Şimdi Ara

M-195 - EWEAT 902 1195 chipsetli media player inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
900
Cevap
14
Favori
29.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim cihazımda (EW 902) 28/04 tarihli yazılım var, ondan sonra da başka yazılım çıkmadı. Cihazın kendi medya oynatıcısı mükemmel oynatıyor, bunu zaten ilk aldığım günden beri yazıyorum fakat altyazı sorunlarını bir türlü çözemediler. Yoksa oynatma performansı standart Android cihazlara fark atar, Himedia ile kıyaslayabildiğim tek Android cihazıdır. Şimdi bir de Zidoo X9 çıktı, onu henüz denemedim. Kodi performansı iyi değil, atlatma yapıyor.

Altzyazının pozisyonu meselesini bir türlü anlatamadım. Büyütüp izlemekten bahsetmiyorum, altyazı filmin (ekranın) ortasında çıkıyorsa zaten büyütüp izleyemeyiz çünkü filmi perdeler. Demek istediğim, M-195'te siyah bandın üzerine geliyor mu ? (siyah zeminde beyaz altyazı demek istiyorum). Sabit olarak film nasıl olursa olsun ekranın en altından 1 cm kadar yukarıda çıkmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 6 Haziran 2015; 16:26:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKMENM

M195 için mayıs yazılımı.

https://www.sendspace.com/pro/dl/ti8txp

Yazılımı yükledim, sorunsuz yüklendi. Öncelikle TÜrkçe karakterler dediğin gibi düzelmiş durumda, sadece her defasında encoding ayarını yeniden yapmak gerekiyor. Pozisyon konusu aynen devam ediyor. Altyazılar siyah bandın hemen üzerinde konumlandırılıyorlar. Kimi rahatsız olur, kimi olmaz, ben tercih etmiyorum. Eweat yazılımının arayüzü biraz daha güzel. Eskiden onunki de böyleydi ama sonradan elden geçirdiler. Kendi oynatıcısı, dediğim gibi mükemmel oynatıyor fakat Kodi'nin oynatımı Eweat yazılımındakinden biraz daha iyi ama kendi oynatıcısı ayarında değil. Renk canlılığı Himedia'nın gerisinde fakat Himedia'da görüntü işlemeyi aktif tutuyorum, fark oradan geliyor. Görüntü kalitesi, akıcılığı çok iyi bir cihaz. Altyazı pozisyonu için ekran görüntüsü koymaya çalışacağım, onda sorun görülmüyorsa 60$'a rakipsiz bir fiyat - performans oranı var. Genel Android kullanımı, internet vs biraz ağır ama cihazın asıl amacının film izlemek olduğunu unutmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 6 Haziran 2015; 18:07:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Büyük ekranda kullanınca 55 ve üzeri diğer cihazların hataları daha çok belli oluyor.

Bu cihaz film konusunda gayet iyi.
    1-2 geliştirme ile alınıp satılmalık bir cihaz.

• Ayrıca eweatin ekranı ağır kalıyordu biraz.
    Launcher zaten o.
    3-5 launcher mevcut bende. İstediğini yükleyip kullanabiliyorsun.

Altyazı konumu ayarlı geliyor. Siyah yerde değil.
    Arada bir yerde.
    Her film o formatta değil zaten.
    O bir sorun değil.

Almak isteyenler. Aliexpress ve geekbuyingden alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 6 Haziran 2015; 18:14:26 >
  • Altyazyı gösterimi şu şekilde :

M-195 :

[simage]
     M-195 - EWEAT 902  1195 chipsetli media player inceleme
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Himedia Q5 Quad :

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Yazı büyüklükleri her ikisinde de ayarlanabiliyor. Görüntü kalitelerine takılmayın, cep telefonu ile seri çekim modunda çektim. Normalde bununla alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 6 Haziran 2015; 18:31:57 >

• Ayarlayınca bende bu şekil oluyor.
    Netlik olarak kaliteli bir çekim yapamadım.Puslu oldu.
    Ceple çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 6 Haziran 2015; 21:01:54 >

• Bu kendi medya oynatıcısında mı oluyor böyle ? Nasıl oldu ki bu ? Benim sıfır pozisyonum yukarıdaki resimlerdeki gibi oluyor. Kodi dersen, Kodi'de sorun yok.
  • Kendi oynatıcısı evet.
    Sadece karakteri büyütüyorum.

Üstte çıkması çok tuhaf, çözemedim.
    Tvden olabilir mi diyecem ama, olmamalı.
  • O zaman belki de benimkinin Eweat olmasından kaynaklanan bir şey, bilemedim.

• m-195 yazılım güncellemeyi nasıl yapıyoruz kürdan yöntemimi programı v.s. nerden indiririm?
  • Yazılımı yükledim,cihaz hakkında birkaç yorum yapmak istiyorum..

+cihazın görüntü kalitesi şaka gibi 50.-usd player muazzam renk ıve kontrast sağlıyor,android playerlerın iyi görüntü veremeyeceği kanısını bende tamamem yıktı..
    +ses kalitesi çok iyi optik bağlantıda cihaz şov yapıyor
    +kendi oynatıcısı ne kadar iyi görüntü kalitesi veriyorsa o kadar kullanışsız her açılışta altyazı dil seçeneği falan ayarlamak gerekiyor
    +dune,vten ile görüntü kalitesi olarak çok rahat kapışır
    +kumandası kullanışsız ses açma kısma tuşu bu kadar saçma yere konur
    +mause tanımıyor
    +internet bağlantısı zayıf geldi
    +alt yazıları kaydırmıyoruz filmin göbeyinde cebelleşiyor,açık renkli sahnelerde altyazıyı okumak için dudak okumak gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 29 Haziran 2015; 23:43:23 >

• Gerçekten güzel tespitler ve hoş bir yorum olmuş.Elinize sağlık.

Bu yazdıklarınız için bendeki Android tabanlı cihaz Zidoo X9 için birkaç ekleme yapayım.

Zidoo X9'u , M-195'ten iki-üç tık üstün bir cihaz olarak düşünün.

Mouse tanımama ve zayıf Wi-Fi bağlantısı gibi sıkıntıları yok.Aksine bu özellikleri oldukça başarılı.

Kendi kumandası oldukça iyi sayılır ve üstelik air mouse özellikli bir kumanda , altyazıların konumu ekranda kaydırılabiliyor , altyazı menüsü genel anlamda oldukça kullanışlı.

Diğer bazı özelliklerinden bahsedersekte ; mesela cep telefonları için Zidoo RC gibi kendine has , kullanışlı bir uzaktan kumanda programı var.Play Store'dan falan uzaktan kumanda programı aramakla uğraşmıyorsunuz.

Cihaza yazılım yüklemek çok basit , HDMI In özelliği var ve harici bir cihazdan kayıt yapabiliyorsunuz , dünkü son yazılımla cihaza PiP özelliği geldi v.s.

Şu anda tek sıkıntısı altyazı ayarlarının kaydedilememesi.

Ama firma , bu konudaki sıkıntıyı da 15 gün içerisinde çıkartacağı yeni yazılımda gidereceğine söz verdi.

Onu da yaparsa şu kadar söyleyeyim . Zidoo X9 tutulmaz....

• Sayın complete_ merhaba siz kaç inç tv ya da perde kullanıyorsunuz? Teşekkürler
  • Hocam ben 32 inc tv de kullanıyorum..
  • himedia ve Zidoo görüntü kalitesi olarak aynı, m-195'i 3 gömlek yukarıda görüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 2 Temmuz 2015; 8:26:44 >
  • Himedia'nın yada Zidoo'nun , M-195'e kıyasla o kadar kötü görüntü vereceğini sanmıyorum şahsen ama benimkisi sadece varsayım tabii ki.

Sizin tespitinize saygı duyuyorum.

Çünkü cihazı satın alan başka bir arkadaş konu başlığında " Görüntüsü Dune Kalitesinde. Bunu tartışmıyorum " diye yazmış.

Neyse bu hafta sonu Himedia Q5 ve Eweat 902 ile birlikte Zidoo X9'un bir kıyaslamasını yapacağız kısmetse.
  • tamam kardeş yılların realtek'i ne chip yapmış,işbilmez çinlinin elinde bile bu görüntü kalitesini veriyorsa yıllardır sigma'ya sırtını dayamış popcorn utansın koysana diğer android cihazına realtek'i şaka gibi yaa ürün 50.-usd ve görüntü kalitesi ile diğer cihazlarla dalga geçiyor...

himedia q5 aktif kullandım
    zidoo x9 belki ilk getiren kişiyim
    popcorn vten hala elimde
    rock chip li birkaç cihaz kullandım
    görüntü ve ses konuların da aşırı hassasım şu an altyazı olayını da halletsinler cihaz fiyat performans 1 numara, ona yaklaşan android cihaz tanımıyorum...
  • Hiçbir zaman , hiçbir sektörde marka bağımlısı olmadım.

Amacım sadece kaliteli ürünler kullanabilmek be bu doğrultuda yeni yeni ürünler denemk oldu.

Zidoo X9'u da bu prensibim doğrultusunda aldım.Ve gördüm ki Ugoos UT3'ten ve Vidon Box'ten kesinlikle daha iyi bir cihaz.

Dolayısıyla yiğidi öldüreceğiz ama hakkını yemeyeceğiz.

M-195 bu işin altından layıkıyle kalkabiliyorsa bize bravo demek düşer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

himedia ve Zidoo görüntü kalitesi olarak aynı, m-195'i 3 gömlek yukarıda görüyorum...

Vallahi bravo hocam bizler 100inch üzeri perdelerde bu kadar kesin konuşamazken siz 32inch tvde kesin sonuçlar veriyorsunuz. Maşallah, Allah gözlerinize daha da sağlık versin diyelim...
  • sağol cemo 32 inc tv de 50 tane player denersen anlarsın,perde ile korniş le işim olmaz, ,Allah'ın verdiği gözlerle 5 inc telefondan bile hangisinin ekranı iyi anlıyoruz Allah o kadar özellik vermiş ki gerisi teferruat...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.