Şimdi Ara

XP Format Nasıl Atılır ? Fotolu Anlatım (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.525
Cevap
26
Favori
3.552.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu sayfa super olmus ama kımse bnım sorunuma bı cvp vermedı galıba cok kotu bısı olmus pcye kımse solemek ıstemıo bı cvp verseler tam super oljak ama... BRKYPNR a sonsuz yesekkurlerımı ıletıorum boyle bı konu hazırladıı ıcın
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkan_163

bu sayfa super olmus ama kımse bnım sorunuma bı cvp vermedı galıba cok kotu bısı olmus pcye kımse solemek ıstemıo bı cvp verseler tam super oljak ama... BRKYPNR a sonsuz yesekkurlerımı ıletıorum boyle bı konu hazırladıı ıcın

sorunun ne idi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackF!Re

arkadaşlar format atmayı becerdim ama burdaki yazılanların hepsi olmadı sadece hdd bölümlendirme menusu çıktı ondan sonra gerisini windows kendi halletti çok kolaymış ama benim format atmadan önce 2 tane sorunum wardı onlar hala devam ediyor

xp nin orjinalmi acaba ?
  • formatı attım tesekkurler arkadaslar. yaw bu arada formatı attıktan sonra restart edıom edıom wındows cdsı olmadan acılmıo. sonra kafama dank ettı bootu harddısk olarak deıstırmeyı, cd rom olarak kalmıs.
  • boot cdrom'da kalsa bile xp cd'si ile böyle bişey olmaz (en yaygın olarak kullanılan orjianal olmayan sürümlerde, orjinalde zaten olmaz) yada anakartın sıradışı bi kart
  • hadı ya. bılmıom walla abı. zaten yukleme sırasında anakartın cdsını ıstedı. umarım eksık bıseyler yapmamısımdır pcden full performans almamı engellıyıcek.
    quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

boot cdrom'da kalsa bile xp cd'si ile böyle bişey olmaz (en yaygın olarak kullanılan orjianal olmayan sürümlerde, orjinalde zaten olmaz) yada anakartın sıradışı bi kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orjinalden alıntı: BlackF!Re

arkadaşlar format atmayı becerdim ama burdaki yazılanların hepsi olmadı sadece hdd bölümlendirme menusu çıktı ondan sonra gerisini windows kendi halletti çok kolaymış ama benim format atmadan önce 2 tane sorunum wardı onlar hala devam ediyor

xp nin orjinalmi acaba ?

yok hocam ya orjinali kim bulmus biz kaybedelim

tabiki korsan

• İşletim sistemi yüklemesini resimle anlatan arkadaşa emeği için çok teşekkür ederim . Bu forum sayfaları sayesinde bende bazı sorunlarımı çözebildim . Örneğin sağolsun arkadaşlar sürücü simgem değişmişti bu forum sayesinde rahatlıkla düzelttim . Ben biraz eski adam olduğumdan win 98 rahatlıkla söküp takıyordum fakat , xp işine daha henüz bulaşmadım . Yine de resimli XP yükleme açıklamalarını okudum , ileride benim için çok faydası olacak , artık xp kullanıyorum .
    Nasıl olduysa benim fare işlemcim sanırım karışmış , klasör üzerine gidip tıklayınca direkt klasör içindekileri gösteriyor , fakat aynı işlemi herhangi bir sürücü üstünde yaptığımda sürücünün içini değil direkt arama seçeneğini devreye sokuyor . Sürücü üstünde sağ tıklayıp aç seçeneğini seçerek sürücü içini görüntüleyebiliyorum . Sağ tıklayınca ara daha sonra aç seçeneği sıralanıp gidiyor . Daha önce böyle değildi , direkt sürücü üstünde tıkladığım zaman sürücü içini görebiliyordum . Ne olduysa ayarlar değişmiş eski haline ne yaptıysam getiremedim .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“Artık durumu düzeltmek için mutlaka Avrupa’dan öğüt almak, bütün işleri Avrupa’nın emellerine göre yürütmek, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi bir takım düşünceler belirdi. Oysa hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların öğütleri ile yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir. (TBMM 6.3.1922)” GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• quote:

Orjinalden alıntı: BRKYPNR

kimse bu bilgilerle atamam demesin.göründüğü kadar zor değil inanın bende bu forumda öğrenmiştim

Ya gerçekten çok güzel hazırlamışsın ama merak ediyorum bu kadar uğraşıyosun neden??Şahsen ben bu kadar ayrıntılı bıkarım anlatamam..
  • Nasıl olduysa benim fare işlemcim sanırım karışmış , klasör üzerine gidip tıklayınca direkt klasör içindekileri gösteriyor , fakat aynı işlemi herhangi

bir sürücü üstünde yaptığımda sürücünün içini değil direkt arama seçeneğini devreye sokuyor . Sürücü üstünde sağ tıklayıp aç seçeneğini seçerek sürücü

içini görüntüleyebiliyorum . Sağ tıklayınca ara daha sonra aç seçeneği sıralanıp gidiyor . Daha önce böyle değildi , direkt sürücü üstünde tıkladığım zaman

sürücü içini görebiliyordum . Ne olduysa ayarlar değişmiş eski haline ne yaptıysam getiremedim .
  • çok güzel bunlara bakıp ta yapamıyanlara yuh! ama teşekkürler ben format atmıcam ama bilgisayar ödevimdi
  • sevgili kardeşlerim cd'den boot esnasında(ön yükleme için bir tuşa basınız) klavye vazifesini yerine getirmemek ile beraber hdd'den boot seansına pas ediyor tüm format hevesimizi.Velhasılı tuşlar çalışmıyor ve boot ile formatı senkronize edemiyoruz muhterem ve yardımsever DH'ci kardeşlerim.
    Ne yapmak gerekmektedir mümkün müdür derdimizin devası?Potansiyel gönüllülerimize teşekkürün borç bilindiği bildirilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paranoiavana -- 14 Aralık 2006; 22:15:51 >
  • Güzel hazırlamışşın.Teşekkürler
  • arkadaşlar xp home yüklü pro kurcam ama bilgdeki daha yeni sürüm kuramzsın diyo ne yapmam gerek
  • faydalı ve etkili bir çalışma emeği geçenlere teşekkürler
  • Yararlı biligler Very Ty
  • arkadaşlar bende bi bios war böyle bios olmaz olsun !!!!! kıracam o olacak plz yardımcı olun
     XP Format Nasıl Atılır ? Fotolu Anlatım

XP Format Nasıl Atılır ? Fotolu Anlatım

cdrumdan başlatamıyorum bilgisayarı format için :(
  • sorunum hala bu:(
    quote:

Orjinalden alıntı: erkan_163

Ya arkadaslar bugun pc'de onlıne oyun oynarken kılıtlendı acıp kapattım wındows cızgısı gecen yerde takılı kalıyor format atmaya karar verdım cdyı taktım wini kur bolumune kadar geldım sonra en altta at id 0 ... inceleniyor dıyor ve orda takılı kalıyor acaba sorun nedır bı bılen varmıdır cok zor durumdayım korkmaya basladım makınem fujıtsu sıemens 2045 notebook şimdiden tesekkurler
  • üstad nasıl print edecez tümünü seç dersem 1 resimleride seçmiş oluyormu 2 dört sayfanın dördünüde yazdırmayalım sonra bu soruma yanıt alabilirsem başlıyacam format olayına
  • quote:

Orjinalden alıntı: anadolurock

üstad nasıl print edecez tümünü seç dersem 1 resimleride seçmiş oluyormu 2 dört sayfanın dördünüde yazdırmayalım sonra bu soruma yanıt alabilirsem başlıyacam format olayına

olmaz sadece 1inci sayfa yazılır printer da..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.