Şimdi Ara

DAĞ 2 (4 Kasım 2016)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
5
Favori
20.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dağ 1 de anlatılmaya çalışılan şey, askerlerin psikolojisi. Birbirleriyle olan farklılıkları ve buna nasıl uyum sağladıkları. Diyaloglar, tavırlar, ilişkiler son derece gerçekçi ve samimi yansıtılmış. Askerliğini yapmış hiç kimse " yeağ bizde böyle şeyler hiç olmadı " diyemez mesela. Düşük bütçeli olduğu doğru. Ama bu neyi değiştirir?
  • Acaba kaç tane asker gördünde bizim askerimizin islami bir yanı var diyorsun? 600 bin TSK personelinin hepsiyle görüştün mü? İslamı yanı olanlar vardır, olmayanlar da vardır. Unutmayın ki dini siyaset etmeye alet etmeye karşı çıkan tek ve en etkili kurum TSK dır ve tarih boyunca da öyle olmuştur. Filmden beklentin nedir? Köy baskınından önce ilk aşklarını anlatmayıpta beraber ayetel kürsi mi okusalardı? Filmde islami sahneler gayet yeterli seviyede verilmiş spoiler vermemek için söylemiyorum. Onu görmeyipte ilk aşklarını anlatılan sahneye takılı kalmak ne kadar doğru? Telsiz konuşmalarındaki Türk mitolojik öğelerinin kullanılmasından da rahatsız olmadın umarım. Börü, tamu, Atsız şiirleri gibi.
  • Gerçekten söylendiği kadar varmış. Türk sinema tarihinin belki de en iyilerinden biri benim gözümde. Bu tarz filmlere ihtiyacımız var.

10/10
  • Jake Gyllenhaal oynar da gidilmez mi?
  • DAĞ 2 (4 Kasım 2016)
    Adam da ne cevher varmış.Çok kaliteli aktör.
    Kendisini ülkemizin en iyi oncuları listesinde en tepelere yerleştiriyorum.
    Umarım daha çok filmde oynar.
  • YÖNETMEN:ALPER ÇAĞLAR
    OYUNCULAR: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli,Ahu Türkpençe,Atılgan Gümüş,Murat Arkın,Armağan Oğuz,Bedii Akın

DAĞ 2 (4 Kasım 2016)

Müzikler

https://www.facebook.com/dagfilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 7 Ocak 2017; 0:29:42 >

• Film güzeldi iyi gaza getiriyor ama eksikleride yazalım..

Birincisi genelde genç oyuncuların oyunculuğu kötüydü kızı erkeği önünde metin var ordan okuyorlar gibiydi..
    İkincisi 5 yıl o eğitimi alan askerlerin daha iri kıyım daha güçlü ve psikolojik olarak bu kadar hassas değilde daha robotik olmasını beklerdim..(akçaabatlı dışındakiler baya lıte kalmış)
    Üçüncüsüde yakın dövüş sahneleri çok basitti...

Fakat yönetmenin çabası iyiye olan özlemi güzeldi,geri dönüşleri biraz azaltıp oyuncuların daha iyi performans göstermesi için baskı yapmalı yinede fazla fazla izlenip desteklenmeli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: keymo

Ya millet nasıl susasamışsa böyle bi filme artık 9. hafta ve hala hafta 1.si. Adamlar resmen destan yazdılar. Tabi bizim rezil medya gram övgü yazısı, haber vs. yapmadı. Filmi eleştirin olumsuz gördüğünüz noktaları yazın çünkü filmin yönetmeni Alper bey resmen filmle yaşıyor burayı okuyorsa hepsini dikkate alıcaktır ama kötülemeyin abi. kötülüyosan inan gram vatan sevgisi yoktur içinde o zaman sana ne desek ne yazsak ne yapsak boş.

Yandaş bir film değil,yandaş bir şirket tarafından da çekilmiyor.Doğal olarak medyada pek görmememiz normal.Zaten Türk medyasının çoğu Akp'lilerin kontrolünde.
  • imdb de 25k oy ve hala 10/10
    wtf
  • Kesinlikle gidin izleyin. HARİKAYDI!
  • quote:

Orijinalden alıntı: holysecret

Filmin görsel kalitesine soyleyecek sözüm yok gerçekten kaliteli çekilmiş. Fakat her ne kadar izleyenler tarafından holywood filmlerine alternatif olarak gösterilse de, film holywood kılıfından çok farklı gelmedi bana. Gerek oyuncu seçiminde, (Atılgan Gümüş ve ufuk bayraktar dışında) gerekse de kurguda bolca holywood esintileri var. Filmide birkaç diyalog var, çatışmaya girmek üzere olan bir Türk askerinin sırayla ilk yatağa attıkları kızı anlatmaları müthiş yapmacık geldi bana Abd askeri değil bizim askerimiz!. 15 temmuz hainlerini dışarıda tutarak, bizim askerimizin islami bir duruşuda var bunu göz ardı etmemek lazım. Filmde maneviyat, şehitlik üZerine zerrece durulmamış. Bana göre kurgusal olarak da Birkaç mantık hatası var filmde izleyince dikkatinizi çekecektir. Bu filmi her Türk vatandaşının izlemesi gerekir cümlelerini şahsen kullanamıyorum, çünkü tam olarak bizim askerimizin filmde yansıtıldığını düşünmüyorum.kesinlikle filmi karalama niyetinde değilim. Türk filmlerinin kalitesinin artmasını destekliyorum. Fakat devam serilerinde askerimizin daha doğru yansıtılması gerektiğini düşünüyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim konuya yorumları okumak için geldim filmi izlemedim.

Ama şunu unutmayın. İnsanları tek tipleştiremezsiniz. Yani bizim askerimizin dini bir yanı var demek çok saçma. Her türlü askerimiz var. Şeriat isteyen askerimiz de vardır ateist askerimiz de vardır. Ha ateistler açık açık ben ateistim demez baskıdan dolayı o ayrı konu. Askeriye'de yüz binlerce personel var ve her biri ayrı karakterde. 5 vakit namaz kılan adam da var, 3 kelimesinden biri küfür olan adam da var.

Gerçekçi olmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: holysecret

Filmin görsel kalitesine soyleyecek sözüm yok gerçekten kaliteli çekilmiş. Fakat her ne kadar izleyenler tarafından holywood filmlerine alternatif olarak gösterilse de, film holywood kılıfından çok farklı gelmedi bana. Gerek oyuncu seçiminde, (Atılgan Gümüş ve ufuk bayraktar dışında) gerekse de kurguda bolca holywood esintileri var. Filmide birkaç diyalog var, çatışmaya girmek üzere olan bir Türk askerinin sırayla ilk yatağa attıkları kızı anlatmaları müthiş yapmacık geldi bana Abd askeri değil bizim askerimiz!. 15 temmuz hainlerini dışarıda tutarak, bizim askerimizin islami bir duruşuda var bunu göz ardı etmemek lazım. Filmde maneviyat, şehitlik üZerine zerrece durulmamış. Bana göre kurgusal olarak da Birkaç mantık hatası var filmde izleyince dikkatinizi çekecektir. Bu filmi her Türk vatandaşının izlemesi gerekir cümlelerini şahsen kullanamıyorum, çünkü tam olarak bizim askerimizin filmde yansıtıldığını düşünmüyorum.kesinlikle filmi karalama niyetinde değilim. Türk filmlerinin kalitesinin artmasını destekliyorum. Fakat devam serilerinde askerimizin daha doğru yansıtılması gerektiğini düşünüyorum.

Acaba kaç tane asker gördünde bizim askerimizin islami bir yanı var diyorsun? 600 bin TSK personelinin hepsiyle görüştün mü? İslamı yanı olanlar vardır, olmayanlar da vardır. Unutmayın ki dini siyaset etmeye alet etmeye karşı çıkan tek ve en etkili kurum TSK dır ve tarih boyunca da öyle olmuştur. Filmden beklentin nedir? Köy baskınından önce ilk aşklarını anlatmayıpta beraber ayetel kürsi mi okusalardı? Filmde islami sahneler gayet yeterli seviyede verilmiş spoiler vermemek için söylemiyorum. Onu görmeyipte ilk aşklarını anlatılan sahneye takılı kalmak ne kadar doğru? Telsiz konuşmalarındaki Türk mitolojik öğelerinin kullanılmasından da rahatsız olmadın umarım. Börü, tamu, Atsız şiirleri gibi.
  • Koskoca türkiye devleti terörü neden bitiremiyor ? Terörün para kaynakları neler ? Hangi devletler bu örgüte yardım yapıyor ? Devletin istihbarat örgütü herşeyi bildirdiği halde tsk neden sınırötesi harekat yapamıyor? Terör örgütünün siyasi uzantısı neden istediği gibi at koşturabiliyor?

Bu sorulara bu tür filmlerde cevap aranmadığı sürece milletin gazını alan bir yapım olmaktan öteye geçemeyecek ..
  • bu konuyu gorunce izlememiş oldugum dağ 1 filmini seyrettim.dağ 1 cok amator cekilmiş bir film.eline almiş kamerayi dağda film cekmiş.buda oyleyse eyvahlar olsun.dağ 1 e guzel diyen kim allah aşkına .
  • çok ses getiri bu flim flim sonunda büyük ihtimalle darbeyi engelleyen Başçavuş Ömer Halisdemir görürüz inşallah
  • Hep küçüklüğümüzden beri dayamışlar bize amerikan askerlerinin kahramanlığını, milliyetçiliğini, vatanseverliğini, bayrağını, vicdanlı olduğunu vs. vs. listeyi daha epey bir uzatabiliriz. Tüylerimi diken diken eden birkaç Türk filminden biridir herhalde keşke sinemamızda bu şekilde Türk askerinin kahramanlığı ile ilgili daha çok film olsa ve sponsorlar eşliğinde bu filmler cuzi bir fiyattan ulaşsa insanımıza.
  • Adamlar ne yapmış be Bekir reis zaten kopardı bizi gece 03.00 da sinemadan 3 kişi ciktik 1 saat konuşamadik o derece hayran kaldık. (Komtanım bak küfrederim )
  • Eğer içinizde milli değerlere saygı sevgi var ise,askerlik hakkında merakınız ve ya sevginiz var ise muhakkak sinemada izleyin.Duygu yüklü bir film olmuş.Hele bir sahnesi var ki o sahne hem sizi gururlandırıyor hem de ağlatacak kadar iç sızlatıyor.Filmin başında da darbe gecesi kaybettiğimiz şehitlerimizin adını ve onların anısına diye yazmaları ve müthiş bir müzik ile giriş yapmaları gerçekten yerli bir yapım izlediğinizi unutturuyor.Gerçekten izlediğim en iyi askeri filmlerden biriydi.

Film müziklerini hatırlayanınız var mı ? Müslüm Gürses'in Affet ve Sebahat abla müzikleri dışında ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osse-Saeros

Eğer içinizde milli değerlere saygı sevgi var ise,askerlik hakkında merakınız ve ya sevginiz var ise muhakkak sinemada izleyin.Duygu yüklü bir film olmuş.Hele bir sahnesi var ki o sahne hem sizi gururlandırıyor hem de ağlatacak kadar iç sızlatıyor.Filmin başında da darbe gecesi kaybettiğimiz şehitlerimizin adını ve onların anısına diye yazmaları ve müthiş bir müzik ile giriş yapmaları gerçekten yerli bir yapım izlediğinizi unutturuyor.Gerçekten izlediğim en iyi askeri filmlerden biriydi.

Film müziklerini hatırlayanınız var mı ? Müslüm Gürses'in Affet ve Sebahat abla müzikleri dışında ?

O bilindik müzikler hariç soundtrack dediğimiz filme özgü müzikler bence zayıftı. Bence en zayıf noktası buydu filmin. Hatta Musketeers izleyenler bilir. O kahramanlık sahnelerinde çalan müzik. Hani filmin sonundaki aksiyonlarda çalan müzik muskteersta her bölüm çalan müziğin aynısı. Tam uymamış.

AMA FİLM 10/10

ciddi puanlarsak

Ses 6/10
    Görsel 10/10
    Senaryo 8/10

Yerli filmlerde bir ilk olması, filmdeki tüm silahların yerli olması, verilen vatanseverlik mesajlarını da göz önüne alırsak. Filme
    9.6/10 veriyorum.(imdbde 10u yapıştırdım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

amerika kurtaran filme git bi zahmet

amerika kurtaran filme git bi zahmet

Neyi kurtarıyor dostum illa birşeyi beğenmek zorundamıyız öyle bir kural varmı da bizim haberimiz yok. 6.5 gayet iyi bir puan sanki 4-5 verdik. Ayrıca severim sevmem senin ne haddine. Onuda geçtim sinemada güzel bir film varsa herzaman giderim kimin hangi ülkenin yaptığı benim için önemi yok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.