Şimdi Ara

Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
135
Favori
116.597
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Not : Destek-Bilgi-her türlü soru adına çekinmeden bana Özel Msj atabilirsiniz.---->Buraya Tıklayın Ve Msj Yazın<------

Satın Aldığım Link : Youtube Videomun altındadır. Buraya link koyamıyorum. Güncel indirim kodunu orada güncel olarak yazıyorum.
    Satin alma ve indirim kodu için Youtube incelemenin altındaki Linki kullanabilirsiniz.

Satın almakta zorluk yaşıyorsanız Facebook ( Messenger ) üzerinden bana mesaj atabilirsiniz arkadaşlar :https://www.facebook.com/OlguErhan

ÖRNEK VIDEOYU INDIR - IZLE SONRA ALAMADIM DIYE PISMAN OLMA !!!!!

Örnek çekimler Tesekkürler @kerbuga ---Tiklayin indirin Lütfen---

Kamerayi hem aküden hem de çakmaktan (kontak 1. kademe) beslenecek sekilde baglamak isterseniz ---TIKLAYIN--- Tesekkürler @Alphace

https://mega.co.nz/#F!xhAUkKiS!4ZXNdEnqQlFZ065jZweemA <------TIKLAYIP INDIRIN 4-5 farkli çekim var.
    https://app.dumptruck.goldenfrog.com/p/HpEd9YjXlf <------TIKLAYIP INDIRIN 4-5 farkli çekim var.
    https://mega.co.nz/#!XldxFAIa!CiZstKFQVEgUUUutUC-f49syeUv6-HfJM35GWWNf9Y8 <------TIKLAYIP INDIRIN YEni

MENÜ Ayar Videosu :

Gearbest.com ( ) FIYAT 59 $ Kampanyali. Mükemmel Bir kamera - Kapasitörlü Uygun fiyat - Hizli Bedava kargo ( 15 günde teslim ettiler geçen arkadasin kamerasini ) Kaçirmayin PAYPAL Güvencesi

Alttaki Bu resim hizli kargo için bir örnektir.
    Üstteki Bu resim hizli kargo için bir örnektir.

Arka camda durusu ve sök tak sistemi ( sökmeye gerek yok aslinda )

Aynanin altinda nasil duruyor asagida :

Kameranin çektigi videodan bir resim ( Video oynarken durdurup içinden bir resim çektim sadece )

Arkadaslar kamera bu. Ben kapasitörlüsü çikmadan önce satin almistim. Bu benim videoda gps var. Bu 59$ lik üründe yok fakat sonradan istege bagli gps te alinabiliyor. Su an bu 59 $ olan kamera foxofferda 75 $ fiyatla satilmakta ( gps sz )

Forumda kullanan @Mars51 Merih beyin yorumlari
    Orijinalden alinti: Çok tesekkürler @Mars51

Foxoffer’dan siparis ettigim A118 kamera biraz önce elime ulasti. Basliktan takip ettigim kadariyla en hizli sürede teslim edilen kameralardan birisi oldu.

20 Haziran Siparis
    25 Haziran Singapur posta teslim
    28 Haziran Yurt disina sevk
    8 Temmuz Istanbul PIM e giris
    10 Temmuz Manisa’da müsteriye teslimat. (Türkiye içi 3 günde teslimat)

Ürün tanitim ;

Inceleme videosu (Dashcamtalkdan chris-s kullanicisindan alinmistir.)
    https://www.youtube.com/watch?v=i5NV7fN5KSk

Dashcamtalk ürün topigi
    http://forum.dashcamtalk.com/threads/a118-novatek-96650-full-hd-1080p-car-camera-dvr.5647/

Kameranin özelliklerine gelince ;

Hemen hemen GT680W ile ayni özelliklere sahip.Ben arka cama takacagim ve özellikle görüs alanini engellemeyecek pozisyonda oldugu için bu kamerayi seçmistim.

Kamera ön camda kullandigim GT680W den en ve boy olarak daha küçük fakat biraz daha kalin.

Kutu içerigi bir hayli zengin ,yapisi itibariyle diger kameralara benzemedigi için farkli parçalar var. Kamerada vakumlu bir tutucu bulunmuyor.3M bant ile sabitlenen bir kizak sistemi ile montaj yapiliyor. Ileride sökmek gerekirse diye de plastik bir ip de bulunuyor.

Camla kamera arasinda kalan kablo kirliligini de ortadan kaldirmak için ürünü tamamlayan bir kutu tasarlanmis.Ön camda kullanildiginda çok fonksiyonel olabilecek bir parça. Montaj tamamlandiginda benim honda jazz aracimdaki yagmur sensörüne benzeyen bir görüntü olusturacaktir. Çok dikkatli bakilmadiginda aracin orijinal ekipmani gibi gözükeceginden sök tak yapmaya gerek kalmayacaktir diye düsünüyorum.

Ilk izlenim olarak
    Artilari
    Yer kaplamayan estetik görünüm
    +15 $ a GPS destegi
    Novatek 96650 islemci (GT680W ile ayni)
    AR0330 sensör (GT680W ile ayni)
    Sök tak gerektirmeyecek tasarim
    170 derece görüs açisi ( Diger kameralarla kiyaslamak lazim)
    Donanimsal ve menü bazinda GT680W ile ayni
    Üzerinde çalisilan ve yazilimla aktif hale gelecek olan GPS (Menüde GPS opsiyonu var)

Eksileri
    Kutu içeriginde AV out kablosu yok.
    Lens üzerinde çok dikkatli bakilinca gözüken seffaf bir koruma stickeri var.Farkedilmez ve sökülmezse görüntüyü bozuyor.
    Focus hakkinda

Elektrik Gelip gidince kamera kapanıyorsa Çözüm

Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals
    Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ ZapalsDünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals

Volkan bey Emeğinize Sağlık Orijinalden alıntı: @maniavolkan
    Herkese Merhaba, @maniavolkan

Biraz boş zaman buldum, Kapasitörlü kameramın(A118C) montaj şemasını video ile anlattım.
    Umarım işinize yarar.

Kablo bağlantı parçası ( 50 adet 3.60 $ süper ürün ) https://www.ebay.com/itm/190271501087

Yurtdışı Alışveriş ile ilgili Detaylar :

---Gearbest'ten Alışveriş Örneği Resimli Anlatım---
    ---Gearbest Alışveriş Rehberi---

Update ile ilgili bilgiler ( Tıklayın )

64 Gb Kart kullanmak için Fat32 Formatlama Programı ( Tıklayıp indirin )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Ocak 2018; 15:1:35 >

• Aracım yok ama kesinlikle çok iyi fırsat, 10 yıl sonra araba alırsam işime yarabilir...

Diyen sıcak fırsatçılar, nerdesiniz
  • Bursa - Antalya yolunda yakaladığım 2 yıldırım görüntüsü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oTToTTo -- 6 Ekim 2016; 2:09:15 >
  • Araba gelmeden 1 tane sipariş verdim bugün. GPS ile beraber 54 dolar. Fiyatı çok iyi geldi bana. Ayrıca kayıtlara baktım gerçekten çok güzel kaydediyor. Daha önce kaza yapıp aracı pert ettik üzerine sıkıntılar, mahkemelerde davalarla uğraşmalar. 1 polisin yazdığı abuk subuk rapor yüzünden verdiğimiz uğraş. Bu sefer umarım daha sağlıklı olur herşey.
  • Aracın sigorta kutusundan enerji alacaklar için arka sayfalarda bir arkadaş dişi çakmaklık girişi paylaşmıştı, sigorta kutusunda benimki gibi yer olmayanlar için aşağıda verdiğim 12v to 5v dönüştürücü ve sigorta kablosunu alabilirsiniz, daha az yer kaplar.

Sigortadan enerji almak için kablo. (Sizin aracınızın sigorta boyutları farklı olabilir.)
    http://www.aliexpress.com/item/1PC-Mini-Auto-Fuse-Adapter-tap-Dual-Circuit-Adapter-Holder-For-Car-Truck/32630900606.html?spm=2114.13010608.0.57.pUSlII

12v to 5v 3A çıkışlı dönüştürücü, çift usb çıkışlı, arka kamerası olanlar 2. kamerayı da buraya bağlayabilir.
    http://www.aliexpress.com/item/DC-DC-Converter-Module-12V-To-5V-3A-15W-Duble-USB-Output-Power-Adapter/32658324319.html?spm=2114.13010608.0.64.pUSlII

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 4 Temmuz 2016; 23:52:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lowradiation

Evet, üreticisi farklı. B40C olarak biliniyor.
    Farkları net olarak belli değil henüz ama çok farkları olduğunu düşünmüyorum. Yakın zamanda ayrıntılı karşılaştırma yapacağım.
    OlguErhan da sipariş vermişti, belki o daha önce inceleme yapar.

NEtlik aynı 15.000 Mpbs elime ulaştı inceleme yapacağım alınabilir bir ürün sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: lowradiation

27.07.2016 tarihli yazılım güncellemesinin görüntüleri :)

1. msj en tepeye ekledim çok teşekkürler

• ^^Evo^^ ^ kullanıcısına yanıt
    youtube kaliteyi düşürmüş sanki..bir de ben olsam kamerayı daha yukarı takıp merceği aşağıya doğru ayarlardım. bana çok yukarı doğru bakıyor gibi geldi.
  • Akinci A kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz örnekteki olay da çok ilginç bir deneyimmiş gerçekten!

Buradaki kullanıcı radyo açıkken A118C'nin kaydettiği seste parazit olduğunu farketmiş. Anladığım kadarıyla; radyo dinlerken duyulabilir bir sorunla karşılaşmıyor, fakat kameranın kayıtlarını dinlediğinde girişim olduğunu farkediyor, radyo kapalı iken ise ses kayıtlarında böyle bir problem yok.

Araştırmaları sonucunda parazit/girişim probleminin güç kablosu ve/veya şarj ünitesinden kaynaklanabileceğini bildiğinden kaliteli ferrite core'lu bir kablo ve farklı bir şarj cihazı ile de deneme yapmış.

Daha da tuhaf olan durum ise bu problemin araç 20-25mph ile 60-65mph arasında hızlarla giderken ortaya çıkması. Araç rölantide beklerken ve 25mph altında ya da 65mph üstünde seyrederken ses kaydında bir sorunla karşılaşılmıyor.

Şimdi tabii aracın değişken seyir hızı ile problemin oluşması bana DAB kaynaklı bir mesele olabileceğini düşündürdü:

DAB - Digital audio broadcasting (Dijital Ses Yayını)
    Wikipedia Link: https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_audio_broadcasting

Bu dijital ses yayını bizde senelerdir bahsi geçen ama hala yaygınlaşamamış olan dijital karasal video yayını (DVB-T)'nin bir benzeri. Türkiye'de sanırım bazı illerde hala test yayını yapılıyor olmalı, ama yurtdışında uzun zamandır dijital radyo ve DVB-T yayınları yapılıyor.

DAB yayınında da kullanılan teknikler ve taşıyıcı frekans seçimi sebebi ile sinyal alım gücü değişken hızlara göre farklılaşabiliyor. Analog FM yayınında ise bu derece belirgin ve dramatik sonuçlar oluşmuyor bildiğim kadarıyla.

Bu örnekte şahsın aracında DAB desteği var mı, bulunduğu yerde DAB yayını yapılıyor mu, yapılıyorsa hangi teknikte ve güçte yayın yapılıyor vs. belirtilmemiş ama yine de DAB'dan da şüphelenilmesi gerek bence, benzer örneklerin olduğunu görüyoruz nette.

Bu meseleyi görünce ben de aracımda DAB desteğinin olup olmadığını merak ettim. Multimedia sisteminde böyle bir seçeneğin olmadığını zaten biliyordum ama bir de kullanıcı kitabından kontrol etmek istedim. Farklı ülkelerde bu opsiyonun olduğunu ama Türkiye'de bu seçeneğin eklenmediğini de teyit etmiş oldum böylece:

Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals . Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals

Tabii ülkemizde DAB yayını olmaması veya araçlarımızda henüz DAB destekli multimedia alıcılarının olmaması bizim dashcam kullanımında parazit/girişim sorunları yaşamayacağımız anlamına gelmiyor. Şimdiki satılan pahalı olanlar da dahil olmak üzere, düzgün izolasyon/koruma yapılmamış olan araç kameraları zaten halihazırda analog FM yayınlarını ve ses sistemlerini etkileyebiliyor. Bu problemle karşılaşıp da çözüm arayan pek çok kullanıcı olmuş nette.

Kullanıcılar olarak biz çözüm aramakla uğraşacağımıza üreticilerin EMI konusunda daha fazla çalışmalar yapıp bunu ürünlerine uygulaması lazım. Sanıyorum ki bu tür problemler ve farkındalık da artınca Viofo A118C2 modelinde bu yönde iyileştirmeler yapmış:

VIOFO A118C2
    Ürün Linki: http://www.viofo.com/home/31-a118c2-1080p-full-hd-car-dash-camera.html

Gelişmeler:
    Lens/FOV: F2.0 130° FOV + 2 IR (Açı daralmış, netlik ve gece çekim iyileşmiş)
    PCB/Baskılı Devre Kartı: Daha iyi koruma/yalıtım
    CPL: Opsiyonel CPL Filtre
    Car Charger/Araç şarjı: Daha iyi koruma/yalıtım

Link: https://dashcamtalk.com/forum/threads/viofo-a118c2.21016/
    Link: https://dashcamtalk.com/forum/threads/viofo-a118c2-dashcam-novatek-nt96650-aptina-ar0330.26541/
    Link: https://dashcamtalk.com/forum/threads/viofo-a118c2-unboxings.25981/
    Link: https://dashcamtalk.com/forum/threads/viofo-a118c2-videos.25440/

Aşağıdaki videolarda özellikle şarj ünitesine ve güç kablosuna dikkatinizi çekerim:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=iDrvnDz5NjE

Link: https://www.youtube.com/watch?v=QJz2-fuRIyQ

Aynı ya da çok küçük fiyat farkı ile satılacağını belirtmişler ama şu an Gearbest'te satılmıyor görünüyor. Satılan birkaç yerde ise A118C'den bariz daha pahalı olduğunu (15$ kadar) gördüm. Gearbest'e getirmeleri konusunda talepte bulunmayı düşünüyorum, denemeye değer bir ürün bence, 55-60$'dan satışa çıkarırlar belki.

A118C2 versiyonunda yapılan değişiklik ve iyileştirmelerin bu tür problemleri önleme veya azaltma durumunu henüz araştırmadım ama gerçekten çok ümitliyim. Kullanıcı inceleme ve testlerini takip etsek iyi olacak.

Forumdaki kullanıcının akıbeti ne olmuş merak ettim, DAB konusu da geçmemiş. Foruma üye olup ne gelişmeler yaşandığını sorayım bari.

NOT: Radyo yayınlarında ve ses sistemlerinde parazitle karşılaşma durumunda denenebilecek yöntemler:

* Kameranın güç kablosunu farklı şekilde döşemek, mesela aracın diğer tarafından geçirmeyi denemek (tesisat yöntemini değiştirmek)
    * Kamerayı ve kablosunu aracın anten tesisatından uzaklaştırmayı denemek.
    * Daha iyi koruma/izolasyon yapılmış kaliteli (ve daha pahalı) kablo ile denemek.
    * Kablo değiştirilmediği durumlarda uçlarına ferrite core (klipsli mıknatıs) takmayı denemek.
    Örnekler: http://www.ebay.com/bhp/ferrite-core
    * Daha iyi koruma/izolasyon yapılmış kaliteli (ve daha pahalı) şarj ünitesi (12V-5V dönüştürücü) ile denemek.
    * Kamera ve şarj ünitesini çeşitli yollarla (folyo, koruma sprayi vs. gibi) yalıtmayı denemek (ki bu sıkıntılı bir deneyim olacaktır ve başka beklenmedik sıkıntılarla karşılaşma riski içerecektir muhtemelen)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 21 Mart 2017; 1:11:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mitmustafa

Arkadaşlar bu gearbesti neden kapatmışlar bir bilgi varmı

E sigara satışları yüzünden, yakında açılacak vpn kullanabilirsiniz. Ayrıca paypal / booking com / yeri geldimi youtube twieeter herşeyi kapatıyor alışmak lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

quote:

Orijinalden alıntı: nick06ali

quote:

Orijinalden alıntı: Type R

quote:

Orijinalden alıntı: blauzahn

Arkadaşlar Kamera elektriğini çakmaklık yerine sigorta panelinden almayı düşünüyorum lakin aklıma takılan bir şey var.. Aşağıdaki resimdeki çeviriciler ile çakmaklığa takılan çeviricilerin arasında teknoloji olarak bir fark var mı? Şu anda alıp kullanan var mı acaba??

https://m.aliexpress.com/item/32616340828.html

Hocam soyle bir sey alirsanuz hic kablo kesip bicmekle ugrasmazsiniz. Direk baglantiyi yapip kisa zamanda zahmetsizce isinizi gorursunuz.

Bu cok iyiymis. Ben de on ve arka kamerayi sigortaya devamli akuden beskenecek sekilde baglattim. Kamera ile gelen cakmaklik sarjin icini acip toprak kablosu ve enerji kablosu kismindan uzatma aliyorsunuz(mevcut cakmaklik ici baglantilari sokup yeni kablolari lehimleyerek elbette). On kamera icin Sigorta kutusunda sokete baglanti yapip sigorta uzerinden enerji aliyorsunuz, bagajda da uzerinde devamli enerji olan bagaj lambasini kertip altindan enerji alabilirsiniz, boylelikle on panelden kablo cekme derdi ortadan kalkiyor.
    Tabi sasiye topraklamak gerek..
    Ekte ilettiginiz urun bu amacla hazirlanmis bu islemleri orgadan kaldiriyor, cok iyiymis, kablo uzunluklari iyiyse sorun olmaz..esasen cok kolay, forumda da defalarca sekille anlatilmis arkadaslar sagolsun emek harcamislar. Baglamaya kalkismadan dank etmiyor iste..

Hocam 2 kamera aktif çalışıyor iken aracı park halinde en çok kaç saat/gün beklettiniz? Aküyü bitirmeden ne kadar süre idare edecek buradan bizleri bilgilendirirseniz makbule geçer.

Merhaba,
    Her iki kamerada aracı bekletmedim henüz çünkü 2. kameram henüz gelmedi, yolda..Fakat elimde fiziki veriler var; geçen hafta bir yurtdışı seyahatinde aracı park yerine bıraktım kamera açıktı, 48 saat kamera çalışmış. 32 GB olduğu için motion detection'ı da açık bırakmayı unuttuğumdan ve düşük çözünürlükte kayıtların üzerine yazmış yani kaza olsa imiş zaten kaçırırmışız. Bunun enerjiyle ilgisi yok son söylediğimin ama diyebileceğim 48 saat en azından çalıştığında aküyü boşaltmıyor bundan eminim.:) Ama benim akü yeni bu arada..
    Park ışıkları açık kalmış vaziyette daha fazla kullanılmış bir aküde 48 saat sonra bile akü boşalmadıysa (Geçmiş tecrübe) tahminime göre yeni bir aküde en azından bir ay aküyü boşaltmaz araç kameraları. Akü kapalı vaziyette iken de belirli bir ömrü var biliyorsunuz. Biraz eskice bir araçta iç ve dış dirençlerden ötürü 6 ay sonra kontağı açtığınızda aracı çalıştıramadığını görebiliyoruz. Öyleyse 2-3 ay bir süre az kullanımda akü boşalabilir..
    Fakat, 1-2 haftadan fazla bir parkta aracı zaten güvenli bir yere park eder herkes. Ya da diğer açıdan kamera zaten en düşük çözünürlükte, hareket algılayıcı açıkken, 64 GB kart da kullansanız (Herhalde bu en uzun kullanım süresi sunacak) sanırım 90-96 saat civarında maksimum çekim süresi olur, akü zaten boşalmaz bu sürede bu kesin.
    Selamlar,
    Ali

Edit: Hesaplama yaparsak...60Ah Akü, çekilen 50mA (3,3V) ve 25mA de diğer kaynaklardan olsa toplam 75mA; buna göre 560 saat çıkıyor. Bu da 23 tam gün yapar..Yani 20. günden sonra aküyü boşaltma ihtimali var..http://320volt.com/pil-aku-omru-hesaplama-akim-saat/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nick06ali -- 26 Mayıs 2016; 10:10:19 >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Kamera için direk aküden akım alınmıyor bildirim kadarı ile, arada illa bir adaptör oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Hocam siz kameranın 50mA akım çektiğini söylemişsiniz, arka sayfalarda bir arkadaş 500mA çekiyor demişti o da ölçtüm demişti, o yüzden hesaplama yapmıştık 3-4 günde bitiyordu akü. Eğer sizin dediğiniz gibi 50mA ise süre birden 10 katına çıkıyor ki o zaman gerçekten bir sorun olmaz. Ama yeni nesil stop&start destekleyen aküler biraz daha hassas sanırım, onlara bir zararı olur mu ki 3-4 gün aracın çalışmadan kayıt yapması.

Merhaba,
    50mAH ve 500mAH hesapları doğru, şöyle anlatayım;
    A118C için Gearbest sitesinden araştırdım, bir değer göremedim fakat webde 0.5 A, 0,45 ve 0,400 A şeklinde değerler gördüm. Ben yaklaşık olarak 0,5 A yani 500 mAH değer aldım buna GPS'in 50 mAH lık değerini de ekledim, herhalde o civarda tüketiyordur. Elimde ölçü aleti olmadığından bilemiyorum..
    Önceki sayfalarda yazmıştım bu sayfada en yukarıda da bahsetmiştim. Kameranın motion detection ve orta çözünürlükte çalışma süresi 32GB kart için 48 saat yaklaşık. Devamlı kayıt süresi 4.5 saat. Bekleyip ölçüm yapmaya gerek görmeden ben bu 10,7 katsayısını (48/4.5) kameranın çalışma süresi ya da ne kadar Amper çektiğini hesaplamak için aldım. 0.5 A yani 500 mAH -mili amper saat için 500/10 (Yaklaşık) ortalama zamanda tüketimi kameranın 50mAH yapar. 0.25 de araç park halindeyken aracın diğer elektronik hafızası vs için tüketiliyor olsun (Böyle mi bilmiyorum sadece tahmin) yani 60.000 mAH akü için 75 mAH ve 0.70 de araç aküsünün "verimlilik" değeri olsun, buna göre (60.000*0,7)/75=560 saat o da 23 gün yapar. Yani akü 20 gün idare eder sizi demeye çalışıyorum..
    Diğer yandan ilk sayfada Olgu Beyin alıntı yaptığı daha önce belirttiğim tam kapasite kullanımda ya da 500 mAH kullanımda (60000*0.7)/500=84 saat. 3.5 gün. Sanırım o zaman 400 mAhtan hesaplayıp 96 saat bulmuştuk yani 4 gün...
    Bu hesaplar 3 aşağı bçyle olmalı herhalde..
    Fakat sorun şu ki, elinizde en fazla 64 GB kart var, orta çözünürlükte, G-sensor ve motion detection açık vaziyette ancak ve ancak 18 saat çekim yapabiliyorsunuz. Yani 0.75 gün. Yani siz aracı park ettiniz gittiniz, 4 gün sonra geldiğinizde kayıt 4 tur tamamlamış önceki 3 turu silmiş 5. kayda geçmiş olacak...Yani diyeceğim o ki zaten aracı 3-4 günden fazla park edecekseniz kamerayı açık bırakmanıza gerek yok ya da aracın başına gelecek bir problemi yakalama şansınız 5. günde %20, 10 günde %10..
    Yani sorununuz Akü değil çekim süresi. Dolayısıyla seyahat programında yolculuk 4 güne kadarsa kamerayı düşük çözünürlükte motion detection ile sgorta üzerinde bırakıp gitmek anlamlı yoksa gerek yok..
    Selamlar,

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

quote:

Orijinalden alıntı: nick06ali
    ...
    Edit: Hesaplama yaparsak...60Ah Akü, çekilen 50mA (3,3V) ve 25mA de diğer kaynaklardan olsa toplam 75mA; buna göre 560 saat çıkıyor. Bu da 23 tam gün yapar..Yani 20. günden sonra aküyü boşaltma ihtimali var..http://320volt.com/pil-aku-omru-hesaplama-akim-saat/

Hesaplarınızda kameranın standart USB voltajı olan 5.0 Volt üzerinden çalıştığını,
    aracın aküsünün ise 12 Volt sağladığını dikkate aldınız mı?

Arada bir aparat olmalı ki, akünün 12 Volt elektriğini kameranın kullandığı
    5.0 Volt USB seviyesine indirsin; voltaj çevirici.

Verdiğiniz örnek çerçevesinde, 20 gün sonra aracınıza döndüğünüzde, aküde
    hatırı sayılır miktarda bir şarj seviyesi olmalı ki, marşa bastığınızda marş motoruna
    ilk hareketi yapmasını sağlasın. Motor bir kere çalıştıktan sonra doğal olarak
    akü şarj olmaya başlayacaktır. Fakat marşa bastığınızda neredeyse dibine kadar şarjı
    bitmiş bir aküden ne hayır gelir, ben emin değilim. Ayrıca kurşun-asit bileşikli araç
    akülerinin sürekli olarak minimum şarj seviyelerine inmeleri, akü dayanımı için
    pek de hayırlı olmayacaktır. Araç aküleri Li-Ion değil sonuç olarak.

Bence bunu bir daha düşünün.

48 saati akünüz bir kereliğine atlatmış. Güzel.
    Ama bir 48 saat daha, bir 48 daha, bir 48 daha... Döngüsel olarak bunu yaptığınızda akü ne hale gelir, bu da bir soru işareti.

Bu arada bende GS900 kamera var; multimetre cihaz ile ölçüm yaptım; 450 mA akım çekiyor.

Bu konu hakkında açtığım başlıklar aşağıda mevcut. Meraklısına hitap edebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_102863639/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_103163994/tm.htm

Merhabalar,

Evet bahsettiğiniz şeyi anladım, çevirici ile mümkün oluyor kamerayla gelen çakmaklık bir çevirici zaten aynen kullandım sigorta bağlantısında, ama voltaj bu hesabı etkiler mi emin değilim. Yani 12V*60ah=720 wh akü; 3.3 Volt * 0.45 A ise=1.485 mAh; 720 /1.485=485 saat eder. Yani 21 gün..Yukarıdaki hesapla 2 gün fark çıkıyor. Bu hesap doğru mantık mı çok emin olamadım..

Yukarıda bahettim 20 gün kamera kullanımı için fiktif bir süre. 20 gün kayıt yaptıramayız 64 GB hafızaya dolayısıyla 3-4 günden bahsediyoruz sadece maksimum verimlilikte ne süre gider sorusu soruldu o yüzden hesap yağma gerekliliği doğdu. Öte yandan Akü bu hocam 5 yıl mıdır bunun süresi ? Yani verimli kullanmazsak ne kaybederiz 200 TL. Bunun yerine alacağımız diğer pillerin ömrü ne olacak? Bir Ramoss aldım 24 USD GEarbestten yani 70 TL. Bunlardan 3 adet alsam paralel bağlasam yine 200 TL..

Aracın içerisinde 10 tane kamera kullanıyorsak elbette durum değişir :))

Akü döngüsünde haklısınız tabi zarar verecektir ama nihayetinde kontrol panosu beslemiyoruz altı üstü minik bir kamera. Ömrünü bence çok etkilemez gibi..

Sizin pil ve solar pil konusunu daha önce de okumuştum, hoşuma da gitti açıkçası, bu doğru şu yanlış diyemeyiz bu noktada nihayetinde hobi ve ne kadar durumu ağırlaştırır komplike hale getirirsek o kadar zevkli. Araçtaki bağlantılar süper, Tabi sizin biraz savaşa hazırlık gibi olmuş :) Yalnız ilk aklıma gelen şu oldu; zamanında bir pil almıştım çinden çanta cebinde taşırken pil patladı sıcak havada ve bana biraz da zarar verdi. Evde bebek veya çocuk varsa hocam bence pili araçtan uzak tutun.. Allah korusun zarar verebilir.

Sağlıcakla..

Edit: Bende bu işe girişirken bana mantıklı gelen Romoss power bank takmak çakmaklıkla kamera arasına pil takarak çözmekti. Fakat araçta bebek var ve pil de ağır bir pil, 20.000 mah. Güvenemedim. Dahası manuel iş görmek gerekti. Siz pili araya nasıl bağladınız? Kamera ile çakmaklık arasına bağlayıncak isorun şu, pil enerjş verirken şarj olmuyor şarj olurken beslemiyor. Elimdeki 4 power bank de öyle. Yani araya bağlantı atarsak devamlı manuel kontrol etmek gerekecek midir? veya siz nasıl çözdünüz?

Edit2-Aslinda ortalama 48 saatlik dongulerden veya 96 saatlik dongulerden aku ne surede etkilenir bir bilene danismak gerekir. Kamera looplari konusunda hesaplar ortda ama dongu devamli oldugunda gercekten akunun omrunu gercekten 3-5 yildan 1 yila filan indirir mi bakmak lazim. Dongu surelerinin toplam sureye oraniyla bir iliskisi olsa gerek. Dusunelim. 3-5 yildir akude kullanan var midir acaba forumda.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nick06ali -- 27 Mayıs 2016; 13:03:13 >

• myz1453 kullanıcısına yanıt
    Çakmaklığın üzerindeki kırmızı renkli düğme ile istediğin zaman akım verip - kesebiliyorsun. Ben 10 gün önce verdim siparişi bekliyorum,benim aramda da sürekli akım var.
  • moonwhite kullanıcısına yanıt
    Bugün tekrar kontrol ettiğimde gps fişinin kameraya tam oturmadığını fark ettiğimde çok utandım. Oruç kafama vurdu herhalde... ilginiz için teşekkürler.
  • flu06 F kullanıcısına yanıt
    Olur hocam öyle, dalgınlık. Bende de 3-4 gün çalışmadı, bozuk diye düşünürken, burada arkadaşlar kameradan uzak bi yere koyun çalışır demişlerdi öyle de olmuştu. İyi sahurlar.
  • lowradiation L kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevap için,araç içi şarj cihazını bi sorayım xiaominin belki gönderirler :)
  • lowradiation L kullanıcısına yanıt
    Option 3 Cancel this order
    In this case, we will refund to you on your GB wallet(store credit) and reward you with extra points(e.g. If your refund is 1USD = 5 points ,3USD =3*5 points => get 15 points etc). You can use these for your future purchase.
    To know more about wallet:http://www.gearbest.com/about/gb-wallet.html
    Learn more about points:http://www.gearbest.com/about/about-points.html
    The refund can be completed within 1 business day.

cancel my order.

"In this case, we will refund to you on your GB wallet(store credit) and reward you with extra points(e.g. If your refund is 1USD = 5 points ,3USD =3*5 points => get 15 points etc)"

if i cancelled this order you give me 48,69 $ and 240 point right ? 240/5 5 $ ? :), and i've $0.70 Credits take all of.

so i tell u dont cancel my order dont give me point,just add car charger my order.

i give you 2 option,

which is fine for you.

yarım yamalak kötü bi ingilizceyle şöyle bir şey yazdım

• Johnnie Walkerr kullanıcısına yanıt

Helal olsun :) Kayseri ile bir bağ var mı, ya da Kırcaali :)
    Umarım kabul ederler ama sanmıyorum, öyle bir şeyi hediye etme prosedürü yoktur ama puan verme olayı zaten yapılan bir şey. Cevaplarını merak ediyorum, paylaşırsın :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.