Şimdi Ara

M2 SSD Çalışmıyor ! [Crucial Kırmızı Led]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar anakartımın m2 ssd desteği bu;

M2 SSD Çalışmıyor ! [Crucial Kırmızı Led]

Sanırım işlemciye yakın olan m2 soketi hem sata hemde pcı x4 desteğine sahip ama ekran kartının altında kalan slot ise sadece pcı x4 desteğine sahip.(işlemciye yakın olan slotta 860 evo takılı oda sata arabirimi kullanıyor)

Forumdan bi arkadaşdan şu ssd yi aldım çalışmadı üzerinde kırmızı bi led yanıyo ve ne biosta nede windows ortamında ssd yok.
    https://www.crucial.com/usa/en/CT500MX500SSD4

Bu demek oluyoki anakartım bu ssd'yi desteklemiyo doğru mudur ? Çalıştırma imkanım var mı ? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyCoDeR -- 20 Mart 2019; 2:13:3 >

• Kartınızdaki B slotu için PCIe yazmış fakat SATA yazmamış. Crucial MX500 SATA olduğuna göre sorun bundan kaynaklanıyordur. Bu durumda ikinci bir M.2 takacaksanız PCIe olursa çalışması gerekir.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler daha önce böyle bi bilgim yoktu malesef tecrübe edinmiş oldum. Bence saçmalık iki slotata sata desteğini verseler ne olur ki yeni bi teknoloji olsa neyse anakartın pahalı olmasını istemedikleri için yaptıklarını düşünücem ama eski bi teknolojiyi koymamışlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.