Şimdi Ara

Hangisi !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tablet almayı düşünüyorum süre önemli değil bütçe :650-700 tl max aklımımda iki tane var ;

http://www.teknosa.com/urunler/125044297/samsung-sm-t530-galaxy-tab-4-10-1-white-tablet

http://www.hizlial.com/samsung-google-nexus-10-gt-p8110-101-16gb-tablet/10405580

lütfen cevap gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbayediagne10 -- 29 Aralık 2014; 15:42:36 >

• bende aynı çelişkideyim nexsus biraz daha iyi gibi duruyor ama bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim bende
  • Tab s 8.4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Tab s 8.4

Tab pro 8.4 için düşüncelerinizi öğrenebilirbiyim,Teşekkürler.

• Bu konu sizi biraz bilgilendirebilir.Zamanında Tab S ve Tab Pro arasında kalıp , proyu seçen biri olarak yazmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=99265170

Ben Tab Pro 8.4 kullanan biri olarak çok memnunum.Yalnız birkaç arkadaş batarya/şarj olmama gibi sorunlar yaşadı.O da insanların midesini bulandırdı.
    En azından, kesin bir tablet alacaksanız Tab Proyu 8.4ü görmenizi, sorun çıkarsa ya iade etmenizi ya da Tab S veya Nexus 10 ile diğiştirmenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

quote:

Tab s 8.4

Proda gayet guzel bir tablet ,hiz ve performans konusunda tatmin edecek cihazlardan.Ben daha guncel oldugundan ve bir kac artisindan dolayi tab s onermistim, karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: Müteferric

Bu konu sizi biraz bilgilendirebilir.Zamanında Tab S ve Tab Pro arasında kalıp , proyu seçen biri olarak yazmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=99265170

Ben Tab Pro 8.4 kullanan biri olarak çok memnunum.Yalnız birkaç arkadaş batarya/şarj olmama gibi sorunlar yaşadı.O da insanların midesini bulandırdı.
    En azından, kesin bir tablet alacaksanız Tab Proyu 8.4ü görmenizi, sorun çıkarsa ya iade etmenizi ya da Tab S veya Nexus 10 ile diğiştirmenizi öneririm.

İlginiz için teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

quote:

Tab s 8.4

Proda gayet guzel bir tablet ,hiz ve performans konusunda tatmin edecek cihazlardan.Ben daha guncel oldugundan ve bir kac artisindan dolayi tab s onermistim, karar sizin

Teşekkür ederim.

• nexususun ekranı daha kaliteli dpi daha yüksek ekranı pls. pls ekran ips ekrana göre daha parlak ve canlı şarja da katkısı olur bende tab 4 e denk 10.1 var p5210 dpi tab 4 10.1 le aynı nasıl anlatsam ekran kartı driveri yüklenmeyen pcler olur ya görüntü aynı o şekil çok rahatsız edici iğrenç bir görüntü kalitesi var gerçi dizi film izlerken o kadar rahatsız etmiyor ama internette gezerken okurken felan iğrenç ötesi ben senin yerinde olsam direkt nexususu alırım nexus 300 dpi pls ekran. tab 4 149 dpi
  • tab pro 8.4 ün fiyatı ile tab s 8.4 ün fiyatı neredeyse aynı.İkisi karşılaştırıldığında tab s üstün.Nexus 10,Tab s e zorlayacağım.
  • Ama işte o kıyas o kadar kolay değil:) Tab S daha çok kozmetik olarak üstün.Yani biraz daha küçük boyutlar,30 gram daha hafif, superamoled ekran,parmak izi okuyucusu.Onun dışında 3gb ram.
    Öncelikle hangisini alırsanız çok memnun kalırsınız,çünkü piyasada bunlardan iyi tablet pek yok.
    Şimdi kendimce kıyaslayayım:

Ekran: Tab Pro'da Super Clear Lcd ekran var,Tab S'de ise Super amoled.Öncelikle,Tab Pro piyasaya çıktığı zaman Tab S yoktu,ve o dönemin yabancı testlerine bakarsanız Tab Pro'nun ekranının da çok övüldüğünü görürsünüz.
    Tab S'in siyahları muazzam ama diğer taraftan Tab Pro'nun ekranı Tab S'den daha parlak.Ama yine Tab S'deki Amoled aynı resmi açtığınızda daha canlı renklere sahip ,bu taraftan güzel,çünkü sizin dikkatinizi çekiyor.Lakin dikkat ederseniz bunun resmin gerçek renklerinden de uzaklaştığını farkedersiniz.

O yüzden daha gerçekçi tonlarda Tab Pro.Daha keskin renkler için Tab S.
    Ben şahsen ikisine yanyana baktım,o Amoled farkını hissedemedim.Ama birşey farkettim.Tab Pro'daki görüntüler daha keskin,onu da araştırdığımda gördüm ki Tab S 8.4'de değişik bir piksel dizilimi kullanılıyor,o yüzden aynı görüntüde Tab Pro biraz daha keskin duruyor.Lakin Tab S'deki bu durumu başka yüksek pikselli bir modelle karşılaştırmazsanız farkedemezsiniz zaten.

Performans: İşlemci performansında bilen bilir, Snapdragon 800 geçen yılın en üst seviye telefonlarında kullanılyordu.Genel olarak da Exynos'dan daha performanslı.Exynos 8 çekirdekli olsa bile o 8 çekirdek aynı anda çalışmıyor.Yani maksimum performans 1.9ghz 4 çekirdekli kısımdan geliyor.
    Onun dışında grafik performansında ve fps'te de Tab Pro 8.4 , Tab S 8.4'ten daha yüksek değerler veriyor.

Ram: Hiç tartışmasız yüksek Ram'e kimse hayır demez.O yüzden 3gm ram tabi ki 2gb'tan üstündür.Ama sadece şunu demek gerekir.Asıl değerler Tab S için 2.71küsür, Tab Pro içinse 1.82.Fark 0.9'a düştü.Üstüne bir de Exynos'un Snapdragona göre biraz daha fazla Ram tüketme durumu var(internetten olaşabilirsin). O yüzden o aradaki farkı aynı anda bir çok ağır program açık tutmadıkça farkedemezsin.
    Benim şahsen Tab Pro'da bir taraftan youtubeda video izleyip,diğer taraftan da internette gezdiğim ve arkada da yahoo mail v.s açık tuttuğum çok oluyor.

Şarj: Tab S bu konuda siyah renkler için enerji harcamaması ve diğer 4 çekirdeğiyle yüksek performans gerektirmeyen işlemleri halledebilmesiyle önde(diyorlar).Ama renkli ve performanslı kullanımda Tab Pro daha önde diyorlardı.Zamanında birçok yazı okudum,o yüzden ne nerede yazıyordu bilmiyorum.

Custom Rom: Bu konuda Tab Pro ,Snapdragon kullanmasından kaynakları birçok güzel ve cihazı hızlandıran Custom Romlara sahip.Tab S için ise, Samsung Exynos geliştirici kodlarını paylaşmadığı için herhangi bir Custom rom çıkamıyor.

Yani durum biraz böyle karışık.Ben ikisi benzer fiyatta iken bile Tab Pro için daha olumlu bakıyordum,fiyatı da düşünce direkt onda karar kıldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müteferric -- 30 Aralık 2014; 17:46:50 >
  • İşte konuda o samsung yeni çıkan tablet ya da telefonuna önem veriyor.Güncelleme vb.konularda hep tab s üstün olacaktır.İşlemcisine ve ramine daha çok önem veriyorum.3 gb ram de kasan bir oyun da kasma olmaz diye düşünüyorum.

• Herkes yeni çıkana tabi daha bir önem verir ama unutma ki Tab Pro da Tab S de 4.4.2 ile geldi ve ikisi de üst düzey tablet.2si de Lolipop guncellemesi alacak ve bu 2sinin de ilk guncellemesi olacak.Yani ortada geriden takip etme olacagini dusunmuyorum.
    Islemci demissin iste , snapdragon exynostan daha performanslı, tab prodaki gpu da tab s' dekinden daha guclu.
    Oyunu ramden öte bu etkileyecektir.
    Rami temizleyince bendeki cihaz 1.82de 0.98 gb kullaniyor bosta.Tab S ise 2.71de 1.7 civarı kullaniyor.Yani boşta o Ram farkı pek öyle fark yaratmıyor.

Sözüm seni Tab S' ten caydırmak değil, gidip onu alabilirsin, ekranı daha parlak diyebilirsin, daha yeni diyebilirsin.Ama iste Tab S daha hızlı veya daha iyi oyun oynatıyor diye alacaksan iste orada yanılırsın;)

• Nexus 10 peki özellikleri ikisinden de düşükte olsa 5.0.1 şuan ve uyumlu olmadığı oyun yok.1.7 ghz snapdragon işlemcili 2 gb ram var. Kalmayacağı oyun varsa ben nexus a yönelmek istiyorum.

• Nexus 10, Tab S, Tab Pro bunlarin hepsi guzel hepsi ust duzey tabletler.
    Nexus 10un fiyatı çok ideal, piksel sayısı aynı, ekran 10 inç, ve saf android kullaniyor.Bence burada en onemli kıstas büyük ekran ve güncelleme destegi.

Gelgelelim, cihaz 2 yaşından fazla.Performans Tab S ve Tab Prodan dusuk bence.Yanlış hatırlamıyorsam grafik testlerinde Tab Pronun fazlasıyla, Tab S'in ise kayda deger biçimde gerisinde.
    Otg direkt çalışmıyor, root yapman ve program yüklemen gerekiyor.Hafıza kartı girişi de yok.

Yine seçim senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müteferric -- 2 Ocak 2015; 1:30:54 >
  • Tab s 8.4 tasarimini cok beğendim ve samsungun exynos 1.3 ve 1.9 ghz 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olması taa nın da dediği gibi daha iyi pil kullanimi için yapıldı.tab s in kaldıramayacağı oyun,uygulama yoksa neden daha iyisini isteyim ? Çok şık bir görüntüsü var (8.4 için) 16 gb ama arttırılabiliyor ve 5.0 da alacak ama ben pek samsung seven insan değilim fakat tab s 8.4 ü cok beğendim teknosa da inceleyeceğim beğenirsem tab s 8.4 alacağım

• Ben kaldıramayacağı oyun yok kısmını bilmiyorum.Onu Tab S ana konusunda bir araştır.Samsung sev sevme ama yiğidi öldür hakkını yeme, şuan android üst düzey Tablet piyasasında Samsungla rekabet edecek kadar basarılı pek marka yok, git dene gör, beğenirsen internetten al;)

• Tab Pro üretilmiyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 4 Şubat 2015; 1:35:35 >
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Üretimi duralı birkaç ay oluyor tabi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.