Şimdi Ara

'Semers' adlı Xiaomi satıcısı. DİKKAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
19.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Garanti falan yazıp, garanti servisinin G'sini sunmayan satıcı. Tüm ürünlerinde garantilidir vs. yazıyor bir de.

5 ay sonra edit: Kendisi sildi teknik servis, garanti ibaresini satışlarından. Ona göre alım yaparsınız artık, keyifli alışverişler.

Eski satım ilanı:

'Semers' adlı Xiaomi satıcısı. DİKKAT

Güvendiğim orjinal olduğunu bildiğim bir site de koyayım, isteyen buradan alabilir.

http://penonaudio.com/index.php?route=product/search&search=xiaomi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heartseeker -- 22 Ağustos 2016; 12:03:19 >

• Tüketici mahkemesine başvurun hocam. Satılan her ürünün en az 2 sene garantisi olmak zorunda kanunlara göre. İlanda resmi şekilde ithal edildiği ve fatura kesildiği belirtilmiş, bu durumda garanti de vermek zorunda. İlgili kanun maddesi:

quote:

Gartanti Belgesi Yönetmeliği
    MADDE 5 – (1) Üretici ve ithalatçılar, tüketicilere yönelik ürettikleri veya ithal ettikleri, bu Yönetmeliğe ekli listede yer alan kullanılmamış mallar için garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar.
  • Sizi resmen azarlamış.Ben olsam tüketici mahkemesine başvururdum.
  • Sağa sola değmiştir, vurmuştur, üflemiştir, uçmuştur, kaçmıştır, cin çarpmıştır, büyü yapmışlardır. Klasik Türk esnafı kafası işte.

6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun satış tarihinden sonraki 6 ay içinde üründe ayıp olduğunun yetkili teknik servis tarafından tespit edilmesi durumda tüketiciye iade, ayıpsız misli ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep etme hakkını verir.

Ayrıca satıcı her şekilde garanti süresi içinde aracı olarak ürünü alıp garantiye yollamak zorunda eğer faturalı ve garantili ürün sattığını idda ediyorsa. Garanti dışı kalıp kalmamasına satıcı değil Teknik servis karar verecek. Gerçi siz de biliyorsunuz durumu ama bazı insanlar anlamıyor işte. Şahsi bir satıcı olsa ikinci el bir kulaklık satsa anlarım durumu, bozmuşundur vermek istiyorsundur falan der güvenemez ama bu işin ticaretini yapan biri herşeyi göze alıp girmek zorunda bu piyasaya.

• Üslup açısından bir anormallik görmedim.kezi siz bir mesajınızda kardeş diye hitap ederken biraz asabiyet sezinledim ki bu satıcıda sizin üslubunuza uygun cevap vermiş.

Fakat tabiiki garantili diyorsa en azından yalandan da olsa cihazı gönderin bir bakayım demesi lazımdı onda haklısınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rosea

Üslup açısından bir anormallik görmedim.kezi siz bir mesajınızda kardeş diye hitap ederken biraz asabiyet sezinledim ki bu satıcıda sizin üslubunuza uygun cevap vermiş.

Fakat tabiiki garantili diyorsa en azından yalandan da olsa cihazı gönderin bir bakayım demesi lazımdı onda haklısınız

"Kardeş" kelimesinden asabiyet sezinlediyseniz size de yorumum yok efendim.

Not: Efendim asabiyet belirtmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heartseeker

quote:

Orijinalden alıntı: rosea

Üslup açısından bir anormallik görmedim.kezi siz bir mesajınızda kardeş diye hitap ederken biraz asabiyet sezinledim ki bu satıcıda sizin üslubunuza uygun cevap vermiş.

"Kardeş" kelimesinden asabiyet sezinlediyseniz size de yorumum yok efendim.

Not: Efendim asabiyet belirtmiyor.

ben anladığımı yazdım.yanlış anlaşılma olmasın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tam bu kulaklıgı bu satıcıdan almaya niyetlenmiştimki sayenizde böyle bir hatadan kurtuldum. Bu ne yüzsüzlük. sene 1990 falan zannediyor sanırım. o zamanlar herkes tuttugunu satardı bi sıkıntı oldugunda elinde kalırdı :)
    Bencede hakkınızı arayın. Arayınki bu tarz satıcılardan kurtulsun bu ülke.
  • Valla durum ortada. Kulaklık bozuk çıkabilir, sonradan bozulabilir vsvs. bir arızada geride bırakılacağınızı bilerek alın satıcıdan. Benim işlerim yoğun, ilgilenemiyorum hukuki meseleler ile. Ama dediğim gibi, 29$a ürünü bulmak mümkün, bigbargainonline var ebay'de orjinal satıyor. Onun dışında bildiğim kulaklık alabileceğiniz ve gümrük problemi olmayan siteleride aşağıya yazıyorum. Sevgiler.

mp4nation.net

penonaudio.com

accessoryjack

ebay

Burda 28$ ve orjinal. Daha önce pek çok kez alışveriş yaptım 15-20 gün sürüyor gelmesi ve gayet ilgililer.
    http://penonaudio.com/Xiaomi-Piston-2.0-Earphones%20?search=xiaomi

• Tahtakale esnafından başka ne gibi bir yorum bekliyordunuz?
  • Zaten sorun çıkana kadardır bir satıcının sadakati ve güvenilirliği.
    mesajda adam gibi garanti için ürünü geri isteyip sonra kullanıcı hatası savunması yapsa yine bi nebze...
    neyse bu yazışmayı bizle paylaştığınız iyi oldu..

ayrıca kardeş dese ne olur ağır konuşsa ne olur adam 1-2 ay geçmiş kesin kullanıcı hatası diyor edeyim öyle ticaret kafasının içine...her üründen %50 kar ederek satıyor ama ürünün arkasında durmuyor.
    millete referans olup bu satıcıdan alışveriş yaptığım için kendimi pişman hissettim çünkü satın aldırdığım tanıdıklarımın ürünleri bi şekilde bozulursa kendimi sorumlu hissedeceğim.

Bu yazışma ve adamın tutumu önemlidir ve size hakkınızı arayın diyorum. THH ilçelerde 2200 illerde 3300 tl ye kadar yanımızda anında gidin sonra da buraya ayrı konu açın.
    Ben de eğer vesile olduğum kişilerden birinin ürünü bozulursa aynısını yapıp uğraşıcam söz.

Buyrun bi arkadaş konu açtı indirim kodu ile 15,99 dolara geliyor
    en azından bozulursa yurt dısından aldım uğraşmaya değmez diyebiliriz..

Kod:ibuygou2015

link

http://www.ibuygou.com/p-original-xiaomi-piston-earphone-updated-version-brown-5708.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekksl6 -- 26 Mart 2015; 8:03:18 >

• ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, fiyat hakikaten cok iyi bu sitede, bir süredir bu kulaklığı arıyodum. Türkiyeye sipariş etmek istiyorum bu siteden hangi kargo seklini önerirsiniz, en az ucretli ve güvenilir method nedir ilk kez bu siteden alısveriş yapcam, bir de tahmini elime geçme süresi nedir ? Tesekkürler
  • Ben de "Semers" isimli satıcıdan Xiaomi Piston 2 kulaklık aldım. Ürün bazı şarkılarda garip garip gıcırtılar çıkarıyordu. Ürünü geri yolladım (henüz 15 gün olmadan) satıcı bakıp bütün kulakların böyle olduğunu bunun bir özellik olduğunu söyledi. İşte olduğum için çok uzatmadım.

Ancak geri geldikten sonra aşırı rahatsızlık duydum ve tekrar iletişime geçtim iade veya değişiklik talebiyle ancak satıcı resimdeki konuşmadan sonra bir daha cevap vermedi aradım ve cevaplayan olmadı.

Tek yapabileceğim kötü yorumlamak oldu.

hizlial.com, hepsiburada.com gibi siteler varken 20-30TL fark için bilinmedik insanlardan almaya değmez. Sonuçta garanti yok. Faturada telefon aksesuarı yazıyor. Kulaklık almış olduğunuz bile belli değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • benden de bir şikayet..
    fatura ürün ile birlikte gitmiş. halbuki farklı adrese sevk olan bir ürün bu. yani ürün istanbula , fatura erzincan a gelmeli. bakın nasıl bir konuşma yaptık..

yorum yine siz değerli okuyucuların..
  • quote:

Orijinalden alıntı: smazlum24

benden de bir şikayet..
    fatura ürün ile birlikte gitmiş. halbuki farklı adrese sevk olan bir ürün bu. yani ürün istanbula , fatura erzincan a gelmeli. bakın nasıl bir konuşma yaptık..

yorum yine siz değerli

Birkaç tane şarj cihazı,iki adet kulaklık aldım.Bu alışverişlerin neredeyse tamamı teslimat adresi olarak şubeden teslimdi.Her siparişten sonra mesaj attım;teslimat adresiyle fatura adresi farklı,lütfen faturaya adres yazarken dikkat edin diye.Adamlar bir tanesini bile ciddiye almadı.Siz adamların başına icat çıkarmışsınız.Fatura adresiyle teslimat adresini ayırt edemeyen adamlardan gerçekten imkansızı istemişsiniz.
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 2. kez ürün aldım bu satıcıdan bugün, bilseydim bu olayları satın almazdım fiyatı uygun da olsa her şey para değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu adamdan xiaomi powerbank aldım hala kullanıyorum harika bir ürün, tamamen orijinal olduğundan eminim.

Onun dışında yine bu adamdan orijinal samsung şarj aleti aldım (Adaptive fast charge özelliği olandan), ama yine orijianl samsung'un universal modelini, yani adaptive fast olmayanını gönderdi, onu kargoyu ben ödemek suretiyle iade aldı sorunsuz.

Onun dışında dün de 20 tl combo ile 83-20=63 tl'ye xiaomi piston 3 kulaklık aldım, hala yolda. Bugüne kadar sorun yaşamamış olmama rağmen bu sayfayı okusaydım emin olun almazdım. Hadi garanti neyse de, yahu sanalpazar'ın koyduğu fatura gönderim opsiyonunu yerine getirmeyen adamdan satıcı olur mu? Adamın tek handikapı tr'de bulunmayan, bulunsa da malum kazık dolu sitelerde bulunan ürünleri ithal edebilmesi.

Hiç sevmem böyle şeyleri, harbi harbi gidip bela olacaksın bunlara. Bende hiç sorun çıkmamasına rağmen böyle olunca dayanamıyorum.

• almayın aldırmayın semers demek problem demek sizi suçlarlar birde
  • Yurtdışı seyahatim nedeniyle bir powerbank ihtiyacım vardı. Bu arkadaştan alacaktım,ancak,okuduklarımdan sonra vazgeçtim.
    bilgi için teşekkürler arkadaşlar ;)
  • bende sanalpazarda bu adamdan powerbank alacaktım, ilk iletideki mesajlarını gördükten sonra almam, istediği kadar orjinalini satsın. Sene 2015, kafa aynı bu youtube daki gibi. https://www.youtube.com/watch?v=L_5G5fggo_I
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.