Şimdi Ara

****FORD KA SAHİPLERİ Bİ FAN CLUB OLUSTURALIMMI?**** (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
3
Favori
80.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lastigim balon yamış lastik almam gerek nerden ..önereceğiniz bir lastik var mı?
  • gilgalat;

bizlerde ford ka hastalari olarak bi site sewdasindayiz ne zmandir..aramizda bu isi profesyonel sekilde yapacak olmadii icin, bi turlu hayata geciremedik. hatta fikir olsun die ben bi deneme yapmistim..hani ne tarz bisey istediimizi anlayabilmek icin..istersen bi gir incele;
    ne kdr kisa surede bize o canavar siteyi yapabilirsin ?

www.club-ka.tr.gg

quote:

Orjinalden alıntı: troubleee

quote:

Orjinalden alıntı: gilgalad

selam arkadaşlar

ford ka'nın hastasıyım evet. eheh. valla en sinirlendiğim şey internet denen mecrada bu şahane için bir kaynak bulamamam. aynı zamanda ford ka severlerin böyle donanım forumlarında sıkışması da beni üzdü.

dilerseniz, aranızdan en fazla buraya ilgi gösterenler bana ulaşsınlar, ben de size canavar gibi bir site kurayım. yani bari sizden öğreneyim bir şeyler, hem belki beraber bana da bir tane alırız, korkuyorum kazıklanmaktan.

tamam derseniz hızla bir sistem inşaa ederiz.

messenger adresim abdullahonden@hotmail.com , rica ediyorum gerçekten kararlıysanız bana ulaşın, ford ka kullanıcıları eminim ki şahane insanlardır :)

sevgiler, hürmetler.

abdullah önden
    abdullahonden.com

hosgeldın donanım a
    bız de az kaynak olmasından sıkayecıyız ama bızı bu farklı kılıyo aslında
    burada acaip ka hastaları var.kesınlıkle soruların yanıtsız kalmaz
    sıtenı ınceledım
    ıyı kı onde ıncelemısım cunku sana facebook a gelmen konusunda telkınlerde bulunacaktım
    oysa kı sen facebook un amelıyatını bıle yapmıssın
    herneyse hepımız ayrı ayrı seyler bılıoruz nacızane
    en azından ben kendım ve arkadasım complıcated adına sana elımızden geldıgınce yardım edebılecegımızı soyleyebılırım
    dedıgın gıbı zımba gıbı bı sıte de muhtesem olur..
    forumun tu sayfalarını okursan bu konuda bırseyler yapamamaktan yakınmaktayız.
    msn e eklemedım ama hergun mutlaka ben forumu takıp edıorum..
    ırtıbatta olalım hep beraber;)

• evet gilgalad ın da belirttiği gibi sitemiz açılmıştır..
    herkesi bekliyoruz.ayrıntılı forumlar da bulunmaktadır
  • arkadaslar arkadasin birisi hararet olayini yanliş bildirdi hararet cikarsa gosterge ikaz isigi yaniyor birde trigerde hataya dusmeyin bazi ka lar kayisli bazilari zincirli bende 2001 mod kolek var aklinizda olsun zincirliler 100 binde degisiyor ben degistim zinciri motorun icine koymuslar alt ve yan kapaklar sokuluyor birde klimali arkadaslar klima calisinca arac stop etmez fakat her aracta klima calisinca cekisten duser saygilar
  • arkadasim nerde oturuyorsun ben istanbuldan 20 ttl ye aldim kalerufer muslugunu
  • fordkam.com' un uyelerinden misiniz ? www.forkam.com 'a bu konu altinda yeni bir baslik acarsaniz sewinirim. bu uzerinde konusulmasi gereken bi mevzu bence we cok onemli cunku bu konu daha once cok tartisilidi hem hareret gostergesi hemde triger (yada zincir) mevzusu..

beklioruz..

quote:

Orjinalden alıntı: kaaa

arkadaslar arkadasin birisi hararet olayini yanliş bildirdi hararet cikarsa gosterge ikaz isigi yaniyor birde trigerde hataya dusmeyin bazi ka lar kayisli bazilari zincirli bende 2001 mod kolek var aklinizda olsun zincirliler 100 binde degisiyor ben degistim zinciri motorun icine koymuslar alt ve yan kapaklar sokuluyor birde klimali arkadaslar klima calisinca arac stop etmez fakat her aracta klima calisinca cekisten duser saygilar

• Merhaba arkadaşlar, ben de 98 model ka kullanıyorum aracı 2003'de 2. el amıştım aldığımda 25.000 km. deydi şu an 70.000 oldu. 4 senedir kullandığım süre içinde çok memnun kaldım. Ama artık arabayı değiştirmeyi düşünüyorum. Klimalı çelik cant hava yastıklı model, gök mavisi rengi, kazasız ve sorunsuz. Eğer ilgilenen arkadaşlar varsa bana pm'den ya da emailden ulaşabilir skucukaga(at)gmail.com İstanbuldayım, bu arada belirteyim arabanın 600-700 ytl.'lik bir masrafı var, ön cam da çatlak, ön lastikler değişse iyi olur vs. ufak tefek şeyler.
  • dün "Ford Ka kullanıyorum" la birlikte ford ka sının ön kapı hoparlörlerini değiştirdik.

bilindiği gibi ford ka larda önce 5x7" lik hoparlörler var ama bunlar standart ölçüler olmadığı için 100 ytl altında tedarik etmek oldukça zor bizimde bu iş için ayıracak çok paramız olmadığından 16cm lik standart yuvarlak hoparlar kullandık bunu yapmamızın sebebi 98 model kanın hoperlörleri artık patlak olduğundan arkadaşım elindeki 10 cm lik hoparlörleri idareten takmıştı oda çok kötü ses veriyordu .

bu işlem içina arabada herhangi bir değişikliğe gerek yok tek yapılması gereken 17x 20 cm genişliğindeki hoparlor deliğine bir kontra plak ile 16 cm lik hoparlorü oturtmak.

bunun için çıkan hoparlörü kullanarak bir şablon çıkarıp kontraplak kestik ve hoperlörü içerisine yerleştirdik

>>>hoparlör<<<

sonra kapının plastik aksamını söküp hoperlörü çıkardık
    >>>kapının açık hali<<<

ve kontraplak takılmış hoperlörü yerine taktık kapattık , ses çıkmaması için ve hava kaybını önlemek için kontraplağın arkasına silikon uyguladık( tabi hoperlörün orjinal soketini değiştirdik.)

>>>hoparlörün takılmış hali<<<

plastik kapı kaplaması sorunsuz şekilde oturdu ve ses standart sesine döndü .. ektradan tweeter takmanızı tavsiye ederim...

yakında teyp alıp orjinal teybide değiştirecez onuda resimli olarak anlatırız.. fotografları ben çektiğim için mesajı ben gönderdim. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnTEC -- 5 Kasım 2007; 11:39:31 >

• resımlerı gorebılsek..
    ya ayrıca sız yanı herkes su sıteye gelsenız de su dertlerınızı orada paylassanız artık..
    ne guzel oradakılerı bılgılendırmemız lazım esas
    ford ka sahıplerı ve sevenlerı orda bulusuyor
    bu forum da artık oraya tasınmıstır..
    beklıyoruz..
    www.fordkam.com
  • resim gönderme sayfası hata verdiği için adls üzerindeki servere koydum oda biraz sorunlu ısrar edilmesi durumunda çalışır :D
  • ewt troubleee arkadasimizin da dedii gibi tum sorunlarimizi ve fikirlerimiziwww.fordkam.com
    da paylasalim..:)

selamlar
  • slm bir konuyu daha belirtmek istedim arkadaslar araciniza ford servisinden teyip cercevesi alip cd.li teyip te takabilirsiniz ben oyle yaptim sorusu olan msn den gorussun birde gecen gun aracimla seyir halindeyken su birikintisine girdim on sag torpidonun altindan su geldi kaputu actim ama suyun nereden sizdigini bulamadim basina gelen arkadaslardan bilgi bekliyorum

murti2106@hotmail.com PİYANİST SANTOR Murat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaaa -- 11 Kasım 2007; 16:57:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: complated

ewt troubleee arkadasimizin da dedii gibi tum sorunlarimizi ve fikirlerimiziwww.fordkam.com

selamlar

yahuu benim nasıl haberim olmaz bu siteden
  • hadi gel gel hemen gel:)

quote:

Orjinalden alıntı: charles

quote:

ewt troubleee arkadasimizin da dedii gibi tum sorunlarimizi ve fikirlerimiziwww.fordkam.com

selamlar

• quote:

hadi gel gel hemen gel:)

quote:

quote:

selamlar

hheee ordayım zaten mesajı yazdığım gün üye oldum bul bakalım beni:)

• ben biliorum :) ama solemicem simdilik trouble ugrassin maksat gicik etmek :P

quote:

quote:

hadi gel gel hemen gel:)

quote:

quote:

selamlar

hheee ordayım zaten mesajı yazdığım gün üye oldum bul bakalım beni:)

• yaa delirtmeyin adamı:)
    ka sevgısınden bulsam desem herkes ka delisi zaten orda.:)
    bulamam valla.napalım artık:P
    tanısma toplantısında acıklarsınız artıkın:P
  • arkadaşlar burdaki ka neden bukadar ucuz almayı düşünüyorum ama tereddütüm var sizce nasıl?http://www.sahibinden.com/ford_kaWQQaXQQ5646497WQQpXQQdisplayitem
  • o ka bir kit ka. çoğu özelliği eksik.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.