Şimdi Ara

Tur için hangi dış lastik? (Rubena Flash tercih edildi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    26" bisikletimin dişli olan lastiklerini daha sağlam ve dişsiz olan lastiklerle değiştirmek istiyorum. Schwalbe'nin birkaç serisi çok güzel lakin fiyatı biraz tuzlu. Bunlara alternatif olabilecek marka, model var mı bildiğiniz?
    Bir de ikinci el Schwalbe Marathon plus buldum 120 TL'ye. İkinci el lastik alınır mı sizce?
    Bütçem (çifti için) 100-130 arası

Buraya sorayım dedim bi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsmrc -- 16 Şubat 2015; 18:27:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

İyi akşamlar
    26" bisikletimin dişli olan lastiklerini daha sağlam ve dişsiz olan lastiklerle değiştirmek istiyorum. Schwalbe'nin birkaç serisi çok güzel lakin fiyatı biraz tuzlu. Bunlara alternatif olabilecek marka, model var mı bildiğiniz?
    Bir de ikinci el Schwalbe Marathon plus buldum 120 TL'ye. İkinci el lastik alınır mı sizce?

Buraya sorayım dedim bi

Fiyat performans dersen burada RUBENA kullanmalısın Rubena Flash GÜRKAN GENÇ'in Türkiye-Japonya turunu gerçekleştirdiği lastiklerdir .
    Buradan temin edebilirisn fiyatları uygun.Ben 1100km'dir kullanıyorum daha patlamadı.

http://www.ozceylanbisiklet.com/Dis-Lastikler,LA_398-2.html#labels=398-2,557-3

• quote:

İyi akşamlar

Buraya sorayım dedim bi

çiifti mi 120 lira ve kac km kullanılmıs kesik felan var mı ? bende lastıgımı 2.el olarak aldım schwalbe green guard ben memnunum .
  • Vittoria Rundenour tanesi 44,9 TL ikisinin sıfır 89,8TL'ye geliyor. Ben 3 bin km kadar kullandım hiç patlamadı. İçinde kevlar var. Marathon kadar sağlamdır.

Kullandığım yerler de buna benzer yerler. Kısacası her türlü yola gelir.
  • istisnalarKaideyiBozmaz kullanıcısına yanıt
    Hocam henüz satıcıya mesaj atmadım. Daha önce ikinci el alanların yorumlarına göre yapacağım.
    Yorumlar için teşekkürler Rubena'nın birkaç modeli dikkatimi çekti ama Schwalbe ile fazla da bi fiyat farkı yok.
  • quote:

Hocam henüz satıcıya mesaj atmadım. Daha önce ikinci el alanların yorumlarına göre yapacağım.
    Yorumlar için teşekkürler Rubena'nın birkaç modeli dikkatimi çekti ama Schwalbe ile fazla da bi fiyat farkı yok.

Marathon plus , green guarddan bir tık daha iyi , içerisindeki koruyucu katman daha kalın diye biliyorum yanlıs hatırlamıyorsam . Eğer lastıklerde sorun yoksa kesik vs ve çok kullanılmamışsA Çifti için 120 lira suanın pıyasasına gore uygun bence .

edit : bu arada ben de suana kadar lastıkte bır patlama ile karsılasmadım . gerçi ben rubena koruyucusuz dag lastıgı kullanırkende teker hıc patlamamıstı :) ama lastıgın kalıtelı olması ıcerısınde koruyucu katman bulundurası guven verıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istisnalarKaideyiBozmaz -- 16 Şubat 2015; 13:36:07 >
  • istisnalarKaideyiBozmaz kullanıcısına yanıt
    Satıcıyla görüştüm şimdi. 2000 km kadar kullanılmış.
    Çok kararsız kaldım
  • http://www.bisikletforum.com/konu/tur-tekeri-gibi-degil-gibi-vittoria-randonneur-1-50-incelemesi-kesik-tekerli.111381/

abi sanyrym o lastik kevlar filan de?il sadece patlak korumasy var yazylmy? ayryca ?u resimde soldaki scale 30 sa sanyrym bizim arkada?ta ?u an :D
  • Tercihimi sıfır Rubena Flash almaktan yana kullandım. Siparişimi verdim.
  • PwaGG kullanıcısına yanıt
    2015 modellerinde çift kat tel geçiyor biraz daha dayanıklı yaptılar. Kevlardan kastım oydu aklıma gelmedi ilk yazarken :)
  • Lastikler bugün elime ulaştı. Cumartesi ve Pazar günü turda kullanıp görüşlerimi yazarım.
  • Cumartesi ve Pazar günü turda kullandım lastikleri. Dişli lastiklerden sonra yol bisikletine binmiş gibi oldum resmen Yolda istediğim akıcılığı buldum. Lastik değiştirmek isteyip de bütçesi az olanlar hiç düşünmeden alsınlar derim. Ayrıca patlak koruma özelliği var. Tur kullanımı için ideal bir lastik. Çiftini 50 TL'ye aldım.
    Ayrıca bisikletime de yakıştığını düşünüyorum

• Lastikleriniz hayırlı olsun bisikletinize çok yakışmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

Lastikleriniz hayırlı olsun bisikletinize çok yakışmış

Çok teşekkürler
  • mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, bende şehir içi turları için bisiklet lastiklerimi değiştirmeyi planlıyorum Rockrider 8.1 kullanıyorum henüz çok kısa süreli bir bisiklet tecrübem var dolayısıyla pek bilgim yok şunu sormak istiyorum size lastikleri değiştirmek şehir içi kullanımda ciddi bir avantaj doğuruyor mu? Havalar biraz daha düzeldiğinde Samsun - Sinop turu yapmak gibi bir niyetim var bu sebeple lastikleri değişmek mantıklı olabilir diye bir düşüncem var sizin bu konuda ki fikirleriniz nedir? Mtb bisiklet ile lastikleri değişip şehir içi kullanımı noktasında söyleyecekleriniz merak ediyorum açıkçası. Esen kalın.
  • sahbaz061 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, dediğim gibi eğer arazi amaçlı kullanmayacaksanız kesinlikle öneririm bu ve muadili olabilecek türde lastikleri. Şehir içi yolda ben performans artışı gördüm. Şehir içi yolda dişli lastik harbiden zormuş onu gördüm
    Esen kalın
  • mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler sağ olun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bendede 8.1 var lastikleri 2.00 olmasına rağmen 2.25 lastikten daha kalın duruyor. tamamen cross için yapılmış lastikler var üstünde. yazın uzun turlara çıkacağım. o yüzden 1.75- 2.00 boyutunda tur lastiği almayı düşünüyordum. biraz araştırdım falan rubenanın lastiklerini üstte attıkları linkte 990 gram olarak gördüm bu çok çok ağır. bütçemde max 100 tl. Arkadaşlar decathlondaki tur lastiklerini önerdi , gayet kaliteli olduklarını söylediler. (http://www.decathlon.com.tr/boriginal-26-x-175-da-bisiklet-lastii-id_8288217.html ) çiftide 73 tl benim içinde uygun bir fiyat yüksek ihtimal bu lastiklerden alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtmrt45

bendede 8.1 var lastikleri 2.00 olmasına rağmen 2.25 lastikten daha kalın duruyor. tamamen cross için yapılmış lastikler var üstünde. yazın uzun turlara çıkacağım. o yüzden 1.75- 2.00 boyutunda tur lastiği almayı düşünüyordum. biraz araştırdım falan rubenanın lastiklerini üstte attıkları linkte 990 gram olarak gördüm bu çok çok ağır. bütçemde max 100 tl. Arkadaşlar decathlondaki tur lastiklerini önerdi , gayet kaliteli olduklarını söylediler. (http://www.decathlon.com.tr/boriginal-26-x-175-da-bisiklet-lastii-id_8288217.html ) çiftide 73 tl benim içinde uygun bir fiyat yüksek ihtimal bu lastiklerden alacağım.

Teşekkür ederim hocam yazdığınız için daha önceleri doğru düzgün bisiklet deneyimim olmadığı için lastiklerin ne denli etki ettiğini kıyaslayamıyorum ama bazen asfaltta iyice hızlanmaya çalıştığımda biraz zorluyor beni zannediyorum lastiklerden kaynaklanıyor bende Samsun - Sinop turu yapacağım bu lastikler ile biraz zor gözüküyor Deachton'a gidip lastikleri değiştireceğim umarım beklentilerimizi karşılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

önemli değil , aldıktan sonra deneyimlerinizi yazarsanız seviniriz :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.