Şimdi Ara

XP Format Nasıl Atılır ? Fotolu Anlatım (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.525
Cevap
26
Favori
3.552.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: devil_IowU_aka.B7B

Çaktırmayalım ama konuyu açan arkadaşa ban atılmış, yani ban yemiş. Ona direk soramayacağım fakat sizlere soruyorum; abiler ablalar.

En baştaki Format atma anlatımındaki Ekran Görüntülerini nasıl çekmişler? Yani normalde Windows açılmadan önce ekran görüntüsü çekilmiyor. Adam windows yüklerken bile ekran görüntüsü çekmiş.

Yardımlarınızı taleb ediyorum.

Teşekkürler.

Benim soruma da cevap alamadım.

Hâla somut bir cevap bekliyorum.

Teşekkürler.
  • eline koluna sağlık arkladaş gerçekten süper iş başarmışssın tamda bilgisayara format attırracaktım beni masreftan kurtardın yalnız bir sorunum var anakart cd sini kaybettim bulmada bulamadım yardımcuı olursanız sevinirim
    anakart :GİGABYTE ga8gem800
  • quote:

quote:

Çaktırmayalım ama konuyu açan arkadaşa ban atılmış, yani ban yemiş. Ona direk soramayacağım fakat sizlere soruyorum; abiler ablalar.

En baştaki Format atma anlatımındaki Ekran Görüntülerini nasıl çekmişler? Yani normalde Windows açılmadan önce ekran görüntüsü çekilmiyor. Adam windows yüklerken bile ekran görüntüsü çekmiş.

Teşekkürler.

Teşekkürler.

wmvare , virtual pc vs...

• selam pc ye format atarken bir sorun yaşıyorum format atamıyorum hard diskim 2 bölümlü c ve d ancak format sırasında c yi görmüyüyor sadece d bölümünü görüyor eski xp ise c de yüklüydü. yani ben c diskine format atcam ama format sırasında sadece d yi görüyor d diski arşivlerim bilgileirm ile dolu. yardımlarınızı bekliyorum.
    XP CD İLE YAPIYORUM..
  • ABİ eline koluna sağlık bende daha küçüğüm format atmayı bilmiom diye anneme diodum o servese bi daha para veriodud şimdi sana 30 ytl veresem odeşiriz

• Abi walla işime yarayacak gibi yine cok saol ne desem hakkını veremem

• elleerine saglık hocam herkes gidip 40 50 lira weriyo format gibi basit bişeye öğrensin herkes işte..
  • quote:

Orjinalden alıntı: areels

quote:

quote:

Teşekkürler.

Teşekkürler.

wmvare , virtual pc vs...

virtual pc ben kullanmıştım hatta format atmanın videosunu çekmiştim ama kaybettim..

• benim sorum şu: XPye format atıyorum ancak 98e XP kurulumunda ne fark var.. bir yakınımınkinie kuracam sorun yaşamayım istiyorum.. bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum. tşk şimdiden
  • tek sorun driverleri bulup yüklemek sürücüleri ve biosu güncellemek ztn ondan sonraya bişey kalmıyo
  • Arkadaşlar ben format atıyorum ama tam olarak atabildiğimi düşünmüyorum.Çünki format attıktan sonra c'ye girdiğimde eski windowsumdan kalan şeyler görebiliyorum mesela document and settingste eski windowsumun belgelerini görüyorum tam içerikli silebilmek için ne yapmalıyım?
    ancak bunu yaparken harddiskimi 2'ye böldüm c ve d bunu yaparken sadece c'nin silinip d'deki hiçbirşeyin silinmemesini istiyorum bunu bana bir anlatabilir misiniz nasıl yapmam gerektiğini ben geçen seferlerde ilk sayfada anlatılanları yaptım ama dediğim gibi silinmedi o dosyalar ne eksik yapıyorum bir söyleyebilir misiniz?
  • Ben Format atmayı deneyerek öğrendim.İlk başta bilgisayarcıdan xp cdsini aldım.Cdyi taktım bi baktım cdden önyükleyin yazıyo bende bastım.Sora sırayla kafadan bişeyler sıktım. Sonra Ekran kartının ses kartının falan hiçbirinin cdsi yoktu.Bilgisayarcıdan onlarıda aldım.Yine kafadan sıktım kurdum.Format nedir bilmiyodum.Orda bide biçimlendirme olayını da öğrenince.Bu işi çok basit bi şekilde kendim öğrendim.
  • Bazen Bazı şeylerin üstüne gitmek lazım. Herşeyi Başkasından beklememek lazım.
    Tebrik ederim
  • tşk
  • EMeğine TEşekKÜRLER

Peki format atınca virüsler,trojanlar,malware aklınıza gelebilecek herşeyi bir nebzede olsa silip kurtarıyormu. BİLgisayarımız ilk günkü gibimi olabirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syyıldız -- 9 Temmuz 2007; 18:26:04 >
  • arkadaşlar laptopta vista yüklü. format atıp xp cdsini kurmak istiyorum fakat bir türlü boot menüsüne girmiyor.hata veriyor.

boot menüsüne girmek istediğimde ilk olarak karşıma şöyle bir ekran çıkıyor.

use the up_ and domn-arrow keys to move the pointer to the desired boot device.press enter to attempt the boot or esc to cancel.

internal hdd
    cd/dvd/cd-rw drive
    cardbus nıc
    onboard nıc
    diagnostics

cd sürücüsünü seçip devam etmek istiyorum bu seferde

windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. to fix the problem:
    1.cd yi yeniden yerleştir baştan çalıştır
    2.dil ayarlarını değiştir.
    3. bilgisayarı tamir edin...
    hataları veriyor. sorun sizce nedir? bu arada vista üzerine xp cd si ile format atılabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uffya -- 9 Temmuz 2007; 19:00:09 >
  • slm beyler yaa benim boot menusunde cd-room yazısı çıkmıyo
    advencedede gorunmuyo lutfen yardım
    pc vista xp kurcam ama yapmadım lutfen yardım ilgilenenler
  • Arkadaşlar ben Xp cd'sini takıyorum,bios'tan CD-ROM seçeneğini işaretliyorum yeniden başladıktan sonra bir tuşu basınız yazısı çıkınca klavyeden bir tuşa basıyorum ama klavyem görmüyo yani klavye den tuşa basmama rağmen ön yükleme yapmıyor.Klavyem de çalışıyor normalde.Bios la ilgili bir sorun olabilirmi.
    Yardımcı olursanız memnun kalırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DreaMystic

slm beyler yaa benim boot menusunde cd-room yazısı çıkmıyo
    advencedede gorunmuyo lutfen yardım
    pc vista xp kurcam ama yapmadım lutfen yardım ilgilenenler

Cd Rom olarak Yazmaya bilir
    Bazı Üreticililerin ürünleri başka isimlerle yazıyor
    örnek olarak DVD yazıcım HD-SD543 gibi çıkıyor
    eğer kullandığınız Harddiskler Sata ise ST ile Başlamayan ve Floopy olmayan Boot menüsünde ki diğer seçenekleri sıra ile deneyin

quote:

Orjinalden alıntı: kaan87x

Arkadaşlar ben Xp cd'sini takıyorum,bios'tan CD-ROM seçeneğini işaretliyorum yeniden başladıktan sonra bir tuşu basınız yazısı çıkınca klavyeden bir tuşa basıyorum ama klavyem görmüyo yani klavye den tuşa basmama rağmen ön yükleme yapmıyor.Klavyem de çalışıyor normalde.Bios la ilgili bir sorun olabilirmi.
    Yardımcı olursanız memnun kalırım.

Klavye USB ise bazen bu tarz sıkıntılar olabilir bence PS2 bir klavye ile deneyin veya Bios Menüsünde USB klavye ilgili bölümleri USB Keyborad Enabled yapın

ama madem Biosla pek haşir neşir değilsiniz bence PS2 bir kalvye bulup deneyin
    daha az tehlikeli olur sizin için

• Kardeşim işte resimler koyuyorum cdrooma girince de 3-4 tane secenek çıkıyo bunlarda hangi işlemi yapıcaz lutfen yardım...
    http://img177.imageshack.us/my.php?image=11072007001lw1.jpg
    http://img118.imageshack.us/my.php?image=11072007yw3.jpg
    http://img176.imageshack.us/my.php?image=11072007002ea7.jpg
    şimdiden teşekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreaMystic -- 12 Temmuz 2007; 12:37:21 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.