Şimdi Ara

\m/ Thrash Metal Severler \m/ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
6
Favori
4.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amerika'yı her daim sözleriyle yeren, amerikan sistemine nefret kusmuş Arizonalı thrash grubu.
  • İstanbullu bir thrash metal grubu. Vokalleri kötü olmasaydı iyi bir grup olabilirdi. Türkiye'de vokal sıkıntısı var. Çok iyi riffler var ama vokaller iyi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 20 Ocak 2014; 17:50:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buried Alive

treş den çok death olmuş bu

• Son yıllarda kurulan yeni nesil Finlandiya kökenli bir thrash metal grubu Lost Society. İlk albümleri olan Fast Loud Death'i beğenmiştim. Yeni çıkan albümleri Terror Hungry'i henüz dinlemedim. Geleceği olan bir grup olarak görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 17 Nisan 2014; 23:40:26 >

• Suicidal Tendencies'ciler var mı burada?

Thrash, crossover ve punk'ı harmanlamış bir grup.

• Testament'den öneri verebilecek var mı? Ayrıca günümüz Thrash Metal gruplarından biraz alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

Testament'den öneri verebilecek var mı? Ayrıca günümüz Thrash Metal gruplarından biraz alabilirim?

Testament'ın ilk iki albümü(The Legacy ve The New Order) thrash klasikleridir.Fikir vermesi için Over The Wall ve Disciples Of The Watch'u dinleyebilirsin.Daha sonra her thrash grubunun 90'larda yaptığı gibi daha bir heavy metale kayıyorlar.Practice What You Preach ve Souls Of Black bu akımın albümleri.Bunlara bakabilirsin ama bakmazsan çok birşey kaybetmezsin kanımca.'99'da ise grup Dave Lombardo'yu da kiralayarak () death metalvari bir albüm çıkartıyor.Bu albümün adı ise The Gathering.D.N.R adlı şarkıyı dinle bu albümden.Sevmezsen bakma bu albüme.Son iki albümleri ise(The Formation Of Damnation ve Dark Roots Of The Earth) bir nevi revival albümleri olmuş.Grup tekrar thrash'e dönmüş.Şahsen bu albümlerdeki en iyi parçalar Killing Season ve True American Hate'tir.Bunları seversen de yine dinleyebilirsin bu albümleri.

Yani sana tavsiyem öncelikle bir The Legacy ve The New Order attırman.Sonraki albümlere daha sonra bakabilirsin.Yeni ve kaliteli bir thrash grubu bilmiyorum maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saxomen -- 18 Nisan 2014; 17:06:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: saxomen

quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

Testament'den öneri verebilecek var mı? Ayrıca günümüz Thrash Metal gruplarından biraz alabilirim?

Testament'ın ilk iki albümü(The Legacy ve The New Order) thrash klasikleridir.Fikir vermesi için Over The Wall ve Disciples Of The Watch'u dinleyebilirsin.Daha sonra her thrash grubunun 90'larda yaptığı gibi daha bir heavy metale kayıyorlar.Practice What You Preach ve Souls Of Black bu akımın albümleri.Bunlara bakabilirsin ama bakmazsan çok birşey kaybetmezsin kanımca.'99'da ise grup Dave Lombardo'yu da kiralayarak () death metalvari bir albüm çıkartıyor.Bu albümün adı ise The Gathering.D.N.R adlı şarkıyı dinle bu albümden.Sevmezsen bakma bu albüme.Son iki albümleri ise(The Formation Of Damnation ve Dark Roots Of The Earth) bir nevi revival albümleri olmuş.Grup tekrar thrash'e dönmüş.Şahsen bu albümlerdeki en iyi parçalar Killing Season ve True American Hate'tir.Bunları seversen de yine dinleyebilirsin bu albümleri.

Yani sana tavsiyem öncelikle bir The Legacy ve The New Order attırman.Sonraki albümlere daha sonra bakabilirsin.Yeni ve kaliteli bir thrash grubu bilmiyorum maalesef

Seni bekliyordum üstad hoşgeldin :) Amma zahmetli grupmuş ya :) Greatest Hits albümleri mevcut mu bu ağaların? Olmadı ondan başlayayım?

• Xabir kullanıcısına yanıt
    Hoşbulduk :) Testament birçok kişiye göre Big 6'in (Big 4 ve Exodus ile beraber) bir parçasıdır yani es geçmemek lazım. The Best Of Testament ve The Very Best Of Testament diye 2 tane albümleri varmış.Bulabilirsinden onlardan da başlayabilirsin tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saxomen

Hoşbulduk :) Testament birçok kişiye göre Big 6'in (Big 4 ve Exodus ile beraber) bir parçasıdır yani es geçmemek lazım. The Best Of Testament ve The Very Best Of Testament diye 2 tane albümleri varmış.Bulabilirsinden onlardan da başlayabilirsin tabi.

Oh iyi iyi güzel onları bir dinleyeyim ben eyvallah sağolasın üstad.
  • Death Angel dinleyen?

Son albüm

• quote:

Orijinalden alıntı: ratso

Death Angel dinleyen?

Son albüm

Death Angel'ın The Ultra Violence albümüne bayılırım.Bu albüm ise çok iyi değil galiba internette gördüğüme göre.Ama daha dinlemedim doğrusu bunu.

• saxomen S kullanıcısına yanıt
    Tabi ki o albümlerin tadı yok ama ben beğendim hızlı bi albüm olmuş ayrıca küçük bi trivia olsun Violonce albümü kaydedildiğinde grubun davulcusu 13-14 yaşındaymış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratso

Tabi ki o albümlerin tadı yok ama ben beğendim hızlı bi albüm olmuş ayrıca küçük bi trivia olsun Violonce albümü kaydedildiğinde grubun davulcusu 13-14 yaşındaymış

Ha biliyorum ya akıl alır gibi değil :D
  • zannetmem eğer öyleyse ben davulu bırakıyorum

gerçi şuan netten gördüğüm kadarıyla benden çok daha iyi 1 tane velet var 13-14 yaşlarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

zannetmem eğer öyleyse ben davulu bırakıyorum

gerçi şuan netten gördüğüm kadarıyla benden çok daha iyi 1 tane velet var 13-14 yaşlarında.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ultra-Violence
    Bu linkten davulcumuzun adı Andy Galeon olduğu anlaşılıyor

http://www.metal-archives.com/artists/Andy_Galeon/15126
    Bu linktense 72 doğumlu olduğu yani bu alümde ise 15 yaşında olduğu gözüküyor.İnanması zor gerçekten evet :) Özellikle o double bass'leri duyduktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saxomen -- 18 Nisan 2014; 23:31:51 >

• Tarja Turunen kullanıcısına yanıt
    Gruba katıldığında 10 yaşındaydı albüm kaydedilirken 14 . Gruptaki kuzenlerden biridir. Daha sonra ciddi bir kaza geçirmiş ve gruptan ayrılmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden Overkill'den bahsedilmemiş?Şahsen piyasadaki en köklü,en karakterli,en baba thrash grubu.Yeni albümlerini bekliyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem Overkill denildi en sevdiğim parçalarını paylaşayım;

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.