Şimdi Ara

M1 destekli Mac'ler için Microsoft, Edge'in beta sürümünü yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • V4LKyR (2 mesaj) DPLALİ (1 mesaj) zero fear (1 mesaj) Furkooo85 (1 mesaj) Murat.Ak (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (1 mesaj) (4 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> M1 destekli Mac'ler için Microsoft, Edge'in beta sürümünü yayınladı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    625 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Microsoft, geçen yıl Aralık ayında Apple'ın M1 yongası tarafından desteklenen yeni Mac'ler için Edge tarayıcısının optimize edilmiş bir sürümünü yayınladı ancak şu ana kadar bu sürüm, Canary kanalıyla sınırlı kaldı. Son güncelleme ile şirket, macOS ARM64 için Edge'in beta sürümünü yayınladı.

Ayrıca Bkz.Qualcomm, Apple'ın eski CPU tasarımcılarının kurduğu Nuvia'yı satın alıyor

M1 yongalı Mac'ler için Microsoft Edge beta desteği

Microsft Edge'in geliştirici Twitter hesabından yapılan paylaşımda: "Bugünden itibaren, yerel macOS ARM64 desteğiyle tercih ettiğiniz Microsoft Edge Insider kanalınızı indirebilirsiniz! Nasıl çalıştığını görmek ve Canary, Dev veya Beta'yı indirmek için Insider web sitemize gidin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin." ifadelerine yer verildi.

Yeni gelen destek bir beta sürüm olduğu için birkaç hatayla karşılaşma olasılığı bulunuyor. Microsoft'un, M1 Mac'ler için Edge'nin Aralık ayında Cananary sürümünü, bu ayın başlarında Dev sürümünü ve şimdi de Beta sürümünü yayınlamış olmasıyla beraber yerel olarak çalışan kararlı bir Edge yapısının beklenilenden daha erken piyasaya sürüleceği düşünülebilir.

Kaynak:https://www.engadget.com/microsoft-edge-apple-m1-beta-163326944.html

|
    |

• Yarbay
    5212 Mesaj
    Başlık "Microsoft, M1 destekli Mac'ler için Edge'nin beta sürümünü yayınladı" olsa daha mantıklı dururdu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    5930 Mesaj
    Edge iyidir ya. Çok güzel kaliteli bir tarayıcı.
  • Yüzbaşı
    745 Mesaj

Burada amac Micsoftun ne yaptigi degil, M1 in vurgulanmasi.
    Sayfanin ust kisminda gorebilirsiniz. Covid ve Turkiye haberlerinden daha ondedir cunku daha onemlidirler.
    |
    |
    zero fear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    409 Mesaj

Edge'i telefonuma artık Chrome'un sürekli bozulmasından bıkıp yerine yine düzgün çalışan ve Chromium altyapılı bir tarayıcım olsun diye yüklemiştim. Hâlâ da kullanıyorum, en azından Chrome gibi sürekli saçma sapan yerlerde sayfa çökmesi yaşatmıyor.

Fakat, masaüstü platformunda Chrome kullanmaya devam ediyorum ama gözlemlediğim kadarıyla millet Chromium Edge'e geçiş yapıyor. Merak ediyorum, Chromium Edge, Chrome'a göre artıları ne? Ek bir özellik sağlamıyor gördüğüm kadarıyla ama yine de millet ya Opera'ya (Opera'ya has özellikler var mesela) ya da Edge'e geçiş yapıyor. UWP Edge'in bile daha çok özellikleri vardı (Fakat hantal ve sürekli sayfaların yanıt vermeme durumu oluyordu.).
    |
    |
    V4LKyR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    266 Mesaj
    Micrososft da kendi mobile işletim sistemlerine vermediği desteği, andorid ve ios a verdi valla
    |
    |
  • Yarbay
    5930 Mesaj

Ben de şimdi telefonuma Edge yükledim, bakalım nasılmış.

Masaüstünde benim hoşuma gidiyor Edge, RAM kullanımı az. Eskiden Chrome RAM'i mahvediyordu. Onun haricinde, ilk sayfası hoş falan. Ne bileyim şimdi böyle devam ediyoruz. Bir ara tekrar Chrome'a dönüp bakayım nedir ne değildir.

|
    |
    Furkooo85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1089 Mesaj

Çünkü Chrome’a iki üç ilgi gösterdik tepe ize çıktı. İlk sürümleri mükemmelken zaman geçtikçe berbatlaşmaya başladı Chrome. RAM ve CPU tüketiminde üstüne yok resmen. Açtığın an fanlar hızlı hızlı dönmeye başlıyor Chrome’u. İstediğin kadar termal macunu yenile, fanları temizle ama Chrome’u açınca oyuna girmiş gibi ısınmaya başlıyor sistem. Ben o yüzden Edge’e geçiş yaptım. 8 GB RAM var mesela laptopumda. Chrome 5 sekme açınca 1.5-2 GB RAM tüketiyordu. Edge sadece 500-700 MB arası bir RAM tüketiyor. CPU olarak %1-5 arası bir tüketi var Edge’in. Chrome ise %10, %20 hatta bazen %100 CPU kullanıyor.
    |
    |
    Furkooo85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
backlink paketleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.