Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    YDS yabancı dil sınavı uzun olmak için gerekir.
  • Tecili bozdurmayı düşünüyorum tekrar muayene isteyecekler mi acaba? İki ay önce tecil ettirirken vermiştim.
  • Arkadaşlar diploma mezuniyet tarihiniz ne yazıyor celp donemi buna goremi belirleniyor ? Bugun tecil yaptim Agustos Celp donemi yaziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gnc_teksas G kullanıcısına yanıt
    Aof den mi mezun oldunuz mezuniyet tarihi ne yazıyor ?

• Arkadaşlar kısmetse bende kasımda gidicem ve yedek subaylık düşünüyorum ama şöyle bir sıkıntım var kendime göz testi yaptım yani bir elimle bir gözümü kapatıp diğer gözümle okuma testi yaptım sonuç olarak bir gözümde hiç bir görme sorunu yokken diğer gözümle çok bulanık görüyorum bu yedek subaylık için sıkıntı yaratırmı ?

• Arkadaşlar üniversitenin ardından yüksek lisanstan mezun oldum, Elimde Spk'ya ait uzman belgesi de var Yurt dışında ingilizce okulunda egitim aldığımı gösteren sertifikada bunları yazıyorum çünkü bulunduğum bölgedeki askerlik şubesi tamamen askere adam alma yönünde hareket ediyor.

Şubeye ilk olarak üniversite mezunu olduğumda gittim burada tecil işlemini yaptıracaktım çünkü yüksek lisansa yazılmıştım anlamsız bir şekilde muayneyede gönderdiler (şağlık ocagında) ve tecilimi yaptırdım ardından yüksek lisans'tan mezun oldum ve mezun olduktan 3 gün sonra kagıt geldi Şubat 2015' te askersin diye tecil ettirdim Şubat 2016 kadar.
    bu sıra zarfında elimde egzama ve göz bozukluğum meydana geldi ve Spk belgesini de aldım. Kasım 2015'te askere gitmek istiyorum fakat bu bir zorunluluk benim için subat benim için sorun oluyor. onun için ne yapmam gerekiyor bilen varsa söylesin askerlik subesine gitsem adamlar direk benim agustosda gönderir öyle herifler anlatsamda anlamıyorlar dinlemiyorlar şimdiden teşk ederim.

1990 DOGUMLUYUM KISA DÖNEM İSTİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semmuz -- 20 Haziran 2015; 15:05:43 >

• @Arkadaşlar bende kasımda artık askerlik işini aradan çıkarmayı düşünüyorum
    Yedek subay olarak ve K.D. olarak bir çok arkadaşım askerlik yaptı ama şuanda benim yaşımda (27) olanlar sürekli uzun git diye diretiyorlar. Bu yaşta K.D. için çok zorlanırsın diyorlar felan.
    Bu arada Yüksek lisans mezunuyum Fizik bölümü. Doktora için İzmir yüksek teknoloji ye başvurdum şu aralar mülakat aşamasındayım eğer olursa doktora dondurup yine de gitmeyi düşünüyorum fakat uzun dönem yada kısa dönem karar veremedim bir türlü.
    1.sorum: Uzun (yedek subay) dönem yapmak istersem eğer çıkma olasılığı nedir ve ben sadece uzun gitmek istiyorum dedim misal olarak komando seçeneğini işaretlemedim. Olurda komando as.tek. çıkar mı (örneklerini gördüğüm için çevremde). çevrenizde varmı bu şekilde?
    Bilgiler:
    Fizik mezunuyum
    Yüksek Lisans var.
    YDS 65
    ALES 86
    Formasyon Belgesi
    BOY:1.75 Kilo:72 (Fitness yaptım ayrıca 1 yıl)
    İş Güvenliği ve Uzm. Belgesi
    2. sorum ise bir kaç yüksek rütbe asker ile iletişimde bulundum ve kısa dönem gitmek istersem ve bu belgeleri gizleyip sadece lisans diploması ile başvursam sıkıntı olur mu dedim?
    aldığım cevap: "Bilgi ve Belge gizlemeye girer anlaşılır ise eğer hakkında soruşturma başlar direk." oldu. Hiç belge götürmeyen var mı etrafınızda acaba sıkıntı oldu mu ?
    Son olarak önceden benim gibi tecil ettirmiş ve muayine olmuş kişiler tekrar muayineye girmiyor şeklinde yazılar var forumda. Ama öğrendiğim kadarı ile 2 yıl tecil süresi geçtikten sonra tekrar muayine gerekiyormuş bilginiz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufkk28 -- 21 Haziran 2015; 1:05:31 >

• 361.Dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları İçin İstenen Belgeler

• Diploma Aslı ve 4 Adet Fotokopisi,
    • Transkript Aslı ve 4 Adet Fotokopisi, (Yedek Subaylık Sınavı Kalktığı İçin İstenmektedir.)
    • Vesikalık Fotoğraf İstemiyorlar, Şube de Web Cam İle Çekmektedirler.
    • Varsa YDS (Yabancı Dil Sınavı) Belgeniz.

Askerlik Şubesine Gitmeden E-Devletten Erken Saatlerde Randevu Almaya Bakın. Yukarıdaki Evrakları Teslim Ettikten Sonra Sizleri Muayene İçin Aile Hekimize Yönlendirecekler. Hekimizin Doldurduğu Boy/Kilo Bilgilerinizn Yazılı Olduğu Formu Tekrar Askerlik Şubenize Getiriyorsunuz. Size Tek Sayfalık Celp Dönemizin, Eğitim Bilgilerinizin Bulunduğu Bir Evrak Veriyorlar. (Bu Evrağı Teslim Olacağınız Birliğe Kadar Saklayınız.)

Kısa Dönem ve Yedek Subay Kayıt İşlemleri Sonrası Yapılacaklar

• Kasım Celbi İçin Sonuçlar Genelde Ekim Ayının 2. ve 3. Haftası Açıklanmaktadır. Bu Tarihlerdewww.turkiye.gov.tr Adresine Girerek yada Askerlik Şubenizi Arayarak Nereye Düştüğünüzü Öğrenebilirsiniz. (E-Devlet Şifrenizi PTT Şubenizden Alabilirsiniz.)
    • Yeriniz Belli Olduktan Sonra Son 20 Gün İçerisinde İkametgah Adresinize PTT Kart Gönderilecektir. PTT Kartınız İle Gelen Şifreyi En Yakın ATM Ye Giderek Değiştiriniz. Yol Ücretinizin Buraya Yattığını da Görebilirsiniz. PTT Kart Gelmez ise 444 1 788 Nolu Telefonu Arayarak Bilgi Alabilirsiniz.
    • Askeriyede PTT Kart Pek İşe Yaramayacaktır. Askeriyeye Teslim Olduğunuz An Ziraat Bankasından Tarafınıza Kart Verilip Tüm İhtiyaçlarınızı Bu Kart İle Sağlayacaksınız. IBAN No - Hesap No Bilgilerini Ailelerinize Vererek Para Transferi Yapmalarını Sağlayabilirsiniz.

Ben de Kasım Celbi İçin Yukarıda İşlemleri Yaptırdım. Herkese Şimdiden Hayırlı Tezkereler İnş.

• Kasıma başvuru yapmak için randevu alırken sevk işlemlerini mi yoksa yoklamayı mı seçeceğim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Kasım'ın kaçında gidip ne zaman dönüyoruz?
  • AOF mezunuyum ve bu yıl 2015 mezun oldum. 92 doğumluyum. Celp dönemim Kasım 2015 sevk tarihim 01.09.2015-30.09.2015 yazıyor.
  • Selamlar. Benim de 2 sorum mevcut.

Bende 2 yıllık bilgisayar programcılığı ve dgs ile AÖF işletme bitirdim bu sene 4 yıllık. Ben transkript götürürken ikisini de mi götüreyim.
    İkinci olarak ise kasımdan erken göndermesinler diye başvurumu temmuzda veya ağustosta yapayım diyorum. Tecilim vardı 31 aralık 2016 ya kadar. Tecil bozacağım için ağustosa almalarından korkuyorum çünkü belli başlı planlarım var. 91 liyim bu arada.
  • Çağrı.K kullanıcısına yanıt
    E-Devletten Sevk İşlemlerini Seçeceksiniz. Sabah Erken Saatte Almaya Bakın.
  • hakaniko kullanıcısına yanıt
    En Son AÖF İşletme Fakültesinden Mezun Olduğun İçin Onu Alacaklardır. Diploma İle Birlikte Transkripti de Veriyorlar Zaten. Ağustos Celbi İçin Son Başvuru 31 Mayıs'tı. Sen Şu An Tecili Bozdursan Dahi Seni Büyük İhtimalle Kasım Celbine Verecektir.
  • Kasım Celbinde de 2 Dönem Mevcut. 1. Dönem 3-7 Kasım, 2.Dönem 13-17 Aralık. Kasım'ın Başında Gidersen ve İzin Kullanmazsan Nisan'ın 2.Haftası Burada Olursun İnş.
  • Kerem.A kullanıcısına yanıt
    arkadaşlarım geçen sene gitti. biri son gün başvurdu 4 kasımda gitti 23 nisanda geldi. diğeri normal başvurdu 17 aralıkta gitti 5 haziranda geldi. bakalım bana ne olacak :)
  • Ne kadar kaçsakta kurtuluş yok o halde yapıp kurtulayım kafasıyla sonunda askerliği aradan çıkarma kararı aldım,kasımda tecil sona eriyor

Son tecil başvurusunda bana uzun yada kısa dönem mi istiyorsun diye sorduklarını hatırlamıyorum,fakat tecil belgesinde yedek subay adayı vs.yazıyor yani ben uzun dönem yapmak istediğimi mi beyan etmişim ? İlginç

-Şu an 27 yaşındayım yukarıda bir arkadaş belirli bir yaştan sonra uzun dönem daha ideal yazmış bana da cazip geldi,uzun yıllar konaklama tesislerinde operasyon müdürlüğü,önbüro müdürlüğü,şeflik vs yaptım ciddi mizacım var belki kıvırabilirim.Siz ne diyorsunuz bu işe ?

Son olarak Turizm.işl ve otelcilik fakültesi lisans mezunuyum,sanırım genelde mühendis,doktor tayfaya uzun dönem geliyor,Turizm mezunu uzun dönem yapmış olan veya tanıdığı olan varmı ? Tabi farazi konuşuyoruz ama aşağı yukarı olasıkları belirleyebilirsem ona göre uzun dönemde hayatımı planlamam gerekiyor.

Özellikle tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa makbule geçer.

Polonyadan selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Ne kadar kaçsakta kurtuluş yok o halde yapıp kurtulayım kafasıyla sonunda askerliği aradan çıkarma kararı aldım,kasımda tecil sona eriyor

Son tecil başvurusunda bana uzun yada kısa dönem mi istiyorsun diye sorduklarını hatırlamıyorum,fakat tecil belgesinde yedek subay adayı vs.yazıyor yani ben uzun dönem yapmak istediğimi mi beyan etmişim ? İlginç

-Şu an 27 yaşındayım yukarıda bir arkadaş belirli bir yaştan sonra uzun dönem daha ideal yazmış bana da cazip geldi,uzun yıllar konaklama tesislerinde operasyon müdürlüğü,önbüro müdürlüğü,şeflik vs yaptım ciddi mizacım var belki kıvırabilirim.Siz ne diyorsunuz bu işe ?

Son olarak Turizm.işl ve otelcilik fakültesi lisans mezunuyum,sanırım genelde mühendis,doktor tayfaya uzun dönem geliyor,Turizm mezunu uzun dönem yapmış olan veya tanıdığı olan varmı ? Tabi farazi konuşuyoruz ama aşağı yukarı olasıkları belirleyebilirsem ona göre uzun dönemde hayatımı planlamam gerekiyor.

Özellikle tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa makbule geçer.

Polonyadan selamlar..

kardeşim askerliğin kısa olanı makbuldur.gittiğinde göreceksin bana hak vereceksin
    kısa dönem yap geç .. yap kurtul ver kurtul

• Banada kasim 2015 te askerlik yolu gozukuyor gibi, bakalim nasil olacak konuyu takip edelim

• quote:

Orijinalden alıntı: gnc_teksas

Dün itibariyle diplomamı teslim ettim ve askere gitmek istediğimi bildirdim.Evrakları verdim muayenemi oldum.Bana verilen evrakta celp dönemim kasım ayı sevk tarihi 01.09.2015 - 30.09.2015 bu tarihler arasında neden farklılıklar var bilen var mı ? Benim gibi başvuru yapıpta sizinkiler de ne yazıyor merak ettim.

Ben iki sene evvel lisans bitirdim ve iki yıl ertelettim. Geçen hafta gittiğimde tecil hakkım kalmadığından Kasım'da askere gitmek istiyorum dedim. Ordaki memur da zaten Kasım'da gideceksin dedi. Muayene olmuştum. Son bitirdiğim okulun diplomasını ve diğer belgeleri Eylül'de getirmemi istediler. Bu arada ehliyet vermenizi tavsiye etmem. Askeriyede sürücülük zor. Ekim gibi e-Devlet'ten nereye gideceğinize baktığınızda en son ne zaman birliğe teslim olmanız gerektiği de yazar ama Kasım ayında gidilecek, orası kesin. Bir de kısa dönemler yedek subaylık sınavına girdikten sonra birkaç hafta yatıyordu. Hâlâ devam ediyor mu öyle bir şey?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.