Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar 2005 model civic es aracım ile özellikle servis tarafından bende yanında olmak şartı ile 50 km yola aldim sehir dısında 50 km de 2,6 lt benzin tüketti şehir içinde kendi testiplerime göre aşrı trafik olmadıgı zamanlarda 6,5 yogun trafikte ise 7,5 lt ye ulaşıyorum emin olun bu degerler özellikle diger 1,6 model araçların şehiriçi degerlerinden çok çok az markayı karalamak istemiyorum ama örnegin bi opel sahibini sorun astra nın şehir içinde ne kadar yakıt tükettiğini o zaman civic le daha çok mutlu olursunuz 11,12 lt ye kadar tüketim degerlerine ulaşan var ve kasa yapısı itibarı ile astrayı örnek gösterdim beni yanlış anlamayın herkese iyi günler dilerim
  • işin özü arkadaşlar arabayı aldım ..
    allah ne verdiyse bastım boş buldum dolu buldum gazı kökledim..
    dibine kadar yasladım pedalı..
    tabiki sadece 100 km gittim doldurdum 12,5 litre aldı..

sonra resetledim...
    bu sefer ağır ağır hızlandım 120 gecmedim düşük devirli lkullandım..
    hiç sert fren yapmadım.hiç aniden hızlanmadım..
    ve sonuc 100 km sadece 7 litre

arkadaşlar bu meretler
    cok az yakıyor ama basmazsan..
    ama basarsan anam anam

tek fark ne biliyormusun....
    cıvıc le basarsan ucarsın......
    diğerleriyle.. bassanda yerinde sayarsın....
  • kardeş mesajın çok açık ve aydınlatıcı olmuş. Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bu da anlaşıldıki basarsan yakıyor basmazsan yakmıyor. Saygılar...
    quote:

Orjinalden alıntı: Naxos

işin özü arkadaşlar arabayı aldım ..
    allah ne verdiyse bastım boş buldum dolu buldum gazı kökledim..
    dibine kadar yasladım pedalı..
    tabiki sadece 100 km gittim doldurdum 12,5 litre aldı..

sonra resetledim...
    bu sefer ağır ağır hızlandım 120 gecmedim düşük devirli lkullandım..
    hiç sert fren yapmadım.hiç aniden hızlanmadım..
    ve sonuc 100 km sadece 7 litre

arkadaşlar bu meretler
    cok az yakıyor ama basmazsan..
    ama basarsan anam anam

tek fark ne biliyormusun....
    cıvıc le basarsan ucarsın......
    diğerleriyle.. bassanda yerinde sayarsın....

• 2004 Model Civic 1.6 LS ile bagaj dolu, arabada benden başka 1 erişkin daha varken depoyu doldurup Hatay'dan yola koyuldum. Yarısı yokuş yukarı olan Adana-Pozantı arası otoyolda dahi sabit 100km ile gitmeye özen gösterdim. Konya'da depoyu tekrar doldurup, kaç liter ile kaç km yaptığıma bakarak hesapladım. 100km'de 5,5lt benzin yakmıştı. Tabii bu tam 2 yıl önceydi. Şu anda şehir içi + 400km 130km/saat hızda şehir dışı karışık kullanım ve klima çoğunlukla açıkken 100km'de 7,5lt tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 11 Eylül 2007; 9:08:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

şurada arabayı ihtiyaçtan kullanan kimse olduğuna inanmıyorum , sırf ihtiyaçtan kullanılacaksa , gidip 20 milyara sw dacia alırsın işini görürsün , paliodan küçük bagajı olan civicle uğraşmazdın,
    ama sanırım buradakiler için otombil bir merak , hobi ve zevk , ya bırakın 2-3 ltnin hesabını , boşveeeeeer !!!

40milyara araba aldık diye geri kalan parayıda havayamı atalım yani?sen zengin biri olabilirsin ve boşveeeeeeeeeeeeerebilirsin ama şahsım adına boşa verilecek param yok.aracımıda hem zevk hemde ihtiyaç için aldım 20milyara bu teknolojiyi verselerdi hangi marka olsa gidip alırdım.ama param varsa beni en iyi koruyan ve konforu veren aracı seçerim tabiki.arabasını tamamiyle ihtiyaçtan alan kesimse ticari bir olayın içindedir muhtemelen.neyse sizde para bol anlaşılan iyi harcamalar
  • Dogru bir depo ile 750 Km rahat yapıyor. Ayrıca Honda Civic otomatiklerdeki sanzıman bir harika.
  • merhaba arkadaşalar bende 92 honda 1.6 16V 100hp civic var. benzinde pek kullanmak nasip olmadı gazı bitince falan :D . bütün forumu takip ediyorum ama hep araçlar yüksek model enjeskiyonlu vebenzinli. benimkisi gibi olan bi araç göremedim.

benim merak ettiğim aracım karburatörlü ve lpgli kmde şehir içi klimasızne yakar. çünkü geçen 20 ytl ile 91 km gittim gazcıya götürdüm çiğ gaz atıyo dedi (kokuyordu ondan götürdüm) ayarladı şu sora 10 ytlik gaz aldım şu anda 54 kmde hala gider gibi geliyor. yani şu anda şehir içi 185 yakmış görünüyor dahada düşer gibi geliyor ama tahmininen fazla 10 km daha giderim .oda 150 ytl düşürür. sizce bu rakkamlar normalmi YANİ BENİM ARAÇ 180 YTL YAKMASI ÇOKMU AZMI. ? TEŞEKKÜRLER
  • 2010 elegance otomatik şehiriçi tüketimi 327 km 135 TL. Ortalama 10,8 lt. Yol bilgisayarı hala 1 lt eksik tüketim gösteriyor. Kışın 12 lt ortalamayı gördü.
    Hala fazla yakıyor.
  • atoprak kardeşim helal valla sana bende 2007 elegance otm var 3 senedr düşecek dedler maalesef yakıt tüketmi hep 10.2 10.6 ve bu aralar 11.2ş.içi trafk az olursada en baba 9.8 yada 9.6 yaktırıyormm 9.6 yaktırdgm zaman şahnden ble selektör yiyorm yakıyo be abcm bu veletler
  • Daha ekonomik araba yok. Herkes kendini kandırmasın. Senin kullandığın şehir içi ile benim kullandığım şehir içi farklı, passatçı arkadaşın kullandığı da. Adam çevreyolunu kullanarak evden işe işten eve günde 100 km. gidiyor, ondan sonra da ben şehir içi 6 lt. yakıyorum diye hava atıyor. Sürekli dur kalk trafik ışığı, yolda tümsek, çukur, köşelerde dur sağa sola bak sonra birinci vitesle kalk yaparak şehir içi 4-5 km. lik yol giden benim gibi biri 9-10 lt. den aşağı 1,6 lt. benzinli arabayla yakıt yakmaz. Daha aşağı diyen ya yalan söylüyor, ya şaka yapıyor ya da şehir içini kendi bildiği gibi sayıyordur. Depoyu full doldurup (benzin kapaktan görülecek şekilde) tamamen şehir içi gidip tekrar ölçüm yapacaksınız.

İLAVE: Daha ekonomik araba yok derken en az honda yakar demek istemedim, ama honda kendi kategorisinde en az yakanlardan biridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcmb -- 28 Mayıs 2011; 1:20:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Daha ekonomik araba yok. Herkes kendini kandırmasın. Senin kullandığın şehir içi ile benim kullandığım şehir içi farklı, passatçı arkadaşın kullandığı da. Adam çevreyolunu kullanarak evden işe işten eve günde 100 km. gidiyor, ondan sonra da ben şehir içi 6 lt. yakıyorum diye hava atıyor. Sürekli dur kalk trafik ışığı, yolda tümsek, çukur, köşelerde dur sağa sola bak sonra birinci vitesle kalk yaparak şehir içi 4-5 km. lik yol giden benim gibi biri 9-10 lt. den aşağı 1,6 lt. benzinli arabayla yakıt yakmaz. Daha aşağı diyen ya yalan söylüyor, ya şaka yapıyor ya da şehir içini kendi bildiği gibi sayıyordur. Depoyu full doldurup (benzin kapaktan görülecek şekilde) tamamen şehir içi gidip tekrar ölçüm yapacaksınız.

İLAVE: Daha ekonomik araba yok derken en az honda yakar demek istemedim, ama honda kendi kategorisinde en az yakanlardan biridir.

Aynen katılıyorum
  • 1,2 motor nissan micra mahalle arası 6-6,5 lt ortalama 1,5 km gidiş 1,5 km geliş tabi boşa da atıyorum belki onun da faydası vardır ama kısa mesafe gidenler koskoca arabayla hiç uğraşmayın günlük kullanım için ufak bir arba çok daha işinize yarar. 100 tl ile 400 km şehir içi garanti normal ve sıkışık trafik. tabi nereye kadar bu benzin zamlarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Daha ekonomik araba yok. Herkes kendini kandırmasın. Senin kullandığın şehir içi ile benim kullandığım şehir içi farklı, passatçı arkadaşın kullandığı da. Adam çevreyolunu kullanarak evden işe işten eve günde 100 km. gidiyor, ondan sonra da ben şehir içi 6 lt. yakıyorum diye hava atıyor. Sürekli dur kalk trafik ışığı, yolda tümsek, çukur, köşelerde dur sağa sola bak sonra birinci vitesle kalk yaparak şehir içi 4-5 km. lik yol giden benim gibi biri 9-10 lt. den aşağı 1,6 lt. benzinli arabayla yakıt yakmaz. Daha aşağı diyen ya yalan söylüyor, ya şaka yapıyor ya da şehir içini kendi bildiği gibi sayıyordur. Depoyu full doldurup (benzin kapaktan görülecek şekilde) tamamen şehir içi gidip tekrar ölçüm yapacaksınız.

Aynı mesefelerde, aynı trafikte kullandıgım 2004 Model LS ile şimdiki aracım (2011 Golf TSI 122 manuel) arasında tüketim bakımından Golf daha ekonomik .. daha arac 4300km de...

Konu eğer otomatik ise şu kadarını rahatca söyliyim.. gerek bahsi gecen 102hp lik 8v Jettalar, gerekse passatlar DSG ile, manuel versiyonlarından daha az yakıyorlar...aynı durum TSI lar içinde geçerli... Burdan yola çıkarsak DSG li bir PAssat, JEtta veya Golfun, otomatik bir Honda dan belirgin oranda az yakacağı aşikar...Bunlar bilinen gerçekler arkadaşlar... bende Hondalar cok ekonomik zannerderdim ama pekte öyle olmadıgını pratikte, deneyerek gördüm...

atoprak,sevgili dostum,yeni aracınla ortalamanı öğrenebilirmiyim.
  • trafik çok yogun değilse çok sık dur kalk yapılmıyorsa civicler çok az yakıyor ben yeri geliyor 5 lt civarında yakıt ortalamasını elde ediyorum buda 1.6 benzinli araç için mükemmel degerler ama çok sıkışık trafikt 10 lt altınada düşmüyor özellikle kış ayında civic ilk arabam değil bir çok araç elimden geçti passatmış fordmuş vs hepside yakıyor kimse kendini kandırmasın şehir içinden içine fark var biz 1 km yi yeri geliyor 10-15 dakikada anca gidebiliyoruz bu şartlarda da araç yakıyor yakacaktır en fazla tüketimi ilk kalkış anında yapar araçlar.sonra 12-15 lt arası degerlere gelecek olursak redline giderseniz yakar her araç yakar ama 2000-3000 rpm de vites değiştirin ani fren ve gazlamalardan kaçın farkı göreceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatozan

Merhabalar

2007 Model Honda Civic Otm. aracımı alalı 4 al oldu. Aracımda sıralı sistem Tartarini sistem mevcut 13.8 lt/100 km lpg tüketimi ile ayara götürdüğüm aracımda Kayseride'ki (Oto-Mobil) isimli tartarini servisinde enjektörlerinin birinin tam verimle çalışmadığına lastiğinin eskimiş olabileceğine istinaden bakım yapma önerisinde bulundular. yapılan bakımda enjektör lastikleri değiştirildi filtreler değiştirildi. Karşılığında 70 TL ödedim. Aracımı ölçtüğümde yakıt tüketiminin 16 litreye çıktığını gördüm. Üstelik gayet ekonomik kullanmama rağmen, artık gaza basıp 100 ü geçsem düşünemiyorum. Yapılan ayarın hezimet olduğunu gördüm ve tekrar aynı servise gittim. Yeni bir kalibrasyon yapıp gönderdiler aynı hezimet. Sonra yine aynı tüketim ve yeni bir kalibrasyon: Derken
    4 kez yapılan kalibrasyon sonucunda isyan ettim. Bu sefer ilk defa dedektörle bakmak akıllarına geldi. Bir hortum bağlantı noktasında 46 değerinde gaz sızıntısı olduğunu, bakım sonrası bunu sıkan arkadaşın hatası olabileceğini söylediler. Tabi bu arada 4 depo tüp uçtu gitti. Buna da razıym ama sonuç değişmedi. Dün 10 TL ve 20 TL değerinde 2 kez ayrı yerlerden tüp aldım. 10 TL tüp ile 24km , 20 tl ile 50 KM gitti. yani 400 kuruş, eğer defalarca tüp benzin arası geçiş yaparsak 8-10 kez geçiş sonrası 70 km ye kadar düşebiliyor. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM: SÖKÜP ATSAM DAHA İYİ BENZİNLE AYNI TÜKETİM.

Kayseri sanayide vogas ana bayisi var benim şefimin dükkanı giden herkesden şimdiye kadar memnuniyetsiz ayrılanı görmedim her türlü yardımıda kontrolüde yaparlar.gitmek istersen özelden mesaj at tarif ve telefon veririm geçmiş olsun.
  • ARKADAŞLAR kimse kimseyi kandırmasın. hiçbir araç 350 den aaz yakmaz. (sadece 1000 motorlar yakarsa yakar) aeraçların fabrika veriler bile 9lt dan 10 lt ye kadar gidiyor. yani ben 7 yaktım ben 6 yaktım yok çyle bişi. şehir içinde zaten en az 9 litre yakarsın oda 50 km de 60 km hızla gidersen .(yakıt testleri böyle yapılıyor) 9x430=387 krş. yani en iyi ihtimalle bunu yakar cıvıc. oda dedğimiz gibi ışıksız 60 km hızla 50 km yol yaparsan. buna yüzde 5 de fark koyarsanız 40o ü geçer. benzinliböyle işte. şehir dışıjnda 6-7 yi görebilirsiniz. oda 250-300 arası. benim dizel araç bile şehir içinde 200-210 kuruş yakıyor.. millet neden dizel araç alıyor siz daha iyi bilyosunuzdur.hem ucuz hem az yakıyor. SAYGILAR
  • Arkadaşlar merhaba,

Daha 3 ay önce almış olduğum honda civic var. Tahmini 2500km yapmışımdır ve hiç şehir dışına çıkmadım. Hep ota halli trafikte kullandım arabayı. Havaların sıcak olmasından dolayı da klimayı hep açık tutuyorum. Şuan bilgisayar bana 6.2 - 6.3 tüketim gösteriyor. Maddi sebeplerden dolayı arabamı satışa çıkardım. Benzin tüketimi konusunda insanların çekinceleri var diye ilana tüketim değerlerini de ekledim. Merak eden arkadaşlar buradan bakabilirler.

Nasıl bu kadar düşürdüm bilmiyorum. Ben çok fazla hız yapmayı sevmem, max 120 yaparım. Bu yüzden 3000 devir üstüne çıkmamaya çalışıyorum. Bir de servis arabanın verdiği vites değiştirme önerilerine uymamı söylemişti. 50lt deposu var, max 45 alırmış. Ben bir depo benzin ile şehir içi 650-700 km gidiyorum.
  • otokus kardeş. senin araç benim dizel getzden az yakıyomuş. ben bile şehir içi 6-6,5 yakıyom. arabayı kaça satıyon ben bakayım barı bu kadar az yakıyorsa. kaç model. kaç km de. ne kadaer istersin. bir bakayım. ama ben alacağım araçı depoyu fullycem 100 km gidecem bir daha aynı pompadan alacam. fiyat model iyiy se bakabilirim. internete verdin mi ilanı oradan inceleme fırsatım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mordal

otokus kardeş. senin araç benim dizel getzden az yakıyomuş. ben bile şehir içi 6-6,5 yakıyom. arabayı kaça satıyon ben bakayım barı bu kadar az yakıyorsa. kaç model. kaç km de. ne kadaer istersin. bir bakayım. ama ben alacağım araçı depoyu fullycem 100 km gidecem bir daha aynı pompadan alacam. fiyat model iyiy se bakabilirim. internete verdin mi ilanı oradan inceleme fırsatım olur.

Enteresan bir yaklaşım hocam. İlan adresi aşağıda. Lütfen ekli resimleri incele...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sifirdan-farksiz-honda-civic-1-6-premium-50947103/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

quote:

Orijinalden alıntı: mordal

hala inansım gelmiyor yaa 6.3 litre 6.3x420=260 kş. vay bee. benim dizel 220 krş falan yakıor

Aynı şartlarda ve çekilde kullanmıyorsunuzdur... kullanım var, kullanım var... trafik var.. trafik var...

Şöyl örnek veriyim.. diyelimki istanbulda da oturuyrsunuz ve her gün mecidiyeköye gidiyorsunuz ve geliyorsunuz... trafigin cidden kötü oldugu e5 te gidip geliyorsunuz...

siz e5 e 7:45 de çıkarsınız, arkadaş saat 7 de çıkar... sonuç böyle olabilir... bende saat 7 de cıktıgımda ortalamama 5.8 ile 6.2 arasında değişiyor... 7:45 de cıkarsanız 8 oluyor..

Katılıyorum. Ancak emin olun ben de bomboş yolda gitmiyorum :) Günde ortalama 40-50km yol yapıyorum. Bu yolun 1/3 çok yoğun, geri kalan kısımları ise orta halli yollar. Dediğim gibi, ben aracı hor kullanmam, 2.500 devri geçmem, gaza çok hafif dokunurum, 120'yi geçmem... Sadece bir kere tem'e çıktım. Orada da sıfırladım anlık tüketimi, bana yolun sonunda 4.9lt gösterdi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.