Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.584
Cevap
8
Favori
754.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Akincl

Almanya da yıllardır 1.4 75 hp benzinli golf satılıyor

mümkünse biraz araştır ondan sonra yorum yap.

yeni kasa honda civic hb de de 1.4 80 hp jazz motoru mevcut.

gerçekler dokunur falan bunlar benim işim değil.

1.4 t-jet 150 hp yi niye koymamış.onu da bana değil tofaşa sorucaksın.

her firmanın kendine göre hesabı var.

tofaş ağırlıklı 1.3 90 hp satıcak.eylülde de t-jet devreye girse de bu değişmeyecek.

fiat ,108 yıllık firma.bünyesindeki markaları araştırısan prestij neymiş görürsün.

fiat satabileceğini üretir.elindeki teknoloji ile 200 milyarlık arabada yapabilir.hiç merak etme.

arkadaşım

Ben fiat tan ve Türkiyeden bahsediyorum bünyesindeki ferrariden alfa dan lancia dan italyadan filan değil. Ayrıca Almanyadaki golften focustan da bahsetmiyorum. Türkiyedekinden bahsediyorum madem buraya yorum yapıyosun o zaman şu yazdıklarımı mantıklı olarak bir düşün ve oku bir zahmet.

Ayrıca fiatı ve yan markalarını ve otomobil sektörünü çok iyi araştıran biriyim neyi bilip bilmediğimi sınama istersen!

1,4 150 beygirlik motorun niye konulmadığını tabiki sen bilmiyorsun ama sen yinede bir düşün okey belki sorun buradadır belki anlamamak istememendir. Umarım bir dahaya söyeldiklerimi bastıracam diye anlamamazlık yapmazsın bazı yazdıklarımı görmezden gelmezsin bana biraz böyle geldi açıkcası.

Honda ya gelince ben örnek vermek için yazdım ama bunu sadece honda ya mal etme vermek istediğim örneği anla yeter.

Fiatın tarihine prestijine bişey dediğim yok ama tarih ten gelen prestij geleceği kurtamakta pek yeterli değil. Öyle olsaydı 620 yıl yaşayan osmanlının batmaması gerkiyordu üstelik oda prestij abidesiydi. Ayrıca fiatın yan markaları prestijli olabilir ama kendisi fiat markası ne kadar prestiji var ? Tekrar söylüyorum ben fiat ın yan markalarından değil kendisinden ve Türkiyde ki stratejisinden bahsediyorum. Üstelik fiatın modelleri tutmayınca nasıl zor durumda kaldığını gördük ve grandeyi ne gibi bir şartla çıkardığını ve fiatın ona kurtarıcı gözüyle baktığını... Bunları iyi biliyorsun ve hala benim söylediklerimi bastırmaya çalışıyosun

her neyse konuyu amacından saptırmayalım zaten en sevmediğim şeyelrden birisi insanlarla uzun uzadıya tartışmak

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 1 Mayıs 2007; 19:32:11 >

• Her zaman söylemişimdir.
    Bir araba firmasının en azından bir iki modelinde gt performanslı motor seçeneği olmalı.

Bu seçenek marka gücünü ve imajını temsil eder.Bakınız ope astra meriva vectra gtc opc,
    vw tsi,gt...ford focus sti üstüne fiesta sti.
    reno clio rs,megane rs vs.

Marka adrenalin tutkunu kendini genç hisseden,performanslı araba tutkunu müşteri pazarında mutlaka olmalıdır.

Daha fazla araba satacağım maliyeti az olsun diye çine motor ürettirip sinek hacminde motorla bu pazara hitap edemezsin.

Sen yine sinek cc motorunu sür daha fazla araba sat.....
    Ama 1.6 yada 2.0 seçeneğin bravo hgt marea hlx lerdeki gibi 150 üstü seçeneğin olsun be kardeşim.

Avrupaya 150 yi bize 120 hp yi kakma.
    Bu tür stratejinin ne kadar yanlış olduğunu ifade etmek itiyorum.
  • slm 1.6 dizel chery motorlu linea olacak ayrıca arkadas sormus 17" jant olacakmı diye, ben daha göremedim emotionda 16" var, opsiyon olarak sunabilirler
  • ayrıca suan üretilen linealarda cin motoru yok bildiğim kadarı ile polonyadan geliyor
  • bügün çok kalın bi kitapçığı ile tanıya bildim arabayı içi puntonun çok benzeri emotion ve dynamik modelleri dizel ilk 500 kişi için indirim olayı ile araçların fiyatları şimdilik söyle 1.4 77hp olan model benzinli ve 28.500 ytl 1.3 90hp dynamik modeli 33.500 ytl 1.3 90 hp emotion modeli ise 36.500 ytl 4 mayısa kadar fiyatlar kampanya dahilinde böyle olucakmış 3000 ödedik ve renk seçtik dynamik model için cuma günüe gelicek araba bana söylenene göre arkadaşlar arabalar ise yarın burda olur dendi... dynamik modeldeki en büyük eksik bence çelik jant olayı bekleyip görücez bakalım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: ronin67777

bu lineanın içini ne zaman gösterecekler arkadaşlar

işte size yeni bravonun test aracının içi...lineanın ki de %90 buna benziyor.....

Son halini görmeden bişey demek yanlış belki ama çok demode ve biçimsiz olmuş.klimayı kullanmadan önce vitesi 2'ye veya 4'e alıp öyle kullanmak gerekecek.

fiat bravonun prototip test aracının bu iç tasarımı bazı değişikliklere uğrayarak piyasaya çıktı...çok benzeri de linea emotion da bayilerde yerini alacak....

• eh artık baydı beni bu iş valla yarın değilmi bunun lansmanı hala bantlı şeyler gösteriyonuz tofaş değil sanki pentagon neymiş ayamı gidecekmiş bu araba aylardır kanırttınız birde farklı olsa puntonun benzeri diyo görenler neymiş bu böle araba bayilere yollanmış hala ne gizliliği anlamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: HMSNeptun

eh artık baydı beni bu iş valla yarın değilmi bunun lansmanı hala bantlı şeyler gösteriyonuz tofaş değil sanki pentagon neymiş ayamı gidecekmiş bu araba aylardır kanırttınız birde farklı olsa puntonun benzeri diyo görenler neymiş bu böle araba bayilere yollanmış hala ne gizliliği anlamadım

haklısınız ama fiat kesin yasak koydu...lansman başlamasına rağmen basına tanıtılmadan ve bayilere gönderilmeden iç mekan yasağı koydu....doğru ya da yanlış bu tartışılır ama elden birşey gelmiyor....
  • avni beyin dediği gibi içi buna benziyo gayet güzel bi görüntüsü vardı katologda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler avni bey....
  • texaslı
    çin de sadece benzinli motor yapılacaktı zannedersem ;dizel motor üretimi olmıycaktı çinde.
    bunu en iyi havnitekin abi bilir ona sormak lazım.
    bu iç mekan olayını gerçekten abarttılar ama ne gizlilikmiş böyle gerçi bu olay için tofaşı tebrik etmek lazım ser verip sır vermediler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: c.demirer

avni beyin dediği gibi içi buna benziyo gayet güzel bi görüntüsü vardı katologda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler avni bey....

benzerlik ne derecede acaba yani azmı benziyor yoksa çok mu.Kusura bakmayın ben bu arabayı çok merak ediyorum ve sabırsızlıkla çıkmasının bekliyorum.
  • baya benzerlik var dostum güzel olmuş hani yine forumda verilen göstergeler varya onlar linea ya ait güzel olmuş hakkaten blu&me özelliği olucak usb olcak dynamicde bile var
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheNeo_33

quote:

Orjinalden alıntı: c.demirer

avni beyin dediği gibi içi buna benziyo gayet güzel bi görüntüsü vardı katologda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler avni bey....

benzerlik ne derecede acaba yani azmı benziyor yoksa çok mu.Kusura bakmayın ben bu arabayı çok merak ediyorum ve sabırsızlıkla çıkmasının bekliyorum.

en geç 4 mayısta fiat ana bayilerini ziyaret ederek bu muhteşem otomobili görüp inceleyebilirsiniz...
    bizler gibi herkesin de gurur duyacağı bir araç üretilmiştir..
    özellikle tofaş arge çalışanları başta olmak üzere tüm tofaş çalışanlarına,tofaş ve fiat yöneticilerine ve yoğun ilgi ve sonsuz sabırlarından dolayı halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum...

saygılarımla....

• her şey iyi güzel açıklanmış bir soruda ben sorayım peki bravo nun fiyatı sizce ne olur en düşüğü
    bence o daha guzel de ondan

• inşallah 4 ünde alabiliriz arabayı yada 7 sinde:D cumaya gelir dediler ama bakalım hayırlısı :D
  • baba şu araçta navigasyon var deyin beee!
    hadi bee!
  • konuların başından hatırladığım kadarıyla navigasyon emotionunda olacaktı ve daha sonra gelecek diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam bu saatte
  • c.demirer Tarih 2 Mayıs 2007; 0:15:40
    inşallah 4 ünde alabiliriz arabayı yada 7 sinde:D cumaya gelir dediler ama bakalım hayırlısı :D

biraderim 4ünde veya 7sinde fardketmez ama boşuna sulanma ilk başta bunu söyleyim o arabayı ben çıkatacam bayiiden onun için hiiiççç heveslenme sen kırmızı şimşeği getireceğim işin şakası bi yana lineanın tam tv reklamlarının kanallara dağıtıldığı yönünde bir duyum aldım meslek icabı aldığım bir duyum bu sanırım 2 mayıs akşamı prime timede reklamlar da dönmeye başlıyacak uzun metrajlı reklam flimleri...
  • arkadaşlar bügün bana verilen katalogda göremedim ama belki vardır araçalar gelince telefon edicekler hemen satış temsilcisi sağolsun hemen arıcam dedi gelip görebilirsin dedi... ve bayii sahibide tabi :D
  • İLK SAHİBİ İŞÇİSİ OLDU

Linea İstanbuldaki dünya tanıtımı öncesi ilk kez pazar günü 5000 Tofaş çalışanıyla buluştu.Atatürk Spor Salonundaki organizasyonda konuşan Tofaş İcra Kurulu Başkanı Ali Pandır Linea'nın yollara çıkmasının Türk otomotiv endüstrisinin ulaştığı yüksek standart ve kalitenin göstergesi olduğunu ifade etti.
    Lineanın orta üst sınıfta çığır açacağını söyleyen Pandır,''Sİzler 26 aydır LİNEA ile yatıp kalkıyorsunuz.Ayrıca Lineanın prototipini de burada yapmayı başararak da Tofaş tarihinde yeni bir sayfa açtık'' dedi.
    Candan Erçetinin sahne aldığı organizasyonda LİNEA , adına uyarlanan bir şarkıyla sahneye çıktı..Yapılan çekilişle sahnedeki Fiat Linea
    bir Tofaş çalışanına hediye olarak verildi.

01/05/2007 Tarihli Posta gazetesinden alıntıdır.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.