Şimdi Ara

Exper EasyPad T7Q - 179 TL ve Tabletlerde İlk Şarj Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ekran Boyutu 7 inç
    Ekran Tipi LED IPS
    Ekran Çözünürlük 1024 x 600
    İşlemci Tipi ARM Cortex A7
    İşlemci ALLWINNER A31S
    İşlemci Hızı 1.2 GHz
    Bellek 1 GB
    Disk Kapasitesi 8 GB
    WLAN Var
    HDMI Var
    USB Var
    Webcam Var
    Ön Kamera 0.3 MP
    Arka Kamera 1.3 MP
    Kart Okuyucu Var

Arkadaşlar 06.02.2015 Cuma günü itibariyle BİM Mağazasından 179 TL'ye 1 adet Exper EasyPad T7Q satın aldım...
    Cihazı almaktaki amacım hem 179 TL gibi uygun bir fiyatı olması,
    hem de yapacak olduğum işlemler, daha çok arşivimde bulunan 2500 küsür adet Epub formatlı kitapları okumak ve ara sıra da film izlemek...
    Film dedik de; kutusunun içerisinden "Micro HDMI to HDMI" dönüştürücü aparatı da çıktı...
    Bunu gördüğümde açıkçası şaşırdım. Her ne kadar piyasada bu aparatları uygun fiyata bulmak kolay olsa da, beni elektronik mağazalarına gitmekten kurtardığı için bu ufak detay oldukça sevindirdi.
    Böylelikle tableti HDMI ile televizyona bağlayıp filmlerinizi büyük ekrandan izleyebilirsiniz...
    Bu açıdan bakarsak,
    Allwinner A31 4 çekirdekli işlemci ve 8 çekirdekli bir grafik birimine sahip olmasından dolayı, en azından benim isteklerim için (özellikle film konusunda) yeterli olacağını düşünüyorum.
    Ekran bileşeni demişken, yukarıda cihazın teknik özellikleri yer alıyor,
    fakat ekran kartı bileşeni yer almadığından onu da ben not olarak ekliyorum:
    8 Çekirdekli PowerVR SGX544 grafik birimine sahip bir cihaz...
    Cihazın tasarımı özellikle en çok hoşuma giden detaylarından,
    tabletin arka bölümünün alüminyum bir yapıdan oluşması, bana ısınma konusunda sorun çıkarmayacağı hissi veriyor.
    Dokunduğumda hissettiğim soğukluk nedense beni mutlu ediyor :)
    Cihazı henüz açmadım fakat özellikleri ve fiyatı itibariyle tam bir fiyat-performans cihazı olarak gözüküyor...
    Ek bilgi olarak:
    Kullanım kılavuzunda;
    "Kullanmadan önce en az 4 saat süre ile şarj ediniz" şeklinde bir ibare vardı.
    Ben de "Ne olur ne olmaz, ilk günden işi sağlama alalım ki pilimiz sağlıklı olsun" düşüncesiyle cihazı kapalı vaziyette saat 11:00'de şarja taktım. Saat 15:00 gibi şarjdan alacağım.
    Araştırdığımda Android cihazların sistem klasöründe "batterystats.bin" isimli bir dosya varmış.
    Yeni alınan tablet ya da android telefonların ilk açılışında bu "batterystats.bin" isimli batarya istatistik dosyası yeni oluşturulduğu için o anki pil seviyesini baz alıyormuş.
    Dolayısıyla ilk alınan ya da yeni rom/yazılım yüklenen cihazlarda batarya kalibrasyonu ve şarj yüzdesinin doğruluğu açısından bu önemliymiş.
    Öğrendiğim bu ayrıntılar ne kadar sağlıklı ya da doğru bilemiyorum.
    Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda beni aydınlatırsa daha mutlu olurum.
    Cihazı henüz açmadım.
    Şu an kapalı şekilde şarj olmakta.
    Açıp kullanmaya başladıktan itibaren görüşlerimi sizinle paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemiri -- 6 Şubat 2015; 13:54:33 >

• Evet arkadaşlar gündüz de yazmıştım, tableti bugün satın aldım diye.
    saat 15:30'da şarjdan aldım, şu an bu yazıyı yazarken saat 18:06...
    2.5 saattir kurcalıyorum, güncelleştirmeleri yaptım, uygulamaları yükledim, 2500 adet e-kitabımı kopyaladım OTG kablosu ile;
    şu an kalan pil %58.
    İlk şarj için iyi gibi durumu sanki,
    henüz oyun deneme fırsatım olmadı, ama performans konusunda şüphem yok, bu akşam yükleyip deneyeceğim..
    179 liralık bir tabletin böyle bir performans vereceğini düşünmüyordum açıkçası.
    Bataryanın ilk şarjı zaten, bir kaç dolumdan sonra daha iyi olacaktır diye düşünüyorum...
  • erdemiri E kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben de almayı düşünüyorum bi sorum var. Ben bu ürünü okul için kullanıcam. bir hocamız bizi her hafta bir kitap üzerinden sınav yapıyor. İsteyenlere kitabı pdf formatında tabletlere yükleyip sınavda ondan bakmasına izin veriyor. Ben tablet kullanıcısı değilim sadece bu ders için alıcam o yüzden ucuz birşey bakıyorum. bu arada pdf 1100 sayfa civarında. Soru şu bu tablet ben sınavdayken işimi görür mü bu pdf için, herhangi bir kasma açılmama durumu olur mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.