Şimdi Ara

M. Külünk; UBER, Kamu düzeni ve iç güvenlik için tehdittir. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
5.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Esenler otogarındaki teröristleri oradan defetsinler. Ve diğer yerlerdeki teröristlerinde lisansını iptal etsinler. Ben VARIM işte o zaman!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taksilerin tamamen kaldırıp sadece Uber'in olması gerekirken. Bu nasıl rezalet bir açıklama?
  • Bir babayigit gazeteci cikip arastirma yapsa, akp'li vekillerin ( basta Metin Kulunk olmak uzere ) ve yakinlarinin taksi plakasi var mi, varsa kactane diye.

Bu arada IBB'nin taksilere dayattigi itaksi uygulamasi ( her yolculuktan %7 alacak sanirim) tahmin edilebilecegi uzere bir akp'linin ( AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ) ogluna ait.

Ama tabi ki milletvekilimizin derdi halkimizin en iyi hizmeti, en ucuz ve guvenli sekilde almasi. Birlik ve beraberlige en cok ihtyac duydugumuz su gunlerde.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Almanya'da taksi plakası yok, taksi ehliyeti var. Alması kolay değil, kaybetmemek için düzgün kullanıyorlar. İstediği arabayı belli kurallara uyarak taksi olarak kullanıyor. Rant yok. Londra için taksi ehliyeti almak çok daha zor mesela. Ama plaka üzerinden rant ülkemize özgü. Sonunda buraya Rant Cumhuriyeti diyecekler tarih kitaplarında...

Londra da ki alımı izlemiştim sanırım her bir sokağı ezberlemeleri mi gerekiyordu öyle bir şey vardı.
  • Kime ne bundan ? Canım ıstedıgım adamın arabasına bıner gıderım. Insanları dolandırmakla ugrasan taksıcılere neden para vereyım ? Ornegın bugun taksı yerıne araba cagırdım onunla gıttım.

Ne zaman taksıye bınecek olsam sınırlenıyorum, acaba benı kandırır mı ? Yolu uzatyır mı ? bozugu olur mu ? Benı kandırırsa nasıl kavga ederım gibi dusunceler aklıma gelıyor. O yuzden uber ve türevlerı candır.
  • “Kamu güvenliğini tehdit eden(!)” uberde sürücünün adı belli, ücret önceden belli, kaldı ki senin adın da belli. Şöförler genelde kibar ve kurallara uyuyor.

Hangi şöförün kullandığı belli olmayan, berbat muamele gördüğümüz, bedelin fazlasını alıp hizmetini alamadığımız, milletin karısına kızına sarkıntılık yapan, hiçbir trafik kuralına uymayan taksiciler kamu güvenliğini tehdit etmiyor demek ki.

• AKP bir kez daha patron ve elitlerin partisi olduğunu kanıtladı. CHP'yi halka inemiyor diye eleştirenler nerede?
  • Ak parti zaten halkı savunsa şaşırtıcı olurdu.
  • RTE gazi ünvanı alsın diyen adamın sözünün forumun veritabanında birkaç kilobyte da olsa yer kaplaması kabul edilemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

quote:

Almanya'da taksi plakası yok, taksi ehliyeti var. Alması kolay değil, kaybetmemek için düzgün kullanıyorlar. İstediği arabayı belli kurallara uyarak taksi olarak kullanıyor. Rant yok. Londra için taksi ehliyeti almak çok daha zor mesela. Ama plaka üzerinden rant ülkemize özgü. Sonunda buraya Rant Cumhuriyeti diyecekler tarih kitaplarında...

Londra da ki alımı izlemiştim sanırım her bir sokağı ezberlemeleri mi gerekiyordu öyle bir şey vardı.

ankarada gideceğin yeri sen tarif ediyorsun, şuradan sağa buradan yukarı diye...bir de standart mazerettir, aslında halasının oğlu çalıştırıyordur ve o gece hastası vardır...

• quote:

Orijinalden alıntı: tavakspor

quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

quote:

ankarada gideceğin yeri sen tarif ediyorsun, şuradan sağa buradan yukarı diye...bir de standart mazerettir, aslında halasının oğlu çalıştırıyordur ve o gece hastası vardır...

Bende ankara da ikamet ediyorum hocam. Okula gittiğim zamanlar hariç eğer gittiğim yer güvenilir bir yerse bisikletimle gidiyorum :) En güzeli.

• Turistleri kazıklamayı ve yolu bilmeyen yolcuyu uzun yoldan götürmeyi görev edinmiş, trafik kurallarını hiçe sayan, diğer sürücülere kabadayılık taslayıp kavga çıkarmaya çalışan ve kavga anında bir kişiye 5 kişi birlik olup sopalarla girişen, arabaya binen kadınlara sarkıntılık yapanlar bilin bakalım kimler?
  • plaka sahiplerinin son zamanlarda cebine 1-2 kuruş az geçince altında çalıştırdıkları veyahut birlikte çalıştıkları diğer plaka sahipleriyle birlikte sarı öfke, sarışın bomba bla bla gibi söylemlerle tehdit vari söylemlerini sık duymaya başladık.

zaten bunların canını al ama parasına dokunma. uber beyde bunların cebine dokundu zaar.

zaten asgari ücretli bu milyonerlerin ödediği verginin katbekat fazlasını ödüyor.

https://forum.donanimhaber.com/ticari-taksiler-uzerindeki-oyun--75851168

https://eksisozluk.com/taksicilerin-vergi-kacirmasi--5140236?nr=true&rf=taksicilerin%20vergi%20kacirmasi

şunu da ekleyeyim ben işçiyim, birilerinin benim sırtımdan milyonlar kazanıyor ve bana 3-5 kuruş layık görülüyorsa ayrıca ben bu mahluklardan daha fazla vergi ödüyorsam, bunların ödedikleri vergi bunlara dokunmaz iken benim boğazımdaki lokmanın vergi diye alınması ve bunun doğru görülmesi...

elbet bir gün bizimde canımıza tak eder. şu ülkede benim gibi ezilen işçilerin ülkenin kaymak tabakası kadar sesi çıkmıyor.

• Taksi plakası nedir yaw? Şoförü özel yapacağına plakayı özel yapıyorlar. Bu kadar malca bir uygulama olabilir mi
  • Kamu güvenliğini bilmem ama İstanbulda onlarca taksinin plakasına sahip olan sevgili Metin Külünk için bir tehdit olduğu aşikar.
  • Koskoca avrupa'da yıllardır kullanıyor, onlar için tehdit olmuyor da, sokaklarda teroristlerin kol gezdiği, bombalar patladığı bir ülkeye her şeyi internet üzerinden kayıt altına alan, takip edilebilen yolcu taşıma sistemi mi tehdit oluşturuyor? bırakın gidin ya. Artık üste çıkarılan konulara bakmak istemiyorum gerçekten, bilmiyorum daha ne kadar kötüye gidebiliriz. Biri babasının parasıymış gibi "hadi bu kıyağımı da unutma" der. biri eli nereye uzanıyorsa oraya vergi koyar, zam yapar, sansür koyar. Gerçekten çok kötü bir hale geliyoruz, ciddi anlamda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giren hep bize anasını satayım. Biraz da şu akp lilere girse de, görsek. Kenar mahallelerde çalışan halk otobüsü plakası bile 2 milyona dayanmış, gece gündüz paket, ilk durakta dolduğu için ara duraklarda bile durmuyorlar. Yine aynı yerler seçim zamanlarında bunlara oy atıyor. Stockholm sendromunu dibine kadar yaşıyoruz.

• Uber bunun için devlete belirlenen bir vergi veriyor mu vermiyor mu şunu hala anlayabilmiş değilim ?

Vermiyor ise, evet ortada haksız kazanç var. Sorun taksiciler değil, ki bir çoğu umurumda dahi değil. Sorun bir firmanın-markanın vergisiz haksız bir şekilde, o devletin sınırları içerisinde bulunmasına rağmen,orada iş yapmasına ve para kazanmasına rağmen vermek zorunda olduğu vergiyi vermemesi. Yani kaçırması.

Ha veriyor ise, neden hala bu tantana dönüyor ? Adamlar daha ne yapacak yani ? Sana hem vergisini veriyor, hem senin ulaşım,hizmet,taşıma kültüründeki kaliteni artırmak adına, gerek araç,gerek şoför alanında adımlar atıyor. 3 aşağı 5 yukarı hemen hemen aynı fiyatlara daha konforlu ve temiz bir yolculuk sağlıyor. Neyin kafasında hala millet ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Hahaha ulan ne adamlar ya. Ne oldu taksiciler toptan size oy vermeyiz mi dedi?

Taksici tayfası olsun olsun 54000 kişidir bu da en fazla oy oranlarında ciddi bir değişiklik yaratmaz bence 50 milyon seçmene vurunca tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: omertalord

sen vergi toplamayi bilmiyorsan millet ne yapsin.

Avustralyada uber soforleri taksici gibi akredite olmak zorundalar ve is sahibi gibi vergi numarasi vs kayit oluyorlar vergilerini de oduyorlar bu isi meslek olarak yapan Turk arkadaslarim var universite mezunu adam ayda $3000-4000 para kazaniyo bir de uber'i yaptigi arabasini da krediyle aldi onu oduyor.

Turkiye'de uber'ciden vergi almak yerine hemen yasak konuluyor. Su YASAK muhabettini unutun kardesim artik 2018'e geldik. Hem serbest ekonomi rekabet vs hem de ona buna yasak. insanlar para verip aldigi arabayi istedigi ticari amacla kullanir bunun yasal duzenlemesini vergi durumlarini yapmak meclisin o vergiyi denetimi yapmak da devletin gorevidir vatandasa yasaklar koyup vatandasi hizaya sokmak degil.

Bunun çözümü ya ubere plaka çıkacak yada bu plaka işinden vazgeçilecek.

Plaka için harcanan paralar az değil hocam gerçi ötvsiz araçla bir kısmını devlet yok saydı gibi ama.

Bunların durakları cemiyetleri vergileri sigortaları filan var. Bide şimdi itaksi çıkmış onu kullanan yolculuk başı vergi ödüyor olması lazım.

Bide bu taksi esanafının kötü yüzü para babası plaka sahipleri.

Ayrıca eskiden taksici gasp etme, öldürme olayları varken taksiler bu kadar kötü değildi ne zaman bu taksiciler eşkiya gibi olmaya başladı hem gasp olayları bitti hemde taksilerin kalitesi düştü bence.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.