Şimdi Ara

Bilgisayarım yavaşlamaktan öte,çok garip yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu akşam format attım.Xp sp2 kurdum her zamanki gibi.adsl modemi kurdum,anakartı tanıttım.Sonra ilk olarak donanimhaber.com bağlanayım dedim ama nerde,sayfayı açana kadar epey vakit geçiyor hiç abartmıyorum.Şu anda durum aynı,konuyu biraz aramaya çalıştım ama ararken bile epey vakit geçtiği için yeni mesaj yazmaya karar verdim,kusura bakmayın.
    Daha önceki formatlardan tek farkı,bugün windows sitesine bağlanıp güncelleme yaptım hayatımda ilk defa.Bilmiyorum bunun etkisi varmı ama bilgisayar sanki şişmiş gibi,ne taktığım cd açılıyor,ne internet sayfası açılıyor.Anlamadım açıkçası.
    Bana bir yol gösterin lütfen
    Saygılar

• baglantıda da sorun olabılır ben 5 saattır problem yaşıyorum... yagmur yagdı boyle oldu
  • bilgisayarının özellikleri ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyibe

Bu akşam format attım.Xp sp2 kurdum her zamanki gibi.adsl modemi kurdum,anakartı tanıttım.Sonra ilk olarak donanimhaber.com bağlanayım dedim ama nerde,sayfayı açana kadar epey vakit geçiyor hiç abartmıyorum.Şu anda durum aynı,konuyu biraz aramaya çalıştım ama ararken bile epey vakit geçtiği için yeni mesaj yazmaya karar verdim,kusura bakmayın.
    Daha önceki formatlardan tek farkı,bugün windows sitesine bağlanıp güncelleme yaptım hayatımda ilk defa.Bilmiyorum bunun etkisi varmı ama bilgisayar sanki şişmiş gibi,ne taktığım cd açılıyor,ne internet sayfası açılıyor.Anlamadım açıkçası.
    Bana bir yol gösterin lütfen
    Saygılar

oncellkle win update le alakası yok bu durumun.sora pc ozellklerini yazmalısın.taktıgın cd nin açılmaması ile ilgilide Çalıştırdan gpedit.msc yi çlştr. Bilgisayar Yapılandırması başlığı altındaki Yönetim Şablonları ordan Sistem dizinine geç. Ardından sağ taraftaki Otomatik çalıştır özelliğini devre dışı bırak öğesine çift tıkla ve gelen penceredeki Etkin seçeneğinin işaretli olup olmadıına bakk genelde yapılandırlımamış olarak gosterir.. kolay gelsn sistem ozellklerini bekliorz.

• windows u güncellemeyle alakası var arkadaşlar hemen isbat edeyim diyelimki adam korsan bi kurulum yaptı ve orjinal xp için hazırlanmış güncellemeleri yükledi sizce mantıklımı sadece internetmi yavaş yoksa pc mi biosa bi reset at düzelir........
  • quote:

Orjinalden alıntı: baranel

windows u güncellemeyle alakası var arkadaşlar hemen isbat edeyim diyelimki adam korsan bi kurulum yaptı ve orjinal xp için hazırlanmış güncellemeleri yükledi sizce mantıklımı sadece internetmi yavaş yoksa pc mi biosa bi reset at düzelir........

arkadasımm güldürmee beni =) korsan cd dediğin şey kopyadır aslının aynısıdır.onu kafana yerleştr sadece kopyadırr kopya olmasıda yasal olmadıgı anlamına gelir.korsan cd nin kernel lerii ile oynanmazz..
  • bu arada ay başlarında internet birz yavaş olabilir sebebinide söyleyeyim bir çok internet kullanıcısı kotalı baglanır ve pc sine ayın başında format atar ve güncelleme yaptırır....ister inanın ister inanmayın.......
  • degerli bir hocamıza sordum bu konuyu buradan degil ve bana windows kendisinden eklenti alan kullanıcının yasalmı yoksa kopyamı kullandını anlar dedi sende beni güldürme ve saygılı ol inanmazsan araştır..........
  • hadi bütün forma soralım hodri meydan........
  • quote:

degerli bir hocamıza sordum bu konuyu buradan degil ve bana windows kendisinden eklenti alan kullanıcının yasalmı yoksa kopyamı kullandını anlar dedi sende beni güldürme ve saygılı ol inanmazsan araştır..........

gusel arkadasım bnm senelerdir bu meslekk içerisindym microsoft yeni getrdiği sistemle birlkte bazı product keyleri blokladı ve update yapamıycak hale getrdii ordann korsan olup olmadıını anlıyabilio.. sadece kotalılar ay sonunda formatlarlar pc yi buda ilginç geldii neden formatlarlar ??
  • adamın 3 gb sınırı var ve dolmak üzere diyoki ayın başında atarsam sınırı aşmam ve güncellemeler sorun yarata biliyor peki hemen şunu sorayım bi çok kullanıcıya kurulum esnasında sorulur windows a kayıt olmak istermisiniz diye olmayanlar işte bu sorunu yaşaya biliyor.......
  • quote:

adamın 3 gb sınırı var ve dolmak üzere diyoki ayın başında atarsam sınırı aşmam ve güncellemeler sorun yarata biliyor peki hemen şunu sorayım bi çok kullanıcıya kurulum esnasında sorulur windows a kayıt olmak istermisiniz diye olmayanlar işte bu sorunu yaşaya biliyor.......

arkdasm biraz arastr bu konuda pek bi bilgin yok ahkam kesmeye calsıyosun ama azimlisin farkındaym.kolay gelsn sana adamın topici kirletmeyelm..
  • senin düşüncen benim düşüncem ve araştırdımıda belirttim ve ahkamda kesmiyorum tartışmak iyidir lakin karşılıklı saygı daha iyidir...bu konuda elbet bizden sonrakilerde yazı yazar bundan sonrasını onlara bırakalım ve görelim.......
  • ctrl+alt+del de işlemlere bakabilir misin. Muhtemelen explorer.exe diye birşey %100 mesai ile calısıyor bu da bu duruma neden oluyor. Eğer böyle bişey varsa o trojandam kurtulmaya calıs. Genelde ilk defa format sonra beliriyor. Benimde basıma geldi. Yalnız görevi sonlandır dersen masaüstün gider. Zaten explorer.exe masaüstünü ifade eder. Bir şekilde kurtulursun inşallah...Kolay gelsin...
  • Adaware ve spyware doctor ile tarattır.Sorunun çözlülecektir.
  • Arkadaşlar kusura bakmayın biraz geç cevap yazdım ama
    Sistem
    P4 2,66
    512 ddr-ram
    128 mb fx5200 ekran kartı
    gigabyte 8s648fx anakart
    80 gb hdd
    lg cd-rw

Bu arada bilgisayara format atıldıktan sonra spyware falan filan hepsi silinmezmi arkadaşlar.Bilgisayarım hala yavaş.İlk gün gibi değil ama formattan önceki haliyle arasındaki farkı hissedebiliyorum.Ki formattan önce bilgisayar doluydu,programlar falan.E şimdi bomboş hafif bir pc oldu ama yavaş.
    Ben bir daha format atmaya karar verdim.
    Sonucu yazarım
  • Macromedia Flash Player Yükle
  • hocam C: yide biraz boş bırakırsan faydalı olabilir
  • Biostan kaynaklanıyor bence..Bios resetlenmeli formattan önce ve kurulumda kullanılacak cd temizolmalı.Bu arada yukarıdakı arkadaşların söylediklerine ilave;Güncellemeden oluşan bir sorun değildir.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.