Şimdi Ara

M2[Singapur] Ana Konu || 11 yıllık Hard Emek Global Server (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.093
Cevap
33
Favori
150.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artık metin2 açık kaynaklı bir proje oldu bütün sourceleri forumlarda ücretsiz paylaşılıyorken neden ymir'den para ile lisans alsınlarki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 14 Aralık 2019; 12:13:40 >
  • metin2'nin açık kaynaklı bir proje olduğuna dair kanıtınız var mı
    o paylaşılan kaynak kodları zamanında bir şirket çalışanının yada bir hacker grubunun
    sızdırdığı tahmin edilen kodlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: grikurtccc

Hocam kaynak var mı yayın haklarının sona erdiğine dair sitelerinde hala WEBZEN logosu duruyor ve bunlar resmi Singapur merkezli bir şirket TEC Interactive. Bu arada
    dikkat ettimde ticaret camları çok daha farklı ve offline pazar sistemleri var WEBZEN'in böyle bir sistemi olduğunu sanmıyorum
    eğer lisansları bittiyse geriye üç sunucu kaldı demektir gameforge, ongame, game.catv.net
    Logoya falan bakma hocam güncellemelerden belli zaten her şey .Gerçi bu saatten sonra artık bir önemi de yok,o güzel günler bitti maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-894D9AB01

artık metin2 açık kaynaklı bir proje oldu bütün sourceleri forumlarda ücretsiz paylaşılıyorken neden ymir'den para ile lisans alsınlarki
    Açık kaynak olmadı hocam dosyaları sızdırıldı.Hatta dosyalarınıın çözülmesini sağlayan şifreler ifşa olduğu için yeni güncellemeleri dahi alabiliyorlar.
    Telif yememek için hala resmi olması önemli.
  • Hudut34 kullanıcısına yanıt
    çok ilginç yeni güncellemeler derken? mesela gameforge metin2'si indirim bu dosyaları çözerek kaynak kodlarına
    sahip olabiliyorum ve kendi serveri mi açabiliyorum olay bu mu?
    Birde gerçekten söylediğiniz gibi ongame metin2'si ve gameforge metin2'si birebir aynı güncellemeleri
    alırken singapur metin2 çok daha farklı zihin taşları falan stoklanıyor baya ilginç olmuş
    bkların renkleri değişmiş mesela coma derindarbe bir twitch yayınında söylediğine göre biz metin2 yayıncısı olarak gameforge olarak
    oyun dosyalarına belli bir yere kadar müdahale edebiliyoruz sözleşme gereği gerisine webzen müdahale ediyor dedi.
    mesela metin ongame'de 6. ve 7. efsunları çok eskiden vardı fakat gameforge yeni ekledi
    fakat singapur oyuna baya baya müdahale ediyor ben yinede singapurun lisansının bittiğine tam olarak inanmıyorum
    çünkü singapurun sahibi bir şirket yani bir kişiye ait değil pvpler gibi ve webzen bu şirkete dava falan açabilir
    belki de webzen takmıyor tec interactive'de rahat bir şekilde kafasına göre davranıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 15 Aralık 2019; 14:52:53 >
    evet gerçekten de metin2sg 2015 yılında lisansını kaybetmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 15 Aralık 2019; 16:8:20 >
  • quote:

çok ilginç yeni güncellemeler derken? mesela gameforge metin2'si indirim bu dosyaları çözerek kaynak kodlarına
    sahip olabiliyorum ve kendi serveri mi açabiliyorum olay bu mu?
    Birde gerçekten söylediğiniz gibi ongame metin2'si ve gameforge metin2'si birebir aynı güncellemeleri
    alırken singapur metin2 çok daha farklı zihin taşları falan stoklanıyor baya ilginç olmuş
    bkların renkleri değişmiş mesela coma derindarbe bir twitch yayınında söylediğine göre biz metin2 yayıncısı olarak gameforge olarak
    oyun dosyalarına belli bir yere kadar müdahale edebiliyoruz sözleşme gereği gerisine webzen müdahale ediyor dedi.
    mesela metin ongame'de 6. ve 7. efsunları çok eskiden vardı fakat gameforge yeni ekledi
    fakat singapur oyuna baya baya müdahale ediyor ben yinede singapurun lisansının bittiğine tam olarak inanmıyorum
    çünkü singapurun sahibi bir şirket yani bir kişiye ait değil pvpler gibi ve webzen bu şirkete dava falan açabilir
    belki de webzen takmıyor tec interactive'de rahat bir şekilde kafasına göre davranıyor
    aslında metin2sg'nin sahibi bir şirket değil tec interactive 'diye bir kurum kuruluş yok singapurlu ceo 2015 yılında ymir lisansı bitince serveri italyan gm dulan'a devretti şuan metin2sg pvp server olarak faliyetlerine devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewSphere -- 16 Aralık 2019; 16:33:5 >
  • NewSphere kullanıcısına yanıt
    serverin içinde ciddi yolsuzluklar dönüyor her halükarda pvpden farkı yok artık
    tek alternatif gameforge ya da portekizce bilen varsa metin2 ongame oynar onuda sanmıyorum.
    Çin'den zaten bahsetmeye gerek yok kayıt olurken çin vatandaşlık numarası istiyor gerçi internette
    çin vatandaşlık numaraları dolanıyor ama riske girmeye değmez
  • quote:

serverin içinde ciddi yolsuzluklar dönüyor her halükarda pvpden farkı yok artık
    tek alternatif gameforge ya da portekizce bilen varsa metin2 ongame oynar onuda sanmıyorum.
    Çin'den zaten bahsetmeye gerek yok kayıt olurken çin vatandaşlık numarası istiyor gerçi internette
    çin vatandaşlık numaraları dolanıyor ama riske girmeye değmez
    Artık sona doğru yaklaşan bir oyun hocam maalesef.Bütün sağlam kaleleri yıkıldı,tek çaresi Gf nin Tr yönetimini acilen oyundan uzaklaştırılıp eski serverleri bir araya toplayıp yepyeni düşük p2w sistemli yeni serverler ile yola devam etmesidir ama Gameforgenin, oyunu kurtarma gibi bir derdi hiç olmadı ve olmayacak gibi.Sonuna kadar sömürüp kurutma derdinde olduğunu bugünlerdeki sık sık yaşanan happy hourlar ve market indirimlerinden anlayabilirsiniz.
    Gerçi üzülmüyorum çünkü sevsek de boş beleş ve insana bir şey katmayan bir oyun.Arkadaşlıklar olmasa boşa geçmiş zamanlar olarak bakabilrim ben metin2 geçmişime.Tabi ki anlık alınan zevk olayını hariç tutarak söylüyorum.Biz sonuçta anlık zevkten çok emek vererek güçlenmeyi seven bir oyuncu tabanıyız çoğunlukla.
    Bu saatten sonra kalabalık serverler devrinin bitip aynen ultima online gibi küçük güzel fun kitlelerinin oluşturduğu serverlar ile hasret giderebileceğimizi ümit ediyorum.
  • Gameforge ile ilgili aynı şeyleri yazacaktım ki siz yazmışsınız nasıl bir şirket bu resmen paraya tapıyor. Keşke Gameforge tekeline bir alternatif olsa zaten Gameforge serverlerin fişlerini birden çekebilecek bir firma o zaman kimse bir şey diyemeyecek sözleşme gereği o yüzden fazla yatırım yapmamak lazım zamanı az kaldı. Metin2 Türkiye her geçen gün oyuncu kaybediyor 3 server birleşti mesela adı avrasya kaldı 1 sene oldu daha oyuncu kalmadı aslında mandarin çincesi öğrenmeye başlayacağım kendimi geliştirmek adına vd metin2 çin oynasam mı diye değişik düşüncelerim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 20 Aralık 2019; 0:18:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tr abartıldığı kadar p2w değil artık. Sürekli etkinlik, sürekli hediye dağıtılıyor. Benim sancakta etkinlik hesabım var, bu ay bol bol ayışığı, münzevi, kötü ruh kovma, efsun vs. kastım. Para yatırmadan. Eğer turkey ve turkey2 serverinde başlarsanız sadece bu ay değil, her zaman bol bol etkinliklere katilirsiniz. Eğer vaktim çok derseniz 1 hesap açıp 5 tane karakter açın, hepsini +40 yapıp günlük simya görevini yaparsınız. Simya işinde çok para var. Çin'le, Portekiz'le uğraşma bence gir turkey2ye Noel etkinliğine katıl eğer oynayasin varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celay -- 17 Aralık 2019; 13:3:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celay

Tr abartıldığı kadar p2w değil artık. Sürekli etkinlik, sürekli hediye dağıtılıyor. Benim sancakta etkinlik hesabım var, bu ay bol bol ayışığı, münzevi, kötü ruh kovma, efsun vs. kastım. Para yatırmadan. Eğer turkey ve turkey2 serverinde başlarsanız sadece bu ay değil, her zaman bol bol etkinliklere katilirsiniz. Eğer vaktim çok derseniz 1 hesap açıp 5 tane karakter açın, hepsini +40 yapıp günlük simya görevini yaparsınız. Simya işinde çok para var. Çin'le, Portekiz'le uğraşma bence gir turkey2ye Noel etkinliğine katıl eğer oynayasin varsa.
    Bu simya olayını en iyi nerde öğrenebilirim ay ışığı simya diğer etkinlikler için çar ayarlıcam aslında şöyle daha iyi olur oyunu 2012de bıraktım o zamanda sonraki yenilikleri epsiz olarak pet binek simya mitsi mesela o nedir kemer gibi şeyleri nerde öğrenebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • devulations kullanıcısına yanıt
    Bu sorduklarının hepsinin cevabı mt2'nin wiki sayfasında mevcut. Daha detaylı, rehber niteliğinde kaynaklar arıyorsan youtubeda aratıp konuyla ilgili videolara bakabilirsin. 2012'den beri çok şey değişti onları zamanla öğrenirsin. 27 Aralıkta balık eventi diye çok güzel bi event var. Kısaca anlatmak gerekirse her balık tuttuğunda envanterine yapboz parçaları geliyor, daha sonra o yapboz parçalarını birleştirip sandık elde ediyorsun. Sandıkların adedi 5-6mden satılıyor genellikle. Bunun dışında forumda her ay etkinlik takvimi yayınlanır, o takvimden hangi gün ne var öğrenebilirsin. Bugünden bir örnek: metinden 7 tane binek düştü tanesi 100m civarı olması lazım.

M2[Singapur] Ana Konu || 11 yıllık Hard Emek Global Server
  • sg ye 3 yıl önce başlamıştım başladığımda tenhaydı en verimli seviyelerimde kalabalıklaşan hatta bi ara hileci türk veletlerin doluşutuğu bi serverdi bu foto da o yıllardan kalma o zaman offshop yoktu vay len
    sabah 10 da vize final olurdu 9 a kadar moonlight kasardık M2[Singapur] Ana Konu || 11 yıllık Hard Emek Global Server
  • Celay C kullanıcısına yanıt
    Tr abartıldığından daha çok pw2'e dönüştü malesef.Yeni açtıkları sunucular bunun kanıtıdır.Yeni sunucularda getirdikleri sistemleri n daha drobunu açmadan nesne markete koyuyorlar.Bunun haricinde her ay bir kriz çıkıyor.1 ay önce binlerce masum oyuncu banlandı mesela(aralarında 120 lvl adamlar var).Ondan önce GMlerin edit simya satması, won bugu uzar gider.

Bütün bunlardan sonra Tr başlayacak arkadaşlara kolay gelsin diyorum.
  • sg hala adam olurda uğraşmıyorlar oyuncular artık zor server istemiyor bunu anlamaları lazım
    1. won sistemi kalkmalı bütün iyi itemleri won ile satıyor oyuncular
    2. npc 'ler de dolunay bk lar falan olmalı exp oranıda yükseltilmeli bak nasıl oyuncu geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 18 Aralık 2019; 15:57:38 >
  • mhmmd.ozkan kullanıcısına yanıt
    Metin2sg o zamanlar resmi sunucuydu o yüzden offline shop yoktu. Anlaşmaları bitince p sunucu oldular ve off shop fasa fiso geldi

• quote:

Metin2sg o zamanlar resmi sunucuydu o yüzden offline shop yoktu. Anlaşmaları bitince p sunucu oldular ve off shop fasa fiso geldi
    Sözleşme bittiği an server öldü zaten.
    şuan oynanabilecek en iyisi gameforge almanya sunucuları hile hiç yok yapan görürseniz
    bilinki türk gmler sağlam çalışıyor keşke ülkeler arası server bileti olsa
  • ingilizce dil desteği var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.