Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.916
Cevap
77
Favori
665.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

Ben 4 mevsim lastiğinde Michelin CrossClimate öneriyorum. Hem ıslakta daha iyiler, hemde daha sessizler. Muhtemelen ömür olarakta çok daha iyi olacaklardır Nokian Weatherproofa göre...

Biraz araştırdım da, dört mevsim lastikler için; 0 derecenin altında kullanılmaz diye yazılmış. Şimdi bu bilgi doğru ise, zaten 0 derecenin üzerinde bir kış geçirsem, sanırım yaz lastiklerimi hiç çıkartmam. Bizim burada bir iki hafta az bir kar yağıyor ve bir kaç günde yollarda bir şey kalmıyor. Bu yüzden kar lastiğine o kadar para vermek istemiyorum. Dört mevsim lastik bu koşullarda işime yarar mı acaba?
    http://www.dunlop.eu/dunlop_trtr/all-about-tires/seasonal-tires/all-season-or-summer-tires/

Bunlar yeni nesil 4 mevsimler hocam. 3PMSF ve M+S damgasi olan her lastik 0 in altinda karda kista kullanilabilirsiniz. Youtube dan Michelin Crossclimate ve Nokian Weatherproof un testlerini inceleyebilirsiniz.

Teşekkürler hocam. Bi bakayım..

• 245 45 17 ebatlarda 4 adet Continental ContiWinterContact TS 830 P aldım. Tanesi 600 TL.
    Bakalım geniş tabanda Conti neler yapacak, görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redstorm -- 12 Aralık 2015; 13:51:23 >
  • Buralarda bulunsun lazım olabilir.
     KIŞ LASTİKLERİ  ( tüm paylaşımlar buraya) KIŞ LASTİKLERİ  ( tüm paylaşımlar buraya)

• bringtone blazzak LM 32 bu yıl lastiği yenilediler param olsaydı continantel 835 serisinden şaşmazdım ama 2 nci alternatif olarak bunu aldım çok memnunum
    KK 9 taksit yaptılar ayda 100lira 100 lira ödüyorum paraf ve bonus karta taksit yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hussein Genghis -- 14 Aralık 2015; 10:07:46 >
  • Nokian Weatherproof kullanan varmı yorum yapabilirmi acaba? Lastik hakkında genelde kış şartlarından bahsedilmişacaba sıcak havalarda bu lastik nasıldır fikri olan aydınlatırsa çok sevinirim:)
  • Merhaba,

İstanbul Avrupa yakası kışlık lastik uygun alabileceğim tavsiye edeceğiniz yer var mıdır ? İnternet ten alabileceğimiz çoğu site uygun fiyat veriyor, ancak montaj hizmeti vermiyor. Boyutlar 185 65 15 ( Söküp takma + balans hizmeti istiyorum )
  • Nissan qashqai için kış lastiği önerir misiniz arkadaşlar hiç anlamıyorum lastik işlerinden continental ts 850 baya iyi sanırım bizim arabaya olur mu bu ve fiyatları Nasıl acaba çok farklı fiyatlar gördüm internette

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    TS850'yi 2 yıldır 225/45/17 ebatta kullanıyorum; son derece memnunum. Zaten girdiği testlerin %70'inde(28 testin 20'sinde) birinci olmuş, kalanların büyuk kısmında ilk üçte yer almış bir lastiktir. Tavsiye ederim kısaca.

• enoktakenokta kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, bizim lastikler 225 45 19w. Bu ebata uygunu vardır değil mi? Bir de nerden ve kaça aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

Teşekkürler hocam, bizim lastikler 225 45 19w. Bu ebata uygunu vardır değil mi? Bir de nerden ve kaça aldınız

Continental'de sizin ebatlarda TS830 P var. Ben de aynı lastiğin 17 inch jant olanını aldım. Tabii 19"'de fiyat farkı epey olacaktır. Ben tanesini 600 TL'ye aldım. Aslında Continental'de karar kıldıysanız sitesine girip aracınıza en uygun lastiği oradan seçebilirsiniz.
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Sizin ebatta yok; sizin ebatta ts850p var. Benim lastik "high performance winter" diye geçiyor, ts850p ise "Ultra high performance winter" diye geçiyor. Ben lastikleri geçen sene almıştım Ankara'da bir bayiiden. Ne yazık ki fiyatını hatırlamıyorum.

• redstorm kullanıcısına yanıt
    wowww baya pahalıymış hocam..

ucuza almanın da yolu yok sanırım, kaliteli lastik indirim pek olmaz..
  • Bizde bir Forester 2.0 XT var. Onun ölçüleri 225x55x18r, bir de XV var onun ise 225x45x17R.

Aldığımız lastik öncelikle bir haftalığına Forester'a takılması gerekiyor, çünkü Bulgaristan'a gidip gelecek araç, daha sonra o lastikleri XV'ye takmak istiyoruz.

Aldığımız lastik böyle iki araca uyabilir mi? 45'lik yanakla 55'lik yanak çok farketmez diye düşünüyorum. XV'ye 55lik yanak da olur, lastikle tampon arası oldukça boş.

Ancak 18 inçlik lastik XV'nin jantına büyük gelebilir sanırım.

Sizce 225x55x17 ya da 225x45x17 takım alsak önce Forester'a takıp sonra XV'ye geçirebilir miyiz?
  • 205/55R16 ebatta,
    Nokian WRG2 kullandım sorun yaşamadım.
    Goodyear UG8 kullandım, sorun yaşamadım. Kırıkkale de buzun üstünde 80/90km/h larla en ufak gezme yaşamadım.
    Continental TS850 aldım berbattı, testlere güvenmiştim, yağmurda iyi olmasına rağmen karda devamlı patinaja çok kaldı, 2 sezon kullanip sattım.
    Nokian WRD4 aldım karı bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fth -- 30 Aralık 2015; 13:28:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

205/55R16 ebatta,
    Nokian WRG2 kullandım sorun yaşamadım.
    Goodyear UG8 kullandım, sorun yaşamadım. Kırıkkale de buzun üstünde 80/90km/h larla en ufak gezme yaşamadım.
    Continental TS850 aldım berbattı, testlere güvenmiştim, yağmurda iyi olmasına rağmen karda devamlı patinaja çok kaldı, 2 sezon kullanip sattım.
    Nokian WRD4 aldım karı bekliyorum :)

Ben de Kırıkkaledeyim ve 185-60-15 ebatta TS850 kullanıyorum ve bugün kar yağmış geceleyin. Sabah 8 gibi karın üstünde test ettim biraz kaydı ama düz bir hatta kayması güzel.Kaydı derken sürüklenme değil abs eşliğinde çok kısa bir süre içerisinde durabiliyorsunuz.Tabi bir de ilk kar olması ve buzla karışık bir zeminde denemem yapmış olmam sonucu etkilemiş olabilir.

Edit: Unutmaadan ekleyim. Çok fazla test videosu izledim.Test videosu izleyerek alacağınız tek lastik ts850 olur çünkü adamlar buzun ve karın üstünde bildiğin otobanda gider gibi gidiyor lakin günlük hayatta kullanımda sizin de dediğiniz gibi alakası yok olayla. Kar üzerinde patinaj olayını ben de merak ettim şimdi.Eğer dediğiniz gibiyse sıkıntılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 30 Aralık 2015; 14:18:50 >

• Geçen sene tipine ve etiketine güvenip aldırdığım Petlas PT925 tam anlamıyla tırt çıktı.Sokaktan çıkamadık.Sokakta %3 civari eğim vardır sanıyorum

KIŞ LASTİKLERİ  ( tüm paylaşımlar buraya)

Kumho veya Toyo arasında kaldık.Eski Kumho KC11'leri 6 kış kullandık hala gidiyordu son kışta bile.
    Ticaride kullanan varsa yorum bekliyorum veyahut normal iki markayı denemiş olanlardan

Bu da eski kumhomuz

KIŞ LASTİKLERİ  ( tüm paylaşımlar buraya)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan G. -- 31 Aralık 2015; 0:51:49 >

• Uzun süredir taksicilik yapan bir abim var. Lastiklerle ilgili yorumu şuydu ;
    " Kullanmadığım lastik kalmadı , yazın primacy 3 kışın Ts 850 geriye kalan hepsi hikayedir" dedi.
  • YANSIMA1 Y kullanıcısına yanıt
    TS850 tamam da Primacy 3 konusundaki tespite katılamam. 2 yazdır primacy 3 kullanıyorum, kullandığım en kötü yazlık lastik diyebilirim. Sırf sessiz diye aldım; ama lastik yokuşta sürekli patinaja düşer, asr sürekli tak tuk vurarak devrede, abs her daim devrede, virajlarda ufak zorlamada hemen esp devrede... Kısacası gerçekten kötü bir lastik.

• quote:

Orijinalden alıntı: YANSIMA1

Uzun süredir taksicilik yapan bir abim var. Lastiklerle ilgili yorumu şuydu ;
    " Kullanmadığım lastik kalmadı , yazın primacy 3 kışın Ts 850 geriye kalan hepsi hikayedir" dedi.

Kisi tutturmusta yazi sallamis:)
    Primacy 3 testlerde genelde ortalarda yada daha altlarda.
    Googyearin yaz lastikleri cok iyi. (Eff.grip perf asimetrik f1)

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.