Şimdi Ara

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
22
Favori
865.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkürler dejaay dostum. Bu saatte cevaplaman güzel
  • Daha hiç kullanılmamıs bir hdd ye XP kurunca bile recycled adlı dosya cıkıyor dimi sabit disklerde?
  • Evet bu dosya mutlaka çıkıyor. Sistem dosyası gibi birşey. Harici ve dahili bütün disklerde bu klasör oluşuyor. Sabit diskiniz fat32 ile mi biçimlendirildi?

quote:

Orjinalden alıntı: taken21

Daha hiç kullanılmamıs bir hdd ye XP kurunca bile recycled adlı dosya cıkıyor dimi sabit disklerde?
  • Evet yüzlerce defa fat32 ile Bunla bi ilgisi var sanırım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: taken21

Evet yüzlerce defa fat32 ile Bunla bi ilgisi var sanırım?

Şimdi şunu farkettim. Fat32 ile biçilendirilmiş disklerde bu geri dönüşüm dosyasının ismi Recycled, Ntfs ile biçimlendirilmiş disklerde ise bu klasörün ismi RECYCLER oluyor. Bu da önemli bir ayrıntı.

Yazdığım gibi bu herhangi bir sorun teşkil etmiyor. İçiniz rahat olsun.
  • Cidden güzel bi ayrıntı. Tekrar tesekkürler. Saygılarımla..
  • Bilgisayarım c ve d yi acmıyordu, ilk sayfadaki işlemi yaptım bilgisayar acıldı kapandı, sorun çözüldü. Emeginiz için tesekkur ederim. gizli dosyalar hala gözükmüyo, 5. sayfadakileri yapmak zor geldi, müsait zamanımda deneyecegim. nod32 kullanıyorum, başka program kullanayım mı yoksa bu virüs temizlemede yeterli mi ?? tesekkurlerr
  • quote:

Orjinalden alıntı: ckgzsmt

Bilgisayarım c ve d yi acmıyordu, ilk sayfadaki işlemi yaptım bilgisayar acıldı kapandı, sorun çözüldü. Emeginiz için tesekkur ederim. gizli dosyalar hala gözükmüyo, 5. sayfadakileri yapmak zor geldi, müsait zamanımda deneyecegim. nod32 kullanıyorum, başka program kullanayım mı yoksa bu virüs temizlemede yeterli mi ?? tesekkurlerr

NOD32 niz güncel olduğu sürece yeterli
  • yazılanların hepsini yaptım ancak hala gizli dosyalarımı göremiyorum.
    klasör şeçeneklerinden gösteri işaretleyip cıkıyorum ancak hala aynı .şeçeneklere tekrar giridğimde yine gösterme seçeneği şeçili halde buluyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertantasa

yazılanların hepsini yaptım ancak hala gizli dosyalarımı göremiyorum.
    klasör şeçeneklerinden gösteri işaretleyip cıkıyorum ancak hala aynı .şeçeneklere tekrar giridğimde yine gösterme seçeneği şeçili halde buluyorum

5. sayfadakileri adım adım yaparsan sorununuz çözülecetir. sorunun çözülmeme sebebi virüslerden tamamen kurtulamamanızdan kaynaklanıyor
  • bilgisayarımda şöyle bir virüs var

http://img145.imageshack.us/img145/2261/13753570mk9.jpg

usb takınca bu virüsü yüklüyor gizli soyalarda autorun.inf diye birşey var siliyorum onu yine çıkıyor pcimde. virüs programıyla güvenli kipta falana rattım ama bir faydası olmadı. bu virüsün ne olduğunu bilip bir cleaner bilen varsa çok iyi olur.
  • Çok yardımcı oldu bana bu konu, çok teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: golevez33

quote:

Orjinalden alıntı: wrong
    ........
    Evet o şekilde yapmama rağmen gözükmüyor. Onu hala çözemedim.
    +
    Sürücülerin yeni pencerede açılmaması için yaptığım işlemlerden düzeldi demiştim ya, bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra tekrar bozuk haline dönmüş. Yeni pencerede acıyordu yine.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
    MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silmek gerekiyor.(merak etmeyin silin birşey olmaz)

Bu maddeyi yapmış olmama rağmen sürekli MountPoints2 klasörü çıkıyor. Dün silmiştim düzelmişti. Bugun tekrar silmek zorunda kaldım. Hergün bu şekilde mi uğraşacam?

GİZLİ DOSYARI GÖSTERME PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN VİRÜSTEN KURTULMŞ OLMAMIZ ŞART.(ilk 7 adım temizlik için)
    Sana adım adım yazayım
    1- ht tp://w w w.s o p hos . c o m/too ls/sav32 sfx.exe dosyasını indir(boşluları kaldır) zipi dosyadır. D sürücüsüne bir klasöre aç(d:\sav32sfx gibi)
    2-Bilgiyarı açma açarken F8 tuşuna bas. "komut istemiyle güvenli modda aç" .(güveli modda açma ekranında 3.sırada)
    3- dos konsolu açılıncaya kada bekle
    Microsoft Windows XP [Sürüm 5.1.2600]
    (C) Telif Hakkı 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\kullanıciadim>
    şeklinde çıkacak

4- konsol açılınca "d:" yaz enter tuşuna bas. d: sürücüne geçecektir. (tırnak işaretleri yok)
    5- "CD sav32sfx" yaz entere bas(zip dosyasını açtıgımız klasördüre girmemiz lazım, D:\sav32sfx olarak konsolda gözüküyorsa tamamdır girdik)
    6- "sav32CLI - remove" yaz entere bas.
    6- virüs tarama başlayacaktır. ilk virüsbuldugunda Yes/No/All yazar bip sesi çıkartır. sen A harfine bas. daha sonra işlem bitene kadar bekle, belki 1 saat..
    7- bilgisayarı yeniden başlat.
    8- sil rar dosyasını ilk sayfadaki adresten indir.
    9- sil.batı çalıştır. bilgisayar kapanıp açılacaktır.
    10- klasor_secenekleri_gizli_ozelligi_secilebilsin.reg dosyasını çalıştır ve onayla.
    11- gizliaktifolsun.bat dosyasını D ve E sürücülerine(C haric ne kadar harddisk bölümü varsa) kopyala .
    12-D sürücüsüne kopyaladıgın gizliaktifolsunçbat dosyasını çalıştır.uzun sürecektir sabırla bekle. işlem bitince gizli dosyalarını görebileceksin.
    13- sonra diger sürücülerdeki gizliaktifolsunçbatı sırayla çalıştır.
    14- C sürücüsünde çalıştırmanı tavsiye etmem çünü sistemin gizlediği dosyalar var onlarıda açmaya çalışır.

Bu işlemleri yapan herkes güncel ve bedava antivirüs aracı ile virüsleri temizlemiş ve gizli dosyalar probleminden tamamen kurtulmuş olur.
    ( virüs tekrar bulaşana kadar.)

not sophos şirketine bu antivirüs prog için teşekkür ediyorum. çok işimi gördü. çok bilgisayarı kurtardım. Ancak unutulmaması gereken nokta bu program o an için temizler devamlı bellekte çalışan bir koruma programı/bir kalkan program degildir.

quote:

Çoğu forumu gezdim,okudum genelde herkes format atmaktan bahsetmiş,bir virüs girdi diye format atarsak hergün format atmamız gerekir sanırım ama bu forumda bu konuyu okuyunca ne formata gerek kalıyor ne de başka bir şeye..

Öncelikle konuyu açan kardeş golevez33,sanırım sende bilgisayar öğretmenisin bende o bölümde okuyorum,böyle bir konu açıp bize yardımcı olduğun için sana teşekkürü bir borç biliyorum o ekte vermiş olduğun zip dosyasını indirdim bilgisayarımda çalıştırdım,önce gizli dosyaları gösterdi ama yine gizli dosyaları göster seçeneği seçilmedi sonra o zip dosyasının içindeki dosyaları d ve c sürücelerine kopyalaıp prda çalıştırdım sonrada kayıt defteri ile ilgili vermiş olduğun değişiklikleri yaptım ve şu anda virüs silindi,gizli dosyaları göster seçeneğide aktif hale gelebildi,sana tekrardan teşekkür ediyorum Allah razı olsun yaptığın hakikaten önemli bir olay..

Allah senden de razı olsun dostum. Evet aynı branştayız. geçmiş olsun

Öncelikle Teşekkür etmek istiyorum yazınız için.
    Dediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirdim.Sürücüleri yeni pencerede açma sorunu düzeldi ama gizli dosyaları halan açamıyorum.Pc yi yeniden başlattığımda sildiğim mountpoints2 geri geldi.Bu yüzden sürücler yine yeni pencerede açılıyor.Ne yapabilirim ?

• Araçlar menüünden klasör seçeneklerine girdiğinizde klasörlere gözat bölümünde " her klasörü ayı pencerede aç seçili mi?" bunu kontrol et.
    bir de yeniden başlattıktan sonra sürücülere çift tıklamadan sağ tıklayarak aç deyince yine yeni pencerede mi açıyor
  • quote:

Araçlar menüünden klasör seçeneklerine girdiğinizde klasörlere gözat bölümünde " her klasörü ayı pencerede aç seçili mi?" bunu kontrol et.
    bir de yeniden başlattıktan sonra sürücülere çift tıklamadan sağ tıklayarak aç deyince yine yeni pencerede mi açıyor

Tekrar sildim bir daha gelmedi ama hala gizli dosyaları göremiyorm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Balbes!..

quote:

Araçlar menüünden klasör seçeneklerine girdiğinizde klasörlere gözat bölümünde " her klasörü ayı pencerede aç seçili mi?" bunu kontrol et.

Tekrar sildim bir daha gelmedi ama hala gizli dosyaları göremiyorm.

10. adım da yazdıgım dosyayı çalıştırıp. daha sonra
    araçlar KLASÖR SEÇENEKLERİNDEN menüsü klasör seçeneklerinden GİZLİDOSYALARI GÖSTER'İ işareleyip ve korunan işletim sistemi dosyalarını gizle kutucugunun işaretini kaldırdın mı?

• arkdaşlar bu perlovga virüsü pc ye girmiş.forumdan yararlanarak perlovga remove tool denen programla sildim.kaspersky 7.0 kullanıyorum o da baya temizlik yaptı.şu anda bi şey yok gözüküyor ama benim içim rahat değil.acaba yapmam gereken başka bi şey var mı yoksa kurtuldum mu bu virüsten?
  • quote:

Orjinalden alıntı: X@ndeR

arkdaşlar bu perlovga virüsü pc ye girmiş.forumdan yararlanarak perlovga remove tool denen programla sildim.kaspersky 7.0 kullanıyorum o da baya temizlik yaptı.şu anda bi şey yok gözüküyor ama benim içim rahat değil.acaba yapmam gereken başka bi şey var mı yoksa kurtuldum mu bu virüsten?

Kaspersky kurduğunuza göre yapmanız gereken birşey yok. Kaspersky iyidir..
  • Bu bat dosyasının usbde bulnması iyi olur. Taktığınız yabancı bir PCde de çalıştırabilirsiniz.
  • hocam eline koluna emeğine sağlık. autorun inf den artık sıkılmaya başlamıştım. yeni kurulum yaptığım müşterimin bilgisayarına bulaştı. gerci eski yedekleri yuznden. basic kurulumlarımı yaptığım usb disk de de şu anda o yedekler var ve takmaya korkuyorum. kis2007 kullanıyorum. güncellemeleri tam. kendi bilgisayarıma sıçrama olasılığı nedir. ? antivirüs tum güvenlik secenekleri güncel ve aktif durumda.

1.5 tb den fazla bilgi sakladığım hdd lerimde virüsün bulaşması beni resmen yokdecek bir saldırı olur. bu arada explorer> içindeki advanced de 2 bilgisayarda da mount... diye bir dizin yoktu. ve showsuperhidden diye bi anahtar da yoktu. olmamaları iyiye işaret sanırım :)

çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.