Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: okyaypay

sınıfında en az yakan diye biliyorum
    ikincide focus1 dir zaten

mesela şehir içi bizim şahin plg ile 160-180 civarı yakıyo (180 ben kullanırken ) buna nazaran yani benzinde ne kadar yakar ?
  • 22 kr falan yakıyodur heralde , 24 kr yakıyodu benim focus (ş.içi)
  • arkadaşlar 2007 honda city comfort düz vites kullanıcısıyım.aracım bu aralar kış şartlarından sanırım 5,2-5,5 arası yakıyor uzun yolda şehir içinde ise 6,3 civarlarında seyrediyor.
    ama şöle bişey söyleyim size yazın vandan ankaraya gittim (1250] km yola çıkmadan depoyu fulledim 680 kmde ışık yandı üstüne bi 100 km daha gittim toplamda 780 km biraz daha zorlasam 800 km gidebilirdim tekrar fulledim depoyu 39,2 lt benzin aldı depo 40 lt lk.ortalama hızım genel 90 km civaruydı ara sııra 120 lerde filan seyrettim bence gayet iyi bi ortalama...
  • slm arkadaşlar ben yeni üye oldum benm 2007 mart çıkışlı siyah civic Executive var ben bu aracı çok beğendim ama yakıtı çok ama çok fazla 12.3/100km ilk aldığımda bi depoyla fulledm zaman 380 390 arası değişyodu şimdi 275 km yaptığım da ışık yanıyo 290 da da kareler komple bitiyo bana yardımcı olursanız çok sevinirim bu durum rahatsız ediyo şimdiden tşkkrler
  • nasıl bir yardım bekliyorsun ? ne yapabiliriz?
  • slm.birazda aracı kullanma detaylarını verebilir misin?
    ne bileyim mesela arkadaki yük miktarı,düşük olasılık da olsa yakıt aldığın yer ,,kullanma şeklin,ortalama hızın,servis olaya ne diyor?

yanlış hatırlamıyorsam 1.8 motor var execeutive modelinde..

EEe servis bence işini çözecek ancak yorum yapmak cidden zor.

quote:

Orjinalden alıntı: cvc_vtec

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum benm 2007 mart çıkışlı siyah civic Executive var ben bu aracı çok beğendim ama yakıtı çok ama çok fazla 12.3/100km ilk aldığımda bi depoyla fulledm zaman 380 390 arası değişyodu şimdi 275 km yaptığım da ışık yanıyo 290 da da kareler komple bitiyo bana yardımcı olursanız çok sevinirim bu durum rahatsız ediyo şimdiden tşkkrler
  • arkadaşlar benm 2007cvc siyah otm elegance 480 llira yakıyo yani 12.3 den aşağı düşmüyo braz akıl vern napmam gerekli devirli kullanyorum aracı 3.000 geçmiyorumda ama şehir içi yaptığım km 330 sizde nasıl blgili arkadaşlar cvp verrse sevinirim şimdiden tşkrlr[simage][/simage]
  • 97 kullan bakalım
  • slm emrehancı arkadaşlar yanlış yazdım 1.8 değil 1.6 elegance şimdi arkadaşım araçla ilk aldığımda yaptığım km 380 flan yanlız noolduysa son 3 aydır ara. ş.içi 290 dedimmi kareler btyo zorladımda 310 320 felan ama daha fazla yapamıyorum araçta hergün akşam eve gelişte beyazıttan arkada 4 kişi felan var ondan dicem ama sanmıyorum aracımı devirli kullanyorum banamısın demiyor servise gttim ceme adamlar test sürüşüne çıkalım dedi çıktık adam bi sorun yok dedi ama var lütfen yardım edin sizin civic ler nasıl ben fabrikasyon bi hata olduğunu tahmin edyorum:(
  • okyaypan msn varsa ver daha detaylı konuşalımmm
  • 95 kullanyorum ama 97nn bi faydası olcağını tahmn etmiyorummm ya sizin araç ne yakıyoo
  • veririm ama şimdi film seyrediyorum

valla sanki 97 daha az yakıyo gibi geldi bana bilmiyorum , denemenin zararı olmaz en azından
  • ok.
    bahsetttiğin olay yakıt türünden olduğuu sanmıyorum.
    ben ilk depo benzin ile bile 390-400 gittim.(tek kademe yakıt göstergesi kalmıştı onda bile biraz kullandım.)
    ortalama iki kademe yakıt göstergesi kaldığında ort: daha 60-70 km gitmemiz gerekiyor. gibi bir anlam çıkıyor.
    çünkü yakıtı fullediğimde 42 lt yakıt alıyor.
    :):):):)

bence senni sorun yakıt tüketim ayarlarında sorun olabilir.
    yakmadan dışarı atıyor olabilir.
    bir servis şart gibime geliyor .(aracı çok yüksek hızlarda uzun yolda kullansan dahi 400 km nin altına düşmemen lazım kanaatindeyim.

saygılarımla....
    quote:

Orjinalden alıntı: cvc_vtec

slm emrehancı arkadaşlar yanlış yazdım 1.8 değil 1.6 elegance şimdi arkadaşım araçla ilk aldığımda yaptığım km 380 flan yanlız noolduysa son 3 aydır ara. ş.içi 290 dedimmi kareler btyo zorladımda 310 320 felan ama daha fazla yapamıyorum araçta hergün akşam eve gelişte beyazıttan arkada 4 kişi felan var ondan dicem ama sanmıyorum aracımı devirli kullanyorum banamısın demiyor servise gttim ceme adamlar test sürüşüne çıkalım dedi çıktık adam bi sorun yok dedi ama var lütfen yardım edin sizin civic ler nasıl ben fabrikasyon bi hata olduğunu tahmin edyorum:(

• Arkadaşlar güncel tüketim değerleriniz nedir? Özellikle merak ettiğim şudur; aracınızın ilk dönemleri ile ilerleyen zamanlarında tüketim değerlerinde değişiklik varmı. Ben ilk 1000 km içindeyim ve tüketim değerlerim fabrika verilerinin çok üstünde oysa en fabika değerlerinin dahi altında olmasını bekliyordum.
  • Dostum bende muzdaripim, arabam 450 kmde
    Şehir içi 200 km
    şehir Dışı 250 km
    Şehir içi tüketim : 12 l/100km
    Şehir dışı tüketim: 7,7 l/100km
    Ortalama Tüketim: 9,4 l/100km
    Bu nasıl dizelleri kıskandıran teknoloji anlamadım
    quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

Arkadaşlar güncel tüketim değerleriniz nedir? Özellikle merak ettiğim şudur; aracınızın ilk dönemleri ile ilerleyen zamanlarında tüketim değerlerinde değişiklik varmı. Ben ilk 1000 km içindeyim ve tüketim değerlerim fabrika verilerinin çok üstünde oysa en fabika değerlerinin dahi altında olmasını bekliyordum.
  • üzülmeyin arkadaşlar
    yananı görür allah :)

lemi cümü yok , yakıyor bu arabalar , haa starex dizelleri kıskandırdığı doğrudur :)
  • Ya yaksında benim verdiğim değerler çok anormal değilmi? Sizdede değerler bu düzeydemi? Yada bu düzeydemiydi? Yani kullandıkça biraz düzellme olurmu
    quote:

üzülmeyin arkadaşlar

lemi cümü yok , yakıyor bu arabalar , haa starex dizelleri kıskandırdığı doğrudur :)
  • Sayın Ertap,
    Malesef hiçbir düzleme olmuyor, bende de aynı sorun var. Tek söyleyeceğim ya alışın yada satın.
    Slm.
  • çok doğru,reklamlarda bas bas bağırıyorlar,dizelleri kıskandırıyor falan diye!!!!
    quote:

Orjinalden alıntı: ertap

Dostum bende muzdaripim, arabam 450 kmde
    Şehir içi 200 km
    şehir Dışı 250 km
    Şehir içi tüketim : 12 l/100km
    Şehir dışı tüketim: 7,7 l/100km
    Ortalama Tüketim: 9,4 l/100km
    Bu nasıl dizelleri kıskandıran teknoloji anlamadım

• quote:

Orjinalden alıntı: ertap

Ya yaksında benim verdiğim değerler çok anormal değilmi? Sizdede değerler bu düzeydemi? Yada bu düzeydemiydi? Yani kullandıkça biraz düzellme olurmu
    quote:

üzülmeyin arkadaşlar

ya bilider
    şöyle diyim
    benim ş.içi değerim 9.6 kastıra kastıra
    aynı yerlerde araba kullandığımız arkadaşımda focus var ve adam hiç kasmaz , gazlar, devirli de gider 7.5 lt/100
    var sen hesap et
    bir arkadaşımın mondeosu 8.9 - 9 gösteriyor :)
    e bunlar hep aynı yerlerde kullanılıyor

yani senin aracın normal sıkılma

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.