Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.584
Cevap
8
Favori
754.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: isikalp

t-jet motor gelmiyecek deniyordu fakat fiatin resmi sitesinde fiyatlari var nasil oluyor avni abi bu konuda bir bilgin varmi araba cok guzel begenmeyenlerde olabilir ama arabayi kotulemeden elestirsinler turkiyeye hayirli olsun yalniz ileride yillik 200000 adet uretilecek deniyor bence bu pastadan en cok uretim payini tofasin almasi gerekiyor diye dusunuyorum avni abi senin bu konuda bilgin var mi

fabrikanın üretim planlaması ve pazarlama teknikleri açısından,t-jet ve otomatik modeller eylül ve hatta ekim ayına çıkabilir...brezilya,çin,rusya ve hindistanda linea üretimi 2008 de başlayınca tüm dünya lineaya binmeye başlayacak...tabii o zaman türkiyede üretilen araçlar sadece avrupa ve yakın çevrede satılacak; bu da yaklaşık toplam üretimin %35-40 ı anlamına geliyor ki çok iyi bir orandır...

• Yahu 120 lik turbo aracın fullünü 35.800e satarlarsa gerçekten süper olur. Satış rekoru kırar. Rakiplerinin atmosferik motorlusunun orta donanımı o fiyat zaten. Hatta VWnin yanından bile geçemiyosunuz 35 milyarla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Yahu 120 lik turbo aracın fullünü 35.800e satarlarsa gerçekten süper olur. Satış rekoru kırar. Rakiplerinin atmosferik motorlusunun orta donanımı o fiyat zaten. Hatta VWnin yanından bile geçemiyosunuz 35 milyarla.

Hocam katılıyorum. O fiyata orta sınıfta o güçte araba yok. Bomba gibi düşer benzinli turbo. Hatta alaşım jant ve elektr. klimadan vazgeçersen 33.500. Bence bu kadar makul bir fiyatla sadece orta sınıfın değil alt ve üst sınıfların müşterisinin de aklını çelebilir. Fiat'ta tekrar arabalar için sıra olduğu günlere mi dönülüyor acaba?
  • Diesel motorlardan daha neler gelecek bellimi bu gün araca bakmaya gitcem allah izin verirse
  • Bu araba her şekilde tutucak ama özellikle bu yıl G.puntoda yaptıkları gibi asr,esp,msr ve hill holderi standart yapar ,dynamicteki

donanımıda biraz arttırırlarsa kesin uzun kuyruklar oluşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 5 Mayıs 2007; 11:51:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: osmanlı13

Diesel motorlardan daha neler gelecek bellimi bu gün araca bakmaya gitcem allah izin verirse

Anlaşıldı... H.Avni Bey'in bu mesajını her sayfaya koymak gerekiyor....

quote:

Orjinalden alıntı:
    havnitekin

motor gamı çok zengin olacak...zamanla 1.4 t-jet 120 hp sonra 150 hp,1.6 ve 1.8 benzinli,2.4 ve 2.4 turbo benzinli lancia motorlar
    1.4 ve 1.6 yeni turbodizeller....ve inanamayacaksınız ama hybrid,elektrikli ve hidrojenle çalışan dünyanın en modern motorları gelecek...
    4*2 ve 4*4 stationwagonlar gelecek............umarım tofaşta üretilir.......
    ve linea sedan tüm avrupaya...hatta dünyaya yayılacak........ülkemizden....
    sonra brezilya,çin ve hindistanda da üretilmeye başlanacak....tofaş desteği ve öncülüğünde.........
    bunlar zaman içerisinde bazı değişikliklerle gelişip oluşacak....planlar bunlar.........

• Arkadaşlar bir şeyi daha söylemeden geçemeyeceğim. Rakiplerinin yerinde olsam hemen oturup konuşmaya başlardım şimdi ne yapmalıyız diye. Mesela şu durumda Opel bence hiç uğraşmasın Astra Sedan'ı getirmek için. Sonbaharda satmaya başlayacaklardı. Onların atmosferik 1.4 için istedikleri paraya Linea'da turbo 1.4 olacak ve de daha aksesuarlı. Bence rekabet bayağı kızışıcak. İndirimler bile olabilir (rakipler için konuşuyorum). Umarım bunlar lansman fiyatıydı deyip zam yapmaz Fiat. Selamlar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

otomatik ve 1.4 turbo eylül.

bayilere gitmemiş arkadaşlarımızı bekletmeyelim.işte beklenen liste

YENİ FİAT LİNEA

benim mi gözlerim bozuldu yoksa herkes mi kartal gözlü... bu listede bişey görebilen var mı acaba?
  • valla açıkçası 1.4 t-jet'in fiyatı bana gayet normal geldi
    hele ki full bir cordoba-polo türü bir araç alacağınıza t-jet bir linea almak mümkün
    aklımda marea vardı ama bizimkilere resmen baskı yapacam linea'ya yöneltecem
  • avni bi bi kaç sorum olacak benim gibi pek çok merak eden vardır herhalde cevaplandırabilirseniz sevinirm.
    1.eylül yada ekim ayında tjet 120 ps lik motorlarda da otomatik versiyon gelecek mi ?
    2.nette cruise contol ve güvenlik paketi (esp ,hillholder vs) sadece turbo modellerinde opsiyon yazıyor peki dizel motorlarda(otm yada düz farketmez) bu donanım sunulmayacak mı?sunulacaksa eylül de mi sunulacak?
    3.xenon far aksesuar olarak mevcut peki bu far mercekli mi yoksa bizim piyasadan aldığımız xenon kitler gibi mi?
    4.donanım konusunda pek çok eleştiri oluyor özllikle klima konusunda acaba fiat bunları düşünüp eylülde tıpkı honda da olduğu gibi donanım güncellemesine gider mi?bencede gpuntonun dynamic versiyonunda bile 2 bölgeli klima varken lineanın emotion modelinde sadece otm olması düşündürücü..
    5.emotionlarda matrix göstergelerde turbo basıncını gösteriyormuş duyduğum kadarıyla- tam emin değilim-
    acaba bu özellik sadece yine benzinli modelde mi olacak yoksa dizelde de var mı(hiç emotion görmediğim için soruyorum)
    6-katalogda kışlık kutu ,yazlık kışlık kutu ve elektonik set gibi aksesuarlar var ama açıklayı bir bilgileri yok bunları açıklayabilirmisiniz.

• H.Avni Bey
    pm'e bakar mısınız ?
  • 1.4 Turbonun 0-100'ü 9 sn. Çok iyi bir değer. Ama yakıt tüketimleri yazılmamış. 1.4 FIRE a göre nasıl olur. Fikri olan var mı?
  • Arkadaşlar bakınız bu cmts sabahı üşenmedim. Aşağıdaki yazıyı çevirdim. Okuduğum diğer şeylerden biraz farklı ve ilginç geldi bana. Özellikle Logan mevzusu. Selamlar.

----
    İSTANBUL, Türkiye — Pek de başarılı olmayan Palio dünya-arabası projesinin adımları üzerinde tekrar yükselip bu fikri bir kez daha deneyen Fiat, yeni Linea sedan ile güzel görünümlü bir Renault Logan rakibi çıkarıyor. Linea Türkiye'de satışa çıktı.

Maliyetleri düşürmek için, Linea Fiat'ın Türk ortaklığı, aynı zamanda yeni sedanı üretecek olan Tofaş tarafından geliştirildi. Tanıtım töreninde sorumlu yönetim kurulu başkanı (CEO) Sergio Marchionne arabanın, Brezilya, Çin, Hindistan ve Rusya'da da üretilmesinin planlandığını açıkladı. 2009'a kadar, 280,000 ünitelik birleşik üretim kapasitesine ulaşılacak. Üretim hedefi, Logan'ınkinden daha az, ama yine de Linea'yı Fiat için karlı kılacak.

Linea 177 inç uzunluğa ve 76 inç genişliğe sahip — bundan dolayı Logan'dan bir boy büyük. Ayrıca sınıfının en iyi satanı Grande Punto ve yeni tanıtılan orta sınıf hatchback Bravo'yu andıran ipuçlarıyla, Logan'dan fersah fersah daha iyi görünümlü. Şimdilik sadece iki motor seçeneği var: Avrupa'da her yerde olan ve birçok farklı Fiat, Opel ve Suzuki arabalarına güç veren bir 1.3-litre Multijet dizel ve 1.4-litre dört-silindir benzinli motor.

Fiat, Türkiye'de yıl başına 60,000 üniteyi üretmeyi umuyor. Başlangıçta Linea sadece merkez ve doğu Avrupa pazarları için hedeflendi. Ancak şirket, Finlandiya, Almanya, Yunanistan ve Portekiz'den de Linea'ya kuvvetli bir ilgi olduğunu tespit etti — aslında otomatik klimanın, Bluetooth radyo yayını yeteneğinin, yağmur ve park etme algılayıcılarının ve birçok diğer yüksek-sınıf özelliğinin, bu alt uç (low-end) arabasında bulunduğu düşünülürse bu sürpriz değil.

Bunun sana ne ifade ettiği: Fiat yeni modelleri hızla çıkarıyor; Marchionne'nin değişim planı etkileyici bir şekilde iyi çalışıyor görünüyor.

---
    Çeviren: Emre K. (genie1)
    Kaynak:http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=120647

• quote:

Orjinalden alıntı: ronin67777

avni bi bi kaç sorum olacak benim gibi pek çok merak eden vardır herhalde cevaplandırabilirseniz sevinirm.
    1.eylül yada ekim ayında tjet 120 ps lik motorlarda da otomatik versiyon gelecek mi ?
    2.nette cruise contol ve güvenlik paketi (esp ,hillholder vs) sadece turbo modellerinde opsiyon yazıyor peki dizel motorlarda(otm yada düz farketmez) bu donanım sunulmayacak mı?sunulacaksa eylül de mi sunulacak?
    3.xenon far aksesuar olarak mevcut peki bu far mercekli mi yoksa bizim piyasadan aldığımız xenon kitler gibi mi?
    4.donanım konusunda pek çok eleştiri oluyor özllikle klima konusunda acaba fiat bunları düşünüp eylülde tıpkı honda da olduğu gibi donanım güncellemesine gider mi?bencede gpuntonun dynamic versiyonunda bile 2 bölgeli klima varken lineanın emotion modelinde sadece otm olması düşündürücü..
    5.emotionlarda matrix göstergelerde turbo basıncını gösteriyormuş duyduğum kadarıyla- tam emin değilim-
    acaba bu özellik sadece yine benzinli modelde mi olacak yoksa dizelde de var mı(hiç emotion görmediğim için soruyorum)
    6-katalogda kışlık kutu ,yazlık kışlık kutu ve elektonik set gibi aksesuarlar var ama açıklayı bir bilgileri yok bunları açıklayabilirmisiniz.

daha çok yeni ve sınırlı üretim var..bu zamanla artacak ve üretilen model sayısı ve donanımında artışlar olacaktır...seri üretim planlaması ile ilgili ..tofaş fabrikamızda pek çok band var...italyadaki gibi farklı şehirlerdeki fabrikalar gibi değil ama yinede fabrika içinde fabrika kompleksi şeklinde çalışıyor.....2 bölgeli klima ülkemiz koşullarında uygun görülmedi...aksesuarlar daha yeni oluşturuluyor....xenon far seti de aksesuarlar listesinde..daha netleşecek.....

• quote:

Orjinalden alıntı: genie1

Arkadaşlar bakınız bu cmts sabahı üşenmedim. Aşağıdaki yazıyı çevirdim. Okuduğum diğer şeylerden biraz farklı ve ilginç geldi bana. Özellikle Logan mevzusu. Selamlar.

----
    İSTANBUL, Türkiye — Pek de başarılı olmayan Palio dünya-arabası projesinin adımları üzerinde tekrar yükselip bu fikri bir kez daha deneyen Fiat, yeni Linea sedan ile güzel görünümlü bir Renault Logan rakibi çıkarıyor. Linea Türkiye'de satışa çıktı.

Maliyetleri düşürmek için, Linea Fiat'ın Türk ortaklığı, aynı zamanda yeni sedanı üretecek olan Tofaş tarafından geliştirildi. Tanıtım töreninde sorumlu yönetim kurulu başkanı (CEO) Sergio Marchionne arabanın, Brezilya, Çin, Hindistan ve Rusya'da da üretilmesinin planlandığını açıkladı. 2009'a kadar, 280,000 ünitelik birleşik üretim kapasitesine ulaşılacak. Üretim hedefi, Logan'ınkinden daha az, ama yine de Linea'yı Fiat için karlı kılacak.

Linea 177 inç uzunluğa ve 76 inç genişliğe sahip — bundan dolayı Logan'dan bir boy büyük. Ayrıca sınıfının en iyi satanı Grande Punto ve yeni tanıtılan orta sınıf hatchback Bravo'yu andıran ipuçlarıyla, Logan'dan fersah fersah daha iyi görünümlü. Şimdilik sadece iki motor seçeneği var: Avrupa'da her yerde olan ve birçok farklı Fiat, Opel ve Suzuki arabalarına güç veren bir 1.3-litre Multijet dizel ve 1.4-litre dört-silindir benzinli motor.

Fiat, Türkiye'de yıl başına 60,000 üniteyi üretmeyi umuyor. Başlangıçta Linea sadece merkez ve doğu Avrupa pazarları için hedeflendi. Ancak şirket, Finlandiya, Almanya, Yunanistan ve Portekiz'den de Linea'ya kuvvetli bir ilgi olduğunu tespit etti — aslında otomatik klimanın, Bluetooth radyo yayını yeteneğinin, yağmur ve park etme algılayıcılarının ve birçok diğer yüksek-sınıf özelliğinin, bu alt uç (low-end) arabasında bulunduğu düşünülürse bu sürpriz değil.

Bunun sana ne ifade ettiği: Fiat yeni modelleri hızla çıkarıyor; Marchionne'nin değişim planı etkileyici bir şekilde iyi çalışıyor görünüyor.

---
    Çeviren: Emre K. (genie1)
    Kaynak:http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=120647

bunlar yorum.....ama doğrusu logana rakip olabilecek araç linea değildir...yanlış bilgiden kaynaklanmış...önce albea sole....2009 yılnda da yeni b kompakt modeli oluşacak....yani logan hala bırakın lineayı albea ile de aynı sınfta olsa bile aynı kategoride değildir....bayilerde yeni çıkan" albea sole baz active "modelini inceleyin(boyasız tamponlar,manuel cam açma,anahtarlı bagaj açma vs olan model ....logana rakip olma görevini bir süre üstlenecektir

• araba cin gibi olmuş.test sürüşü yapan olmadımı arkadaşlar?
  • evet ıcı fena deılmıs kullandıgım hlx 2.0 ı verıp lınea almayı dusunuyorum.
  • S.W. U Çıksın da ben de bi tane alayım.
    çok merak ediyorum nasıl olacak s.w.u.
    fiatta bir sw görmeyeli çok oldu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ryne

araba cin gibi olmuş.test sürüşü yapan olmadımı arkadaşlar?

Ben bugün yaptım test sürüşünü. 1.3 Multi jet Dinamik modeli. Ben arabanın tipini beğendim özellikleride çok şahane blue me özelliğine bayıldım. Ayrıca arabada usb jack girişi var. Yani mp3 çalarınızla yada flash disklerinizle bu arabada müzik dinleyebilirsiniz. Elinizi hiç dokundurmadan şarkılar arasında gezinebilirsiniz. Sınıfındaki hiçbir arabada böle bir özellik yok. Ayrıca sınıfındaki en büyük bagaja sahip 500 lt. Şimdi gelelim olumsuz yönlerine. Ben motorunu beğenmedim kocaman arabaya gidip 1.3 multi jet motorunu koymaları biraz saçma olmuş. Test sürüşüde yaptım ve beni tatmin etmedi kesinlikle bu arabaya daha büyük motor koymaları şart. Gösterge panali küçük olmuş daha büyük ve göze hitap eden gösterge panali yapabilirlerdi. Bagaj açma düğmesinin ne işi var orta konsolda :D yanlışlıkla basabiliriz. Ayrıca orta konsolun en üstündeki boşluk çirkin durmuş. Hiç boşluk olmasa daha iyi olurmuş. Birde malzeme kalitesini daha üst seviyede tutabilirlerdi. En üst modelinin 1.3 multi jetlisini+deri koltuk+6 hava yastığı+16'' jantlar+cruse control+EBD'nin fiyatına 40.850 ytl dediler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbs1905 -- 5 Mayıs 2007; 19:59:26 >

• Fiat sitesi kapalı yaw...
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.