Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.486
Cevap
61
Favori
381.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doğupilot

Son test sonucu,aynı pompa ile dolum 49,83 lt, oysa 6,5*6,5=42,25 yapmalıydı yani reel ortalama 7,66. Yol bilgisayarı 6,5 buda fark 1,16 demektir.ve ben bunu müşteriyi yanıltmak için özellikle yaptıklarını düşünüyorum.OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE
    OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

Katılıyorum Bu aldatma olabilir. Benim aracım da focus dizel ortLama 6 litre full depoya göre 750 km civarı gitmesi lazım.

Max 650 km menzil gördüm bazen 600 km bile oluyor bu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Son test sonucu,aynı pompa ile dolum 49,83 lt, oysa 6,5*6,5=42,25 yapmalıydı yani reel ortalama 7,66. Yol bilgisayarı 6,5 buda fark 1,16 demektir.ve ben bunu müşteriyi yanıltmak için özellikle yaptıklarını düşünüyorum.OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

Katılıyorum Bu aldatma olabilir. Benim aracım da focus dizel ortLama 6 litre full depoya göre 750 km civarı gitmesi lazım.

Bir çok markada bu durum var bence....insignia yol bilgisayarında gösterdiğinden 1 litre fazlasını yakıyor ....
    Alıştık artık..:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler, AFL güncellemesi yaptırdıysanız nasıl bir fark oldu ? Selektör'de bir hızlanma var mı ? Paylaşım yaparsanız sevinirim. Güncelleme çıkalı kaç ay oldu kimseden yorum yok, bu konuda. İnsignia forumu da çok ıssızlaştı aynı zamanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Beyler, AFL güncellemesi yaptırdıysanız nasıl bir fark oldu ? Selektör'de bir hızlanma var mı ? Paylaşım yaparsanız sevinirim. Güncelleme çıkalı kaç ay oldu kimseden yorum yok, bu konuda. İnsignia forumu da çok ıssızlaştı aynı zamanda.

%50 hızlanma oldu...Ama hala sellektör hızı yavaş bence.....ben ocak 2016 da servisten çağırıldım ve yazılım güncellemesi yapıldı...
  • taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, AFL' nin teknolojisi bu kadarına yetiyor demek ki, keşke makyajda bu işe çözüm bulsalardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Bir çok markada bu durum var bence....insignia yol bilgisayarında gösterdiğinden 1 litre fazlasını yakıyor ....
    Alıştık artık..:)

Ne diyim,keşke dürüstçe gerekeni söyleseler di.

• Araba pahalı.Resmen premium araç markaları kadar olmuş fiyatı.Ben o paraya Mercedes,bmw ya da Audi alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Audi383848

Araba pahalı.Resmen premium araç markaları kadar olmuş fiyatı.Ben o paraya Mercedes,bmw ya da Audi alırım.

Talisman 135 bin tl,passat comfort 138 bin tl
    Fiyatlar uçmuş ....her araba pahali artik....

• Audi383848 kullanıcısına yanıt
    Alabiliyorsanız alın tabii. Yalnız yine aynı segmentte ve dizel, otomatik, xenon'lu olsun. Sümbül 64bin ₺' sına satılırken, Insignia parasına rahat rahat alırsınız herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viper74 -- 21 Mayıs 2016; 4:11:15 >
  • Bizim araçlarda ekran açıkken saat üzerine dokununca ,analog saat-takvim çıkıyor burası tamam..ama müzik sistemini kapatınca analog saat ekranıda kapanıp siyah ekranda sağ üste digital saat,sol üstte de dış ısı göstergesi gözüküyor...bu durumu hiç sevmedim...aslında sistem kapalıyken ekranda analog saat göstermesi daha mantıklı olurdu....
    Ayarlardan baktım ,yok....bu şekilde olabiliyormu? Bilen arkadaş varsa yazarsa memnun olacağım...

• Forum öldü,başımız sağolsun...

Insigniam yok ama canlı tutayım biraz o zaman

Adaptif cruise var mı senin insigniada? Varsa deneyimini anlat biraz lütfen. Kaç km hıza kadar nasıl çalışıyor mesela?

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Insigniam yok ama canlı tutayım biraz o zaman

Adaptif cruise var mı senin insigniada? Varsa deneyimini anlat biraz lütfen. Kaç km hıza kadar nasıl çalışıyor mesela?

Benim araçta yok ama deneme surusu icin aldigim insignia da vardi ve sıkışık trafikte bile mükemmel çalışıyordu..insan korkuyir çarpacak diye ama yerinde zamanında ve iyi ayarlanmış dozajında fren yapıyor...
    Daha iyisi varmı bilmiyorum

Hadi bende bir pas atayim gelelim sorulara...

-Yakit olarak 1.4t diger 1.6t ye nazaran daha mi ekonomik ?

-Lpg yaglamali sistemde takilsa subap eriyor mu ? Degisen celik subaplarda 80-100 bin km gidiyor deniliyor.

-2.el lpg li cok var,almak riskli mi ? Benzinli alip kendimiz mi taktiralim ?

Son olarak ne masraflar veya sorunlarla karsilastiniz ? Hatasiz kul olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Hadi bende bir pas atayim gelelim sorulara...

-Yakit olarak 1.4t diger 1.6t ye nazaran daha mi ekonomik ?

-Lpg yaglamali sistemde takilsa subap eriyor mu ? Degisen celik subaplarda 80-100 bin km gidiyor deniliyor.

-2.el lpg li cok var,almak riskli mi ? Benzinli alip kendimiz mi taktiralim ?

Son olarak ne masraflar veya sorunlarla karsilastiniz ? Hatasiz kul olmaz

Benim araç 2015 1.6 cdti yani dizel..
    Ama şunu bpdoğru buluyorum..ikinci el benzinli araç alırsanız lpg li almayın..,alınca siz taktırın...çok amotör iş yapan var..milletimizde ucuz diye onlara kaçabiliyorlar...bu tür işlerde 300-400 ucuz olsun demek saçma...iyi olsun iyi montaj yapılsın ,varsın 500 tl pahalı olsun...demek lazım...
    Sübaplara hiç bir şey olmaz....bu arada....

• Aracıma insignia için özel tasarlanmış Corvin interface taktirdım...
    Aracın orjinal ekranı ve multimedya sistemi tamamen sabit kalma kaydıyla, soket sokete bir tane bile kablo kesmeden bağlandı..
    Sonuç, aracımın 8 inç ekranından hertürlü klip, video,uygulamayı seyredebiliyorum..navigasyon ve bir sürü özellik...digiturk yukledim heryerde tv izleyebiliyorum..youtube ve facebook widgetler daha neler neler...
    Sistem android 4.4.2 kitkat...
    Ve araçla inanilmaz bir uyumu var...

Hocam ben de bu aralar bu sistemi araştırıyorum. Benim aracım 308 onun da ekranına monte edebiliyorlar. Youtube videoları var gerçekten çok temiz iş çıkartıyorlar. Montajı hakkında bilgi verir misiniz? Sonuçta bir kutu gibi birşey bağlamaları lazim bunu nereye bağlıyorlar? Bir de montaj ne kadar sürüyor ve kaça mal oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: shamsheytani

Hocam ben de bu aralar bu sistemi araştırıyorum. Benim aracım 308 onun da ekranına monte edebiliyorlar. Youtube videoları var gerçekten çok temiz iş çıkartıyorlar. Montajı hakkında bilgi verir misiniz? Sonuçta bir kutu gibi birşey bağlamaları lazim bunu nereye bağlıyorlar? Bir de montaj ne kadar sürüyor ve kaça mal oldu?

Evet kutu şeklinde bir sistem....aslinda bu kutu araca uygun hale getirilmis bir android tablet...ekran olarak aracın orjinal ekranini kullaniyor...işlemcisi rockchip 4 çekirdekli, ram 1 gb...
    Çok akıcı çalişiyor...
    İnsignia da ekranin arka-altinda bir boşluk vardi oraya koyduk kutuyu...montaj 1 saat surer ayarlar falan yapiliyor...widget oluşturmayı takanlar bilmiyor sordum olmaz- yok dediler ama ben uğraşa uğraşa onuda buldum...pm den daha sonra yazarim..
    :) :) ..hediyesi 1550 tl

• quote:

quote:

Evet kutu şeklinde bir sistem....aslinda bu kutu araca uygun hale getirilmis bir android tablet...ekran olarak aracın orjinal ekranini kullaniyor...işlemcisi rockchip 4 çekirdekli, ram 1 gb...
    Çok akıcı çalişiyor...
    İnsignia da ekranin arka-altinda bir boşluk vardi oraya koyduk kutuyu...montaj 1 saat surer ayarlar falan yapiliyor...widget oluşturmayı takanlar bilmiyor sordum olmaz- yok dediler ama ben uğraşa uğraşa onuda buldum...pm den daha sonra yazarim..

Benim de 1.6 dizel cosmo İnsignia aracım var. Ben de aracıma, bu cihazdan taktırmak istiyorum; yardımcı olursanız sevinirim. Cihaz hakkında bilgi verir misiniz?
    Kahramanmaraş'ta ikâmet ediyorum; cihazı takan firma İstanbul'da galiba! Cihazı buraya gönderseler burada taktırmam mümkün olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusaeker

quote:

quote:

Çok akıcı çalişiyor...

Benim de 1.6 dizel cosmo İnsignia aracım var. Ben de aracıma, bu cihazdan taktırmak istiyorum; yardımcı olursanız sevinirim. Cihaz hakkında bilgi verir misiniz?
    Kahramanmaraş'ta ikâmet ediyorum; cihazı takan firma İstanbul'da galiba! Cihazı buraya gönderseler burada taktırmam mümkün olabilir mi?

çok basitmontajı var..soket sök soket tak yani...
    ben aracı satacam ...cihaz boşa çıkabilir...
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.