Şimdi Ara

EŞKİYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ - Oktay KAYNARCA (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
16
Favori
58.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tedoa

izlemesine izliyoruz ama eksikler cok var

Cakirbeyli ailesi haricinde diger hicbir masa uyesinin ayrinti bilgisi yok.Karakterlerin alti bos kaliyor.Ne is yaparlar ne ederler? gecmisleri nasil ?
    Kurtlar vadisinin konsey uyelerini hatirlayin herkesin bir hikayesi vardi.Hepsinin sag kolu vardi onlar bile baskin karakterlerdi.Burada veliaht diyoruz sadece Mahmut , Ilyas ve Alpaslan var . Tipinin veliaht kim nasil biri ? yada mesela Ahmetin ? Selim cenazesinde sadece Cakirbeyli ailesi tam kadro , tipi ,tipinin ablasi onun harici kimse yok .Selimin hicmi akrabasi yok adamlari ne oldu ?

Gosterilen mekanlar; galeri,ciftlik,unal beyin masa viktorun masa ,nevzatin masasi.

ezel ve kv gibisi gelmez bir daha bu ülkeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Funky ND

quote:

Cakirbeyli ailesi haricinde diger hicbir masa uyesinin ayrinti bilgisi yok.Karakterlerin alti bos kaliyor.Ne is yaparlar ne ederler? gecmisleri nasil ?
    Kurtlar vadisinin konsey uyelerini hatirlayin herkesin bir hikayesi vardi.Hepsinin sag kolu vardi onlar bile baskin karakterlerdi.Burada veliaht diyoruz sadece Mahmut , Ilyas ve Alpaslan var . Tipinin veliaht kim nasil biri ? yada mesela Ahmetin ? Selim cenazesinde sadece Cakirbeyli ailesi tam kadro , tipi ,tipinin ablasi onun harici kimse yok .Selimin hicmi akrabasi yok adamlari ne oldu ?

Gosterilen mekanlar; galeri,ciftlik,unal beyin masa viktorun masa ,nevzatin masasi.

ezel ve kv gibisi gelmez bir daha bu ülkeye

birde suskunlar var....

• quote:

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masalarda hic ticaret konusulmuyor..bu Millet Ticaret Icin victorun masasina gitmedimi hani nerde hala ayni ? Ya bigun de masada adam oldurme intikam vs sacma sapan liseli ergen muhabbeti degilde. Sey konussunlar mesela ;silah sevkiyati var AHMETt; sen limani kontrol et.. TİPİ ; sen silah alici musterileriyle irtibata gec. ATEŞ; sen guvenligi sagla.. ÖZER BEY: yurt disi baglantilari sizde.. Sonra hizir mekani galeriye gelsin toplanin beyler asagiya ...servete desin kaliplari hazirla uretime hazir ol sevkiyat var... ilyasa desin sen nakliyatla ilgilen.... civcive desin sen git demirciden demir al ne bilim silah malzemesi al vs vs Ulen zormu yani şu muhabbeti gecir bi masada dizide gerisini bizim hayal gucumuze birak..ulen bunlar aval aval etrafa bakiyo herseyi hayalgucumuze birakiyo ahmet kim tipi kim ates kim?ne is yapar masanin bu adamlara neden ihtiyaci var hangi biranslarda profesyoneller nasil para kazanirlar??.. Yoksa saclara jole surup masaya oturup onu dovelim bunu oldurelim be ne la...

Kurtlar vadisinde ne guzel sevkiyatlar vardi namı değer ''sehemler'' gemiler batiyodu polisler basıyordu vs vs bizde heyecana ortak oluyorduk. Laz ziya gemi işleriyle iplikci para transferi işleriyle kilic silah gucu nizmettin hukuk işleriyle vs vardi... Eskiya hukumdar olmazda ise kimin ne tok oldugu belli degil saclara jole surup masada onu vuralim bunu keselim eee siz nasil para kazaniyonuz mubarekler?? Is hayatlarini gostermiyolar bari Hicmi ozel hayatlari yok arada ni kahveye gidin sinemaya gidin izleyelim..hatta mafya babasiysa capkinliga bile gidecek arada. Ya mekanlar hep ayni masadaki sohbetler ayni. Sıkılmaya basladik..

koruma olaylarina gelince; cogu zaman hepsi tek basina dolasiyo tek araba geziyolar. çakırın bi adnan diye adamı var heryeri o koruyo tek basına.. koskoca unalin bile evini 3 -4 adam koruyo. Victor olsam ünalı oldurmek için bu kadar kasmaya gerek yok ünal bahcede tavla atarken bi el bombasi salla zaten unal mefta olur.ayrica evine gelenlere Ne ust arama var ne bisey . kisaca Dizide catisma desen yok aksiyon desen yok denecek koruma adam bodyguard yok yani cast yok mekan yok.eski hayranlarinin hatrina izleniyolar(yavas yavas sabirlari tasip birakanlar var ) Reytinglerde herhafta 1inciler bunlar parayi napiyolar ? hasılatın hepsini cuvalla atv yemi veriyolar anlamadim gitti. Biraz para harcayin dizi cekilirken produksiyona..laz ziya bile 10 araba konvoyla dolasirdi pehhhhh..valla anladim ki kurtlar vadisinin nin ilk sezonu(!) bu dizinin yaninda bilmem kac oscar odullu breaking bad ,preason break lost falan kalir...

Hereos dizisi vardi gruptaki her bir eleman bir doğa üstü güce sahipti, hizirla unal onun gibiler. Bunlar bu zekayla okusa sabanciya koça falan ceo olurlarmis cidden
    Hizir. Herseyi anlamis neymis unal plan yapmis. Etkisiz hale getircekmis oyuzden ahmete suphiyi ondan vurdurmus
    Unal.herseyi biliyo şıp diye hizirin ahmeti sakladigini anladi
    Hizir bi sahne vardi bina icinde saga sola bakmadan adam vuruyodu slow motion
    Unalin terazi sahnesi evlere senlik. terazi çıkış ağırlığına sabitlenmiş oynama olursa patlamasına ayarlanmış. O terazide ilk ağırlık harici gram oynama olsa patlar ki saatlerce heleki viski icerken ustunde gram oynatmadan durmak sabit durman imkansiz

Bide esas adamlarini olduremiyolar .mesela ilker mesela mahmut veyahutta şu bombacı ender..eger adam olcekse hemen apar toPar birini kadroya sokuyolar onu onemli adammış gibi gosterip olduruyolar ( unalin 30 yillik adami ,veya masadaki diger meftalar gibi) esas kadrodakilerden olen diriliyo selimde mezardan cikarsa sasmayin..vurulan hatanede 1 ay yatiyor sonra ayağa kalkiyo.( sahin aga mahmut selim gibi).heralde 30-40 bolum para anlasmasi yapmislar ya yonetmen soz geciremiyor..kimseyi cikartamiyolar diziden selimi 30 bolum sonra oldurebildiler.

Bi telefon toplama sahnesi ogrenmisler Allahtan..onuda tam yapamiyolar sadece garajda topluyolar ( ilyas bi bolumde hain var derken garajda jummer frekans dagitici var dinleyemezler demisti madem frekans dagitici var telefon neden topluyon tillahı gelse dinleyemez jummerların oldugu yerde. Madem topluyonuz neden fidanlikta evde vs toplamiyonuz??

Devlet zaten komedi . hepsinin secerelerini biliyo evlerine kadar dinliyo+ mobese kayitlari var(ilyasin habire mekanlari silahlı basmasi) goruntuleri var istese hepsini iceri alir içeri . Ama dizi bu ya kontrol etmek istiyor ve kacakciliga kismi goz yumuyor hee.. ( bugunku haberlerde Zabita vergi vermiyor diye sokakta su satan bi sucuyu kovaliyor ve kovalarken sucu metroda ezildi) ama nedense milyon dolarlarca vergi kaciran silah kacakciligina musade edecek hee !! Yerseen

Bu istanbulda baska mafya yokmu..bunlar silah kacakcisi.. Uyusturucu ticareti de buyuk bir lokmadir yani uyusturucu baronlari falan var ne bileyim.insan kacakcilari var harac mafyasi var kumarhaneler krallari var...bunlarla hic karsilasmiyolar koca istanbulda herkes sadece silah kacakcisi hizir reisten ve unaldan mı korkuyor. Uyustucu mafyalarininda ayri masasimi var bunlar hic hızırlarla bir mekanda denk gelmiyomu yolda orda burda surda... Yoksa silahtan baska yasal olmayan biseyin olmadigi mesela uyusturucunun olmadigi paralel bir zamanda mi. Geciyor dizi:)

Son olarakndizide merakla beklenen hedeflenen amac mutlu son nedir? Aski memnuda dayinin yegenini yengesiyle yakalamasiydi...kurtlar vadisinde baronun ve yapilasmasinin cokertilmesi...ezelde ezelin arkadaslarindan ramiz dayinin ise kenan birkandan intikam almasi.
    Bu dizide nedir amac?? Unalin olmesi ise devlet istemiyo olmesini hatta olmesin diyo bizi dinlesin kontrolumuzde olsun istiyo.. Amac Cakirin en buyuk olmasi ise oldu zaten reis diyor herkes hatta masanin basinada gecti bi ara..baska ?

30 bolumdur duzeldi duzelecek ha gayret diyerek izliyorum.ama artik.umudum çok çok azaldı... Su kadroya yazik .. Senarist ve yonetmen kaldiramiyor resmen oyuncu kadrosunun potansiyeli bu degil kesinlikle....birinin raci sasmasi tokatlamasi lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemturk -- 9 Nisan 2016; 15:21:58 >

• Dizide ne kadar sevdigim varsa oldu,birakiyorum iyice sıktı.once selim,sonra ahmet.tipiyi zaten sevmiyordum.dizide zaten ask dizisi ve karaktersizler konseyi olarak suruyor.kisacasi daha izlemem heralde

• her bölüm efsane
  • son bölüm yayınlanmadan önce 9 nisanda yukarıda yaptığım yorumu iletmişler sanırım biraz düzelmeler olmuş

1- yukarıda esas adamları bir türlü öldüremiyolar 1 sezon anlaşmasımı yaptılar ya da çıkarmaya maçaları mı yemiyor diyodum . mahmutu ve ahmeti bi bölümde öldürdüler..

2-yukarıda bunlar hiç çapkınlığa falan gitmiyor mu nasıl mafyalar hiç mi özel hayatları yok demiştim , bu bölüm mahmutu gömdükten sonra alemlere aktılar

3-kosakoca istanbulda uyuşturucu ticareti hiçmi yok lafı geçmiyor, istanbula bukadar hakim masadakiler hiç uyusturucu karteline veya düşmanlarına denk gelmiyorlarmı demiştim, masada konusu geçti ve yeni gelecek adam kartele bulaşmış biri imiş

4-hızır ve ünal birbirinden bişey saklayamıyor hemen anlıyolar süperman gibi birbirlerini diyodum..bu bölüm hızır ahmeti, ünalın öldürdüğünü anlamadı.

bunlar umut verici ama

ama ben hala ısrar ediyorum...masada bir sevkiyat konusu geçmeli..yurt dısından gemiyle silah mı getirirsiniz, yurt içinde silahmı üretirsiniz bilmem ama bu sevkiyatı muhakkak ayrıntılarla masada konusulmalı..her bölüm bizim hayal gücümüze bırakılmamalı ..ünal 40 yıldır diyomuş ya ticaret ticaret çççbiz 40 bölümdür göremedik o ticareti daha..özerin hünerlerini sergilediği 1,2 bölüm misali masanında ticaret maceraları 1,2 bölüm gösterilmeli diye düşünüyorum..bu sahneyi görürsem gözüm açık gitmem

• quote:

Orijinalden alıntı: cemturk

son bölüm yayınlanmadan önce 9 nisanda yukarıda yaptığım yorumu iletmişler sanırım biraz düzelmeler olmuş

1- yukarıda esas adamları bir türlü öldüremiyolar 1 sezon anlaşmasımı yaptılar ya da çıkarmaya maçaları mı yemiyor diyodum . mahmutu ve ahmeti bi bölümde öldürdüler..

2-yukarıda bunlar hiç çapkınlığa falan gitmiyor mu nasıl mafyalar hiç mi özel hayatları yok demiştim , bu bölüm mahmutu gömdükten sonra alemlere aktılar

3-kosakoca istanbulda uyuşturucu ticareti hiçmi yok lafı geçmiyor, istanbula bukadar hakim masadakiler hiç uyusturucu karteline veya düşmanlarına denk gelmiyorlarmı demiştim, masada konusu geçti ve yeni gelecek adam kartele bulaşmış biri imiş

4-hızır ve ünal birbirinden bişey saklayamıyor hemen anlıyolar süperman gibi birbirlerini diyodum..bu bölüm hızır ahmeti, ünalın öldürdüğünü anlamadı.

bunlar umut verici ama

ama ben hala ısrar ediyorum...masada bir sevkiyat konusu geçmeli..yurt dısından gemiyle silah mı getirirsiniz, yurt içinde silahmı üretirsiniz bilmem ama bu sevkiyatı muhakkak ayrıntılarla masada konusulmalı..her bölüm bizim hayal gücümüze bırakılmamalı ..ünal 40 yıldır diyomuş ya ticaret ticaret çççbiz 40 bölümdür göremedik o ticareti daha..özerin hünerlerini sergilediği 1,2 bölüm misali masanında ticaret maceraları 1,2 bölüm gösterilmeli diye düşünüyorum..bu sahneyi görürsem gözüm açık gitmem

Neredeyse ayni seyleri dusunuyoruz.

Dizi neredeyse dialog uzerinden ilerliyor.

Ozer bey icin avukat diyorlar.Kendi isi hicmi olmuyor? Gitsin ust duzey yoneticlerle patronlarla gorusmeler yapsin,davalarina baksin isbirligi yapsin ne bilim buyuk riskli olaylara arabuluculuk yapsin.
    Unalin yeni sag kolu Yilmaz sozde kumarhanecilerin en buyuklerinden biri ama korkak oz guvensiz sacmasapan bir tip. Ilyasla enistenin kumarhanede oldurdugu adam daha iyiydi.En azindan karakter oturmustu hareketleri , ses tonu ,sivesi falan.

Ticaret diyorlar ortada donen birsey yok .Sehemler kurulur ,sevkiyatcisi gumrukcusu falan derken senaryo tikanmaz bari.
    Aslinda genisletilecek o kadar konu karakter var ama maalesef kolaya kaciliyor.

• aynı şeyleri düşünen birine denk gelmek sevindirici oldu sanırım bölümler haftalık yazılıyor..yani toplanın gençler senaryo yazıyoz modunda :) o açıdan kopukluklar mevcut . yılmaz konusunda haklısın çok efendi ama cok pasif.. yani şöyle bakınca adam öldürebilecek bir tipi yok, o tiple nasıl suphinin 7 sulalesini silecek bilemiyorum :) bence içinden çıkabilmesi yapabilecekleri hamle yeni masa gibi bişey olmalı (silah ticareti kanadından istanbuldan sadece unalın oturdugu baronlar konseyi gibi) yapabilirler cunku bu masanın pek bir ağırlıgı kalmadı. zaten devlet kanadında büyük patron şu elemanıyla bişeyler ima etti ''ünal inş seni kullanır başkalarını üzerime yollamasında , kimi? :orasını sonra anlatırım vs dedi..işte senaryo sıkınsınca bu lafı piyasaya sürerler(sonra anlatırım) birileri girer diziye sanırım ..bilemiyorum hocam..ama şuan yayında olan başka bir alternatifi olmadıgı için belki kıvama gelir diye mecbur izliyoruz bakalım artık..

• Alparslan ve Davut bey gizliden görüşüyorlar görürsünüz çünkü dizide Alparslan ağzından bişey kaçırdı Fahride pot kırdığını anladı gibi ayrıcı davur nevzatla konuşşurken inşşallah üzerime sen dışında başkasıyla gelmezler dedi büyük ihtimal Alparslandan bahsediyor.
  • Dizi bitmiş yav iyice garı gız olmuş

• Senaristler Alparslan ve İlyas'ı çok iyi kullanamıyorlar hele Fahri dış kapının mandalı tabi onlarda napsın o kadar kadın muhabbeti varken

Edit: Victor yerine bıraktığı elemanda hiç olmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmmashm -- 20 Nisan 2016; 0:28:01 >
  • Bu dizinin sezon sonunda hem düğün hem cenaze olur. İlyas evlenir, Nazlı ölür.
  • dizide kadınların içinde en çok yareni beğeniyom
  • İzleyen kalmadı mı yav ses seda yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwho -- 26 Nisan 2016; 20:40:01 >
  • Ulan varya sonunu süper yapmışlar valla
    büyük ihtimal civcivin karısı ile eniştenin karısı ölecek gibi

Ünalda masada Victoru iyi öldürdü...

Bölüm güzeldi.
  • çok dikkatimi çekmeye başladın sen

diziyi izlemiyon, ama her hafta buraya gelip eşkiya boş dizi, eşkiya boş dizi yazıp duruyon

izlemediğin dizi için her hafta aynı yorumu yapmaktan üşenmiyon mu? ergen gibi post mu kasıyon yoksa?

sizin gibi liselilere rağmen 21.0 reyting alıyor dizi

@Witsel
  • son bölüm baya iyiydi
  • Dizi kötü. Her hafta izliyorum ama bu Nazlı olayını doğru göstermeleri rezalet.
    Doğruya doğru ilk zamanlardaki gibi değil. Viktor zaten poh çıktı. İlyas da saçmaladı.
    Boş dizi gerçekten. İyi değil.
    Reyting alıyor ama çöp.
    Ama izlerim sonra gelir güzelse güzel, kötüyse kötü derim.
    Şu an kötü.
    Reyting iyi diye iyi dizi olunmuyor maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giresunlufuk

Dizi kötü. Her hafta izliyorum ama bu Nazlı olayını doğru göstermeleri rezalet.
    Doğruya doğru ilk zamanlardaki gibi değil. Viktor zaten poh çıktı. İlyas da saçmaladı.
    Boş dizi gerçekten. İyi değil.
    Reyting alıyor ama çöp.
    Ama izlerim sonra gelir güzelse güzel, kötüyse kötü derim.
    Şu an kötü.
    Reyting iyi diye iyi dizi olunmuyor maalesef.

İzlenecek doğru düzgün yerli dizi olmadığından kötünün iyisi şeklinde seyrediliyor.

5-10 sene önce aynı yayın döneminde en az 4-5 tane çok kaliteli yerli dizi oynardı, ama şimdilerde hepsi birbirinin benzeri çöp.

Tabi devir değişti, RTÜK baskısı arttı, RTÜK sadece kendi görüşüne uygun dizilerin yayınlanmasına müsade etmeye başladı, atıyorum Behzat Ç. tarzı diziler gelse cezalar yağdırıyorlar, senaryoya müdahale ediyorlar ve nihayetinde dizinin bitmesini sağlıyorlar.

Bunun yanında dizi süreleri uzadı, internet yaygınlaşması ve yabancı dizilere ilgi artınca haliyle elde kalan yerli dizi izleyicisi (özellikle TV'den izleyen) belli bir kültür ve algı seviyesinde olduğundan onlara hitap eden vasat dizi türleri arttı v.s. v.s.

Ülkenin gidişatı bu durumdayken artık kolay kolay kaliteli farklı yerli dizi gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 29 Nisan 2016; 19:09:34 >

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.