiyoruz uçağa gitmeden bu yani

Ben bana uygun bir çok alternatif araştırdım ama hem garantiden kaynaklı kredi kart limitimden dolayı hemde diğer bankalar beni sevmedi sanırım :D Private bankacılık hizmetini bir kaç banka sağlayabildi ve bu tarz bir hizmet almadan ücretsiz bir çok şeyi yapamıyorsunuz falan falan.

Bu arada birde HSBC'nin lounge'ları var bildiğim kadarıyla platinum'a +1 misafirle ücretsiz onuda değerlendirebilirsiniz.

• quote:

Sabiha Gökçen pegasus ile uçarsan 25 TL ücreti mevcut .

Bunun haricinde bir çok banka destekliyor ama ücretsiz geçiş yok sanırım

Ben daha once teb banka kartiyla ucretsiz girdim. Kapisindaki tabelada ucretsiz girebilecek kredi kartlari belirtilmis.
    Hangi bankalar ucretsiz bunu ogrensek lgm lounge (sabiha gokcen) girilebilir.
  • quote:

o konuda ben çok tartıştım :) yani hem çağrı merkezi hemde salondakilerle çok anlamsız bir işlem gibi geliyor bana gerçekten THY büyüdüğünü zannederken aslında bazen gözümüzde küçülüyor. Bunun başlangıcını ben iç hatlarda planet sistemi kapatınca anladım zaten

Yakında classic plus kartıda lounge kapatırlarsa hiç merak etmeyin.

thy mil programini degistirmekle buyuk hata yapti bence ve 1-2 yil icinde yansiyacaktir bu thy'ye.gecen yil hem mil degerlerini yukselttiler hem de mil kazanmayi cok zor hale getirdiler.ozellikle promosyon biletlerde mil kazanimini %25lere dusurmesi bir sure sonra insanlarda "zaten mil birikmiyor bari ugrasmayalim" piskolojisi olusturacaktir.ornegin benim icin elit kart almanin tek avantaji garanti kredi kartlari icin daha cok mil kazanmak.bu milleri de ya upgrade yaparken ya da yer garantisiz business uzak ucus alirken kullanmak mantikli.
    anadolujet cip olayi ayri bir ayip,sen elite ve elite plus sahiplerini en azindan anadolujet ucuslarinda cip salonundan bedava yararlandirmalisin,yoksa ankarada yasayan adamin elite olmak icin cok cabalamasini bekleyemezsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

o konuda ben çok tartıştım :) yani hem çağrı merkezi hemde salondakilerle çok anlamsız bir işlem gibi geliyor bana gerçekten THY büyüdüğünü zannederken aslında bazen gözümüzde küçülüyor. Bunun başlangıcını ben iç hatlarda planet sistemi kapatınca anladım zaten

thy mil programini degistirmekle buyuk hata yapti bence ve 1-2 yil icinde yansiyacaktir bu thy'ye.gecen yil hem mil degerlerini yukselttiler hem de mil kazanmayi cok zor hale getirdiler.ozellikle promosyon biletlerde mil kazanimini %25lere dusurmesi bir sure sonra insanlarda "zaten mil birikmiyor bari ugrasmayalim" piskolojisi olusturacaktir.ornegin benim icin elit kart almanin tek avantaji garanti kredi kartlari icin daha cok mil kazanmak.bu milleri de ya upgrade yaparken ya da yer garantisiz business uzak ucus alirken kullanmak mantikli.
    anadolujet cip olayi ayri bir ayip,sen elite ve elite plus sahiplerini en azindan anadolujet ucuslarinda cip salonundan bedava yararlandirmalisin,yoksa ankarada yasayan adamin elite olmak icin cok cabalamasini bekleyemezsin.

yeni mil programları çok vahim. özelliklr lounge'lara girebilmek için istedikleri statü milleri akıl almaz düzeyde. thy, patronlar ve kamu kuruluşlarındaki (sık sık yurtdışı görevine giden torpilli) personellerin özel havayolu gibi bir şey oldu. ülkedeki vahşi düzene göre 3-5 kuruş maaş alan insanlar toplu halde pegasus'a veya avrupalı firmalara yöneldi.

bu tip olaylarda halkımızın yeterli tepkiyi vermediğini düşünüyorum. misal ben ankara'dayım. yazın barcelona'ya gidicem tekrar. fiyatlara bakınca keyfim kaçıyor. thy hem kazık, hem de mil filan hiçbir şey vermiyor. ankara-lufthansa uuçuşu var. köln veya münih aktarmalı. hem de çok komik bir layover. 1,5-2 saatlik bir duraklama.

thy aynı uçuş için atatürk veya saw aktarmalı 1250 tl derken, lufthansa 900 diyor. lufthansa avrupa'nın birçok ülkesine uçuyor. saw'da veya atatürk'te bekleyeceğime münih'te beklerim. hem 350tl cebimde kalır, hem de thy'yi kendimce boykot ederim.

not: özellikle ankaralılar için verdim bu tüyoyu. ankara-avrupa uçuşları için momondo üzerinden veya lufthansa'nın kendi sitesinden ankara kombinasyonlu uçuşları arayabilirsiniz. harika fiyatlar var. parafly, adios veya milplus kullanacaklar da uçuşlarını lufthansa ile yapabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: boombip

quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

yeni mil programları çok vahim. özelliklr lounge'lara girebilmek için istedikleri statü milleri akıl almaz düzeyde. thy, patronlar ve kamu kuruluşlarındaki (sık sık yurtdışı görevine giden torpilli) personellerin özel havayolu gibi bir şey oldu. ülkedeki vahşi düzene göre 3-5 kuruş maaş alan insanlar toplu halde pegasus'a veya avrupalı firmalara yöneldi.

bu tip olaylarda halkımızın yeterli tepkiyi vermediğini düşünüyorum. misal ben ankara'dayım. yazın barcelona'ya gidicem tekrar. fiyatlara bakınca keyfim kaçıyor. thy hem kazık, hem de mil filan hiçbir şey vermiyor. ankara-lufthansa uuçuşu var. köln veya münih aktarmalı. hem de çok komik bir layover. 1,5-2 saatlik bir duraklama.

thy aynı uçuş için atatürk veya saw aktarmalı 1250 tl derken, lufthansa 900 diyor. lufthansa avrupa'nın birçok ülkesine uçuyor. saw'da veya atatürk'te bekleyeceğime münih'te beklerim. hem 350tl cebimde kalır, hem de thy'yi kendimce boykot ederim.

not: özellikle ankaralılar için verdim bu tüyoyu. ankara-avrupa uçuşları için momondo üzerinden veya lufthansa'nın kendi sitesinden ankara kombinasyonlu uçuşları arayabilirsiniz. harika fiyatlar var. parafly, adios veya milplus kullanacaklar da uçuşlarını lufthansa ile yapabilir.

doğru tespit hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bilancho B kullanıcısına yanıt
    Nereden girildiği hakkında yazılar yazılmış, fakat bazı arkadaşlar ücret verip girme hakkında yanlış bilgi sahibi.

1)THY veya star alliance hava yolları ile business uçuş gerçekleştirenler
    2)Ekonomide dahi seyahat etseniz Classic plus ya da üst seviye kartlardan birine sahip olmanız, elite elite plus
    3)Anadolujet için para veriliyor o Kısım doğru, bilet alırken yazıyor ücreti(THY'nin business yolcuları ile aynı cip'e giremezsiniz)
    4)Cip hizmetlerinde iç hat için bagaj teslimi yapılır, dış hat için yapılmaz
    5)ücretsiz yiyecek içecek gazete masaj televizyon duş vb. Hizmetleri kullanabilirsiniz
    6)Uçağa vito vb. araçlarla götürülürsünüz
    Başka bir şey yok :)

• Garantinin platinum kartı (miles) ist ata havalimanında lounge a girilebiliyor mu denediniz mi ?
  • westernblew kullanıcısına yanıt
    yok hocam platinum ile birlikte size bir Priority pass card gelmesi lazım o card ile girebiliyorsunuz.

Platinum şartlarını tam bilmiyorum ama 15 dolar olabilir işte quinessentially alırsanız bu ücreti almıyorlar misafirler için 15 dolar dediler ama

5 aydır kullanıyoruz gelen giden yok :D geldi mi 1500 dolar gelicek nerdeyse
  • quote:

yok hocam platinum ile birlikte size bir Priority pass card gelmesi lazım o card ile girebiliyorsunuz.

Platinum şartlarını tam bilmiyorum ama 15 dolar olabilir işte quinessentially alırsanız bu ücreti almıyorlar misafirler için 15 dolar dediler ama

5 aydır kullanıyoruz gelen giden yok :D geldi mi 1500 dolar gelicek nerdeyse

Platinum ile priority kart gelmiyor dostum. Yanlış bilgilendirme yapmayalım :)

Doğrusu sonradan istemek zorundasınız.ucretsiz gönderiyorlar kartı ama her giriş 30usd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupe96 -- 24 Nisan 2015; 16:39:35 >
  • Arkadaşlar uçuş planlıyorum da, antalya havaalanına geç bi saatte inersem sabaha kadar kullanabileceğim lounge ya da o tarz biyer var mı?
    Ya da havaalanında gece birkaç saat geçirsem sıkıntı olur mu?

• coupe96 kullanıcısına yanıt
    evet sonradan değişmiş sanırım :D bana kartla birlikte gelmişti ( M&S Prive ) gerçi ben pass card için başvurduğumu söylemiştim belki ondandır.
  • Bende HSBC Premier var ,yaninda gelmediyse de ucretsiz gonderdiler. Ama asil onemli olan quintessentialy uyeligi, adimlari siralarsak

Priority Card i alabilmek (ya da ucretsiz alabilmek icin) , once bankanin onu imkanli hale getiren kartini almak zorundasiniz, benim ornegimde HSBC Premier, ama baska ornekler de mevcut yazilanlardan anlasilan, Prive vb kartlar

Bu Priority Card (anladigim kadariyla) giris hakki veriyor kendi catisi altindakilere. Ama bu sadece giris hakki, ucreti ile beraber.

Quintessentialy ise giris hakki verilen loungelerin ucretsiz hale gelmesini sagliyor

Bu basamak basamak anlatmaya calistigim senaryolar isabetli mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 24 Nisan 2015; 21:09:52 >
  • 29 Nisan Çarşamba Günü İzmir ABD Havaalanında Lounge'a girmek istiyorum fakat Vodafone RED kullanmıyorum.

Bana şifre verebilecek olan olursa çok memnun olurum. Gerekirse ücreti karşılığında anlaşırız.. PM atabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

THY CIP lounge, bu işte ulaşılabilecek son noktadır. Adamların herşeyi profesyonel olduğu gibi lounge hizmetleride profesyonel..

Ancak iç hatlarda cip salonuna girmek için en aşağı classic plus olmanız gerekiyor buda en az 25.000statü mili demek, yani sırf yurtiçi uçan biri için 35-40 uçuş demek. Kısacası yurtiçi uçuşlarla mil kazanmak zor ama yurtdışı uçuyorsanız rahatlıkla kazanırsınız. Bu thy nin miles smiles hizmeti özellikle bileti şirket tarafından alınmış sürekli yurtdışı seyehati yapan çalışanlar için süper oluyor..

THY CİP LOUNGE'ye finans exclusive ile girilebiliyor mu hala?
  • Arkadaşlar ileri bir tarihte pegasusla sabiha gökçenden yurtiçi bir uçuşum olucak. lgm cıp ve wings var sanırım gırebıleceığım.
    iki şey soracağım:
    lgm cip için soruyorum, iç hatlar değilde, dış hatlar kısmına istesem girebilir miyim? imkanları daha fazla o açıdan (alkol vs.)
    wings kartımız olmadığı halde ücretini vererek girebilir miyiz istersek öyle bi imkan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhdrtrn

Arkadaşlar ileri bir tarihte pegasusla sabiha gökçenden yurtiçi bir uçuşum olucak. lgm cıp ve wings var sanırım gırebıleceığım.
    iki şey soracağım:
    lgm cip için soruyorum, iç hatlar değilde, dış hatlar kısmına istesem girebilir miyim? imkanları daha fazla o açıdan (alkol vs.)
    wings kartımız olmadığı halde ücretini vererek girebilir miyiz istersek öyle bi imkan var mı?

giremezsin dostum. biniş kartına bakıyorlar , yurtdışı değilse giremezsin.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.