Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.820
Cevap
60
Favori
600.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki adet kenwood bm250 sipariş verdim bi kayınvalideme bi anneme bakalım bizde bu furyaya katılıcaz:)
  • Tuzsuz ekmeğim normal oldu güzel kabardı. Pişme anında ortası hafiften çöktü ama iyiydi tam bir tuzsuz oldu

Dışı daha gevrek hoşuma gitti ben unun yarısı beyaz yarısı kepekli yapmıştım

Tuzsuz ekmek isteyenler deneyebilir
    Ben 1350 gr ölçü kullandım
  • arkadaşlar anneler günü için hediye olarak ekmek yapma makinesi almak istiyorum 120 ytl'ye kadar birşey almayı istiyorum forumda gördüğüm kadarıyla Sinbo 4705 ve Kenwood BM250 ağırlıkta Kenwood içime siniyo gibi sizce kenwood nasıl tavsiye eder misiniz?
  • @06DF006,

Tecrübelerini aktardığın için teşekkürler.
  • 3.ekmegimi söke 7 tahıllı ile yaptım...unun arkasındaki tarifin aynısını yaptım...sonuç dısı yanık gibi,ici çökük ekmek...çöpe atmak zorunda kaldım...moulinex kitapçıgındaki 7 tahıllı karısım tarifini bırde uygulayacagım? Sizler tahıllı nasıl yapıyorsunuz :( nazar mı degdi ne..
  • quote:

Orjinalden alıntı: soberman

@06DF006,

Tecrübelerini aktardığın için teşekkürler.

Sağol daha önce denememiştim ama denemek istedim
    Tuzsuz ekmek yiyenler için güzel
    Ortası hafiften çökmesini bir ara biraz meraktan birazda camda biriken suyu silmek için kapağı açmıştım ondan olabilir belki ya da farkına varmadan malzemelerde ölçü hatası olabilir diye düşünüyorum
  • Annemin doğum günüyle Anneler Günü yakın olduğundan 2 hediyeyi birleştiririz hep. Bir radyolu adımsayar aldım önce, aletin aslında "radyosuz yerindesayar" olduğu ortaya çıkınca iade ettim. Bu kez çok tereddüd etsem de hepsiburada'nın indirim+süper hızlı gönderi+bedava kargo fırsatlarının biraraya geldiği Kenwood BM250'yi sipariş verdim. Sanırım yarın ulaşır.

Umutsuzca, "bilgi yoktur yaa..." diye girdiğim internette bilgi deryasını görünce şaşırdım açıkçası. Hepinize teşekkürler...

Anneme makineyle birlikte derlediğim bilgileri de vereceğim, umarım başarır. Olmazsa makineyi geri alıp 2-3 günde bir ekmek hediye etmek için vargücümle çalışacağım.

• ben de anneler günü için Kenwood BM210 aldım nasıl bir cihaz acaba bilginiz var mı?
  • anneler günü için kenwood bm250 sipariş verdim hepsiburadadan umarım pişman olmayız...
  • bugün migroslarda söke un karışımları 2,95 fiyat için son gün isteyenlker depolasın genelde 3,75 den satılıyor normal zamanda
  • Merhabalar..

Bir gun harcadiktan sonra yine birkac gun icinde anneme ve teyzeme hediye olarak alabilecegim bir ekmek yapma makinesi secmek istiyorum asagidaki urunler arasinda cok kararsiz kaldim, bu konuda tavsiyelerinize cok ihtiyacim var lutfen yardim...

KENWOOD BM250 veya 210 aralarinda cok fark varmis gibi durmuyor, Celik mi kenwood hicbiryerde yazmiyor?!!

Tefal OW 3001 yada HKM bunlarin arasindaki fark ne? Tefalin kendi web siteisnde bile ekmek pisirme makineleri hakkinda bilgi yok, kullanan birileri biraz bilgi koyarmi? Mesela hangi gramajlarda ekmekler yapilabiliyor kenwood da 500-750-1000glik ekmek senekeri var -bildigim kadariylan-

Sinbo SBM 4709 , bu makinada cift karistirma bicagi var, hem de plastik degil celik diyor ama ya nedendir bilmiyorum bu sinbo -adindan da olabilir- bir sekilde bana guvenilir gelmiyor ama cok kullanan az sikayet eden var buda ilginc bir nokta

Her halukarda bu ustteki modellerden kenwood 250i hepsiburada da yok, tefal de yok sonbo SBM 4709da yok!
    HB haricinde internetten mantikli -yani hesapli- satis yapan guvenli site var mi?

Bu urunleri secerken aklimda hep su kriterler vardi:
    1-Cikardigi gurultu -apartmanda sabah yada gece motor calismasina gerek yok-

2- Saglamlik ve saglikli olmasi zira hergun yiyecegimiz seyi uretecegiz, bakiniz herkes teflon kaplama olsun diyor ama teflonun saglikli olup olmadigini bilmiyor, evet yapismaz teflon kaplama ama bir de gel gorki teflon saglikli bir urun degil! Ama tabii yapacak birsey yok diyebiliriz her halukarda teflon kalsin ama bir yandan da malzeme celik olsun plastik olmasin zira isinan her plastik az cok kansolojendir.

3-Olabildigince dusuk enerji harcasin -piyasada 450W ve 1300W araliginda urun var bunlar farkli degerler sonucta-

4-Iyi karistirsin -cift karistirici olmasina gerek varmi gercekten? Bu kullanmadan anlanamayacak bir deger-

5-Fiyat, acikcasi fiyat neredeyse onemsiz zira aralik zaten 100-200ytl arasi bir kere alinacak urun

Cevap&yorumlarinizi bekliyorum --lutfen hafta sonuna kadar yardim edin zira pazardan once almak lazim malum :)

saygilar

• MOUNİLEX XXL I ÖNEREBİLİRİM....HEM ÇİFT BIÇAKLI HEM DE 1500 GR KADAR EKMEK YAPILIYOR...HIZLI PİŞİRMESİDE VAR..1 SAAT İÇİNDE EKMEĞİM HAZIR OLUYOR..
  • @Soberman' a çok teşekkürler .. öğrettiği teknik ve verdiği taktiklerle yaptıgım sosisli ekmeğim :

Makinem tefal marka... merak ettiğiniz sorular varsa sorabilirsiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: cekdar

Merhabalar..

Bir gun harcadiktan sonra yine birkac gun icinde anneme ve teyzeme hediye olarak alabilecegim bir ekmek yapma makinesi secmek istiyorum asagidaki urunler arasinda cok kararsiz kaldim, bu konuda tavsiyelerinize cok ihtiyacim var lutfen yardim...

KENWOOD BM250 veya 210 aralarinda cok fark varmis gibi durmuyor, Celik mi kenwood hicbiryerde yazmiyor?!!

Tefal OW 3001 yada HKM bunlarin arasindaki fark ne? Tefalin kendi web siteisnde bile ekmek pisirme makineleri hakkinda bilgi yok, kullanan birileri biraz bilgi koyarmi? Mesela hangi gramajlarda ekmekler yapilabiliyor kenwood da 500-750-1000glik ekmek senekeri var -bildigim kadariylan-

Sinbo SBM 4709 , bu makinada cift karistirma bicagi var, hem de plastik degil celik diyor ama ya nedendir bilmiyorum bu sinbo -adindan da olabilir- bir sekilde bana guvenilir gelmiyor ama cok kullanan az sikayet eden var buda ilginc bir nokta

Her halukarda bu ustteki modellerden kenwood 250i hepsiburada da yok, tefal de yok sonbo SBM 4709da yok!
    HB haricinde internetten mantikli -yani hesapli- satis yapan guvenli site var mi?

Bu urunleri secerken aklimda hep su kriterler vardi:
    1-Cikardigi gurultu -apartmanda sabah yada gece motor calismasina gerek yok-

2- Saglamlik ve saglikli olmasi zira hergun yiyecegimiz seyi uretecegiz, bakiniz herkes teflon kaplama olsun diyor ama teflonun saglikli olup olmadigini bilmiyor, evet yapismaz teflon kaplama ama bir de gel gorki teflon saglikli bir urun degil! Ama tabii yapacak birsey yok diyebiliriz her halukarda teflon kalsin ama bir yandan da malzeme celik olsun plastik olmasin zira isinan her plastik az cok kansolojendir.

3-Olabildigince dusuk enerji harcasin -piyasada 450W ve 1300W araliginda urun var bunlar farkli degerler sonucta-

4-Iyi karistirsin -cift karistirici olmasina gerek varmi gercekten? Bu kullanmadan anlanamayacak bir deger-

5-Fiyat, acikcasi fiyat neredeyse onemsiz zira aralik zaten 100-200ytl arasi bir kere alinacak urun

Cevap&yorumlarinizi bekliyorum --lutfen hafta sonuna kadar yardim edin zira pazardan once almak lazim malum :)

saygilar

Ben simbo 4709 kullanıyorum (2.5 aydır) Güzel nefis ekmekler yapıyoruz
    Diğer marka kullananlarda kendi makinalarından memnun
    Sonuçta hemen hepsi Çin üretimi kullanıyoruz

Apartmanı rahatsız edecek bir gürültüsüde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06DF006 -- 9 Mayıs 2008; 16:36:12 >

• Bende anneler günü için anneme ekmek yapma makinesi almak istiyorum. Darty'de 139 Tyl'ye çok şık bir Essenso makine gördüm. makine hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Yanlışlıkla kötü bir makine almak istemem.
  • ben de essenso ekmek yapma makinasını kullanıyorum ve çok memnunum. ilk başlarsa söke hazır karışım kullandım ve güzel sonuçlar aldım. şimdi normal undan ekmekler yapıyorum ve ekmeklerim güzel oluyor. 3,5 cup un, 300 ml su, 15-20 ml süt, 1,5 tatlı kaşığı tuz, 1,5 tatlı kaşığı şeker, 2 tatlı kaşığı instat maya, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ koyuyorum; sonuç çok güzel bir ekmek. un olarakta kalecik sert buğday unu kullanıyorum. katmer unu da denedim onunlada güzel sonuçlar aldım, katmer unun ekmeği kalecik una göre biraz daha beyaz oluyor.
  • arkadaşım ben kullanıyorum ve çok memnunum. ankara da media markt açıldığında hemen hemen bütün makinaları bir arada görme fırsatım oldu. ayrıca 5M migros ve electroworld de de çoğu makinayı bir arada görme ve inceleme şansım oldu. görünüş ve kalite olarak kenwood ve essenso benim hoşuma gitti, ben tercihimi essensodan yana kullandım. diğer bütün makinaların kalitesi bana hep aynı gibi geldi. delonghi,fakir,sinbo,mounilex vs. hepsi aynı bana göre. severini hiç görmedim onun için birşey diyemem.
    quote:

Orjinalden alıntı: 2wicky

Bende anneler günü için anneme ekmek yapma makinesi almak istiyorum. Darty'de 139 Tyl'ye çok şık bir Essenso makine gördüm. makine hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Yanlışlıkla kötü bir makine almak istemem.

• bende muonlex xxl aldım fakat denemelerimde başarısız oldum makinayı kullanmam konusunda yardımcı olurmusunuz lütfennnnnnnnnnn
  • Ankaralı arkadaşlara sesleniyorum. Bugün gidip makineyi almam gerek, yarın anneme hediye edebilmem için:) Bana tüm makineleri bir arada görebileceğim bir yer söyler misiniz? Media Markt ve Electroworld Cepa'da mıydı? Hemen cevaplarsanız çok sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yhae

ben de essenso ekmek yapma makinasını kullanıyorum ve çok memnunum. ilk başlarsa söke hazır karışım kullandım ve güzel sonuçlar aldım. şimdi normal undan ekmekler yapıyorum ve ekmeklerim güzel oluyor. 3,5 cup un, 300 ml su, 15-20 ml süt, 1,5 tatlı kaşığı tuz, 1,5 tatlı kaşığı şeker, 2 tatlı kaşığı instat maya, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ koyuyorum; sonuç çok güzel bir ekmek. un olarakta kalecik sert buğday unu kullanıyorum. katmer unu da denedim onunlada güzel sonuçlar aldım, katmer unun ekmeği kalecik una göre biraz daha beyaz oluyor.

Cevap için teşekkürler.
    Birazdan gidip essenso alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.