Şimdi Ara

Sulu Elektrik Süprgesi Sistemleri(Rovus, Thompson, Fakir v.s)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
0
Favori
170.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, suyla çalışan bir süpürge almayı düşünüyorum.
    Elinde bu tip cihazlar olup yorum yapanlar olursa sevinirim.
    Rovus'un fiyatı 250 ytl. KanalMarket de çıkıyor devamlı, ama güvenemiyorum...
    Fakir ve Thompson da sırasıyla 550 ve 1000 ytle fiyata sahipler.
    Başka bilmediğim markada olabilir tabi...
    Bu arada eskiden şu 1500-200 dolarlık süperge firmalarından birinde çalışmış biri olarak, evinizdeki toz torbalı aletlerin hiçbir halta yaramadığını(tozu önden alır, arkadan geri püskürtür) vede annelerinizin aldığı halı yıkama makinelerininde halılarda mite(akar) böcekleri üretmekten başka bir işe yaramadığınıda ifade edeyim...

• quote:

Orjinalden alıntı: jakalon

Selamlar, suyla çalışan bir süpürge almayı düşünüyorum.
    Elinde bu tip cihazlar olup yorum yapanlar olursa sevinirim.
    Rovus'un fiyatı 250 ytl. KanalMarket de çıkıyor devamlı, ama güvenemiyorum...
    Fakir ve Thompson da sırasıyla 550 ve 1000 ytle fiyata sahipler.
    Başka bilmediğim markada olabilir tabi...
    Bu arada eskiden şu 1500-200 dolarlık süperge firmalarından birinde çalışmış biri olarak, evinizdeki toz torbalı aletlerin hiçbir halta yaramadığını(tozu önden alır, arkadan geri püskürtür) vede annelerinizin aldığı halı yıkama makinelerininde halılarda mite(akar) böcekleri üretmekten başka bir işe yaramadığınıda ifade edeyim...

bende miele ve eletrolux süpürge var siz o şekilde milleti küçümser gibi yazmazsanız iyi olur ne demek o evinizdeki süpürgeler işe yaramıyor sizinki dandikmiş bizlere daha terbiyeli konuşun yani bizim mallarımız yaramazmı dediniz

• Bende arkadaş gibi düşünüyorum.. Zaten söylediklerinden sonra pek alternatif kalmamış..
    Geriye herhalde rainbow, libelle, ihlas sözleri dökülecek diye tahmin ediyorum... Benim evde de Cyclon sistemli bir beko var harika çekiyor, bunu yanında Philips halı yıkama makinası var oda bir halı yıkama makinası olarak işini iyi yapıyor..
    Gelelim bu makinaların püskürttüğü toz ve mite lara.. Bu tür aletlerin hepa diye filtreleri var artık. Heee toplayamadığı % 1 lik toz ve mite lar da bizim ve çocuklarımızın bağışıklık sisteminin gelişmesine biraz faydası olsun değilmi???

Bu kadarda paranoya olmaya gerek yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xbit -- 3 Kasım 2006; 16:10:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aramatarama

bende miele ve eletrolux süpürge var siz o şekilde milleti küçümser gibi yazmazsanız iyi olur ne demek o evinizdeki süpürgeler işe yaramıyor sizinki dandikmiş bizlere daha terbiyeli konuşun yani bizim mallarımız yaramazmı dediniz

Hocam yanlış anlamışsın, ben öyle bir şey demedim.
    Zaten benim evdeki süpürgede torbalı sistem şu anda.
    Malum bütçe meselesi, herşey önem sırasına göre alınıyor.
    Benim çalıştığım firmanın süpürgeside siklon teknolojisi kullanıyordu.
    Farklı olarak üstünde özel bir filtre daha vardı.
    Çıkış kanalındada bildiğiniz Hepa tabi.
    Yani en iyi süpürge şu anda tartışmasız Dyson.
    Diğer siklon sistemli süpürgelerde iyidir tahminim.
    Ben tozla uğraşmak istemeğim için tozu suya hapseden
    makina arıyorum.
    Bakın şu kadarını söyliyeyim, biz evlere gidiyorduk.
    Yeni süpürülen yeri süpürdüğümüzde bayağı bir toz çıkıyordu
    (Bİr aparat sayesinde görülebiliyordu)
    En şok edici olanı direk yataklarını süpürüyorduk. Toz bir katman şeklini alıyordu, ellediklerinde tozun inanılmaz yağlı bir tabaka olduğunu görüp hayrete düşüyorlardı.
    Elinizde neon ışıklardan varsa toz torbalı süpürgenizin arkasına tutun.
    Eminim bir daha süpürmek içinizden gelmeyecektir.
    Bana anlatılan sadece Miele'nin bilmemne modeli çok iyiymiş.
    O eve gittiklerinde görmüşler, toz çıkmamış.
    Sormak istediğiniz soru varsa bildiğimce cevaplarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakalon -- 3 Kasım 2006; 16:58:43 >

• Merhaba,

Aşağıdaki gibi bir modelmi bakıyorsunuz? Acaba işinizi görürmüki? Ben denemedim ama sanki aradığınız modele benziyor...

FANTOM VC H2O SU FİLTRELİ ISLAK&KURU SÜPÜRGE
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=17766&productId=evfanvch2o
  • Ben de Rovus'u TV'de izledim telefonda ayrıntılı bilgi aldıktan sonra İstanbul'da mağazaları olduğunu ve istersem orda da ürünü gidip görebileceğimi söylediler. Ben de gidip Kadıköy'deki mağazadan ürünü aldım ve kullanıyorum, çok da memnunum. İzmir'de yaşayan annem de telefonla kredi kartına taksit yaparak ürününü aldı ve o da çok memnun. Kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar..
  • Bir de Arzum'un su filtreli bir modeli var: Atlantis. Ben dün akşam aldım, hala kutusunda. Bugün kurup deneyeceğim.
  • Oğlumun alerji rahatsızlığı nedeni ile süpürge arayışına girdiğimde ve bunu doktorumuzla paylaştığımızda, "su sistemli çalışan makinelerin, topladığı bakterileri haznesinde öldürememesi nedeni ile rasyonel bir çözüm olmadığı" bilgisini vermişti. Görüşlerine şüphe ile bakamayacağım bir konumda olan doktorumuzun dedikleri sonrasındaki araşatırmalarım ardından Dyson Allergy modelini aldım ve kullanmaktayım. Tek kelime ile mükemmel, tavsiye ediyorum. Performansı ardından fiyatının da uçak motorlu teknolojileri kullandığını iddia eden modeller kadar yüksek olmadığını düşünüyorum
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de kızımın allerji sorunu için çok acil elektrikli süpürge almam gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla Dyson ve Rovus'tan memnun olan arkadaşlarımız var. Dyson Allergy'nin fiyatını gördüm:1099 YTL ... Bu fiyat bana çok yüksek geldi... Rovus Aqua Power'ın fiyatını bulamadım. Fiyatı ne kadar ?Yetkili servisi var mı acaba? tşk.ler
  • quote:

Orjinalden alıntı: alprn

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de kızımın allerji sorunu için çok acil elektrikli süpürge almam gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla Dyson ve Rovus'tan memnun olan arkadaşlarımız var. Dyson Allergy'nin fiyatını gördüm:1099 YTL ... Bu fiyat bana çok yüksek geldi... Rovus Aqua Power'ın fiyatını bulamadım. Fiyatı ne kadar ?Yetkili servisi var mı acaba? tşk.ler

Rowentanın HYGIENE PLUS modeli var birde ona bakın isterseniz 470 lira.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155137&productid=evrowhygine

• Rovus 299 Lira şu anda ve Türkiye'nin her yerinde servisi var. Dediğim gibi hem fiyat hem de kullanış olarak çok iyi bir ürün. Üstelik taşıması ve saklaması da çok kolay. Topshop'ın internet sitesinden bulabilirsiniz derim ben..
  • quote:

Orjinalden alıntı: esruss

Rovus 299 Lira şu anda ve Türkiye'nin her yerinde servisi var. Dediğim gibi hem fiyat hem de kullanış olarak çok iyi bir ürün. Üstelik taşıması ve saklaması da çok kolay. Topshop'ın internet sitesinden bulabilirsiniz derim ben..

Peki suyu ne kadar zamanda değiştrimek gerekiyor?
    Yani bir sefer temiz su koyduğunuz zaman kaç sefer evi süpürebiliyorsunuz?
  • Başka bir başlıkta yazmıştım burada tekrar olacak ama biraz.

Ben de aynı mantıkla ve yılların torbalı ve torbasız (Arçelik) sistem deneyimlerinden yola çıkarak sulu sistem arayışına girdim. Rovus'u tv'den pazarlandığı için açıkçası pek güvenemedim ve eledim. Thomas halı yıkama özellikli bir makina olduğu için kullanımı pratik olmayabilir ve 1000 ytl fiyatı nedeniyle eledim. Netten yaptığım araştırmalar sonucu Fakir'de karar kıldım. Aynı ürün almanya'da farklı bir isimle satılıyor 200-250 euro arası. Fakir mağaza fiyatları 550-600 arasında ben bir mağazadan nakit 450 ytlye aldım.

10 günlük kullanım sonucu fikirlerim ;
    İlk kullanımlarda oluşan zift kıvamlı su şimdilerde biraz daha temizce çıkıyor ama suyun içinde envai çeşit görüntü var :)) yani yapılan temizlik fiziksel olarak görülüyor. Süpürülen yerler tertemiz.

Kullanımı, su doldur/boşalt ve filtre temizliği çok kolay sonuçta torbasız sistemde de kullanım sonrası yıkama yapmak gerekiyordu belki o yüzden zor gelmedi.

Uzun vadede problem çıkarıp çıkarmayacağını bilemiyorum ama 2 sene garantili en azında o kadar kullansam kardır. Çünkü gözle görülür fark var. Evdeki diğer 2 Arçelik bunun yanında oyuncak kalıyor.

• merhaba arkadaşlar... 7-8 senedir kullandığımız bosch elektrik süpürgemizin arıza vermesi sonrasında kaliteli bir süpürge almaya karar verdik. ihlas, philips dyson hepsini inceledik

sonunda mağaza sahibinin de ikna kabiliyiteti sonucunda en ucuzundan dyson aldık...
    600 liraya satılan model bu. şunları söyleyebilirim.

çekiş gücü eski bosch kadar iyi değil daha az kuvvetle çekebiliyor...
    sonuçta elektrik süpürgesi bu evi prıl prıl yapmasını beklemeyin...
    çıkışında bir filtre var zerre kadar toz birikmedi henüz. yani çıkışına toz vermediğine eminim.
    çıkış kanallarında da toz birikmiyor.
    filtresi yıllarca kullanılabilir yıkanabiliyor.
    toz torbası masrafı yok. bence mükemmel bir özellik
    ne kadar toz çektiğini saydam haznesinden görüyorsunuz. hem iyi hem kötü bir özellik.
    çünkü pislik de görünüyor :)
    plastik kalitesi çok çok iyi. hortumunu elinizle bükün tekrar eski halini alıyor.
    tekerleri çok iyi kaliteli.
    biraz ağır fazla yer kaplıyor...

• Arkadaşlar İhlas'ın yetkilileri bir keresinde bize tanıtıma gelmişti.Şu ışıklı toz gösterme deneyini bizim Siemens halı yıkama makinesinde uyguladılar ve makina dışarı toz atmadı,hatta üzerine yumruk vurarak azıcık toz çıkarmayı becerebildiler.Kısacası hava atalım derken rezil oldular.Sonra bir komşumuz onu satın aldı.Annem de turbo başlık için birgün spürgeyi ödünç aldı komşudan.Ben süpürdüm ve gördüm ki süpürge berbat.Öyle üstün bir emiş gücü yok,üstelik tozlu su inanılmaz derecede kötü kokuyor.Ayrıca ben temizlik düşkünü olduğumdan onun haznesini iyice temizleyip kurulamadan rahat edemem.Kısacası koku ve uğraş yüzünden asla düşünmedim sulu filtre süpürgeleri.Sonra da 2 ay kadar önce 129 YLT'ye 1600W Profilo VS6PT1 aldık.Hatta öyle bir niyetim yoktu ama markette görüp tesadüfen 300-500 liralık süpürgelerle karşılaştırdım Profilo hepsinden iyiydi.Biz de çok beğenip aldık.Merak edip ışıklı testi buna da uyguladım,yine toz vermedi.Ayrıca istesem hepa filtre ve turbo başlık da istersem takabiliyorum.Kısacası o süpürgelere para dökmeyin boşuna.Bence halen en iyi süpürge iyi filtrelemeye sahip torbalı süpürgeler.Siklonikleri temizleyeyim derken ev batıyor,sulular berbat kokuyor.Ben Profilo'dan aşırı memnunum,şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca benim İngilterede dayım Dyson aldı,8 sene sonra iyi çekmediği için değiştirdi ki emiş gücü korunması en çok ün yapmış süpürgedir.Yani Miele,Bosch,Siemens,Profilo bence bu üç markanın dışına çıkılmaz.100 yıldan fazla tecrübeye sahipler.

• quote:

Orjinalden alıntı: jakalon

quote:

Orjinalden alıntı: esruss

Rovus 299 Lira şu anda ve Türkiye'nin her yerinde servisi var. Dediğim gibi hem fiyat hem de kullanış olarak çok iyi bir ürün. Üstelik taşıması ve saklaması da çok kolay. Topshop'ın internet sitesinden bulabilirsiniz derim ben..

Peki suyu ne kadar zamanda değiştrimek gerekiyor?
    Yani bir sefer temiz su koyduğunuz zaman kaç sefer evi süpürebiliyorsunuz?

Su haznesi 0,5 lt yani bir evi tamamen süpüremiyorsunuz. Bence rovustan uzak durun. Malzeme kalitesi çok düşük bir ürün.
  • Arkadaşlar hassas bünyeler için en uygun süpürgeler tozunu suya verenler. Tozlu hava pisligini suya veriyor. Ve o pis su süpürme bittikten sonra dökülüyor. Süpürgenin içinde beklerse kokması son derece normal. İçinde her türlü toz, pis, bakteri, kıl, tüy, böcek yani süpürgenin emdigi her şey olan su kokar. Bu suya toz toplayan süpürgelerden AURA diye bir süpürge var. İhlas yapıp satıyor. Rainbow un benzeri bir süpürge. Bazı bölümleri farklı yapılmış. Rainbow ihlası mahkemeye verdi, süpürgemi taklit ettin diye. Farklılıklar nedeniyle bir şey tutturamadı. Telefon açarsanız evinize gelip süpürgeyi tanıtıyorlar. Halı yıkıyor, Eve parfüm yayıyor, süpürge olarak eski Simteller vardı kazan gibi görünümü onlara benziyor. Büyük ve su kazanı 2 litrelik. Bütün evi süpür. Suyunu götür lavaboya, banyoya, tuvalete dök.Süpürgeyi topla kaldır.. Toz pis toz torbası yok. Bilginiz olsun. Ben 4 yıldır kullanıyorum ve memnunum. EN ÖNEMLİ ARAMANIZ GEREKEN PARÇA VE SERVİS...YEDEK PARÇASI VARMI? SERVİSİ YAYGINMI? Parçası bol ve ucuz. Servisi ihlas servisleri veriyor. Ve yerli üretim. Fiyatı 1000 lira cıvarında.AURA. Süpürgeyi anlattım. Kullananlardan sorun...Kuru lafa yada karalamaya degil, kullananların sesine kulak verin. Etrafınızda araştırın mutlaka bir komşuda vardır, gidip sorun...Yada telefon açın eve getirip çalıştırıp gösteriyorlar...Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Mayıs 2011; 14:10:55 >

• Şu İhlasınkilere gıcık oluyorum. Kim verdiyse vermiş benim numaramı rahatsız edip durdular aylarca. Sonra biraz ters konuşunca defterden sildiler her halde artık aramıyorlar. Kardeşim aldı geçende (o kadar sık boğaz etmişler ki boş bulundukları bir anda almak zorunda kalmışlar) 1500 Ytl 15 ay taksitle. Çok para! Ben bir süpürgeye o kadar çok para vermem.

Bu aralar araştırıyorum. Evde 2 tane torbalı süpürge var bir tane bile etmez. Hanım haftada 2 gün toz alıyor, yetmediğini söylüyor. Gerçi orjinal torba kullanmıyoruz bunun da etkisi vardır.
    Biz de sulu sistem bir süpürge alıcaz. Şimdilik Fakir ağır basıyor.
  • Suyla çalışan elektrik süpürhesinden kullandım ve memnun kalmadım. Temizlerken çok kötü koku yapıyor ve iyi çekmiyor... Zaten pek tutulmadı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Şu İhlasınkilere gıcık oluyorum. Kim verdiyse vermiş benim numaramı rahatsız edip durdular aylarca. Sonra biraz ters konuşunca defterden sildiler her halde artık aramıyorlar. Kardeşim aldı geçende (o kadar sık boğaz etmişler ki boş bulundukları bir anda almak zorunda kalmışlar) 1500 Ytl 15 ay taksitle. Çok para! Ben bir süpürgeye o kadar çok para vermem.

Bu aralar araştırıyorum. Evde 2 tane torbalı süpürge var bir tane bile etmez. Hanım haftada 2 gün toz alıyor, yetmediğini söylüyor. Gerçi orjinal torba kullanmıyoruz bunun da etkisi vardır.
    Biz de sulu sistem bir süpürge alıcaz. Şimdilik Fakir ağır basıyor.
    Aynen ben de ihlası hiç beğenmedim.1500 doları göz göre göre ne olduğnu bildiğim insanlara yediremem.Gelen elemanlar bendeki süpürgede sorun bulamadılar en sonunda boşa laf attılar.Ayrıca hijyenden bahsederken ayakları kokuyordu o da ayrı gülünç durum.
    Bence sulu arıyorsanız Thomas'a bakın.Fakir'de su köpürmesin diye bir solüsyon alınması gerekiyormuş ve hemen bitiyormuş.Yani fazla masraf.Sanırım bu olay Thomas'ta yok.Ayrıca Alman malı bence Thomas.Onun da fiyatı biraz fazla ama suluların bence en iyisi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.