Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.584
Cevap
8
Favori
754.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiat linea lansmanı süresince gerek donanım haber forum sayfalarında ,gerek diğer platform ve basında yapılan yorum,eleştiri ve önerileri dikkatle okudum,inceledim ve değerlendirdim.
    ayrıca çeşitli kanallarla bana ulaşan tüm kişilere de bu arada teşekkürlerimi de belirtmeyi bir borç biliyorum..

büyük beğeni toplayan yeni aracımız en çok özellikle emotion modelindeki koltuk kumaş renk ve kalitesinden dolayı eleştiri almıştır. çok dayanıklı, güneşte solmayan kaydırmazlık ve ısı tutmayan özelliklere sahip özel kalitede otomotiv standartlarına uygun bir kumaştır...ancak.. açık renk olması dikiş tekniklerini daha çok göstermesi ve tartışılması zor olan zevkler nedeniyle bu eleştirileri aldığını sanıyorum.gene de bu eleştirilerin yerine ulaştığından emin olabilirsiniz.

bir ikinci eleştiri de grandepunto benzerliği ile ilgilidir...şunu açıkça söylemeliyim ki linea gp örnek alınarak ve platformu genişletip geliştirilerek hazırlanmış,sedan ihtiyaçlarını karşılayacak c+ sınıfı bir otomobildir..benzerlikler doğaldır ve istenerek böyle tasarlanmıştır..ancak lineanın özellikle dış tasarımında bulunan parçalar(cam,kaput,önpanel,kapılar,çamurluklar,a sütunu dahil tüm sütünlar,doğal olarak arka tasarımı ölçüler anlamında farklıdır...iç tasarımında da dikkat edilirse kocpit(kontrol paneli hariç) özgün olarak tasarlanmıştır..

motor çeşitliliğine gelince...dünyada ilk defa üretime hazırlanan bir model denenirken,kullanıcılarında test etme imkanı sağlanmıştır...1.4.16v.turbo-t-jet 120 hp modelinin test araçlarını tüm bayilerde bulabilir ve test edebilirsiniz...

fiat firması motor gamını genişletecek yepyeni motor seçeneklerini hazırlamakla meşguldür.
    zaman içerisinde planlanan bu çalışmaların hayata geçirilmesini umuyor ve bekliyoruz..

saygılarımla....

• teşekkürler havnitekin...

arabalar gerçekten güzel ama takdir edersiniz ki en değerli şey zamandır.çok geç kalmadan çıksın artık şu motor seçenekleri. FİAT ilk önemli şeyi yapıp aynen devam ediyor ,rakipleri o tür şeylere daha sonra başlamalarına rağmen daha çok alternatif üretiyor.örnek mi;işte 1.3 multijet..allahaşkına yokmu bunun 1.5 i çıksın yani.
  • Yeni Linea’yı D200 adıyla ortaya çıkıp, Türkçe isim arandığı andan beri takip ediyorum. Donanım Haber forumlarındaki yazıları da sürekli takip etmekteyim. Özellikle Tofaş’ da çalışıp bize bazı konularda bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim. Dış tasarım olarak gerçekten şık bir otomobil olmuş Linea. Özellikle ön ızgara tasarımını ve arka bagaj tasarımını çok beğendim. İlk defa yeni Bravo da kullanılan yeni kırmızı logo çok yakışmış ve eski mavi logodan çok daha kaliteli durduğunu belirtmek isterim. Aracın dış görünüşü Grande Punto ya benzediği için eleştirenler olmuş. Bir markanın modellerin birbirine benzemesi çok normal bir şey. Mercedes, BMW, Audi bunu yıllarca yaptılar ve hala yapıyorlar birçok Mercedes modeli neredeyse birbirinin aynı. Ancak iç tasarımının Grande Punto’ya benzediği konusunda yapılan eleştirilere bende katılıyorum. O kokpit tasarımı Grande Punto’ya yakışan güzel bir tasarımdı ancak bence Linea’ya bir boy küçük gelmiş. Yeni Bravo’nın ya da Croma’nın kokpitlerine benzeyen bir kokpit tasarlansa bence çok daha başarılı olunurdu. Linea da eksik gördüğüm bir diğer nokta ise araç içerisindeki dijital görünüm. Blu&Me, USB bağlantısı ve bunun gibi birçok yeni teknolojileri barındıran Linea gibi bir otomobil için şuan ki kokpit tasarımı bence çok sönük. Emotion modelindeki elektronik klima hariç neredeyse araç içerisinde dijital görünüm yok denecek kadar az. Gösterge panelinin içine yerleştirilmiş yol bilgisayarı sürücünün rahat kontrol edebilmesi açısından etkili olabilir. Ancak bence buna ek olarak orta panele müzik sisteminin de içinde olduğu bir yol bilgisayarı yerleştirilmesi gerekir. Şuan ki müzik sistemine kötü diyemem. Ama tek satırılık ekran yetersiz bence. Bahsettiğim gibi bir oto bilgisayarı tasarlanırsa, Linea’nın daha modern daha teknolojik bir iç mekâna kavuşacağı düşüncesindeyim. Bu durum da Linea’nın yeni Civic, yeni Corolla gibi araç içerisinde dijital görünüme oldukça yer vermiş araçların karşısındaki yerini daha da sağlamlaştıracaktır. Ayrıca direksiyon simidi üzerindeki Blue&Me kontrol tuşlarının zeminine uygulanacak metal kaplama ile daha şık bir direksiyon simidi elde edilebilir. Ayrıca aracın Emotion versiyonunda kullanılan krom iç kapı kollarının daha kaliteli ve daha şık göründüğünü ancak yinede bazı işçilik hataları olduğunu belirtmek isterim. İç kapı kollarının bağlantı noktalarında gevşeklik olduğunu (özellikle arka kapılarda), bu aralıktan kol mekanizmasının içinin göründüğünü ve bu durumun kalitesiz bir görüntü oluşturduğunu düşünüyorum. Kapı kolları için en kısa zamanda iyileştiririmle yapılması gerektiğini ve krom kapı kollarının daha şık ve daha kaliteli bir iç dizayn oluşturulması açısından Dynamic ve Emotion versiyonlarında standart olması gerektiğini düşünüyorum. Linea da gördüğüm bir diğer zayıf nokta ise araç içerisindeki havalandırma mazgallarının kalitesi. Plastik kalitesini çok yetersiz buldum. Fonksiyon açısından bir şey söyleyemem ancak görüntü açısından yetersiz olduğunu ve bunların kalitesinin en az Croma’daki hava mazgallarına yakın bir seviyeye getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ek olarak ön kol dayanağının devamına arka koltuklardaki yolcular için küllük yerleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aracın iç döşemesi konusunda eleştirler yapılmış. Ben döşemeyi kaliteli buldum. Ancak emotion versiyonunda sunulan 2 döşeme seçeneğinin ikisi de açık renk. Bej rengi araç içinde farklı bir hava yaratıp aracı daha ferah gösterse de yine de kullanım açısından tercihen siyah deri ya da siyah/füme kadife seçeneğinin eklenmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Bir Fiat kullanıcısıyım ve şu an 1.6 Marea SX kullanmaktayım. Bende birçok kişi gibi T-jet motorlu Linea’ları bekliyorum. Yazdıklarım kendi eleştirimlerimdir. Bir Fiat kullanıcısı olarak Fiat’ı ve bir Türk vatandaşı olarak Tofaş’ı daha iyi yerlerde görmek isterim, yaptığım eleştiriler bu amaçtadır. Teşekkür ederim.

• seg gerçekten çok duyarlı bir vatandaşsınız.umarım birgün sizinde linea'nız olur.Bende Tofaş'ta çalışıyorum ve işler gerçekten inanılmaz güzel.Bazı arkadaşlar linea için tutmaz falan diyorlardı ama şuan linea ilk aşamada bu sene içerisinde 18.000 araç satışı gerçekleşmesi beklenmekteydi araç çıkalı daha 1,5 hafta oldu olmadı aldığımız bilgilere göre şuan 9.000 sipariş var ve sürekli mesai yapıyoruz bizde yoruluyoruz hergün 2 vardiye 16 saat çalışmak yorucu ama herşey sizin gibi duylarlı kullanıcıları bekletmemek ve isteklerine cevap verebilmek için.Linea inanılmaz bir yol kat etmekte günlük üretimi şuan için 160 araç ve her geçen gün yükselmekte umarım hep böyle olur ve Türk ekonomisinede katkıda bulunulmuş olur.saygı ve sevgiyle...
  • daha önceki yazılarımda bu aracın çok tutacağını,c+ sınıfındaki sadece fiat markası için değil tüm markalar içinde önemli bir boşluğu dolduracağını ve sıra kayıtlarının başlayacağını söylemiştim.....şimdiden ağustos üretiminin satıldığını söyleyebilirim.....çok sevindirici bir durumla karşı karşıyayız.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ŞAhin

seg gerçekten çok duyarlı bir vatandaşsınız.umarım birgün sizinde linea'nız olur.Bende Tofaş'ta çalışıyorum ve işler gerçekten inanılmaz güzel.Bazı arkadaşlar linea için tutmaz falan diyorlardı ama şuan linea ilk aşamada bu sene içerisinde 18.000 araç satışı gerçekleşmesi beklenmekteydi araç çıkalı daha 1,5 hafta oldu olmadı aldığımız bilgilere göre şuan 9.000 sipariş var ve sürekli mesai yapıyoruz bizde yoruluyoruz hergün 2 vardiye 16 saat çalışmak yorucu ama herşey sizin gibi duylarlı kullanıcıları bekletmemek ve isteklerine cevap verebilmek için.Linea inanılmaz bir yol kat etmekte günlük üretimi şuan için 160 araç ve her geçen gün yükselmekte umarım hep böyle olur ve Türk ekonomisinede katkıda bulunulmuş olur.saygı ve sevgiyle...

Kolay gelsin arkadaşım Allah güç-kuvvet ,sağlık versin .bilirim vardiyalı çalışmanın zorluklarını , gecen gündüz olur, gündüzün gece dünya tersine döner sanki....

/>
    />
    />

• ve...www.fiat.com.tr vewww.fiatlinea.com.tr den sonra ...
    fiat linea; euroncap 5 yıldız anonsuylawww.fiat.com 'da vewww.fiatlinea.com ' da tüm dünyada.........

• quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

ve...www.fiat.com.tr vewww.fiatlinea.com.tr den sonra ...
    fiat linea; euroncap 5 yıldız anonsuylawww.fiat.com 'da vewww.fiatlinea.com ' da tüm dünyada.........

AVNİ Bey

euroncap sonucu belli oldu mu ?
    sitelerde göremedim ben......

/>
    />
    />

• gayriresmi olarak fiat'a bildirildi ve fiat linea seçeneğinde ilan etti..sanırım euroncap sitesinde de kısa bir süre sonra ilan edilecektir....
  • www.fiat.com/cgi-bin/pbrand.dll/FIAT_COM/showroom/showroom.jsp?BV_SessionID=@@@@1198335883.1179353360@@@@&BV_EngineID=cccfaddkmedhjhmcefecejgdfiidgnj.0&modelKey=110
  • quote:

gayriresmi olarak fiat'a bildirildi ve fiat linea seçeneğinde ilan etti..sanırım euroncap sitesinde de kısa bir süre sonra ilan edilecektir....

G.PUNTO ile başlayan ***** yıldızlı Fiat modelleri Bravo ve LİNEA ile devam ediyor.anlaşılan bundan sonra yeni Fiat modellerinde euro-ncaptan alınan

***** yıldızda standart olacak ......

/>
    />
    />

• quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

quote:

gayriresmi olarak fiat'a bildirildi ve fiat linea seçeneğinde ilan etti..sanırım euroncap sitesinde de kısa bir süre sonra ilan edilecektir....

G.PUNTO ile başlayan ***** yıldızlı Fiat modelleri Bravo ve LİNEA ile devam ediyor.anlaşılan bundan sonra yeni Fiat modellerinde euro-ncaptan alınan

***** yıldızda standart olacak ......

/>
    />
    />

YENİ FİAT LİNEA

---www.fiat.com ---resmi sitesinden alınmıştır....

• Fiat markası kullanıcısına en uygun fiyata en kullanışlı araçları sunmayı alışkanlık haline getirmiş bir marka,yıllarca Fiat kullanmış hatta çocukluğu Fiat marka araçlarda geçmiş biri olarak yeni Linea nın satış grafiğinin yüksek olması ve özellikle insanlar arasında Fiat ın imajının yükselmesi beni memnun eder.

Seg arkadaşımız gibi bende bu aracı D200 koduyla gündme geldiğinden beri takip ettim.

Aracın başarılı olmaması için ciddi bir neden göremedim,sadece yine Seg arkadaşımızın belirttiği ufak tefek kalite pürüzleri var ve aracın amacına ulaşması -özellikle imaj açısından- için bunlardan kurtulması gerekiyor,çünkü C sınıfı bir araç ve içine binen ön yargılı bir insanın kolayca "Fiat işte ne olacak" diyememesi gerekiyor.
  •  YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 19 Mayıs 2007; 2:16:30 >

• cok merak ediyorum bu 5 yıldıza nasıl bir bahane bulacak renocu arkadaslar. türkiye için bence bir grur bu linea
  • bildigim kadarıyla megane sedan ve vw jetta nın 5 yıldızı yok carpışma testlerinde.buda güzel olmuş
  • Seg arkadaşım çok güzel yorum yapmışsın teşekkür ederim bende arabayı test ettim çok güzel bir araç bir kaç hatası var onlarda 2008 başına kadar düzeltilir diye umuyorum tofaş çalışanlarınada allah kolaylık versin avni abi euroncap resmi sitesinde açıklandığında bizide bilgilendirirsen sevinirim nede olsa türkiyede üretilen ve 5 yıldız alan ilk otomobil olma özeliğini taşıyacak olması tofaş için çok önemli ve gurur verici bir durumdur.
  • 18 mayıs 1970 günü tofaş; fiat lisansı ile murat124 deneme üretimine başlamıştı

YENİ FİAT LİNEA

ve...37 yıl sonra bu mükemmel otomobili üreterek tüm dünyanın ilgi ve beğenisini kazandı

YENİ FİAT LİNEA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 19 Mayıs 2007; 0:43:21 >

• quote:

18 mayıs 1970 günü tofaş fiat lisansı ile murat124 deneme üretimine başlamıştı

Üstad Maaşallah arşiv kuvvetli....

orjinal bir mirafiori fotosuda var mı arşivde ?

/>
    />
    />

............
     YENİ FİAT LİNEA
    .........

• quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

quote:

18 mayıs 1970 günü tofaş fiat lisansı ile murat124 deneme üretimine başlamıştı

quote:

Üstad Maaşallah arşiv kuvvetli....

orjinal bir mirafiori fotosuda var mı arşivde ?

1976 yılında 3 adet mirafiori geldi tofaş fabrikaya ..aynıları üretilecekti,ancak o dönemin başbakan yardımcısı necmettin erbakan ve sanayi bakanı kerim doğru çok lüks bularak izin vermediler ve 131 baz modelinin üretilmesine karar verildi..o günlerde çekilmiş fotoğraflar var ancak sanırım pazartesi günü bulabilirim...şimdilik bu broşür resmini bulabildim.

YENİ FİAT LİNEA

/>
    />
    />

............
     YENİ FİAT LİNEA
    .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 19 Mayıs 2007; 1:13:06 >

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.