Şimdi Ara

İn-therm MRL-300 TM Dijital Kablolu Oda Termostatı Eca confeo plus bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
10
Favori
24.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İn-therm MRL-300 TM Dijital Kablolu Oda Termostatı almayı düşünüyorum eca confeo plus kombiyle uyumlumudur uyumluysa bağlantı konusunda yardımcı olabilirmisiniz

• inthermi ara sor muhtemelen uyumlu..
  • termostadı aldım arkadaşlar kombiyle uyumlu fakat kullanım hakkında bilgi ve önerilirinizi bekliyorum...
  • cenknet1980 C kullanıcısına yanıt
    Ben de bir aydır cihazı kullanıyorum. Ayarları evinizin sıcaklığına göre deneme-yanılma yöntemiyle yapabilirsiniz.
    Ben şu sıralar sabah 07.00 23,0 derece -07.30 22,0- 20.00 23,0 - 23.45 22,5 derece olarak kullanıyorum.
    Fabrika ayarları 5 + 1 + 1 gün olarak geliyor. İsterseniz geri tuşu ve menü tuşuna birlikte basıp çıkan menüden gün ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Bu sıralar akşam biraz geç geliyoruz o yüzden akşam 8'de derece yükseliyor. Size tavsiyem eve gelmeden 1 ya da 2 saat öncesinde sıcaklığı yükseltmeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeremyre -- 21 Ocak 2015; 18:00:48 >
  • Arkadaşlar bu gizli menü den ne ayarlar yapılıyor bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi
  • Cihazda gizli alt menü var bunu kitapçığa yazmamışlar.
    Menü tuşu ve geri ok tuşuna basılı tutun yeni bi menü çıkacak.
    00- menüsü ekran ışığının yanma süresi 5 sn
    01- menüye gelince 5 1 1 yazacak onu ok tuşları ile 5-1-1 5-2 1-1-1 7 gibi seçenekler var. Size uyanı seçin.
    Diger 02 03 menüleri de çalışma sıcaklık aralığı 5 ile 35 derece arası
    04- 0.0 yazıyor pek anlam çıkartamadım
    05- ölçme zaman aralığı 10sn seçili
    06- da fabrika ayarına dön demek 01 yapıp ok derseniz resetler dikkat ediniz. Gerçi fabrika ayarına pili sök tak yapıncada dönüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler GokhanTR güzel bir bilgi oldu.Bide önerdiğiniz kombi derecesi kaç acaba kaçta çalıştırayım kombiyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Cihazda gizli alt menü var bunu kitapçığa yazmamışlar.
    Menü tuşu ve geri ok tuşuna basılı tutun yeni bi menü çıkacak.
    00- menüsü ekran ışığının yanma süresi 5 sn
    01- menüye gelince 5 1 1 yazacak onu ok tuşları ile 5-1-1 5-2 1-1-1 7 gibi seçenekler var. Size uyanı seçin.
    Diger 02 03 menüleri de çalışma sıcaklık aralığı 5 ile 35 derece arası
    04- 0.0 yazıyor pek anlam çıkartamadım
    05- ölçme zaman aralığı 10sn seçili
    06- da fabrika ayarına dön demek 01 yapıp ok derseniz resetler dikkat ediniz. Gerçi fabrika ayarına pili sök tak yapıncada dönüyor

Merhaba ,

Alt menüde yer alan 04 nolu seçenek Ortam Sıcaklığı Ölçme Aralığı seçeneğidir. 1 - 120 saniye aralığında istediğiniz zaman ayarını yaparak termostatınızın ortam sıcaklığını kaç saniyede bir ölçeceğini belirleyebilirsiniz.

05 nolu seçenek ise İnce Kalibrasyon Ayarı seçeneğidir. Bu alt seçenek ile - 10 , + 10 arasında kalibre edebilirsiniz.

in-therm MRL200 TM , MRL300 TM , MRL200 RF TM , MRL300 RF TM modellerimizin tümünde bu ayarlar geçerlidir.

İntek Ticaret

destek@intekticaret.com

• İntek Ticaret İ kullanıcısına yanıt
    Mrl300 kullanıyordum -0.2 de kombi devreye girip +0.2 de devreden çıkıyordu. 23.0 da set edilince 22.8 de kombi yanıp 23.2 de kombi kapanıyordu. Bu çalışma aralığını değişebiliyor muyuz? -0.1 +0.0 yapmak gibi.

Birde mrl300rf kablosuz modelinizde çeşitli sıkıntılar yazmıştık. Çözdünüz mü o sorunu? kablosuz sinyal alamama gibi sıkıntılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Mrl300 kullanıyordum -0.2 de kombi devreye girip +0.2 de devreden çıkıyordu. 23.0 da set edilince 22.8 de kombi yanıp 23.2 de kombi kapanıyordu. Bu çalışma aralığını değişebiliyor muyuz? -0.1 +0.0 yapmak gibi.

Birde mrl300rf kablosuz modelinizde çeşitli sıkıntılar yazmıştık. Çözdünüz mü o sorunu? kablosuz sinyal alamama gibi sıkıntılar

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum gerçekten
  • cenknet1980 C kullanıcısına yanıt
    *in-therm MRL 300 TM ve in-therm MRL 300 RF TM modellerimiz 0.1 °C ile 3 °C arasında ayarlanabilir hassasiyete sahiptir. Termostatın çalışma mantığı, eğer 0.1 °C hassasiyet ile kullanıyorsanız + / - olarak istenen değeri geçtiği anda kombiyi açar veya kapatır. Tarafımızca tavsiye edilen hassasiyet değeri 0.5 °C olup; bu değerin altında kullanılan hassasiyet aralığı pil ömrünü kısaltır, kombinizi sürekli aç/kapa komutu ile yıpratabilir ve doğalgaz faturanızın yüksek gelmesine sebep olabilir. (Bu yüzden 0.1 °C hassasiyet ev kullanıcılarından çok, hastane, laboratuvar,hayvan yetiştirme çiftlikleri ve ticari işletmeler tarafından sıcaklığın ön planda ,yakıt tasarrufunun ikinci planda olduğu durumlarda tercih edilmektedir. )

* in-therm MRL300 RF TM Kablosuz modelimizdeki sinyal problemimiz teknik birimimiz tarafından çözülmüş olup ürünlerimiz satışa sunulmuştur.

İntek Ticaret
    destek@intekticaret.com
    0224 255 52 33

• quote:

Orijinalden alıntı: İntek Ticaret

* in-therm MRL300 RF TM Kablosuz modelimizdeki sinyal problemimiz teknik birimimiz tarafından çözülmüş olup ürünlerimiz satışa sunulmuştur.

Merhaba,
    Piyasadan alacağımız ürün sinyal problemi çözülmüş olanı mı değil mi nasıl anlayacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 15 Nisan 2015; 12:58:02 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Merhaba,
    Piyasadan alacağımız ürün sinyal problemi çözülmüş olanı mı değil mi nasıl anlayacağız?

Merhaba ,

Piyasada bulunan tüm ürünler firmamız yönetiminde dağıtımı gerçekleşip sorunlu olan tüm ürünler piyasadan toplatılarak yenileri ile değişim yapılmıştır.

İNTEK TİCARET
    destek@intekticaret.com

ben sizden aynı termostatı şubat ayında n11 üzerinden almıstım . şimdi bu termostatta sinyal sorunu mevcutmudur . şimdiye kadar bi kere sinyal kaçırdığını yakaladım. tşkler

• İyi günler
    Eca Confeo Premix Plus la kullanıldığında modülasyon yapabilmekte midir?
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    bu termostat programsız olarak manuel modda kullanılabiliyor mu?
  • erolkuru E kullanıcısına yanıt
    Hayır. 4 modu var saatleri geldikçe otomatiğe alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenknet1980

İn-therm MRL-300 TM Dijital Kablolu Oda Termostatı almayı düşünüyorum eca confeo plus kombiyle uyumlumudur uyumluysa bağlantı konusunda yardımcı olabilirmisiniz

sa neyaptınız ürünü aldınızmı? ürünü kullanıyormusunuz acaba memnunmusunuz, artıları eksileri nelerdir, bende aldım eca confeo plus kombime ancak henüz takmadım, yorumlarınızı alabilirmiyim acaba.
  • arkadaşlar ürünü alıp kullananlar, eksilerini artılarını yazabilirlerse çok iyi olacak
    aynı ürünü benim gibi almayı düşünenlere de ışık tutmuş olacaksınız.
    şimdiden vakit ayırıp cevaplayanlara teşekkür ederim.

iyi forumlar...
  • Merhaba, siz sorunca geçenlerde başka bir arkadaş için başka bir başlıkta yazmıştım diye hatırladım. Üşenmedim eski cevabımı buldum. Bir de ne göreyim

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=111732759

Merhaba, arkadaşımız da belki cevaplar ama görmüşken yazayım dedim.

Artıları:
    + 0,1 derece hassasiyet,
    + Geniş lcd ekran,
    + İşini yapan program seçenekleri,
    + Özelliklerine göre uygun fiyatı

Eksileri:
    - Bildiğim kadarıyla manuel mod yok, 4 zaman dilim var, bu dilimlerden herhangi birinde dereceyi değiştirdiğinizde, o zaman dilimi bitip yeni zaman dilimine geçtiğinde yeni zaman dilimi için daha önce ayarlanmış dereceye göre çalışıyor.
    - Daha küçük olabilirdi, 10 cm* 10cm büyüklükte.
    - Pil göstergesinin bence düzgün çalışmaması. Benim cihazım kablolu olmasına ve pil zayıf olmamasına rağmen bir keresinde sinyal atlattı. Yani cihaz ekranında kombi yanıyor gösterdiği halde kombiyi çalıştıramamıştı. Mutlaka kaliteli (duracell vb.marka) pil kullanmanızı ve pil zayıf uyarısı vermeden pilleri yenilemenizi öneririm.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Fiyatına göre iyi bir cihaz, öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeremyre -- 9 Kasım 2015; 15:39:07 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeremyre -- 23 Kasım 2015; 14:01:51 >

• bu cihazı kullanan arkadaşlardan tepkime bilgisi rica edicem nasıl hasasiyte takılmayın okadar yabancı ısı uzman forumlarındandan öğrendiğim adamlar 0.1 kombiyi yoruyor yıpratıyor diye diye fabrikasyon 0.5 geliyor zaten onemli olan tepkime hani kapı pencere açtığınızda derece şak diye oynuyormu yoksa dakkalarca derecenin düşmesinimi bekliyorsunuz?? ha dakkalarca bekliyorsanız zaten bunu kötü termostat sınıfına koyuyorlar rakamsal hasasiyetini tartışan onemsiyen bile yok bizim forumda 0.1 mi yok 0.5 mi başka bişey yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Kasım 2015; 14:20:19 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.