Şimdi Ara

*93-94* HONDA CİVİC Sİ (Hakkında Herşey)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
9
Favori
237.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hepinizin bildiği üzere eg kasa civic si lar çok özel atmosferik motora sahip araçlar. takdir edersiniz ki 1994 model bir honda civic si sedan da olan özellik ve donanımlar çoğu 2012 model renault citroen ve fiat araçlarda yok. örnek arka disk frenler, otomatik arka camlar elektrikli aynalar sunroof klima vb.

1994 yılında Honda Civic 1.6 Si Sedan araçtan Türkiye ye 13 adet getirilmiş. bunlardan sadece 4 tanesi beyaz. ve 4 taneden bir tanesi de ben de :)

aracımın fotograflarını sizlerle paylaşmak isterim. umarım beğenirsiniz. not : şu an plaka 34

*93-94* HONDA CİVİC Sİ (Hakkında Herşey) *93-94* HONDA CİVİC Sİ (Hakkında Herşey) *93-94* HONDA CİVİC Sİ (Hakkında Herşey)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07cvc -- 1 Haziran 2013; 17:27:46 >

• Eee bitti mi yani Civic Sİ muhabbeti bu kadar mı?
    Nerede kullanıcıları?
    Hiç mi arızası sorunu olan yok, memnuniyet belirten yok, modifiye yapan da mı yok?
  • Bende 2 ay oldu yaklasik. Muhteşem bir araç.inanın zevki 2014 model fluence de yok :) .bastığında deviri zorladiginda o motorun tok sesi beni mest ediyor.kesinlikle tavsiye ediyorum
    simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfi *93-94* HONDA CİVİC Sİ (Hakkında Herşey) *93-94* HONDA CİVİC Sİ (Hakkında Herşey)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkanontemel1 -- 14 Ocak 2015; 22:13:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 35tam35

93-94 model civic kullanan arkadaşlar varsa tavsiye eder misiniz. Yakıt, sürüş, yedek parça, servis maliyeti vb nasıldır? İlk aracım olacağı için 96 mmodel toyota corolla, 98 model polo clasic ve honda arasında kaldım

1.6 Otomatik var bende yakıt iyi 136 beygir olmasına rağmen sakin kullanım ortalama LPG tüketimi 9-10 litre arası. 10 litreyi geçmiyor.

Sürüş keyifli, yol tutuşu iyi ama amortisörler yumuşak olduğu için biraz yana yatmalar var, çok zorlarsan arkadan bırakıyor, tabi bunda yayların yıllanmış olmasının etkisi vardır. Modifiye yapılarak çok iyi bir yol tutuşu elde edilebilir ben kurcalamak istemediğimden orijinal biniyorum.

Yedek parça mevcut sıkıntı yaşamazsın ve fiyatlar oldukça makul. Bazı parçalar tabiki çıkma olur ama bulunuyor. Servis maliyeti de uygun sonuçta altımızda 100 binlik araç yok ustalar da ona göre davranıyor.

Corolla ve Polo performans olarak yanına yaklaşamaz hele Enjeksiyonsuz modelleri varsa alma bile zaten ama konfor olarak tartışılabilir örneğin içerden Far Ayarı yok Civic'te çok garip gelmişti kendim ayarladım araç yüklenince karşıyı rahatsız etmeyecek şekilde. Polo'nun ön konsolu rezalet bence torpido kısmı falan. Civic bagajı 381 litre, sanırım Corolla'dan büyük Polo'dan küçük.

Alım fiyatı olarak Civic daha iyi, çok temiz bir Civic alabilirsin diğer model bitik araç fiyatlarına. Model 94-98 çok önemli değil aslında aracın nasıl kullanıldığı önemli bu yaşlarda.

• 35tam35 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Bu arada ben 14'e almıştım 17'yi çoktan geçti maliyeti.
    Temiz bir araç bulup birkaç bin lira pahalı da olsa almaya çalış derim yoksa hem Masraf yaparsın hem Emek hem Zaman harcarsın...
  • Eyvallah usta.Önemsizmiş zaten hallettik
  • araba almak zamanı mıdır bilmiyorum ama ihtiyaçlar zorunlu kılıyor malesef.
    dediğiniz gibi yeni modellerin fiyatının yüksek olması ikinci eli de etkiliyor.
    geçen sene 13 bin liraya alınıp satıldığına şahit olduğum polo lar şimdi 19 20 yazıyor ilanlarda.
    kimileri de kışı bekle fiyatlar iner diyor ancak pek mantıklı gerekçeler de yok ortada herhangi vergi düzenlemesi teşvik vs. söylentisi bile yokken fiyatlar yükselme eğiliminden durağan konuma geçebilir fakat ele avuca gelebilecek bir düşüş göstereceğini sanmıyorum.
    o yüzden en azından erkenden alıp hem elimdeki TL nin daha fazla değer kaybetmesine engel olur hem de çok önemli bir ihtiyacımı gidermiş olurum diye düşünüyorum.
    yorumlarınıza da katılıyorum masraf edilse bile uyguna gelmiş olabilecek arabalar var piyasada ancak bulmak mesele onları da.
  • 1.6 Lt, 130 PS Üstten Çift Ekzantrikli (DOHC), PGM-FI yakıt besleme sistemli, 16 Subap. Hidrolik direksiyon, elektrikli 4 cam , gövde rengi elektrik kumandalı aynalar, Çift salıncaklı ön ve arka süspansiyon Standart. 4 Teker disk fren. Radyo-Teyp standart. Sunroof ve klima opsiyonel.

Bu makinayla ilgili bilgileri olanlar ... yorumlar ... her türlü modifiye hakkındaki görüşleri ... bu aracı kullanan tecrübeli insanlar varsa öneri ve düşünceleriii ... kısacası 93-94 model civic si hakkındaki herşeyi bu başlık altında paylaşalım ve öğrenelim arkadaşlar...

Almayı düşünüyorum ve özellikle tecrübeli olanlardan bilgi alabilirsem çok kıyak olacak...bu arada sedan modelini düşünüyorum şimdilik ilerde hb olabilir ama şu anki düşüncem sedan...

93 CİVİC Sİ SEDAN

94 CİVİC Sİ SEDAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguRnB -- 9 Kasım 2006; 13:46:37 >

• niyetin performanslı kullanımsa, basınca araba gitsin diyorsan yani, iyi bir yol tutuş, makul tüketim değerleri diyorsan bu fiyata alabileceğin en uygun araçlardan birisi. Motor sorun çıkartmaz ondan yana hiç merak etme. 350-400 bin km de hala tam gaz uzayan nice SI lar gördüm. 500.000 e kadar yolu var çok rahat. Aldığın aracın şasiye girmiş kazası olmamasına dikkat et yeterki...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Launcher

niyetin performanslı kullanımsa, basınca araba gitsin diyorsan yani, iyi bir yol tutuş, makul tüketim değerleri diyorsan bu fiyata alabileceğin en uygun araçlardan birisi. Motor sorun çıkartmaz ondan yana hiç merak etme. 350-400 bin km de hala tam gaz uzayan nice SI lar gördüm. 500.000 e kadar yolu var çok rahat. Aldığın aracın şasiye girmiş kazası olmamasına dikkat et yeterki...

düşüncelerine katılıyorum...o fiyata alabileceğim en iyi makina...performanslı kullanıcam...ayrıca ilerde imkanım el verirse v-tec motoru taktırmayı düşünüyorum tabi bunları söylemek için daha erken...ayrıca temizini bulmak imkansız kadar zor ama dediğin gibi motordan hiç şüphem yok zaten...999 bin km bile yapar nede olsa japon bu...kazasız ve temiz bulmak biraz zor olacak ama sabah akşam arama yapacaz artık kağıt parçalarını daha denkleştiremedim fazla acele etmiyorum zaten biraz bilgi ve yorumları net ve açıklayıcı bi şekilde alabilirsem die açtım bu konuyu...saolasın msj için...

• iyi bir fikir krdeşim şimdki aklım olsa imzamdaki aracı alıcağıma böyle 95-96-97 model senin gibi civic SI yada vti alırdım ha aracımı sevmediimden değil çok seviyorum fakat 0 araç oldugundan fazla bıseyını deıstıremıorum orjınallıgıyle oynayamıyorum hor kullanamıyorum fazla..Bıyerıne ufacık bı zarar geldımı acayip koyyor bu yuzden genç bi insanın boyle eskı bı kasa alıp ıstedıı gıbı hevesını o aractan cıkarması daha guzel bence .. hele bide boyle 130 beygırlık yada vtec 160 beygırlık cıvıc olunca bambaşka.. güzel araç kardeşim

Aracımdan bir kaç resimler vereyim normal bi civice göre değişiktir farkedeceksiniz film,arka stopların tamamen kırmızı olması, jantlar,honda logosu,yed performance egzos..

ve 1 ay sonrada baya bi değişiklik olacak araçta ozamanda resimlerini ve dyno sonuçlarını göstereceğim.. kat iptali , devir kesici iptali,header(yazılışını bılmıyorum yanlıssa duzeltın),hava filtresi kit, ve chip.. kaba taslak bişey düşündüğümüzde daha 1-2 şeyde var aklımda olan aracın 130 beygır gibi bişey cıkmasını beklıyoruz tork bandıda baya bi yükselcek gibi..

şuanda araçtan elde ettiğim değerler profosyonel bı sekılde defalarca denenen değerler..

0-100 hızlanması:9.6 saniye
    0-130 hızlanma:16.3 saniye
    Son hız:210 km/s Düz yolda , 218 km/s (hafif eğim) fakat araç 218 km/s de devir kesiciye giriyor ve hala gitmeye meğilli bir araç kadrandaki 240 km/s nin hakkını verecek gibi..

saygılarımla..

edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anshered -- 9 Kasım 2006; 17:43:05 >

• sı sedanın sürüş karekteristliği nasıldır bilmiyorum fakat hollanda kuzenimde 94 sı hb vardı yaklasık 3-4 ay kullandım araba 380.000 km de idi motorunda yüriyeninde daha hiç bişey yoktu yakıt tüketimi çok basmadığınız sürece makul ölçülerdeydi o zamanın teknolojisine göre yol tutuşu gayet iyiydi aracı hem hollanda da hem türkiyede kullandım türkiyedeki arabam mazda 323 dü açıkçası türkiye ye dönüpte kendi arabama binince epey bi yadırgadım 130 hp den inip 90 hp lik arabaya binince

daha sonra kuzenim yaz tatili için tr ye geldiğinde yine uzun bi zaman kullandık tr virajlarında araba gayet stabil bir yol tutuşa sahip yanlız sınırları biraz zorladığımızda kafadan kayma yapıyordu bu sorunuda kule gergsisi ve alçaltma kitiyle çözmüştük arabayı hala hollanda caddelerinde kullanıyor ve hala çok memnun

temizini bulabilmen durumunda yıllar boyu bakım dışında sanyi bölgesine uğramayacağın cinsten bir araba

• anshered Allah kaza bela vermesin güzel makina...yorumun içinde saolasın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

sı sedanın sürüş karekteristliği nasıldır bilmiyorum fakat hollanda kuzenimde 94 sı hb vardı yaklasık 3-4 ay kullandım araba 380.000 km de idi motorunda yüriyeninde daha hiç bişey yoktu yakıt tüketimi çok basmadığınız sürece makul ölçülerdeydi o zamanın teknolojisine göre yol tutuşu gayet iyiydi aracı hem hollanda da hem türkiyede kullandım türkiyedeki arabam mazda 323 dü açıkçası türkiye ye dönüpte kendi arabama binince epey bi yadırgadım 130 hp den inip 90 hp lik arabaya binince

daha sonra kuzenim yaz tatili için tr ye geldiğinde yine uzun bi zaman kullandık tr virajlarında araba gayet stabil bir yol tutuşa sahip yanlız sınırları biraz zorladığımızda kafadan kayma yapıyordu bu sorunuda kule gergsisi ve alçaltma kitiyle çözmüştük arabayı hala hollanda caddelerinde kullanıyor ve hala çok memnun

temizini bulabilmen durumunda yıllar boyu bakım dışında sanyi bölgesine uğramayacağın cinsten bir araba

aynen ... ama işte temizini bulmak biraz sabır istiyo artık yapacaz bişeyler...hatta bir video koyacağım 95 civic hemde 1.5 hb... miss gibi arabaya resmen tecavüz ediyolar arabaya motor yağı yerine su koyuyolar arabadan dumanlar çıkıyo ama araba hala gidiyo ve akla gelmeyecek ne varsa yapıyolar cihaza ama japon hala ayakda...bu motor bunlardan sonra patlamıyosa hala çalışmaya dewam ediyosa fazla söze gerek yok...japonumun hondamın karşısına çıkan her baba yiğit artık boyun eğer...ama yaptıkları şeyi kınıyorum resmen tecavüz ediyolar arabaya..

İzleyin ve Japon ne yapar anlayın...BİR GÜN HERKES HONDACI OLACAK...

Video :http://www.youtube.com/watch?v=ALZIS-5V_mY

• quote:

Orjinalden alıntı: *METT*

anshered Allah kaza bela vermesin güzel makina...yorumun içinde saolasın...

saol kardeşim amin .. allah kimsenin başına vermesin..
  • yokmu yaw ilgisi ve bilgisi olan bu konu hakkında BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞALIM YAW...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguRnB -- 11 Kasım 2006; 14:23:34 >
  • ya bişi sorcam vtec nedir imzamdaki arabada war mı 2000 model 1.6 ies civic de bide nasıl başlar nasıl açılır yeni bir honda kullanıcısıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat_gezer

ya bişi sorcam vtec nedir imzamdaki arabada war mı 2000 model 1.6 ies civic de bide nasıl başlar nasıl açılır yeni bir honda kullanıcısıyım

öncelikle hayırlı olsun yeniysen...Hondacı olmak bi ayrıcalıktır BİR GÜN HERKES HONDACI OLACAK... aşağıdaki linke tıklarsan i-vtec hakkında merak ettiğin soru ve sorularını bulabilirsin...

http://tr.wikipedia.org/wiki/VTEC#i-VTEC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguRnB -- 11 Kasım 2006; 17:22:38 >

• anshered byhonda sen bu arabayla en fazla 220 mi yaptın yani resimde oyle gozukuyo . bu araba için yavas bi hız degilmi yoksa lpg demi yaptın yoksa yani benim bidigim bu araba daha hızlı gidiyodu. ha bu arada civic si de cok hızlı bi araba tavsiye etmemem mumkun degil
  • pardon yazdıklarını tam okuyamadım ondan bunu yazmıstım yazmamın nedeni bende bi resim var tam 230 la gidiyo civic yani ondan yazdım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.