Şimdi Ara

dvd-r sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • philips spd1400bd/00 marka bir dvd - r aldım . bundan 2 hafta önce . dvd-r ' yi dün akşam ilk defa dvd çekmek için kullanmak istedigimde dvd çekmedim . bir kaç adet dvd denedikten sonra bir tane de cd denemeye karar verdim . 690mb yi 40x te 6 dakikada tamamladı . ve yazma işlemi sırasında buffer level sabit kalmayarak sürekli düşütü ve çıktı . arkadaşıma vermiştim ilk aldıgımda ona sordum sende böle bi hata oldumu die o bana dvd çektigini söledi . ne kadar sürede çektigini sordum 3,7gb yi 4x te 25 dakikada çektigini söledi . ve buffer level in onda da sabit kalmayarak sürekli degiştigini söledi .

makinen celeron 1200 , 256 ram makinemden kaynaklanma gibi bi olasılık var mı ?
    dvd-r bozuk direk gidip garantiye mi vermeliyim ?
    ben bi yerde hata yapıyorum ama farketmedim sorun ben de olabilir mi ?

yardımlarınız için teşekür ederim ...

not : kendi cd-r ile cd çekiminde herhangi bi sorun yaşamıyorum .

• arkadaşlar eski konuları biraz daha dikatlli araştırdım . ve genelde yeni frimewavre yada kulanılan dvd lerde hata buunmuş .

kulandıgım dvd fly .
    yeni frimeware i nerden bulabilirim . philips in sitesine girdim bu kadar saçma rezalet bir siteyle karşılaşıcagımı beklemiyordum .
    ve yazım log unu kontrol ettim ve

20:54:58 #23 CDR -31 File Writer.cpp, Line 311
    Buffer too large
    PHILIPS DVDR1660P1\H1 T1

böle bi satır gözüme çarptı . buffer too large den kasıt nedir acaba ?
  • öncelikle şunu söyleyeyim cd-r ve dvd-r değil CD WR ve DVD WR olacak "r" rom yani sadece okunabilir demek.

buffer sürekli değişir bu normaldir.

firmware i update etmek içinhttp://www.cdrinfo.com/Sections/Firmware/Home.aspx sitesini kullanabilirsin.
  • sende yanlış yazmışsın CD ya da DVD-WR değil CD-RW ve DVD-RW
    Açılımı ise CD Rewritable ve DVD ReWritable

quote:

Orjinalden alıntı: [Tifosi]

öncelikle şunu söyleyeyim cd-r ve dvd-r değil CD WR ve DVD WR olacak "r" rom yani sadece okunabilir demek.

buffer sürekli değişir bu normaldir.

firmware i update etmek içinhttp://www.cdrinfo.com/Sections/Firmware/Home.aspx sitesini kullanabilirsin.

• @[Tifosi] bana onun nasıl yazıldıgı deil sorunun ne oldugu lazım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pisipisi -- 3 Kasım 2006; 18:36:35 >
  • öncelikle ortamı germeyelim.adam elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışmış teşekkür edecegine adama sus diyosun.

arkadasında yazmıs ama sende yazmamıssa buyuk ihtimalle anakart ile ilgili bir problem olmalı.ya da yazılım ile ilgili.celeron 1200 war demişsin.buyuk ihtimalle anakartın eskidir.anakartının bios update ini yap bi once.oyle dene.sonra dvd-rw in firmware updateini yap.eger daha halen sorun cozulmediyse buraya yaz baska bişi dusunelim ok
  • @simonee yardım için için teşeküler . anakartım eski , bir arkadaşımdan almıştım markasını bilmiyorum o yüzden yazmadım .

bu gün yeniden dvd yazmayı denedigimde nedenini anlamadıgın bir sebepten dolayı yazdı . ( herhangi bir şey yapmadım )

ilk olarak fly marka dvd kulandım ve bunda 4,1gb yi 4x te 35 dakikada çekti . ve çekme işlemi sırasında buffer level yine sabit kalmayarak sürekli düştü ve çıktı ( %15 - %90 aralıklarında ) .
    sonra dms marka dvd kulandım 4,1gb 4x ve yine 35 dakikada tamamlandı . ama dms marka dvd de buffer level daha sabit kaldı ( %60 - % 90 aralıklarında )

-bir arkadaşım bana frimware atmanın biraz riskli bir iş oldugunu , bir sorun çıkarsa parçanın garanti kapsamından çıktıgını söledi . bu ne kar dogru ?

-35 dakikalık yazım süresi makinen için normal mi ? bunu kabulenmelimiyim ?

-dvd yazabildim ama yinede frimware atmalımıyım ?

-ne marka medya kullanma mı tavsiye edersiniz ?

not : yazma işlemini nero ile yapıyorum .

• Ben kendimden örnek vereyim. HDD bulunan bir veriyi DVD ye aktarırken çok hızlı. 10 dk yı bulmuyo bile. Ama DVD den DVD ye kopyalama yapınca hız çok değişiyo. 4X de yazdırman zaten 4GB lık veriyi yavaş yazdırman anlamına geliyor. Bu nedenle 35 dk lık süre gayet normal.bende 4X te 32 dk da kopyalamıştım. ve DVD den DVD ye aktarımlarda Buffer Level sürekli değişir. Bu DVD ye ve kopyalanan DVD yi okuyan optik sürücüye ed bağlıdır. Yani 35 dk 4x yazdırım için gayet normal.( Eğer HDD den veri kopyalarken aynı süre oluyorsa o zaman bir sorun vardır.)

Not: şu ana kadar 3 marka kullandım. Diamond rezalet. Şu an Verbatim. bundan önce de DMS kullanıyodum.
    quote:

Orjinalden alıntı: Pisipisi

@simonee yardım için için teşeküler . anakartım eski , bir arkadaşımdan almıştım markasını bilmiyorum o yüzden yazmadım .

bu gün yeniden dvd yazmayı denedigimde nedenini anlamadıgın bir sebepten dolayı yazdı . ( herhangi bir şey yapmadım )

ilk olarak fly marka dvd kulandım ve bunda 4,1gb yi 4x te 35 dakikada çekti . ve çekme işlemi sırasında buffer level yine sabit kalmayarak sürekli düştü ve çıktı ( %15 - %90 aralıklarında ) .
    sonra dms marka dvd kulandım 4,1gb 4x ve yine 35 dakikada tamamlandı . ama dms marka dvd de buffer level daha sabit kaldı ( %60 - % 90 aralıklarında )

-bir arkadaşım bana frimware atmanın biraz riskli bir iş oldugunu , bir sorun çıkarsa parçanın garanti kapsamından çıktıgını söledi . bu ne kar dogru ?

-35 dakikalık yazım süresi makinen için normal mi ? bunu kabulenmelimiyim ?

-dvd yazabildim ama yinede frimware atmalımıyım ?

-ne marka medya kullanma mı tavsiye edersiniz ?

not : yazma işlemini nero ile yapıyorum .

• buffer level değişmesi normaldir.sabit kalmaz genelde zaten.dvd veya cd farketmez verbatim en kaliteli medyalardan biridir.dvd büyük boyutta oldugu icin kaliteli medya kullanmanı tavsiye ederim.verbatime güvenebilirsin.

firmware update işlemi parçayı garanti dışı bırakır.eğer ben yeterli bilgiye sahip değilim dersen aldıgının markanın teknik servisine götürerek hem cihazını test ettirebilir hemde firmware guncellemesi yaptırabilirsin.

bios update te yapman gerekebilir.eger ben bu riske girmem dersen bi teknik servise goturup yaptırabilirsin.bios veya firmware update yaparken eger elektrik kesilirse cihaza elveda diyebilirsin.yazılım komple silinmiş oldugu icin bir daha calısmaz.o zaman teknik servise gitmek zorunda kalırsın ayrıca daha fazla ucret odersin.
  • 35 dakikalık yazma süresi hdd ' den --> dvd ' ye yazarken oluyo . pazartesi ilk iş aldıgım yere götürmek olacak .

@ErkanCo ve @simonee yardımların ve ilgin için bir kez daha teşekür ederim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pisipisi -- 4 Kasım 2006; 13:54:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.