Şimdi Ara

LOUNGE HİZMETLERİ ANA KONU (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.447
Cevap
184
Favori
190.353
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: last_uk

Ucaga bineceginiz alanda hocam. Bavulu teslim etmis oluyosunuz.

Iste sorunda burda ben aksam gider orda uyurum falan diyordum da simdi checkin 2saat once aciliyor. Nasil olucak o is? Lounge icin ekstra bavul alma hizmetleri falan mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lounge dediğin cafe gibi bir yer. Bavulunla girersin. Checkin açılınca, gider bavulunu teslim eder lounge a geri dönersin. Tabi 2 kez güvenlik kontrolünden geçiceksin ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviloks
    Lounge dediğin cafe gibi bir yer. Bavulunla girersin. Checkin açılınca, gider bavulunu teslim eder lounge a geri dönersin. Tabi 2 kez güvenlik kontrolünden geçiceksin ;)

Ufak bir yanlışınız var. Yurtdışı seyahati için kullanılan lounge için sırasıyla (bilmeyenler için yazıyorum);
    1) Havaalanına giriş yaptıktan sonra valiz var ise check-in kontuarına uğramanız gerekmektedir.
    2) Valiz teslimi ve biniş kartınız yok ise onun alımını müteakip Türk vatandaşları için yurt dışı çıkış harcını (pul) alıp pasaport kontrolünden geçiyorsunuz.
    3) Yukarıdaki adımlardan sonra lounge alanına ulaşıyorsunuz.
    Yani lounge alanı, pasaport kontrolünden sonraki alanda. Önceki tarafta gördükleriniz normal (ücreti mukabilindeki) cafe ve restoranlar. Lounge değil.

- Valiz teslimi için (check-in) kontuar, genellikle uçuşa 3 saat kala açılır. Bu nedenle daha önce valiz verme şansınız bulunmuyor. (yurtiçinden aktarmalı gelme vs istisnalarını saymazsak)
    - Valizim yok derseniz, bu sefer de pasaport polisi sizden biniş kartınızı göstermenizi isteyecektir. Biniş kartınız yok ise bu aşamada takılırsınız.
    - Olur da pasport polisini valiziniz ile geçmeniz halinde, lounge'dan geri dönebilmeniz için, pasaportunuzdaki çıkış mührünün üzerine iptal kaşesi basılması gerekir. Çünkü lounge'ların bulunduğu bölgede valiz veremezsiniz. Zaten bu bölge de ülke dışı olarak nitelenir. Bu yüzden valiz verilen alana dönebilmek için, bir nevi ülkeye geri dönmeniz (iptal kaşesi ile) gerekmektedir. Bu işlem de öyle güvenlik kontrolünden geçmek gibi kolay olmayabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: tcancan
    Iste sorunda burda ben aksam gider orda uyurum falan diyordum da simdi checkin 2saat once aciliyor. Nasil olucak o is? Lounge icin ekstra bavul alma hizmetleri falan mi var?

Yukarıda anlatmaya çalıştıklarımdan sanırım bir çıkarımda bulunmuşsunuzdur. Valiziniz olduğu sürece doğrudan lounge tarafına geçmeniz pek mümkün değil. Sadece uçak içi (kabin) bagajınızı yanınıza alarak lounge tarafına erişim sağlayabilirsiniz.

Sadece sizin durumunuza özel istisnai bir durum var. Yurtiçinden gelip, yurtdışına devam ediyorsunuz. İşte burada da uçuş firmanız önem arz ediyor.
    Bursa-İstanbul arasını THY ile yapıyor ve İstanbul-İngiltere uçuşunuz da yine THY veya Star Alliance üyesi bir havayolu ile ise lounge'da uyuma hakkını elde ettiniz (Bursa'dan Pegasus ve sonrasında Pegasus'da olur) Sadece Bursa'dan binerken, valizinizi İngiltere'deki son noktaya kadar bağlamalarını söylemeniz/istemeniz/hatırlatmanız yeterli. Böylelikle İstanbul'da valiz almanıza gerek kalmaz, valiziniz İngiltere'ye kadar aktarılır. Zaten Bursa'da iken size İstanbul-İngiltere biniş kartınızı da verirler. Siz de İstanbul'a varınca sadece 15 TL'lik pulu alıp doğrudan pasaport kontrolü ve lounge tarafına erişebilirsiniz.

Yok Bursa-İstanbul seferiniz Pegasus,Atlas,Onur gibi bir firma ile, devamı (İngiltereye) THY veya farklı bir firma ile ise, bagajınızı İstanbul iç hatlardan alıp, dış hatlara kadar taşıyıp, tekrar dış hatlardan vermeniz gerekmekte. Bu durumda da üstteki mesajda belirttiğim süreler devreye giriyor. Siz de mecburen uykunuzu lounge'da değil, dış hatlar terminalinde uygun bir bankta geçirmeniz gerekmekte. İngiltere uçuşunun kontuarı açılınca valizinizi vermeniz ve sonra lounge'a gitmeniz gerekmekte.

İyi yolculuklar.

• Yurdisi oldugu gozden kacmis, Haklisin.
    Geri cikmak polis kontrolunde oluyor. Kolay degil. Bir de pul meselesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jordi

quote:

Orijinalden alıntı: maviloks
    Lounge dediğin cafe gibi bir yer. Bavulunla girersin. Checkin açılınca, gider bavulunu teslim eder lounge a geri dönersin. Tabi 2 kez güvenlik kontrolünden geçiceksin ;)

Ufak bir yanlışınız var. Yurtdışı seyahati için kullanılan lounge için sırasıyla (bilmeyenler için yazıyorum);
    1) Havaalanına giriş yaptıktan sonra valiz var ise check-in kontuarına uğramanız gerekmektedir.
    2) Valiz teslimi ve biniş kartınız yok ise onun alımını müteakip Türk vatandaşları için yurt dışı çıkış harcını (pul) alıp pasaport kontrolünden geçiyorsunuz.
    3) Yukarıdaki adımlardan sonra lounge alanına ulaşıyorsunuz.
    Yani lounge alanı, pasaport kontrolünden sonraki alanda. Önceki tarafta gördükleriniz normal (ücreti mukabilindeki) cafe ve restoranlar. Lounge değil.

- Valiz teslimi için (check-in) kontuar, genellikle uçuşa 3 saat kala açılır. Bu nedenle daha önce valiz verme şansınız bulunmuyor. (yurtiçinden aktarmalı gelme vs istisnalarını saymazsak)
    - Valizim yok derseniz, bu sefer de pasaport polisi sizden biniş kartınızı göstermenizi isteyecektir. Biniş kartınız yok ise bu aşamada takılırsınız.
    - Olur da pasport polisini valiziniz ile geçmeniz halinde, lounge'dan geri dönebilmeniz için, pasaportunuzdaki çıkış mührünün üzerine iptal kaşesi basılması gerekir. Çünkü lounge'ların bulunduğu bölgede valiz veremezsiniz. Zaten bu bölge de ülke dışı olarak nitelenir. Bu yüzden valiz verilen alana dönebilmek için, bir nevi ülkeye geri dönmeniz (iptal kaşesi ile) gerekmektedir. Bu işlem de öyle güvenlik kontrolünden geçmek gibi kolay olmayabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: tcancan

Yukarıda anlatmaya çalıştıklarımdan sanırım bir çıkarımda bulunmuşsunuzdur. Valiziniz olduğu sürece doğrudan lounge tarafına geçmeniz pek mümkün değil. Sadece uçak içi (kabin) bagajınızı yanınıza alarak lounge tarafına erişim sağlayabilirsiniz.

Sadece sizin durumunuza özel istisnai bir durum var. Yurtiçinden gelip, yurtdışına devam ediyorsunuz. İşte burada da uçuş firmanız önem arz ediyor.
    Bursa-İstanbul arasını THY ile yapıyor ve İstanbul-İngiltere uçuşunuz da yine THY veya Star Alliance üyesi bir havayolu ile ise lounge'da uyuma hakkını elde ettiniz (Bursa'dan Pegasus ve sonrasında Pegasus'da olur) Sadece Bursa'dan binerken, valizinizi İngiltere'deki son noktaya kadar bağlamalarını söylemeniz/istemeniz/hatırlatmanız yeterli. Böylelikle İstanbul'da valiz almanıza gerek kalmaz, valiziniz İngiltere'ye kadar aktarılır. Zaten Bursa'da iken size İstanbul-İngiltere biniş kartınızı da verirler. Siz de İstanbul'a varınca sadece 15 TL'lik pulu alıp doğrudan pasaport kontrolü ve lounge tarafına erişebilirsiniz.

Yok Bursa-İstanbul seferiniz Pegasus,Atlas,Onur gibi bir firma ile, devamı (İngiltereye) THY veya farklı bir firma ile ise, bagajınızı İstanbul iç hatlardan alıp, dış hatlara kadar taşıyıp, tekrar dış hatlardan vermeniz gerekmekte. Bu durumda da üstteki mesajda belirttiğim süreler devreye giriyor. Siz de mecburen uykunuzu lounge'da değil, dış hatlar terminalinde uygun bir bankta geçirmeniz gerekmekte. İngiltere uçuşunun kontuarı açılınca valizinizi vermeniz ve sonra lounge'a gitmeniz gerekmekte.

İyi yolculuklar.

Online checkin yapsa balizi olmasadamı pasaport polisinden atıyorum uçuşa 6 saat kala geçemez bence onu deyinmemişsin bal gibi geçer lounge kullanır

• jordi J kullanıcısına yanıt
    Cevap icin cok tesekkur ederim. Otobusle gececegim icin aksamindan orda olup uyumayi dusunmustum, ucak olsa dediginiz gibi yine bi care.. Sanirim sabahin korunde yollara dusmek tek care ya da normal tarafta uyucam.

• Merhabalar,

Cuma günü Ankara uçuşum bulunmakta. Elinde vodafone red kodu olan var mı acaba?
  • arkadaşlar telefon numarasıyla kod yeterli oluyormu vodafone için ekstra bir kontrol yok değilmi arkadaşımdan aldığım kod ile giriş yapabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: travegostar

Online checkin yapsa balizi olmasadamı pasaport polisinden atıyorum uçuşa 6 saat kala geçemez bence onu deyinmemişsin bal gibi geçer lounge kullanır

Mümkün olduğunca, ilgili kişinin durumunu göz önünde bulundurarak bir yanıt vermeye çalışmıştım.
    Ayrıca metnin içinden zaten sizin de bahsettiğiniz valizin olmadığı ve online check-in yapılan durum senaryosu da çıkıyor..

"Valizim yok derseniz, bu sefer de pasaport polisi sizden biniş kartınızı göstermenizi isteyecektir."
    "Sadece uçak içi (kabin) bagajınızı yanınıza alarak lounge tarafına erişim sağlayabilirsiniz. "

Biniş kartı olarak elbette online check-in görüntüsü de yeterli olacaktır.

Lounge'lar ile ilgili tüm olasılıkları yazmaya kalkarsak daha çok ufak tefek kriter işin içine girer..
    Mesela, çok uygulanmasa da lounge kullanım süresi gibi.. Genellikle 4 saat maksimum diye belirtilir. Türkiye'deki lounge'larda bu süreyi göz önünde bulunduran görmedim.
    Veya özellikle iç hat bağlantınız olduğunda, iç hat CIP veya lounge çalışma saatleri gibi.. Pek önemsenmiyor ama gece alakasız bir saatte gelip, kapalı salonla karşılaşabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: jordi

quote:

Orijinalden alıntı: travegostar

Mümkün olduğunca, ilgili kişinin durumunu göz önünde bulundurarak bir yanıt vermeye çalışmıştım.
    Ayrıca metnin içinden zaten sizin de bahsettiğiniz valizin olmadığı ve online check-in yapılan durum senaryosu da çıkıyor..

"Valizim yok derseniz, bu sefer de pasaport polisi sizden biniş kartınızı göstermenizi isteyecektir."
    "Sadece uçak içi (kabin) bagajınızı yanınıza alarak lounge tarafına erişim sağlayabilirsiniz. "

Biniş kartı olarak elbette online check-in görüntüsü de yeterli olacaktır.

Lounge'lar ile ilgili tüm olasılıkları yazmaya kalkarsak daha çok ufak tefek kriter işin içine girer..
    Mesela, çok uygulanmasa da lounge kullanım süresi gibi.. Genellikle 4 saat maksimum diye belirtilir. Türkiye'deki lounge'larda bu süreyi göz önünde bulunduran görmedim.
    Veya özellikle iç hat bağlantınız olduğunda, iç hat CIP veya lounge çalışma saatleri gibi.. Pek önemsenmiyor ama gece alakasız bir saatte gelip, kapalı salonla karşılaşabilirsiniz.

Mesela thy iç kat lounge atarürk sağ taraf business giriş tarafı sabah saat 06:00 gibi açılıyor he sen elite elite plusdan girebilirsin saat kavramı evet gayriresmi var ama sonuç olarak dış hatta online biniş kartın ile direk pasaporttan geçip lounge kullanabikirsin

• jordi J kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, bilginize güvenerek danışmak istedim, Sabiha Gökçen de de gece lounge kullanımı mümkün müdür? Bizim gece saat 01.00 gibi iç hat varışımız gerçekleşecek. Sabahına da yurtdışı uçuşumuz var, Sabiha Gökçen de de gece lounge lar çık mıdır, kullanabilir miyiz? Ayrıca pegasus firması ile ilgili bağlantılamak istediğimiz iki uçuş arasında en fazla kaç saat zaman olmasına izin verirler.
  • dr_olfactorius D kullanıcısına yanıt
    24 saat açik hocam.

• Arkadaşlar sabiha gökçenden iç hatlar pegasus uçuşum, maximiles, parafly kredi kartlarım var. Lounge hizmetinden en uygun nasıl faydalanabilirim? Çek satışta kod vs var mıdır?

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler Münir hocam :)
  • Sabiha Lgm lounge visa platinium kartıma 22.5tl olarak kampanyası var.
    1.Bu lounge tam olarak nerde iç hat giden terminalinde?

2.Daha önce kullanan var mı tavsiye eder misiniz ortalama 3 saat vakit geçireceğim?

Teşekkürler..

• Lgm iç hatlar yeterli alanı var kalabalık olmuyor Visa platinum kartlara 22.5 TL
    Kahve makinesi soğuk içecekler atistirmaliklar çok seçenek biri değilseniz bence değer 3 saat için

• Valla lounge güzel hizmet

Ye iç yat

Hele sağlam lounge ise

• Primeclass LOUNGE nasıl arkadaşlar Vodafone koduyla gidicem salı günü

• Bugün Sabiha Gökçen İç hatlar LGM Lounge yararlandım.
    Sıcak ve soğuk içecekler sürekli yenileniyor. Alkol olarak şarap ve bira var. Çerezler sıcak. Sandviç, tuzlu ve tatlı atıştırmalıklar yeterli. 1 çeşit çorba 2 çeşit ara sıcak da mevcut. Ayrıca 2-3 çeşit zeytinyağlı da var. İhtiyacı olana 2 adet masaüstü bilgisayar ve 1 adet yazıcı var. Gazeteler çeşitli ama dergi konusunda beklentimi karşılamadı. Temizlik ve boş tabakları toplama sürekli yapılıyor.

Ben hizmetten memnun kaldım visa platinium kartlarınıza veya maximiles select kartlara 22.5 tl ( 1 adet misafirinizi de aynı ücrete alabilirsiniz) , pegasus biniş kartını gösterene ise 38 tl.
  • elimde 1 adet Vodafone red lounge var, ihtiyacı olana yardımcı olabilirim

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.