Şimdi Ara

m2 ssd yi başka anakarta taksam direk çalışırmı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
193
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> m2 ssd yi başka anakarta taksam direk çalışırmı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2042 Mesaj
    merhaba arkadaşlar z370 aorus gaming 7 ve 8700k ya geçiş yapacagım cuma günü m2 ssd nin içindede kurulu windows 10 var tabi düzgün format aticam her şeyi silip ama en azından takıp masa üstünü görebilmem mümkünmü yani yeni sistemi kurarken kör kalmak istemiyorum şuan m2 ssd im bu sistemde boot edilebilir şekilde kullanılabiliyor yenisindede böyle olurmu direk ?

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

sormak istediğim gene boot edilebilir halemi getirmek zorundayım yeni sistemde yoksa otomatik olarak boot edilebilir halde olur mu ilk başta baya sıkıntı çekmiştim de m2 ssd yi boot edilebilir hale getirmek için ondan sordum aynı şeylerimi yaşarım diye çünki unuttum nasıl boot edeceğimi

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

o zaman şöyle sorayım sorumu eski sistemde boot edilmiş olarak çalışan m2 ssd yeni sistemde de aynı şekilde çalışır mı ? yani eski sistemdeki w10 u kullanmaya calısmak gibi bir niyetim yok tabi

sormak istediğim gene boot edilebilir halemi getirmek zorundayım yeni sistemde yoksa otomatik olarak boot edilebilir halde olur mu ilk başta baya sıkıntı çekmiştim de m2 ssd yi boot edilebilir hale getirmek için ondan sordum aynı şeylerimi yaşarım diye çünki unuttum nasıl boot edeceğimi

Hiçbir sıkıntı olmaz, kullanabilirsiniz
    |
    |
    Kişisel dosyalarına, windows kullanıcı hesabına ve ayarlarına, yüklü programlara hiçbirşey olmaz.
    Sadece windows lisansı, donanım sürücü bilgileri silinir.

Bu aracı kullandıktan sonraki ilk açılışta Windows ilk formatta açılıştaki gibi yeni kullanıcı adı ve lisans anahtarı girmeni ister.

Eğer windows mağazasından uygulama yüklediysen, sysprep kullanmadan önce bu programları silmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 7 Aralık 2017; 20:48:45 >
    |
    |
    RYZEN 5 1600-B2 | ASUS ROG STRIX B350-F GAMING | PATRIOT VIPER STEEL 2X16GB 3000MHZ CL16 | GALAX EXOC GTX 1060 6GB | XIGMATEK TYR SD964B + 2X ARCTIC PWM FAN | TOSHIBA RC500 500GB NVNE | CRUCIAL BX500 240GB | EZCOOL 480GB | HITACHI ULTRASTAR 3TB | SEAGATE BARRACUDA 2TB | RAIDMAX THUNDER RGB 535W | DARK N10 KASA | RYZEN 5 1400 | GIGABYTE B450M-S2H | CRUCIAL BALISTIX SPORT LT 2X8GB 3000 CL15 | MSI RX 460 2GB | TOSHIBA RC100/BG3 128GB NVME SSD | ADATA SU630 240GB | JAMES DONKEY 240GB | WD BLUE 1TB EZEX | SEAGATE BARRACUDA 1TB |TX K9 KASA | XIGMATEK XC-600 600W 80+ PSU

• Yarbay
    2042 Mesaj
    arkadaşlar olay windowsu sıfırlamak değil anlatmak istediğim m2 ssd yi yeni anakart işlemcide kullanırken tekrar boot edilebilir hale getirmek için uğraşmam gerekiyormu yoksa direk taktığımda içine windows kurulabilecek haldemi olucak anlatımım kötüyse özür dilerim daha nasıl anlatıcam bilemedim

uEFI/GPT kurulumda emin değilim ama MBR türü eski tip bir kurulumda sorunsuz boot süreci başlar.
    z370 anakarta taktığından,önceki sistemde yüklü sürücüler sebebiyle çakışma olursa windows açılmamazlık yapabilir.
    Bunun olmaması için sysprep yöntemini önerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 7 Aralık 2017; 21:38:0 >
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    RYZEN 5 1600-B2 | ASUS ROG STRIX B350-F GAMING | PATRIOT VIPER STEEL 2X16GB 3000MHZ CL16 | GALAX EXOC GTX 1060 6GB | XIGMATEK TYR SD964B + 2X ARCTIC PWM FAN | TOSHIBA RC500 500GB NVNE | CRUCIAL BX500 240GB | EZCOOL 480GB | HITACHI ULTRASTAR 3TB | SEAGATE BARRACUDA 2TB | RAIDMAX THUNDER RGB 535W | DARK N10 KASA | RYZEN 5 1400 | GIGABYTE B450M-S2H | CRUCIAL BALISTIX SPORT LT 2X8GB 3000 CL15 | MSI RX 460 2GB | TOSHIBA RC100/BG3 128GB NVME SSD | ADATA SU630 240GB | JAMES DONKEY 240GB | WD BLUE 1TB EZEX | SEAGATE BARRACUDA 1TB |TX K9 KASA | XIGMATEK XC-600 600W 80+ PSU
  • Yarbay
    2042 Mesaj
    sorun olmadan çalıştı arkadaşlar teşekkürler gerekli işleri yapip sifirdan windows 10 kurdum şimdi
    |
    |
Reklamlar
emek server
Canlı Tv izle
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.