Şimdi Ara

HP p1102 lazer yazıcı sahiplerine 2 soru? - SS Eklendi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
2.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün vatandan 232 liraya HP p1102 lazer yazıcı aldım. USB kablo ile kurdum yalnız birşey farkettim. Denetim masasında (Windows 7) "Aygıtlar ve Yazıcılar" bölümüne girdiğimde "HP Laserjet 1100" ile ilgili sarı ünlem işareti gördüm. Sizde de böyle mi? 1100 ne alaka? Sanırım firmware içindeki driver bu 2 model için olduğundan beliriyor.

Kontrol eder misiniz?

SS ekledim.

İkinci tespitimde şu, cihaz güzel basıyor ama çıkan kağıdın üst kısmına çok dikkatli bakın, ya da profilden yani yandan bakın, 1 parmak kadar kısım en (genişlik) kadar bariz kıvrık yani bombeli/dalgalı çıkıyor. Yapacak birşey yok mu?

HP p1102 lazer yazıcı sahiplerine 2 soru? - SS Eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 11 Aralık 2014; 21:02:13 >

• W7 ile kaynaklı bazen olabiliyor yazılımsal bir şey, kendi kendine gelir gider takma kafana onu.

Dediğin dalgalı şeyi de anlayamadım biraz açarsan yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ELNINO_

W7 ile kaynaklı bazen olabiliyor yazılımsal bir şey, kendi kendine gelir gider takma kafana onu.

Dediğin dalgalı şeyi de anlayamadım biraz açarsan yardımcı olabilirim.

Şimdi şöyle, tamamen düz yani adeta ütülenmiş gibi bir kağıdı aşağıya yerleştirin, yazdır deyip çıktıyı alın. Yazdırılan kağıdın kısa kenarına (üst) iyice bakın. Kağıt geometrisi hafif dalgalı ve bombeli yani yazdırmadan önceki gibi dümdüz değil. Kağıda tam yandan bakınca da belli oluyor malesef.

Cihaz elinizin altındaysa deneyebilirsiniz. SS atabilirim de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 11 Aralık 2014; 23:26:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Tamam da bu sorun mu onu anlamadım sizinki ne düzeyde SS atarsanız sevinirim.

Tonerli bütün cihazlarda kağıtta kıvrılmalar meydana gelir çünkü aşırı derecede fırınlanmaya maruz kalıyor kağıt.

Tabi bu işlem yazıcının kalitesine göre değişir, P1102 giriş seviyesi bir yazıcı, HP LASERJET PRO200 bunun gibi bir yazıcıda düz kağıdı düz şekilde alabilirsiniz ancak fiyatı da ona göre artıyor tabi ki.

Yine de dediğim gibi SS atarsanız arızalı olup olmadığını söyleyebilirim.
  • quote:

Tamam da bu sorun mu onu anlamadım sizinki ne düzeyde SS atarsanız sevinirim.

Tonerli bütün cihazlarda kağıtta kıvrılmalar meydana gelir çünkü aşırı derecede fırınlanmaya maruz kalıyor kağıt.

Tabi bu işlem yazıcının kalitesine göre değişir, P1102 giriş seviyesi bir yazıcı, HP LASERJET PRO200 bunun gibi bir yazıcıda düz kağıdı düz şekilde alabilirsiniz ancak fiyatı da ona göre artıyor tabi ki.

Yine de dediğim gibi SS atarsanız arızalı olup olmadığını söyleyebilirim.

Aslında bu benim ilk lazer yazıcım ve ev için aldım. Esasen yüksek ısı ve nem olayının buna neden olduğunu aklıma getirsemde, ilk başta kağıdın geçiş esnasında roller silindirinden dönerken fiziki anlamda kıvrıldığını zannetmiştim. O yüzden çok tecrübeli olmadığımdan, kağıdın başındaki ve ortasındaki bu kıvrılma ve bükülmeler bana hata/kusur gibi geldi ilk etapta. Demek normal diyorsun?

• o ünlem işareti bu yazıcıyı kullanan herkeste var işyerin de bizde aynı yazıcıyı kullanıyoruz .
    Aynen öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

o ünlem işareti bu yazıcıyı kullanan herkeste var işyerin de bizde aynı yazıcıyı kullanıyoruz .

Birşey daha farkettim beyler, Windows 7 64-bit kullanlar, printer Windows'u açmadan önce açık ve PC'ye bağlıysa Windows açılmıyor. Kabloyu sökünce açılıyor. Fark eden oldu mu?
    Bios ayarlarındandır o, USB modu öne falan geçmiştir, takılı kalıyordur oraya gelip, bazı cihazlar öyle sorunlar oluşturabiliyor. Ben denk gelmedim açıkken de açılıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

o ünlem işareti bu yazıcıyı kullanan herkeste var işyerin de bizde aynı yazıcıyı kullanıyoruz .

Birşey daha farkettim beyler, Windows 7 64-bit kullanlar, printer Windows'u açmadan önce açık ve PC'ye bağlıysa Windows açılmıyor. Kabloyu sökünce açılıyor. Fark eden oldu mu?

öyle bir şey bende olmuyor işyerinde win7 32 bit kurulu .
  • quote:

Bios ayarlarındandır o, USB modu öne falan geçmiştir, takılı kalıyordur oraya gelip, bazı cihazlar öyle sorunlar oluşturabiliyor. Ben denk gelmedim açıkken de açılıyordu.

Hocam, Windows yükleme ekranında, yani BIOS'u geçtikten sonra genelde oluyor. O da denk getirirseniz. Yani PC ile printer'ı aynı anda açın, BIOS gayet güzel geçiyor, Windwos başlatılıyor ekranında kalıyor uzun süre.

Denk getirmek isterseniz deneyin: PC'yi açın, BIOS POST ekranı geçsin, Windows yüklemeye başlandığı an HP yazıcıyı bağlı konumda açın (güç verin), tam o esnada kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 15 Aralık 2014; 18:24:37 >
    Yüksek ısı fırınlamasından kaynaklı. Kaliteli.kağıt ile bununda önüne geçmek mümkün hocam.

Sorun dediğim gibi, bazı birimlerde çakışma olabiliyor. Bu bazen bir cep telefonu da olabilir, sadece yazıcı ile değil.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum, düşük segmentli yazıcılar yüksek ısıya maruz bırakıyor, ve dar alanda rulodan geçtiği için, aynı zamanda yavaş hareket eden parçalardan dolayı ısı kağıdı kıvırmaya başlıyor, ancak 800-900 liralık bir yazıcı aynı sıkıntıyı yaşatmaz. Çünkü daha seri hareket eder, daha az sıcaklık verir, daha büyük alanda hareket ediyor, daha az kıvrılıyor, kağıdın buradaki etkisi %10'dur belki de.
  • _ELNINO_ kullanıcısına yanıt
    Hocam bende yazıcının giriş seviyesi olduğunu düşünerek yazmıştım zaten, ileri seviye yazıcıları biliyorum herhangi bir sorun olmuyor.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bence tek sıkıntı budur, az para az kalite.
  • quote:

Katılmıyorum, düşük segmentli yazıcılar yüksek ısıya maruz bırakıyor, ve dar alanda rulodan geçtiği için, aynı zamanda yavaş hareket eden parçalardan dolayı ısı kağıdı kıvırmaya başlıyor, ancak 800-900 liralık bir yazıcı aynı sıkıntıyı yaşatmaz. Çünkü daha seri hareket eder, daha az sıcaklık verir, daha büyük alanda hareket ediyor, daha az kıvrılıyor, kağıdın buradaki etkisi %10'dur belki de.

%100 aynı fikirdeyim. Bu arada şu açılıştaki donmayı tekrar test ettim, aynı anda yazıcı ile PC'yi açarsanız sorun oluyor, yazıcıyı 1 dk önce açarsanız hiç sorun yok. Donma da geçiciymiş bu arada, 2 dk kadar yükleme ekranında bekledikten sonra logon ekranına ulaşabiliyorum.
    Hoca takılma böyle şeylere ya, açık bırak o oto kapanışa geçiyor zaten. PC açılınca açılmıyor kapalı vaziyette, belge gönderince açılıyor, hiç bir zaman yazıcı açıkken pc açık denk gelmiyor sonuçta. Keyfine bak.
  • quote:

Hoca takılma böyle şeylere ya, açık bırak o oto kapanışa geçiyor zaten. PC açılınca açılmıyor kapalı vaziyette, belge gönderince açılıyor, hiç bir zaman yazıcı açıkken pc açık denk gelmiyor sonuçta. Keyfine bak.

Teşekkürler hocam, haklısın. Birşey daha farkettim, belki yine benim titizliğimden ama yabancı forumlarda da birebir aynısını yazmışlar sorun olarak. Çıktıyı aldığınızda kağıdın ortasında roller (silindir)'ın 2'li izi çıkıyor, yani dikey poziyonda (mürekkep değil asla) roller'ın silindir izi katlanma olmuş gibi çıkıyor.

Buradakilerin eseri:
    http://i.fixya.net/uploads/images/414b76e.jpg

Aynısı tarif edilmiş burada:
    http://h30434.www3.hp.com/t5/Printing-Issues-Troubleshooting/HP-LaserJet-P1102w-Roller-Marks/td-p/2935885

ve burada:
    http://h30434.www3.hp.com/t5/Other-Printing-Questions/HP-LaserJet-P1102w-Paper-Creasing/td-p/485829

Sanırım 1102'lerin genel problemlerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 17 Aralık 2014; 0:34:22 >

Dediğiniz şey doğru, dediğim gibi bunun sebebi çıktının yavaş gelmesinden kaynaklı. Silindir arasında yavaş geçtikçe ısıya maruz kalan kağıt kıvrılır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.